PDA

צפייה בגרסה מלאה : רכב מגמגם

Daniel Yuval
24-04-11, 23:27
טראנו בנזין מודל 95 , 168000 ק"מ
מגמגם (חנוק) בנסיעה איטית בעיקר בהילוך שלישי ואחרי החלפת הילוך

במטרה לפתור את הבעיה הוחלפו אתמול
מצתים
כבלי הצתה
פילטר דלק
על הדרך הוחלפו גם שמן מנוע+פילטר שמן

ללא הצלחה לפתור את הגמגום,
האם כדאי לבדוק / לנסות להחליף את הדלק במיכל? ,
האם יש אפשרות שמדובר בדליפה ולכן מתקבלת תערובת דלק/ שמן/ אויר ? כיצד ניתן לבדוק
האם יש אפשרות של פריקת ניצוץ במפלג (בבדיקה ויזואלית לא נראה כל ניצוץ)

אשמח לרעיונות מה זה יכול להיות ואיך לסדר את זה לפני שרצים למוסך

shilov
25-04-11, 00:04
תבדוק את החיישן כמות אוויר
בדרך כלל הם נדפקים אחרי הרבה אבק...

אלדר
25-04-11, 01:13
תחליף פילטר אוויר.

Daniel Yuval
25-04-11, 07:09
איפה הוא יושב ואיך ניתן לבדוק אותו

Daniel Yuval
25-04-11, 07:10
פילטר אויר הוחלף

אלדר
25-04-11, 10:43
חפש מוסך שיכול לחבר אותך למחשב עם סורק תקלות

biss
29-04-11, 19:04
אם זה החיישן, אז אין מנוס ממוסך מורשה - שם יחברו אותך למחשב ויקחו ממך קצת יותר מאלפיה והכל יסתדר . בכל מקרה גש לבדיקה אצלהם.

בהצלחה

zilbersh
30-04-11, 00:23
לא חייב מוסך מורשה... לדעתי... אם תרצה המלצה פנה בפרטי... (לא בשביל אחוזים אלא סתם כי אני חושב שמוסכי היבואן גנבים ולא בהכרח מקצועיים).

jonny boy
01-05-11, 17:34
אם אתה רוצה יש לי את הכבל דיאגנוסטיקה וגם תוכנה מקורית של ניסאן ולא אחת מהתוכנות האוניברסליות שיש בשוק ובעצם לא עוזרות בכלום, אני מאיזור נתניה אם תרצה אתה מוזמן לקפוץ ונראה מה אומר המחשב

tallevi
02-05-11, 22:20
אם אתה רוצה יש לי את הכבל דיאגנוסטיקה וגם תוכנה מקורית של ניסאן ולא אחת מהתוכנות האוניברסליות שיש בשוק ובעצם לא עוזרות בכלום, אני מאיזור נתניה אם תרצה אתה מוזמן לקפוץ ונראה מה אומר המחשב

אם למחשב היה מה להגיד הוא היה מאותת את ה"סמיילי" המעצבן והמוכר שלו.

jonny boy
02-05-11, 22:37
אם למחשב היה מה להגיד הוא היה מאותת את ה"סמיילי" המעצבן והמוכר שלו.

ממש לא, ישנם הרבה תקלות שנרשמות במחשב ולא מדליקות את הנורה הכתומה...
בלי קשר אפשר לחלץ בעזרת כבל דיאגנוסטיקה ותוכנה מתאימה כמויות של מידע על מצב המנוע ואולי להבין מה הבעיה, או לפחות לבודד אותה.

tallevi
03-05-11, 18:27
לא מסכים,אין שום הגיון בזה,אם יש תקלה שהמחשב זיהה אז יש גם נורת אזהרה דולקת.זה בדיוק המטרה שלה,(אלא אם כן יש רשימת תקלות מסווגות שהיצרן תכנן שתסבול מהן אבל שלא תקבל התראה על כך...).
מה שכן נכון הוא שישנם לא מעט תופעות שאינן מתפרשות על ידי יחידת הניהול כתקלה ולכן גם אין התראה למרות שברור שיש בעיה כלשהי.זה קשור גם לשנתון של הרכב,כמה שהרב מיושן ככה גם ה-DTC שלו פחות מפותח.

לתופעה המתוארת כאן,יש כמה גורמים היכולים להשפיע

דליפות ואקום
פלגים/חוטי הצתה
MAF מזוהם או תקול(ניתן לנקות עם ספריי מגעים)
חיישן טמפ'(מלווה בעישון כבד וצריכה גבוהה)
דלק(איכות גרועה או צבירה של לחות)
חיישן קרנק(פחות סביר)
חיישן מצערת(פחות סביר)
EGR (אם קיים)
לחץ דלק נמוך הנגרם ממסנן דלק סתום,ווסת לחץ דלק,משאבת דלק.
סתימה במערכת הפליטה.
טל.

