PDA

צפייה בגרסה מלאה : עזרה למתחיל

Ofer Razon
10-05-11, 01:13
שלום רב

אני חסר נסיון לגמרי בתחום ואני מחפש איזשהי קריאת כיוון לדגמים ושנתונים עליהם כדאי לי להסתכל.

השאלון שפורסם פה:
1. כמה אתם רוצים להשקיע?
>>> סביב ה - 150,000

2. הרכב הוא יום יומי או מדובר ברכב פנאי לסופי שבוע?
>>> בעיקרון מדובר ברכב לשימוש יום-יומי עם כוונה להתחיל להתנסות בטיולי שטח קלים-בינוניים 1-2 פעמים בחודש (בסופ"ש)

3. מי נוהג בו?
>>> אני או אשתי

4. כמה אנשים הוא צריך להכיל בטיולים? זוג או בודד? משפחה של חמש נפשות?
>>> אנחנו זוג עם שתי תינוקות - האחת בת שלוש והשנייה בת שנה

5. כמה קילומטרים הג'יפ יעשה בשנה?
>>> 20,000 מקסימום

6. יש תנאי סף? אוטומטי/ידני, דיזל/בנזין וכו'.
>>> אוטומטי

מה עוד חשוב לי?
- אני לא רוצה יותר מדיי התעסקות שוטפת עם הרכב, צריך משהו אמין ובמצב טוב. בשלב הזה - אני עוד לא מעוניין להפוך למומחה בתחום.
- הפחד הגדול שלי הוא מעלות שוטפת (דלק + אחזקה) ולכן יתרון יינתן לרכב בו הפרמטר הזה עולה על המתחרים
- נוחות לילדות - מרווח ישיבה, מרווח אחסון (עגלות, ציוד תינוקות,...). צריך רכב שיש בו או יכול להיות בו מערכת בידור נורמלית.
- חשוב לי לא לקנות רכב ישן, כרגע סימנתי את שנתון '08-'09 כרף התחתון, אבל כנראה שאם יש משהו רלוונטי וטוב בשנתון '07 זה יכול להתאים גם כן
- לא מפחד כ"כ מירידת ערך, אבל כן חשובה לי הסחירות של הרכב

האם אני מנסה לאכול את העוגה ולהשאיר אותה שלמה?
אשמח לקבל קריאת כיוון לסוגי רכבים ושנתונים עליהם אחפש מחירים. כמו כן - אשמח להארותיכם על כל פרמטר חשוב שעליי לבחון גם כן

תודה מראש!

8ball
10-05-11, 01:35
דבר ראשון קבל ח"ח על ההקפדה על השאלות המכוונות.

על פניו נראה שלדרישות שלך גראנד ויטארה מהשנתונים 07-08 תפורים עלייך. היתרונות - רכב שטח בעל יכולות בינוניות+ במצבו הסטנדרטי = פחות התעסקות ושינויים, התקציב נכנס לך די יפה וניתן למצוא אחת שמורה יחסית וטובה... ישיאר גם מעט תקציב ליישור קו ושיפורים בסיסיים כדוגמת מיגון\צמיגים יותר מוכווני שטח. מה גם שאתה לא מדבר על מפלצת בגודל הפיזי כדוגמאת כל המגודלים למיניהם. יש דגמים עם ארבע דלתות והספסל האחורי מאפשר מספיק מקום לשני מושבי בטיחות בצורה טובה ולא צפופה.

חסרונות שלדעתי יהיו הם תא מטען לא ענק, אבל לא משהו שאי אפשר להתמודד איתו, וכמובן סרן קדמי קצת עדין (לא בצורה מטורפת שתגמור אותו בכל טיול אבל צריך להכיר את המגבלות) אם לא תדרוש מהרכב עבירות סופר טכנית וקשה אתה תהיה מאוד מרוצה ממנו... מציע לשלוח ה"פ לנדב 42 הוא יוכל לשפוך לך יותר אור על הויטארות ואיזה שנתונים יותר מוצלחים... אני אישית מעדיף את השנתונים הישנים, אבל זו סתם העדפה אישית. בכל מקרה המון הצלחה וברוך הבא למשפחה... הכי חשוב שתזכור שלא משנה מה תהיה הבחירה שלך, הטיולים שווים הכל!

