PDA

צפייה בגרסה מלאה : טיול ראשון עם הסמו שלי בעיות הצילו!!

ששון
04-12-04, 16:39
יש לי סמוראי שנת 93 נעול שני גלגלים אחוריים נועל 235/75/15 כביש שטח
נסעתי איתו היום (04/12) לנחל יבנאל והוא עבר את כולו בלי בעיה!
אבל עצרתי בשלולית קטנה יחסית והוא התחיל להחליק ולהיסתובב במקום ואז גילתי (אני חושב)
שה 4*4 שלי לא עובד כי הגלגלים הקידמיים שלי ביכלל לא היסתובבו?
לפי הלוח שונעים הנורית של ה4*4 עובדת ומראה שהוא מחובר כמו כן גם כשאני משלב זה
עושה רעש שזה משתלב אבל עדיין רק האחוריים שלי מסתובבים מה יכולה להיות הבעיה ??

תודה רבה מראש
ששון

six 4 life
04-12-04, 16:46
אתה...אתה המוד אתה..!!
סגרת את הלוקרים בגלגלים הקדמיים?

-ארז 8) -

ששון
04-12-04, 16:51
מה זה לוקרים קדמיים אני מאוד חדש בנושא אם תוכל לעזור לי??

karnaf
04-12-04, 16:58
בגלגלים הקדמיים יש שני עיגולים ממש במרכז הגלגל עליהם יש שני כיתובים
מצב אחד free
מצב שני lock
תסובב את המתג כך שהוא יצביע על lock ואז אתה מכניס גם את הגלגלים הקדמיים לפעולה

ששון
04-12-04, 17:11
אני יבדוק

ששון
04-12-04, 17:21
במרכז הגלגל מי בפנים או מיבחוץ יש לך אולי תמונה בבקשה אני מצטער על הבורות??

gil4
04-12-04, 17:29
ששון
בנסיעה 2x4 הגלגלים הקידמיים אינם משתתפים בהנעת הרכב. כדי למנוע מצב שבו הגלגלים הקדמיים מסובבים מכלולים מיותרים בתוך הסרן )בלאי גדול יותר וצריכת דלק גבוהה יותר(יש לך את הלוקרים. מצב free והגלגלים הקדמיים מנותקים מהצרייה, מצב lock הגלגלים מחוברים.
תתחיל לקרוא תבין יותר:
http://jeepolog.com/jp_forum/viewtopic.php?t=449

http://jeepolog.com/jp_forum/viewtopic.php?t=5924

ששון
04-12-04, 17:37
מצאתי :lol: תודה אני גם ישמע לעצתך ויתחיל לילמוד!!
יש לי את הסמו שבוע אני ילמד עם הזמן

אוהד אפרת
04-12-04, 19:38
עם יש לך רק בגלגלים האחורים צמיגים במידה גדולה יותר מי הצמיגים מקדימה אתה יכול לשבור את הטרנספר

tayrie
05-12-04, 03:01
ששון
אני לא בטוח שהבנת למה סוגרים אותם , ומזה לוקרים בכלל - זה פחות חשוב...
מה שמאוד חשוב שתדע מה אתה עושה שלא תעשה נזק!

1. בכל מצב ששילבת 4*4 תצא לשלב לוקרים למצב LOCK - הוצאת משילוב באוטו תצא להחזיר את הלוקרים למצב FREE - לא לשכוח! ( הלוקרים זה חלק מהשילוב לא סגרת -אתה לא ב4*4.)

2.טעות נפוצה - לא נוסעים אפילו שניה על הכביש עם 4*4 משולב ! ניתן לנסוע כשהלוקרים סגורים(ובאוטו 2*4) אך לא יותר ממרחק קצר.

3.בנסיעה בשטח נוסעים ב4*4 גם אם נראה לך שהשטח לא מצריך שילוב , זה מצריך פחות אנרגיה מהרכב , פחות בלאי , פחות דלק...

אז לפני שאתה מבין סיבות , תבין מה עושים ותקפיד , אלא אם כן אתה רוצה קורס מכונאות מזורז...
תשתדל לטייל עם אנשים שמבינים , לפחות טיפה כדי לדעת שאתה לא משולב , אל תנסה ללמוד לבד אתה תקנה לעצמך הרגלים מוטעים שיהיה לך מאוד קשה להפטר מהם.

בקיצור ללמוד דרך פורום באינטרנט שצריך לשלב לוקרים זה גרוע , בשביל להבין מה זה הפורום מצוין .

