PDA

צפייה בגרסה מלאה : טיפול בחלודה מוזנחת

danikcha
26-04-11, 14:48
עברתי על השירשורים קשורים באתר, ובכל זאת היתי רוצה לקבל את חוות דעתכם למקרה ספציפי, מדובר בויטרה שנת 93.
בעת החלפת צירי דלת נהג נאלצתי לפרק כנף קדמית שמאלית וגיליתי תחתיה "עולם ומלואו", המון חלודה ופיצוצים עמוקים.
לדעתי ליטוש, ניקוי וצבע יסוד לא יספיקו כאן, כנראה צריך גם מילוי כלשהו.

האם לדעתכם זו עבודה שאפשר לבצע לבד או שזה מצריך טיפול של פחח מומחה?
אם בעבודה עצמית אז על איזה סדר פעולות וחומרים תוכלו להמליץ?

40690 פיצוץ עליון: 40688 פיצוץ אמצע: 40689 סדק תחתון: 40687

shmil
26-04-11, 20:45
חלק קטן מהחלודה הוא שטחי. כזה שיספיק שיוף יסודי וצביעה.
מה שאתה קורא "פיצוצים" הם רקבונות עמוקים, כאלו שדורשים חיתוך והחלפת פח. וזה, כבר לא בדיוק באמצעים ביתים.
אני מסופק אם תמצא בכלל פחח שיסכים לעשות על זה עבודה יסודית ולא מחפפת.

danikcha
27-04-11, 13:04
חלק קטן מהחלודה הוא שטחי. כזה שיספיק שיוף יסודי וצביעה.
מה שאתה קורא "פיצוצים" הם רקבונות עמוקים, כאלו שדורשים חיתוך והחלפת פח. וזה, כבר לא בדיוק באמצעים ביתים.
אני מסופק אם תמצא בכלל פחח שיסכים לעשות על זה עבודה יסודית ולא מחפפת.

קודם כל תודה על התשובה!

תיארתי לעצמי שהמצב לא טוב, האם צריך לעשות משהו בנידון או פשוט להמתין בשקט שהרכב יתפרק?
האם אני צריך להיות מודאג מבחינה בטיחותית כלשהי?
האם שווה בכלל לנסות ולמצוא מישהו?
אשמח לקבל המלצה על פחח שעושה עבודה יסודית.

shmil
27-04-11, 14:02
קטונתי מלייעץ לאנשים איך להתנהג לרכושם, אבל - קריעה של ציר הדלת העליון בהשארת המצב כך, הוא עניין של שנה-שנתיים לכל היותר לדעתי.
מבחינה בטיחותית - בתאונה חזיתית, או תאונת צד - הקורה הזו, שיש לה חשיבות בהגנה על הנהג - תגן הרבה פחות. בנסיעה רגילה, ללא תאונות, א נראה לי שיש משמעויות בטיחותיות עמוקות.

האם שוה או לא? רק אתה תחליט.
מכל מקום, עבודה טובה לא תהיה זולה. סיפור שמתחיל ב-3K אם זה האזור היחיד ברכב, ונגמר ביותר מעלות הרכב.
כנראה, אגב, שזה לא המקום היחיד הרקוב ברכב הזה.

ניר ל
27-04-11, 15:42
אין דרך לתקן את זה בצורה טובה וגם לא לעצור את זה, החלפת הקורה הזו או חלקה היא מורכבת מדי ובוודאי שאיננה מוצדקת כלכלית .
לוויטארה יש שלדה נפרדת ומבחינה דינאמית אין לרקבון הזה השפעה, אלא במקרה של תאונה או התהפכות כמו ששמיל הסביר וגם אז - עדיף לך לבנות כלוב פנימי.

זה מן הסתם משקף את מצבם של רוב כלי הרכב הישנים בעלי פח לא משובח שטיילו קצת על חוף הים או גרו בסביבתו, רכב כזה צריך היה להיגרט או להיסחר בסכום של אלפי ש"ח בודדים אבל זוכה כאן לעדנה ומקבל מחיר גבוה יחסית, באופן אירוני - כל צעד שתעשה כדי לתקן את המצב ישפיע לרעה על סחירותו ויבלוט לעין בכל בדיקה פשוטה. גם אני מציע לך לבדוק רקבונות במקומות נוספים ובשלדת הרכב.

