PDA

צפייה בגרסה מלאה : נעילה אוטומטית מול נישלטת, בעד ונגד דטרויט מול מקנמרה/ARB

asih
06-12-04, 16:06
הי אנשים
חבר מעוניין להתקין על דיפנדר נעילות, מתלבט בין נשלטת לאוטומטית.

רציתי לשאול את בעלי הניסיון שביננו, מה דעתכם, תאמת, אני יודעה הרבה דברים על העניין, אבל בטוח שלא מספיק, ולכן אני שואל כאן.
במיוחד מאלו שיש להם אוטומטית או ניסו את שתי הסוגים...

עמי, לך יש דיטרויט אם אני לא טועה ?

תודה

ארז
06-12-04, 16:27
אהלן..
לי יש אוטומטית מאחורה, ARB מקדימה.
בעבר הייתה ARB מאחורה.

ב110 ספציפית אני לא ממליץ על אוטומטית בלי ציריות מחוזקות, ב90 או דיסקו זה פחות בעיתי.
אצלי גם על 110 פתוח וגם על הסגור האוטומטית כמעט ולא מורגשת, על הסגור בכלל לא הייתה לה השפעה ביום,יום, בפתוח טיפש מורגישים יותר(הרכב קל יותר).
ב90 זה מורגש הרבה יותר.

הבעיה היא כלכלית בארץ, אם הנעילות נקנות בארץ אין כדאיות לאוטומטית מבחינה כלכלית, מחירה שווה לנשלטת ללא הקומפרסור, ההפרש הכולל לא מצדיק לטעמי אוטומטית(לא בגלל התנהגות וכו' אלא פשוט כי את הקדמית תהיה חייב לשים נשלטת ואז בכל מקרה אתה צריך קומפרסור).

asafk
07-12-04, 11:17
אני עם דטרויט באחורי ה110 הסגור. קניתי משומשת ב1600 שקל.
היתרונות-
-פשטות בהרכבה (הרכבה פנימית- לא צריך לכוון כלום) ב110. גם בסרנים הקטנים ההרכבה פשוטה יחסית כי לא צריך קומפרסור, חשמל, צנרת אוויר וכו'.
-פשטות בהפעלה- אני לא יודע שיש נעילה. מתי לשלב, מתי לנתק.. פשוט כוון את ההגה וסע. אם יש אחיזה לשני הגלגלים עם הפרש כוחות ביניהם- הנעילה תיפתח. אם אתה עם נעילה נשלטת ולא פתחת בזמן.... בום.
-זול (טוב, קניתי משומש)...

החסרונות (או- למה כן נשלטת)-
-רק עם נשלטת אפשר להניע את הלנדרובר עם רצועה על הגלגל האחורי (צורך נדיר למדי, ואני עדיין יכול לעשות כך מהקדמי).
-יש עוד כפתור או שניים בקבינה (חשוב מאוד לטייסי הקרב המתוסכלים בינינו... )
-יש במה להתעסק (חכה שנייה, ירד לי הפלסטיק מהכפתור, אני צריך למצוץ ואקום... רק מי שיש לו מקסידרייב יבין)

סוגיית החוזק- בכיל מקרה, עם הציריות המגוחכות בלנדרובר, לדעתי חובה לחזק ציריות בכל מקרה, אז אין כאן סוגיה.

שורה תחתונה- גם אם המחיר היה אותו מחיר, אני חושב שהייתי מרכיב נעילה אוטומטית. עניין של העדפה אישית, כשהמחיר של חדש כמעט זהה.

אסף.

asih
08-12-04, 16:01
אתם אומרים שאין בעצם יתרון לנשלטת ? בלי השטויות

ארז
08-12-04, 22:49
ברכב כבד כמו ה110 אין לדעתי יתרון לנעילה נשלטת.

גבי ר
18-12-04, 17:09
חברים
גם אני מתלבט בנושא סוג הנעילה לדיפנדר 110 סגור
הרכב בשימוש משפחתי על ידי האישה בימות השבוע
ואם יידרש שימוש בנעילה אזי זה יקרה לעיתים נדירות
אבל מאחר ואני מטייל לבד רוב הזמן
ברצוני בנעילה אחורית ואולי קדמית בעתיד
מה שחשוב לי זה האמינות העיקר
ולא לסבך את השימוש היום יומי
ודרך אגב ברכב יש ציריות רגילות

מה ההמלצות

בתודה מראש
גבי

ארז
18-12-04, 20:31
כמו שכבר כתבנו מבחינת האמינות האוטומטית עדיפה בהרבה(דוגמה חיה...היום באמצע הטיול הARB הקדמית שלי הפסיקה לעבוד-חשמל...).
הבעיה של ה110 ספציפית היא הציריות בעלות החופש הענק, לדעתי במחיר נעילה נשלטת+התקנה אתה יכול לשים נעילה אוטומטית+ציריות מחוזקות+התקנה(באוטומטית ההתקנה זולה בהרבה).