נדב42
10-05-11, 01:50
מציע לשלוח ה"פ לנדב 42 הוא יוכל לשפוך לך יותר אור על הויטארות ואיזה שנתונים יותר מוצלחים... אני אישית מעדיף את השנתונים הישנים, אבל זו סתם העדפה אישית.
למה הודעה פרטית ? אין סודות ואני פנוי לכל שאלה ...
חוצמזה, אני בקיא יותר בדגמים הישנים. גם אני מעדיף את השנתונים הישנים עם הסרן החי מאחור. הם יותר מתאימים לשטח ולדעתי גם יותר חסכוניים (מנוע קטן יותר, זה יתרון וחסרון ...)

לגבי אמינות - אני אישית נוסע על ויטארה ארוכה מודל 94 (ולא מחליף אותה כל עוד אני זה שמשלם על הדלק ...), והרכב מגלה אמינות מרשימה (לא כולל מה ששוברים בשטח, כמובן ...). מכאן אני מניח שגראנד ויטארה מכל שנתון תהייה אמינה למדי.

לגבי הסרן הקדמי הרגיש - יש לזה פתרונות מכניים (שיפורים לרכב) ומנטליים (הדרכת נהיגה נכונה). אם תלך בכיוון הזה תקבל מאיתנו את כל העזרה הדרושה. אגב, אני לא מכיר את הדגמים החדשים יותר מבחינת חוסן מכלולי ההנעה בהשוואה למודלים הישנים, מי שמכיר - נא להשלים.

עוד דבר: אם אתה נוסע עם 2 עגלות אז אני ממליץ לבדוק ספציפית אם אתה מסתדר עם העגלות בתא המטען.

תרגיש חופשי לשאול כאוות נפשך...

בהצלחה,

נדב.

raanan
10-05-11, 04:45
יש פרדוקס מבחינת התקציב,
מצד אחד, 150 אלף ש"ח זה סכום גבוה ומכובד.
מצד שני, למינימום שנתון שהגדרת (2007) ושאר הדרישות, התקציב נמוך ומאפשר לך רכישת רכבי שטח "רכים"
דוגמת, יונדאי טוסון, סובארו פורסטר, ניסן X-TRAIL וכו .... , (יכול להיות שהביצועים בשטח, כן יספקו אותך)

אם אני הייתי צריך להחליט, הייתי שוקל מ-2 האופציות הבאות :
א. החזקת 2 רכבים , פרייבט ליום יום ורכב שטח לטיולים (זה מה שקורה אצלי בפועל)
נכון שלכאורה זה אחזקה יקרה יותר. אבל, לא בטוח (זה נושא לדיון בפני עצמו).
הג'יפ יוכל להיות דיי ספרטני ובמחיר זול (30 עד 40 אלף ש"ח). דוגמה גראנד ויטארה ארוכה או קיה ספורטז'.

ב. ירידה בשנתון ורכישת ג'יפ עם יכולות שטח גבוהות יותר כדוגמת טויוטה לנדקרוזר או מיצבושי פאג'רו.

בהצלחה בכול אשר תבחר ! ובקרוב, ברוך הבא למשפחה.
רענן

Ofer Razon
10-05-11, 11:14
אהלן

תודה רבה על המענים המהירים.

לגבי נקודות שעלו בהתייחסויות שלכם:
- מקום לעגלה אחת זה מספק. רק במקרים חריגים אנחנו עם שתי עגלות
-אני לא אתנגד להוציא פחות מהתקציב אם יש רכב שמתאים לצרכים שלי... :-)

הגרנד ויטרה אכן נראה על הכיפאק, אתחיל לחפש משהו ביד2.
יש לכם איזשהי המלצה לגבי טווח נפח מנוע? האם 2000-2400 יתאים לי?

תודה רבה

עופר
*

osh
10-05-11, 11:16
הסרן הקידמי בגרנד ויטרה החל משנת 2007 שונה מהותית מגרנד ויטרה \ ויטרה משנתונים מוקדמים יותר,
והוא אינו רגיש כמו בשנתונים המוקדמים.
בהצלחה

נדב42
10-05-11, 12:36
הסרן הקידמי בגרנד ויטרה החל משנת 2007 שונה מהותית מגרנד ויטרה \ ויטרה משנתונים מוקדמים יותר,
והוא אינו רגיש כמו בשנתונים המוקדמים.
אתה כותב את זה מידיעה והבנה של השינוי ?
זה שאנחנו לא שומעים על בעיות בדגם הזה עשוי להיות משום שהוא "רך" יותר ומי שקונה אותו לא לוקח אותו למעלות נסתרים, כי כמו שראית למעלה חובבי השטח מעדיפים את השנתונים המוקדמים יותר... איך יודעים ?

asafk
10-05-11, 15:48
דגם ה 2000 הוא "עגלה" ממש.
ה2400 כבר נוסע כמו שצריך, ואני לא מדבר על ביצועים חורכי כביש, אלא על נסיעה סבירה.
אסף.