בהצלחה.
טיירי.

tayrie
05-12-04, 03:20
חשוב לציין - בחלק מהתגובה לא הייתי מדויק ב100% , זאת כדי להיות ברור ,ולא להשתמע לשתי פנים - עמכם הסליחה. :roll:

חנן א.
05-12-04, 10:17
הוצאת משילוב באוטו תצא להחזיר את הלוקרים למצב FREE - לא לשכוח!

משחררים לוקרים רק פעם אחת בסוף יום הטיול, לא בכל פעם שמוציאים את הטרנספר מ4X4 .

בבוקר נועלים לוקרים. בערב משחררים. פשוט וקל.

tayrie
05-12-04, 10:38
הוצאת משילוב באוטו תצא להחזיר את הלוקרים למצב FREE - לא לשכוח!

משחררים לוקרים רק פעם אחת בסוף יום הטיול, לא בכל פעם שמוציאים את הטרנספר מ4X4 .

בבוקר נועלים לוקרים. בערב משחררים. פשוט וקל.

כמו שכתבתי לא דייקתי ב100% במטרה לא להשתמע לשתי פנים.

חנן , קורה לך בטיול שיש לך פתאום נסיעה בכביש של כמה קילומטרים טובים בטיול ( לי קורה )
חבל מאוד לנסוע עם לוקרים סגורים.
במעבר כביש או בנסיעה קצרה בכביש כמובן שעדיף להשאיר אותם סגורים - מטעמי נוחות
אבל סה"כ העדפתי שבהתחלה יהיה לו פחות נוח , אבל לא ישכח לוקרים סגורים , עד הטיול הבא... :?

זאביק
05-12-04, 11:01
ששון,
עצה ידידותית שתחסוך לך הרבה כסף בסופו של דבר.
לך תעשה קורס נהיגת שטח.
קורס מעשי, על הרכב שלך, כולל הסברים על מה זה רכב שטח, מערכות שונות, והרבה תרגול עצמי.

אני אישית ממליץ על יפתח, מהמרכז הישראלי לסיור.
http://www.4wd.co.il
קורס של יום אחד בחורשן (שכולל את רוב תוואי השטח).

יש גם קורסים של מדריכים אחרים וחברות אחרות.
אני לא מכיר אותם אבל כן מכיר את יפתח
(הבהרה: יפתח הוא חבר שלי, אנחנו מטיילים הרבה ביחד, והוא גם אחד האחראים פה באתר).

זאביק.

כמו שכתבתי לא דייקתי ב100% במטרה לא להשתמע לשתי פנים.
אם אתה לא מדייק אל תכתוב.
אני יודע שאתה יודע, ושכתבת כדי להבהיר,
אבל יש אנשים שקוראים את מה שכתבת כלשונו, ולא יודעים איפה דייקת ואיפה לא (למרות שכתבת שאתה לא מדייק).

אלון_ק
05-12-04, 11:49
למען ההבהרה לששון (ולאחרים שאולי יתהו):

סעיף 2 לא נכון, להלן הסבר קצר על רגל אחת:
כשאתה משלב 4X4 בידית ההילוכים אתה מכניס לפעולה גם את הדרייבשאפט הקדמי, שמסובב בתורו את הדיפרנציאל וזה האחרון מניע את שתי הציריות. הלוקר רק נועל את הציריה לגלגל, מבחינתך, לכן נסיעה ב4X4 ללא לוקרים נעולים היא למעשה נסיעה ב2X4.
כשאתה נועל את הלוקר אתה נועל את הגלגל לציריה. אם אתה משלב בנוסף 4X4, אז אתה אכן במצב הכולל גם הנעה קדמית. אם לא שילבת, אזי הטרנספר מעביר כח לגלגלים האחוריים שמסתובבים, לכן גם הקדמיים מסתובבים (2X4 רגיל). מאחר והציריה מחוברת לגלגל, גם היא מסתובבת, לכן גם הדיפרנציאל מסתובב, לכן גם הדרייבשאפט מסתובב. אין שום מערכת שפועלת באופן א-נורמלי, אין שום מערכת שמופעלים עליה עומסים מוגזמים, כלום. אבל אתה מכריח את מערכת ההינע לסובב גם את כל רכבת הכח הקדמית (ציריה, דיפ', דרייבשאפט) וזה יעלה לך בצריכת דלק גבוהה יותר במעט. לקטע כביש באמצע טיול זה זניח לגמרי, לנסיעה יום יומית זה כבר לא. חנן צודק (כהרגלו): לוקרים משלבים פעם אחת בירידה לשטח, פעם שניה פותחים כשנגמר הטיול.

