PDA

צפייה בגרסה מלאה : התיעצות צמיגים בג'ימני

tamir128
27-04-11, 17:00
הרכב והצמיגים שעליו עשו 24K קמ.

לאחרונה גיליתי סדק בדופן אחד הצמיגים. להערכתי הסדק לא עמוק.

הפנצ'ר מעכר שאיתו התיעצתי, טוען שיש להחליף את הצמיג, כלומר את הצמיג ספייר ביחד עם צמיג חדש לשים על הסרן, ואת הסדוק לזרוק.

השאלות:

א. איך אני יודע שבאמת אי אפשר להמשיך לנסוע על הצמיג הסדוק?

ב. תמיד רציתי שבמקרה של החלפת צמיגים, להחליף אותם לצמיגי שטח מלא ובמקרה כזה אני צריך כבר לקנות צמד וזה קצת חבל לי, כי סה"כ הצמיגים במצב יחסית בסדר.

ג. האם אפשר לשים על סרן אחד (איזה?) צמיגי שטח מלא, ובסרן השני להשאיר את הצמיגים הישנים?

מה כדאי לי לעשות?

תודה לעונים.

zerez
27-04-11, 18:00
מבחינה חוקית חתך כל ארבעת הצמיגים צריך להיות זהה, לכן אסור לך להרכיב על סרן אחד צמיגי שטח ועל אחר צמיגי כביש.
מעבר למגבלה החוקית, אם תרכיב צמיגים שונים מהירות הסיבוב של הגלגלים הקדמיים והאחוריים לא תהיה זהה ומאחר שבג'ימני אין דיפרנציאל מרכזי זה יגרום לך לשחיקה מואצת של הצמיגים ואולי גם של התימסורת כאשר אתה משולב.

שורה תחתונה - אל תעשה את זה.

eran4x4
27-04-11, 18:18
zerez - מאיכן אתה מביא את חוסר החוקיות?

למיטב ידיעתי החוק דורש שהמידה הרשומה תהיה זהה לרשום ברישיון וממליץ על פרוריל זהה על אותו סרן ואוסר על ערבוב רדיאלי ודיאגונלי (מה שלא ממש רלוונטי לשרשור זה).

יש שיקולים לכאן ולכאן איזה סוג צמיג למקם קדימה ואחורה

לשטח עדיף את פרופיל השטח מאחרו
לכביש אולי הפוךמבחינת היגוי והמנעות מאיבוד אחיזה של האחוריים לפני הקידמיים, מבחינת יכולת בלימה כפי הנראה שעדיף את צמיגי הכביש מקדימה, למרות שאולי הגומי הטרי יותר יתן גם יכולת בלימה עדיפה....

zerez
27-04-11, 18:53
zerez - מאיכן אתה מביא את חוסר החוקיות?

...

שאלה דומה נשאלה כאן או בפורום אחר וזאת התשובה שניתנה על ידי שני ברי סמכא.

eran4x4
27-04-11, 21:40
אז כפי הנראה שהם לא ברי סמחא ו/או יצרו מצג שאיננו בדיוק מדויק....

-->