נדב42
10-05-11, 16:22
דגם ה 2000 הוא "עגלה" ממש.
ה2400 כבר נוסע כמו שצריך, ואני לא מדבר על ביצועים חורכי כביש, אלא על נסיעה סבירה.
אסף.

הכל יחסי. אני הרי עוד נוסע על ה- 1600 (אבל לפחות 16V מוזרק ...). לא אין לי אשליות שאני על אימפרזה טורבו, אבל אני לא מרגיש שהרכב "עגלה" ובשבילי זה מספיק, במיוחד לאור צריכת הדלק של הרכב (1:9.5 ביומיום העירוני השוטף, 1:10 בטיולים - כי יש יותר כביש פתוח ...)
עופר (פותח השרשור) ציין שצריכת הדלק היא שיקול משמעותי מבחינתו, אז מה עדיף ?

Ofer Razon
11-05-11, 10:25
אני מניח שזה עניין יחסי, לא?
אני לא ממש "טס" בפקקים היומיומיים של גוש דן, עברתי כבר את הגיל של "פתיחות" ברמזורים וכשאני נוסע עם המשפחה בסופ"ש - בכל פעם שאני מגיע ל 120 קמ"ש - הילדה שלי צועקת עליי שאני נוסע מהר מדיי....
מה שחשוב לי זה שיהיה לאוטו את הח הנדרש לנסיעה בטיחותית ומהנה, בלי לשרוף עליו טונות של דלק.

יש פה עוד דעות לגבי הנושא הזה?

נדב42
11-05-11, 11:22
אתה מוזמן לסיבוב על ויטארה ארוכה 1600 (אם כי גיר ידני) כדי לקבל את התחושה בעצמך.
הרכב לא משופר באגף המנוע פרט לסילוק של הממיר הקטליטי ופילטר נדיב יותר בתוך תיבת האוויר המקורית.

נדב.

sam1g
11-05-11, 13:34
שלום רב

אני חסר נסיון לגמרי בתחום ואני מחפש איזשהי קריאת כיוון לדגמים ושנתונים עליהם כדאי לי להסתכל.

השאלון שפורסם פה:
1. כמה אתם רוצים להשקיע?
>>> סביב ה - 150,000

2. הרכב הוא יום יומי או מדובר ברכב פנאי לסופי שבוע?
>>> בעיקרון מדובר ברכב לשימוש יום-יומי עם כוונה להתחיל להתנסות בטיולי שטח קלים-בינוניים 1-2 פעמים בחודש (בסופ"ש)
- גם אצלי שימוש יומיומי ופעמיים בחודש בשטח. בסך הכל כ 20-30 אלף קילומטר בשנה.

3. מי נוהג בו?
>>> אני או אשתי
- אני. לעיתים רחוקות גם החברה.

4. כמה אנשים הוא צריך להכיל בטיולים? זוג או בודד? משפחה של חמש נפשות?
>>> אנחנו זוג עם שתי תינוקות - האחת בת שלוש והשנייה בת שנה
- עם ספסל שלישי מקופל, חמישה אנשים בנוחות ומרווח מעולים.

5. כמה קילומטרים הג'יפ יעשה בשנה?
>>> 20,000 מקסימום
- כפי שציינתי 20-30 אלף בשנה.

6. יש תנאי סף? אוטומטי/ידני, דיזל/בנזין וכו'.
>>> אוטומטי
- ברור.

מה עוד חשוב לי?
- אני לא רוצה יותר מדיי התעסקות שוטפת עם הרכב, צריך משהו אמין ובמצב טוב. בשלב הזה - אני עוד לא מעוניין להפוך למומחה בתחום.
- אין מה להתעסק בו מעבר לטיפול שוטף. על אמינות הרכב תקרא לבד או שתמע מאחרים.