סעיף 3 לא מדוייק. לא בכל תאי השטח נדרש 4X4, בחלקם הוא אפילו לא טוב (שביל עפר כבוש היטב, לדוגמא). העצה כשלעצמה נכונה כעצה כוללנית שניתנת ללא היכרות עם יכולות הנהג המדובר לזהות ולהגדיר תאי שטח, לכן למרות אי אלו יוצאי דופן אני ממליץ לך לשמוע בעצתו. קורס נהיגת שטח יעזור לך מאוד הזיהוי והבנת תאי שטח, בנוסף לדברים שצויינו קודם.
בנוסף, 4X4 צורך יותר דלק רוב הזמן (לא פחות) והבלאי במצב זה גבוה יותר ולא נמוך יותר (וזה עדיין לא משהו שצריך להתייחס אליו - המערכות האלו אמורות לעבוד, הבלאי הוא טבעי).

סעיף 1 לא מדוייק, אבל אני מאמין שהוא ניתן כעצה ספציפית לך (לאור התוספות שחיים כתב). אני עם חנן בגישה - נועלים כשיורדים לשטח, פותחים כשנגמר הטיול לפני הנסיעה הביתה.

חנן א.
05-12-04, 12:50
נקסוס כבר כתב, אבל בגלל שפנית אלי ישירות אני חייב להגיב גם:

חנן , קורה לך בטיול שיש לך פתאום נסיעה בכביש של כמה קילומטרים טובים בטיול ( לי קורה )
חבל מאוד לנסוע עם לוקרים סגורים.

לא חבל בכלל. נסעת 30 ק"מ בכביש בקטע קישור? צרכת שלושה ליטר בנזין, 15 ש"ח.
נניח (זה למחמירים, בתכל'ס אני חושב שזה הרבה פחות משמעותי, סופה יותר חסכונית מסיקס בהרבה ואין לה לוקרים) שתבזבז עוד חמישה אחוז בגלל הלוקרים הנעולים? עוד 75 אגורות? אין שום הגיון בשביל הכסף הזה לצאת לשחק עם הלוקרים.

tayrie
05-12-04, 19:33
שוב :twisted: , ניסיתי לכתוב לו כללים ברורים, חד משמעים, בשביל שיוכל לטייל בלי לגרום נזק לאוטו , להתפלצף על הכללים האלה אפשר עד מחר.

לא חבל בכלל. נסעת 30 ק"מ בכביש בקטע קישור? צרכת שלושה ליטר בנזין, 15 ש"ח.
נניח (זה למחמירים, בתכל'ס אני חושב שזה הרבה פחות משמעותי, סופה יותר חסכונית מסיקס בהרבה ואין לה לוקרים) שתבזבז עוד חמישה אחוז בגלל הלוקרים הנעולים? עוד 75 אגורות? אין שום הגיון בשביל הכסף הזה לצאת לשחק עם הלוקרים.

ממה שאני יודע, זה לא רק דלק ,זה בלאי מכלולים ? אני טועה?
מהסיבה הזאת אני מטריח את עצמי לצאת לשחרר אותם בקטעי קישור ארוכים , יכול להיות שזה פדנטיות(מי אמר צעירות!?) מיותרת , אני מקווה להפטר ממנה.

סעיף 2 לא נכון, להלן הסבר קצר על רגל אחת:
כשאתה משלב 4X4 בידית ההילוכים אתה מכניס לפעולה גם את הדרייבשאפט הקדמי, שמסובב בתורו את הדיפרנציאל וזה האחרון מניע את שתי הציריות. הלוקר רק נועל את הציריה לגלגל, מבחינתך, לכן נסיעה ב4X4 ללא לוקרים נעולים היא למעשה נסיעה ב2X4.
כשאתה נועל את הלוקר אתה נועל את הגלגל לציריה. אם אתה משלב בנוסף 4X4, אז אתה אכן במצב הכולל גם הנעה קדמית. אם לא שילבת, אזי הטרנספר מעביר כח לגלגלים האחוריים שמסתובבים, לכן גם הקדמיים מסתובבים (2X4 רגיל). מאחר והציריה מחוברת לגלגל, גם היא מסתובבת, לכן גם הדיפרנציאל מסתובב, לכן גם הדרייבשאפט מסתובב. אין שום מערכת שפועלת באופן א-נורמלי, אין שום מערכת שמופעלים עליה עומסים מוגזמים, כלום. אבל אתה מכריח את מערכת ההינע לסובב גם את כל רכבת הכח הקדמית (ציריה, דיפ', דרייבשאפט) וזה יעלה לך בצריכת דלק גבוהה יותר במעט. לקטע כביש באמצע טיול זה זניח לגמרי, לנסיעה יום יומית זה כבר לא. חנן צודק (כהרגלו): לוקרים משלבים פעם אחת בירידה לשטח, פעם שניה פותחים כשנגמר הטיול.