מבחינת התנהגות כביש, כמו שכתבתי לרכב במשקל ה110 האוטומטית כלל לא משפיעה, אני כבר כמה שנים איתה ובת זוגתי נוהגת על הרכב ביום יום ללא בעיות.

גבי ר
24-12-04, 18:06
חברים
למרות יתרון האמינות והפשטות של הדטרויט
ובהנחה שבשלב ראשון תותקן נעילה אחורית ואח"כ תותקן נעילה קדמית
האם אין יתרון למערכת נעילות נשלטת קדמית ואחורית, מאותו סוג
נניח, מקסי דרייב או ARB
על פני דטרויט אחורית ומערכת נשלטת אחרת קדמית

בוסף, איפה ניתן להשיג נעילות משומשות?

תודה
גבי

ארז
24-12-04, 18:59
אין שום יתרון בזה שהנעילות שלך זהות, אצלי הדטרויט עובדת שנים ללא תקלות כשהARB מאכילה אותי חרא(לדוגמה השבוע נקרע הצינור אוויר)....

מקסי דרייב אכותית מאוד אבל גם יקרה ,מחירה כמו של שאר הנעילות אבל היא גם מגיע עם ציריות מחוזקות(חשוב מאוד במיוחד ל110) שמעלות את מחירה.
עוד יותר יקר זו מקסי דרייב קדמית, ם נעילהבמחיר שווה כמו למתחרות, גם ציריות מחוזקות יקרות וגפם פעמונים מחוזקים יקרים....

מקנמרה למעשה לא קיימת בארץ לצערנו מכיוון שהיבואן כמעט ואינו פעיל, זה מצריך מחשבה גם אם במקרה יש לו נעילות במלאי, מה יקרה בזמן תקלה? האם יהיו לו פתרונות?
אם כל זה לא מריע לך אז המקנמרה זולה יותר מהARB ולדעתי עדיפה.

Discomania
30-04-05, 22:57
אני מנצל את השירשור הזה למטרותיי בכוונה לא ליפתוח שירשור חדש .
יש ברשותי דיסקו בנזין שנת 94 הסידרה הראשונה כרגע נעול אחורה נשלט קדימה ללא כל נעילה . ברצוני להעביר את הנשלטת קדימה ולהתקין קבועה מאחורה האם יש צורך בתשומת לב מיוחדת למשהו ? ומה מספר דגם הנעילה שאני צריך להזמין ?

כל עזרה תתקבל בברכה .

שולי

יעקוב60
01-05-05, 10:10
שולי ! - יופי של רעיון ! אם אני לא טועה זה השילוב המנצח בארצות הברית לבעלי הדיסקו.
אחטט קצת באתר של דטרויט לוקר ואם אמצע אעדכן.
יעקב :wink:

fuksi
02-05-05, 17:26
אני מנצל את השירשור הזה למטרותיי בכוונה לא ליפתוח שירשור חדש .
יש ברשותי דיסקו בנזין שנת 94 הסידרה הראשונה כרגע נעול אחורה נשלט קדימה ללא כל נעילה . ברצוני להעביר את הנשלטת קדימה ולהתקין קבועה מאחורה האם יש צורך בתשומת לב מיוחדת למשהו ? ומה מספר דגם הנעילה שאני צריך להזמין ?

כל עזרה תתקבל בברכה .

שולי

כבר יש לך קומפרסור ונעילה מותקנת-לא עדיף לקנות נשלטת ולשים קדימה???
פירוק והרכבה גם עולה כסף (טוב נו..לא לכולם) ואין הבדל מחירים דרמטי בניהם.

Discomania
02-05-05, 21:18
הנעילה תבוא מארה"ב ולכן כלכלי יותר קבועה ונשלטת . הרכבה ופירוק לבד.

"יעקב" אני ממתין לתשובות ממך במקביל אני בדואל עם האמריקאים .

שולי

יוש
28-10-08, 16:03
מעלה את השרשור מהאוב על מנת לשאול שאלה שתמצה אותו:

מה האפשרויות לנעילה קדמית ב 110 במחוזותינו?

ארז
28-10-08, 17:35
קודם כל רכב בעל הנעה של 4X4 קבועה ניתן להתקין מקדימה ,נעילה נשלטת בלבד.
בארץ בתכלס אין אופציות מלבד הARB.

fuksi
29-10-08, 09:19
קודם כל רכב בעל הנעה של 4X4 קבועה ניתן להתקין מקדימה ,נעילה נשלטת בלבד.
בארץ בתכלס אין אופציות מלבד הARB.

ארז
מה קורה עם מ'קנמרה?
לא שומעים כבר תקופה ארוכה עליהם בארץ...שגיא הפסיר לייבא?

-->