PDA

צפייה בגרסה מלאה : הבדלים בין סמוראי 96' וויטרה 95'

slasl
29-04-11, 17:49
היי
כמו שאתם בטח רואים זאת ההודעה הראשונה שלי בפורום
היום אני נוסע בשטח על ג'יפ גראנד שירוקי לימידט 05'
ואני רוצה לקנות אותו אחר לסוע איתו בשטח.
אני מתלבט בין סמוראי שנת 96 ומעלה
לבין ויטרה שנת 95' ומעלה.
אשמח אם מישהו יציין יתרונות חסרונות,
אם למישהו יש פרטים על הויטרה זה גם יהיה נחמד.. סרנים חיים? שילדת סולם? (לא מצאתי את הפרטים האלה בשום מקום לאחר חיפוש מאוד נרחב)
באיזה רכב מגוון האפשרויות לשיפור גדולות יותר?

תודה רבה,

רון נחמן
30-04-11, 15:11
היי
אני מתלבט בין סמוראי שנת 96 ומעלה
לבין ויטרה שנת 95' ומעלה.
אם למישהו יש פרטים על הויטרה זה גם יהיה נחמד.. סרנים חיים? שילדת סולם? (לא מצאתי את הפרטים האלה בשום מקום לאחר חיפוש מאוד נרחב)
באיזה רכב מגוון האפשרויות לשיפור גדולות יותר?

תודה רבה,

ברוך הבא.
מדובר על רכבים שונים למדיי - הסמוראי ספרטני עם שני סרנים חיים, הויטארה עם סרן אחורי חי ומשולשים מקדימה. שניהם עם שלדת סולם.
אפשרויות השיפור בשני הרכבים לא רעות בכלל, במיוחד מאז כניסתו של "זוקי פרו" לשוק.
אני הייתי מכניס למשוואה גם ג'ימני מהשנים המוקדמות.

כמו תמיד בשאלות האלה, רצוי שתפרט את הצרכים שלך מהרכב (עפ"י הקישור הזה (http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?28546-%D7%A8%D7%95%D7%A6%D7%99%D7%9D-%D7%92-%D7%99%D7%A4-%D7%95%D7%99%D7%A9-%D7%9C%D7%9B%D7%9D-%D7%A9%D7%90%D7%9C%D7%95%D7%AA-%D7%90%D7%A0%D7%97%D7%A0%D7%95-%D7%A6%D7%A8%D7%99%D7%9B%D7%99%D7%9D-%D7%94%D7%91%D7%94%D7%A8%D7%95%D7%AA%21) )

בנוסף, אני ממליץ לך בחום להגיע לאחד מהמפגשים הרבים של חברי הפורום הכוללים את הכלים האלה (נניח, תצטרף לטיול).
כך תוכל באמת להבין את ההבדלים בשטח, ותוך כדי שיחה עם הבעלים ולא רק להתעסק עם נתונים יבשים.

ishc
30-04-11, 15:20
שני רכבים שהם קטע אחר לגמרי.
אותה רמת עבירות בערך במצב המקורי, הרבה יותר שיפורים שזמינים עבור הויטרה (אם אתה מדבר על סמוראי מסולסל).
אם הרכב רק לטיולים ואתה מטייל יותר מאדם אחד הייתי שוקל את סוגיית המקום. כשהיה לי סמוראי קצר היה לי צפוף וזאת למרות שהיה מדובר רק בי ובזוגתי. היום אני לוקח גם את הכלבה ומעמיס יותר ציוד (אין מה לעשות אני אוהב לטייל עם כל הבית, והיום יש סמוראי ארוך).

נדב42
30-04-11, 21:54
לא ציינת מה אתה מחפש מהרכבים, אז אתמצת את ההבדלים העיקריים מבחינת המשתמש:

א. נוחות נסיעה: הויטארה נוחה בהרבה, ומרגישה בנסיעה יותר כמו פרייבט מאשר כמו ג'יפ של פעם או SUV מגודל. זה נכון גם בשטח, בויטארה הכל רך ונעים יותר.
יש שיאהבו את זה ויש שיעדיפו תחושות אחרות...