נקסוס , לפני סעיף 2 כתבתי בסוגריים
( הלוקרים זה חלק מהשילוב לא סגרת -אתה לא ב4*4.) ז"א מבחינתי 4*4 זה מצב בו הידית משולבת + לוקרים נעולים.
ולמיטב ידיעתי לא נוסעים ב4*4 (לוקרים+ידית :twisted: ) על הכביש (אפילו שניה , אלא אם כן הכביש מכוסה קרח , או רטוב בצורה קשה ...ועוד)

יכול להיות שלא הבנתי אותך...

סעיף 3 לא מדוייק. לא בכל תאי השטח נדרש 4X4, בחלקם הוא אפילו לא טוב (שביל עפר כבוש היטב, לדוגמא). העצה כשלעצמה נכונה כעצה כוללנית שניתנת ללא היכרות עם יכולות הנהג המדובר לזהות ולהגדיר תאי שטח, לכן למרות אי אלו יוצאי דופן אני ממליץ לך לשמוע בעצתו. קורס נהיגת שטח יעזור לך מאוד הזיהוי והבנת תאי שטח, בנוסף לדברים שצויינו קודם.

המצב שכתבת פחות נפוץ , אבל נכון וחשוב, העקרון - איפה שיש אחיזה חזקה בקרקע לא נוסעים משולבים.
מה שכן נפוץ שיש נוהגים ב2*4 עד שהם ממש צריכים את ה4*4 , וזה פשוט לא נכון , בשטח (קל ככל שיהיה) האחיזה גרועה , תנסה לנסוע בשביל ב2*4 וב4*4 במהירות X ותראה שב2*4 (ברוב השבילים) אתה נאלץ ללחוץ יותר על הגז(דלק) , איבודי אחיזה קטנים בשבילים מסוימים(ב2*4) זה בלאי צמיגים.
תוסיף לכל זה את הטרטור המיותר...

סעיף 1 לא מדוייק, אבל אני מאמין שהוא ניתן כעצה ספציפית לך (לאור התוספות שחיים כתב). אני עם חנן בגישה - נועלים כשיורדים לשטח, פותחים כשנגמר הטיול לפני הנסיעה הביתה.

מה יש להאמין כתבתי את זה בפרוש 3 פעמים בערך :lol:
הכללים ספציפיים לבחור( אם תרצו אפילו " איך להתחיל טיפה לטייל מבלי לשבור את האוטו")

בקשר לקורס , אני בדיעה שמתנדב מבין אכפתי ורציני , יכול בתור התחלה להוות תחליף לקורס , אבל זה דיון בפני עצמו.
אמרת שאתה מהצפון , לא ? חבל...מי כאן מהצפון? :twisted: 8)

אלון_ק
05-12-04, 20:23
אתה באמת לא הבנת אותי.

ממה שאני יודע, זה לא רק דלק ,זה בלאי מכלולים ? אני טועה?
כן! זה כמו לומר ששימוש בברקס גורם לו לבלאי. ברור שיש בלאי מסויים, אבל הכל עובד בדיוק כמו שהוא אמור לעבוד - הבלאי רק נוצר מזה שהוא עובד. אז עכשיו אנחנו לא ניסע במכוניות שלנו כי אנחנו גורמים להם לבלאי (גם אם טבעי ונורמלי?)
תחשוב על זה טוב: אתה מפעיל את מערכת ההינע הקדמית ועוד עם פחות עומס מבמצב 4X4, למרחקים קצרים יחסית (גם 5000 ק"מ זה קצר יחסית - תחשוב כמה זמן מחזיק לך מיסב בדיפ'). כמה הבלאי כבר יהיה? יש טעם לדבר על כמות כזו בכלל?

לגבי השבילים, אתה שוב טועה. אבל זה גלישה משמעותית כבר מנושא ההודעה והשאלות, אנחנו טוחנים מיים וזה מיותר.

tayrie
05-12-04, 23:18
לגבי השבילים, אתה שוב טועה. אבל זה גלישה משמעותית כבר מנושא ההודעה והשאלות, אנחנו טוחנים מיים וזה מיותר.

עזוב תי באימאש'ך...

-->