PDA

צפייה בגרסה מלאה : מי מכם הצליח לשבור ביצה ב גרנד ויטרה ?

momi-r
02-05-11, 12:27
בניסיון להבין למה כמה איך ובעיקר מה גורם לביצה הקדמית בגרנד ויטרה להתפוצץ אני מנסה לפתוח דיון
שאולי נוכל ללמוד ממנו מה עשינו שגרם לנו לשבור את הביצה ובעיקר ללמוד מה לא לעשות בפעם הבאה.

אז כל מי שכן הצליח לשבור את הביצה מוזמן לכתוב מנקודת מבטו מה קרה בדיוק ומה לדעתו גרם לביצה להישבר
מניסיון שלי וממה שאני התרשמתי עד כה יש המון מקרים והמון דרכים לשבור את הביצה
אני מצרף קישור לסרטון שלי שבו אני שברתי את הביצה ברכב שלי .

כמו שתראו ותשמעו בסרטון מבינים בבירור שהביצה נשברה כשהרכב היה בשיא העלייה אחרי הברקס.. ומיד הבנתי שמשהו קרה, כששמעתי את הרעש בהתחלה לא ייחסתי לזה חשיבות רצינית אבל בשילוב רוורס כבר הבנתי שמשהו לא בסדר כבר ב ס"מ הראשון של הירידה אפילו הבחור שהיה למעלה לא הבין מה קרה בטח לא הבחור שלמטה - הם חשבו שיש לי בעיה בכיוונים לרדת אחורה ולא הבינו שאני מתכוון שקרה משהו ויש לי רעש מוזר אחרי שהתעקשתי שיציץ למטה לפני שאני ממשיך לרדת הרוב כבר היה מובן , אני הייתי מוכן למקסימום איזה חוט ברזל שנתקע איפשהו ועושה רעשים בטח לא לביצה שבורה .
אני גם אציין בעלייה הזו ממש הגזמתי ועליתי עם פול גז ואכן גם רואים ושומעים את זה - אבל אפשר בהחלט לומר שזה היה חד פעמי .
בד"כ אני תמיד תמיד עולה עליות בטורים נמוכים ולא מאמץ את הרכב מעבר לנורמל בטח ובטח לא כמו שהיה פה - פה היה מאמץ מוגבר מאוד ובעיקר מיותר מאוד
הסרטון הנ"ל ממש לא משקף את סגנון הנהיגה שלי בשטח אפילו רחוק מאוד מזה .
אפילו בפג'רו (הרכב השני שלנו בבית) אני לא מתקרב לנהיגה כזו אני אפילו לא מצליח להבין איך הגעתי לזה - גם אחרי אינספור פעמים שראיתי את הסרטון הזה עדיין לא הצלחתי להבין איך נהגתי כך..

הסרטון הזה הוא בעצם הניסיון השני של העלייה הזו אחרי שבפעם הראשונה כמובן שעליתי לאט אבל הגעתי רק עד לחצי , העצלות להוריד אויר גרמה לי לשלם מחיר גבוהה
אבל...
הייתי שם לפני כמה שבועות והעלייה באמת קשה ואפילו הפכה לקשה יותר - אני בספק אם אפשר לעלות אותה עם GV ועם ביצה אלומיניום בפרט.

ככה שוברים ביצה : http://www.youtube.com/watch?v=ArmU9NBNDkQ (http://www.youtube.com/watch?v=ArmU9NBNDkQ)

41425

מקדימה הנזק נראה שולי אבל מאחור ומבפנים לא היה חסר נזק .

נדב42
02-05-11, 22:54
אמנם לא גראנד אלא סתם ויטארה (למעשה 2 מתוך ה-3 שעברו תחת ידי), אבל הנה לפניכם מתכון לשקשוקה עם 5 ביצים:

ויטארה ראשונה: ארוכה אוטומטית, מוגבהת אוקולונים 2" וממוגנת, צמיגי 215, היתר סטנדרטי
ביצה מס' 1. פיצוץ בהצלבה, הוחלפה תחת אחריות היצרן, לפני יותר מעשור
ביצה מס' 2. פיצוץ בהצלבה, הוחלפה תחת אחריות היצרן, לפני יותר מעשור
ביצה מס' 3. פיצוץ בהצלבה, תמה תקופת אחריות היצרן, גם זה לפני יותר מעשור, ורק בשלב הזה הסבירו לי על הרגישות בביצים ואיך להמנע מצרות (לא היה אז ג'יפולוג ...)

ויטארה שנייה: קצרה ידנית, מוגבהת קפיצים ובולמים 2" וממוגנת, היתר סטנדרטי, ללא פגיעה בביצה ...

ויטארה שלישית: נו, אתם יודעים, אין לי זמן לכתוב את הכל ...
ביצה מס' 4. סדק באוזן שמחברת את הביצה לשלדה, הוחלפה המעטפת ללא פגיעה ברכיבים הפנימיים
ביצה מס' 5. סדק (לא פיצוץ) במעטפת הביצה, מקור לא ידוע לחלוטין (לא מכה חיצונית), כנראה עומס יתר עקב נסיעה מהירה בשטח/נעילה קדמית/קיט יחסי העברה בטראנספר. הוחלפה לסרן ברזל.

בתיאבון,

נדב.

momi-r
02-05-11, 23:03
נדב

שאתה כותב פיצוץ בהצלבה אתה יכול לפרט קצת יותר איך בדיוק זה קרה ? ( ב 3 הביצים הראשונות)

ב 4 איך נסדק ? איך גילית ? הייתה מכה משהו ?
5 - מוזר

הביצים האלה תופעות מוזרות !

נדב42
03-05-11, 00:04
1-3: נחיתה מהצלבה בלי לעזוב את הגז ובלי לבלום
4: לא ידוע למה זה קרה, נתגלה בטיפול שגרתי במוסך
5: יכול להיות פשוט תחת עומס של נעילה + יחסי העברה, למרות שנמנעתי מהילוך ראשון נמוך והשתדלתי להיות עדין במיוחד מאז התקנת הקיט. כשזה קרה סרן הברזל כבר חיכה לי מספר שבועות במוסך, רק שכך הייתי צריך גם לרכוש קורונה/פיניון חדשים ...

תשובות לשאלות שנשאלתי בהודעות פרטיות:
מחיר של סרן ברזל שלם: 7600 ש"ח, מעטפת בלבד: 5000 ש"ח (זוקי-פרו)
חלפים משומשים אפשר להשיג אצל אמנון, 052-2590207
סרן הברזל בינתיים מוכיח את עצמו - גזרתי צירייה ... (יותר זול ... 500 ש"ח ...)

הערת אגב: אני לא עונה לשאלות כאלו בהודעות פרטיות, אנא שאלו כרצונכם בפורום הפתוח ...

נדב.

-->