ב. חסינות מבנית להתעללות: הסמוראי עמיד משמהותית להתעללויות. הויטארה סובלת מסרן קדמי עדין מאלומיניום, ציריות פעמון דקות יחסית, ושאר מכלולים שלא מתלהבים יותר מדי מנסיעת כסאח (דשבורד, דלת אחורית למשל). אפשר לבנות גם ויטארה לחסינות כזו, אבל זה יקר (מנסיון אישי ...)

ג. עבירות ושיפורים: אנחנו נמצאים בעידן של פריחה מבחינה זו, יש להשיג לשניהם נעילות אוטומטיות ונשלטות, קיטי הגבהה, יחסי העברה, פגושים וכל מה שרק תרצה, מוגבל רק ע"י עומק הכיס וסוגיות רישוי ... את הסמוראי ניתן עקרונית לשפר יותר מהויטארה מבחינת מהלך מתלה קדמי, אבל אתה מוזמן לראות את הויטארה שלי ...

ד. צריכת דלק: דומה ותלוייה בעיקר בכובד הרגל וסוג הנסיעה. עירוב ממוצע ייתן בשניהם 9-10 ק"מ לליטר.

ההמלצה ברורה: סע על שניהם ואז תחליט. סביר להניח שלא תהייה לך התלבטות ...

slasl
30-04-11, 22:10
וואו,
קודם כל המון תודה לכם.. השכלתי לא מאט מההודעות האלו
אני אוסיף קצת פרטים לגבי מי אני..
חייל משוחרר שמחפש קצת להנות, אין לי משפחה וחבר או שנים זה המקסימום בנסיעת שטח,
אני ישמח לבחון את כל המגבלות של הרכב על צורותיו,
הגיפ לא יעשה יותר מ10K קילומטר בשנה (ככל הנראה).

אני ישמח לדעת כמה קריטי העדינות של הויטרה..
והאם לויטרה עם מנוע 1600 16V יש יתרון כלשהו על פני סמוראי או שבשטח ההבדל הזה מתגמד.

המון המון תודה לכולם :)

נדב42
30-04-11, 22:30
והאם לויטרה עם מנוע 1600 16V יש יתרון כלשהו על פני סמוראי או שבשטח ההבדל הזה מתגמד.

העדינות קריטית אם לא בא לך לשים 3-7 אלף שקל כשאתה מפוצץ ביצה קדמית.
זה לא אומר שאי אפשר לנסוע עם ויטארה בשטח, אלא רק שחשוב להכיר את המגבלה המבנית הזו ולנהוג בהתאם.
ויטארה היא רכב עדין, אבל מותאם היטב לשטח עם מהלכי מתלה ארוכים ומבנה חסון בבסיסו, עם נקודת תורפה משמעותית בסרן הקדמי. תמורת כ- 7K תקבל מזוקי-פרו סרן ברזל חדש קומפלט ותשכח מהצרות לפחות עד שתגזור ציריה (מה יהיה עם הסמיילים לכל הרוחות ?!?!?!).
בנהיגה עדינה אפשר לעבור עם ויטארה הרבה יותר ממה שאנשים חושבים ...

לגבי המנוע - איפה אתה מחפש יתרונות ? אף אחד מהם הוא לא גראנד צ'ירוקי ולשניהם יש מספיק כוח לעשות את העבודה בשטח (לסמוראי יחסי העברה קצרים יותר). הייתרון של הויטארה הוא כמובן בכביש.

רון נחמן
02-05-11, 20:22
וואו,

המון המון תודה לכולם :)

קודם כל, שחרור נעים : )

ההבדל בין המנועים מורגש ביותר, ד"א (לטובת הויטארה כמובן).

אני מעולם לא פוצצתי ביצה עם הויטארה, אבל מטיולים רבים חזרתי עם נזקים.
אפשר לשפר הכל, אפשר להחליף חצי רכב בעלות שני 2 רכבים, אבל בשורה התחתונה -
אני אישית העדפתי להתפשר על נוחות השיוט לטובת קשיחות בשטח, והחלפתי את הויטארה בסמוראי. נכון, יטען נדב - אני נהג אגרסיבי וחסר שכל (הוא לא יטען כך, אבל זה מנימוס). אבל זו בדיוק הנקודה -
אני מקפיד להיות בעל-שכל בשאר הזמן, ובשטח לוותר על הדאגות.

מצטרף בחום להמלצה של נדב: סע על שניהם ותבין את ההבדלים.
ברוב המקרים תקבל גם הרצאה על הדרך...

-->