shahav
03-05-11, 19:02

מה כרוך בתוכנה של ניסן? אפשר להפעיל אותו על המתאמים שמיסתובבים בשוק?
תודה
רבין

jonny boy
04-05-11, 00:35
מה כרוך בתוכנה של ניסן? אפשר להפעיל אותו על המתאמים שמיסתובבים בשוק?
תודה
רבין
לא הבנתי בדיוק למה התכוונת אבל בתוכנה יש את האופציה של בקרה של כל החיישנים למינהם בזמן אמת כמו בכל התוכנות אבל היא של ניסאן ומאפשרת לראות את כל המספרים הסידוריים, מפות, אפשר להוריד את המפות למחשב, לכבות ולהדליק משאבת דלק\איזה צילינדר שתבחר, לשנות טמפ' של המנוע, לבצע בדיקת ביצועים בנסיעה, להקליט את הנתונים במהלך נסיעה, נתוני טורבו,כמובן לראות תקלות ולאפס, אפשרות להצגת כל הנתונים בגרפים ולהשוות אחד לשני.. ועוד ועוד

shahav
04-05-11, 08:42
מה לגבי החיבור הפיזי? האים צריך מחבר מקורי של ניסאן? או שהתוכנה עובדת על פורט סריאלי, והממיר של ניסאן פשוט מגשר את החיבור המוזר והפרטי של ניסאן ברכב לחיבור סריאלי ?
רבין

jonny boy
05-05-11, 15:28
מה לגבי החיבור הפיזי? האים צריך מחבר מקורי של ניסאן? או שהתוכנה עובדת על פורט סריאלי, והממיר של ניסאן פשוט מגשר את החיבור המוזר והפרטי של ניסאן ברכב לחיבור סריאלי ?
רבין

החיבור שמתחבר לרכב זה הכבל שמתאים לחיבור האפור 14 פינים כמו שפירסמו פה, קניתי את אותו אחד.
גם שתלך למוסך של ניסאן ותראה את המחשב שלהם.... זה בדיוק אותו מחשב כמו שיש לך בבית רק עם התוכנה, גם אצל ניסאן התוכנה עובדת על מערכת ווינדוס

tallevi
05-05-11, 21:51
אולי זה השלב שפותח השרשור המכובד יואיל בטובו לעדכן פה מה הייתה התקלה ???

טל.

jonny boy
05-05-11, 22:06
אולי באמת...

Daniel Yuval
06-05-11, 11:18
מכיוון שהרכ הינו לטיולים בסופי שבוע, וגם הטיפולים בו מבוצעים בסופי שבוע
לא התעסקתי עם הרכב יותר מידי במהלך השבוע האחרון
לכן עדיין לא נמצאה הבעייה
מקווה לבדוק במהלך סוף השבוע האם יש מצב שזה מאיכות הדלק כמו שהועלה בשירשור על ידי ריקון המיכל והחלפת דלק
(תודלק בפעם האחרונה לפני שהתחילו הבעיות בתחנת דלק במישור אדומים בדרך לים המלח)
ובמידה וזה לא משפר את המצב אתחיל בבדיקה על ידי "הכבל דיאגנוסטיקה וגם תוכנה מקורית של ניסאן" של Jonny boy
עדכונים בהמשך

נתיב זגה
08-05-11, 12:51
ג'וני האם יש אפשרות להתחבר ולבדוק את צריכת הדלק ואם היא גבוהה לדעת למה (משאבה ,אינג'קטור ,וכ"ו).

jonny boy
08-05-11, 18:14
ג'וני האם יש אפשרות להתחבר ולבדוק את צריכת הדלק ואם היא גבוהה לדעת למה (משאבה ,אינג'קטור ,וכ"ו).

בעיקרון כן, אתה מקבל את כל הפרטים שיכולים לעזור לך למצוא תקלה כזו (היא לא תגיד לך אם המשאבת דלק שלך תקינה או לא אבל היא כן תגיד אם היא מקבלת זרם וכמה היא צורכת, היא לא תגיד לך אם האינג'קטור תקין או לא אבל אתה יכול לראות את כל הנתונים על הריסוס שלו ולכבות ולהדליק אותו בשביל לבדוק את ההבדל ועוד ...) אבל צריכת דלק גבוהה יכולה להגרם מהרבה מאוד דברים, מן הסתם התוכנה מספקת לך את הנתונים שהמחשב מקבל מהחייישנים באותו רגע.

אגב בתוכנה שפורסמה פה שנקראת ECUTalk יש לך אפשרות של מחשב דרך וככה אתה יכול למדוד גם את הצריכה שלך.

Daniel Yuval
09-05-11, 22:46
בשעה טובה יש פתרון לבעייה

הוחלף דלק + החלפה חוזרת של פלגים (אחרי שבוע/ שעתיים עבודה מקס')
הרכב חזר לעצמו, עכשיו צריך לחכות ולראות את מבחן התוצאה בטווח הארוך
האם נגרם נזק כתוצאה משימוש בדלק שאין לי מושג מה האיכות

תודה רבה לכל החברים שעזרו

חג עצמאות שמח לכולם

-->