PDA

צפייה בגרסה מלאה : מתלבט אם להחליף את הסמוראי או לשפר.

Tom Bril
08-05-11, 12:35
שלום חברים

אני משתף אתכם בהתלבטות שיש לי.

כרגע ברשותי סמוראי 94 מוזרק עם מערכת מתלים של מתלם 2אינץ הגבהה, חוץ מזה הכל סטנדרטי .
המחיר של הרכב הזה נע סביבות ה20- 24 בזמן המכירה.

יש לי שתי אפשרויות האחת היא להשאיר את הסמוראי ולהשקיע בו סכום של 6000 ש"ח שיכלול החלפת בולמים טובים, מזגן
וטיפול גדול.

האופציה השנייה היא למכור ולמצוא בתקציב של 30 מיצובישי פג'רו שנת 94-96, .

השאלה העיקרית שלי בהתחשב בזה שהרכב לא נוסע הרבה 50 ק"מ בשבוע ,האם ההוצאות היו גדולות בהרבה מהסמוראי באופן משמעותי.

אין לי בעיה עם עבודה עצמית על הרכב.

שגיא S
08-05-11, 13:20
פאג'רו יהיה יותר יקר להחזקה ואחזקה.

החל מהטיפולים והחלפים שיותר יקרים וכלה בביטוח ובטסט.
חוצמזה שפאג'רו בנזין צורך פי 2 מהסמוראי שלך, אז פתאום הכסף על הדלק יהיה כאילו אתה נוסע 100 קמ בשבוע, חשבת על זה?
ומה עם היישור קו שאחרי הקניה? לא ידרוש כמה אלפים טובים? הרי ב30 אלף לא תמצא פאג'רו מושלם, אפילו סמוראי טוב קשה למצוא בתקציב הזה ;)

Tom Bril
08-05-11, 13:40
הדגם שבו הייתי חפץ הוא 2500 דיזל ידני, אוכל קצת פחות דלק.
השאלה בכמה אלפים מדובר.

האם זה משהו משמעותי?

ערן CJ
08-05-11, 14:12
אני חושב שההחלפה וההתקדמות מתבקשת. אין מה לחשוש. ההוצאות על רכבי שטח משתנות בהתאם לציפיות בעל הרכב וביחס ישר לכמות נהיגת השטח ולרמת העבירות בטיולים.
אין מה להשוות את הנוחות של הפג'ארו לקפיציות של הסמוראי. הדרך אל השטח תהיה לך נעימה יותר וקלה יותר.
הפג'ארו רכב אמין אבל פחות בסיסי. טיפול בתקלות אינו פשוט כפי שהיום יש לך בסמוראי. טיפולים שגרתיים תוכל לבצע גם לפג'ארו.
אם תצליח למצוא פג'ארו במצב טוב עשית עסקה נהדרת.
עלויות: דיזל אמנם עולה יותר באופן רישמי, אבל בפועל כולם ממלאים בתחנות עם הנחות שמקזזות את ההפרשים. הצריכה בק"מ לליטר תהיה דומה למרות שהמנוע גדול כמעט פי 2. לפי כך, הפרשי האחזקה, כולל הדלק אינם משמעותיים.
ערן CJ

omri_t
08-05-11, 16:04
כשהחלטתי שאני והסמוראי עומדים להיפרד, חשבתי גם על פג'רו.
החסרון המרכזי הוא הקושי לטפל לבד.
האוטו מודרני באופן כללי ובעייתי לטיפול ייחסית לג'יפים (סמוראי, CJ, סופה).

העניין הוא שאתה "חי" על טווח מחירים די צפוף. מכאן שאתה עלול למצוא את עצמך בבעיה.

השאלה היא מה רע לך בסמוראי?
לפי זה תדע אם להחליף ולמה.

MR BIG
08-05-11, 19:55
אם אתה ללא ילדים ומטייל מקסימום עם עוד אדם אחד , אני ממליץ מאד להישאר עם הסמוראי.
לי היו 2 סמוראים, 6 שנים.
השני היה מטופל ושמור ומשופר מאד.
אין , אבל ממש אין אף ג'יפ אחר שינצח את הסמוראי במשוואה של VALUE FOR MONEY!!!
אני הייתי נשאר איתו, משקיע בגגון ונעילה אחורית....ממשיך לנסוע במכונת כביסה הקטנה הזו ....ומחייך כל הדרך אל הבנק...
מנסיון!!

Tom Bril
08-05-11, 20:31
טוב חברים, כל מה שהייתי צריך זאת קבוצת תמיכה שתעזור לי עם המחשבות בראש, הייתי צריך לפרוק .
אז עכשיו הכל בסדר ואני רגוע.

אין לי סיבה ממשית למכור את הרכב, אין לי ילדים ואני מטייל מקסימום עם עוד בן אדם/בחורה.

אני נכנס לתקופה ארוכה של לימודים שהופכים אותי לסטודנט לכל דבר.
כך שעדיף לא לחפש הרפתקאות.
אני עם הרכב שנה בסה"כ ובינתיים ללא בעיות כלל חוץ מטיפולים.
מטייל כמה שבא לי ואין הפתעות בתחנת הדלק.

כל מערכת המזגן קיימת ודורשת רק שיחדשו אותה.

תודה רבה לקבוצת התמיכה.

-->