ישי.פ
28-04-11, 19:06
מעניין.. בדיוק לפני שבוע התקנתי רמקולים בויטרה שלי (97שנת )
גיליתי חור קטן מחלודה, באותו איזור אבל מבפנים.
התלבטתי אם לפתוח את הכנף. לפי התמונות האלו כדאי ביותר לפתוח ולבדוק שם
נראה שזאת מחלה באיזור הזה

רון נחמן
28-04-11, 20:17

מהניסיון שהיה לי בויטארה שלי ושל אחרים, אזורי החלודה דיי קבועים (כלומר - מדובר בתכנון/הרכבה לקויים ולא בתחזוקה לא נכונה) - מתחת למצבר ובחלק האחורי תחתון של הכנף הקדמית גם מועד לפורענות.
אני אישית תיקנתי בעזרת "תלאי" אצל פחח מזדמן בבני ברק, "מהסוג הישן" - כזה שלוקח חתיכת פח, גוזר אותה למידה הנכונה ומלחים על גבי החלודה.
כמובן שזו לא הדרך האידאלית, אבל מה לעשות - הרכבים האלה כבר לא שווים הרבה כסף, וידוע שהשקעות כאלה לא נספרות בעת המכירה.. לפחות מנעתי חדירת מים בעתיד (ושיפרתי את החוזק המבני באותה נקודה).

8ball
30-04-11, 00:27
קטונתי מלייעץ לאנשים איך להתנהג לרכושם, אבל - קריעה של ציר הדלת העליון בהשארת המצב כך, הוא עניין של שנה-שנתיים לכל היותר לדעתי.
מבחינה בטיחותית - בתאונה חזיתית, או תאונת צד - הקורה הזו, שיש לה חשיבות בהגנה על הנהג - תגן הרבה פחות. בנסיעה רגילה, ללא תאונות, א נראה לי שיש משמעויות בטיחותיות עמוקות.

האם שוה או לא? רק אתה תחליט.
מכל מקום, עבודה טובה לא תהיה זולה. סיפור שמתחיל ב-3K אם זה האזור היחיד ברכב, ונגמר ביותר מעלות הרכב.
כנראה, אגב, שזה לא המקום היחיד הרקוב ברכב הזה.

שמיל ידידי היקר - המחיר שאתה מדבר עליו גבוהה בהרבה מאוד ממה שמדובר בפועל

אני בדיוק לפני תיקון דומה אצלי (וחשבתי שאני היחיד שסובל מהחור הזה בקורה אבל בינתים גם דני ורון מכירים אותו וישי חושש) וקיבלתי הצעות משלושה בעלי מקצוע שונים שנעות בין 1500 ל2000 ש"ח לתיקון מקצועי שכולל חיתוך של כל החלק הנגוע בחלודה עבודה עם ממיר חלודה באזור שולי החיתוך וריתוך של קורה חדשה\טלאי במבנה הקורה המקורית כולל צביעת המקום כמובן. ההשקעה היא לא נמוכה אבל אין ספק שהסיכון בלא לתקן את זה גבוהה הרבה יותר

benza
03-05-11, 00:17

גילית משהו מעניין?
אצלי כמו שציין רון המגש של המצבר די אכול ואני מבין שצריך לטפל בזה מהר לפני שזה מתפשט הלאה...

ישי.פ
04-05-11, 00:06
עדיין לא פתחתי אולי בסופ"ש ;)

shuster
05-05-11, 08:04
עברתי על השירשורים קשורים באתר, ובכל זאת היתי רוצה לקבל את חוות דעתכם למקרה ספציפי, מדובר בויטרה שנת 93.
בעת החלפת צירי דלת נהג נאלצתי לפרק כנף קדמית שמאלית וגיליתי תחתיה "עולם ומלואו", המון חלודה ופיצוצים עמוקים.
לדעתי ליטוש, ניקוי וצבע יסוד לא יספיקו כאן, כנראה צריך גם מילוי כלשהו.

האם לדעתכם זו עבודה שאפשר לבצע לבד או שזה מצריך טיפול של פחח מומחה?
אם בעבודה עצמית אז על איזה סדר פעולות וחומרים תוכלו להמליץ?

40690 פיצוץ עליון: 40688 פיצוץ אמצע: 40689 סדק תחתון: 40687

אני יכול לעזור לכה דבר עיתי בפרטי.

-->