- הפחד הגדול שלי הוא מעלות שוטפת (דלק + אחזקה) ולכן יתרון יינתן לרכב בו הפרמטר הזה עולה על המתחרים
- צריכת דלק בנסיעה בינעירונית 1 ליטר על 9 ק"מ. בנסיעה עירונית 1 על 7
- נוחות לילדות - מרווח ישיבה, מרווח אחסון (עגלות, ציוד תינוקות,...). צריך רכב שיש בו או יכול להיות בו מערכת בידור נורמלית.
- מושב שלישי מקופל (אצלי מפורק), מרווח ונוחות מירבית גם לארבעה על המושב השני. נפח איחסון עצום מאחור. כמובן גם מזגן אחורי.

- חשוב לי לא לקנות רכב ישן, כרגע סימנתי את שנתון '08-'09 כרף התחתון, אבל כנראה שאם יש משהו רלוונטי וטוב בשנתון '07 זה יכול להתאים גם כן
- נדמה לי שאפשרי בתקציב הזה שנתון 2004-5

- לא מפחד כ"כ מירידת ערך, אבל כן חשובה לי הסחירות של הרכב
- אני "הפסדתי" על הרכב כתוצאה לירידת ערכו לא מעט שקלים. הרווחתי נוחות, אמינות, ביצועים, הנאה. על הערך "סחירות" ראה התייחסותי על אמינות.

האם אני מנסה לאכול את העוגה ולהשאיר אותה שלמה?
אשמח לקבל קריאת כיוון לסוגי רכבים ושנתונים עליהם אחפש מחירים. כמו כן - אשמח להארותיכם על כל פרמטר חשוב שעליי לבחון גם כן

תודה מראש!

nissan patrol
נהנה מכל רגע,
סמי

כל מה שנכתב במסגרת דעתי האישית והלא מקצועית

Ofer Razon
12-05-11, 01:13
טוב... סיכום ביניים...

כפי שזה נראה כרגע, אלה האפשרויות המובילות... אשמח לחו"ד נוספת והמלצה מביניהן...

1. (המובילה כרגע) - גרנד ויטארה 2000 סמ"ק שנתון 2008
2. לנד קרוזר קצר 3000 סמ"ק, שנתון 2003-4. הדילמה שלי כאן היא לגבי גודל תא מטען והקילומטראז' היחסית גבוה שיש למכוניות בשנתון הזה
3. קינג ארוך 3000-3400 סמ"ק שנתון 2004-5

ד.א. - ראיתי גם כמה מודעות על דיסקברי שנתון 2004 שנראות טוב. האם שווה להסתכל בכיוון?

תודה רבה על כל העזרה שלכם!!!

raanan
13-05-11, 13:19
טוב... סיכום ביניים...

כפי שזה נראה כרגע, אלה האפשרויות המובילות... אשמח לחו"ד נוספת והמלצה מביניהן...

1. (המובילה כרגע) - גרנד ויטארה 2000 סמ"ק שנתון 2008
2. לנד קרוזר קצר 3000 סמ"ק, שנתון 2003-4. הדילמה שלי כאן היא לגבי גודל תא מטען והקילומטראז' היחסית גבוה שיש למכוניות בשנתון הזה
3. קינג ארוך 3000-3400 סמ"ק שנתון 2004-5

ד.א. - ראיתי גם כמה מודעות על דיסקברי שנתון 2004 שנראות טוב. האם שווה להסתכל בכיוון?

תודה רבה על כל העזרה שלכם!!!

אופציות 2,3 אפשר לומר שהם לא בקטגוריה של אופציה 1 .
מבחינת יכולות, מחיר, ואחזקה (אופציה 2,3 יעלו יקר יותר ובאופן משמעותי)
דיסקברי ? ממליץ לך לבצע קצת חיפוש באתר וברשת טרם כניסה להרפתקאה.

בהצלחה
רענן

Ofer Razon
01-06-11, 14:21
שלום לכולם
בעקבות העזרה הנהדרת שלכם קניתי אתמול גרנד ויטארה ארוכה, שנתון 2008 עם 30,000 ק"מ.
תודה רבה על העזרה!!!

עכשיו לשאלה הבאה - איפה אני מוצא מסלולים ל"מתחילים" שיקחו אותי רחוק יותר ממה שהמאזדה 3 עשתה, אבל עדיין יקחו בחשבון שאין לי שמץ של מושג בנהיגת שטח?

תודה!

raanan
01-06-11, 20:06
עכשיו לשאלה הבאה - איפה אני מוצא מסלולים ל"מתחילים" שיקחו אותי רחוק יותר ממה שהמאזדה 3 עשתה, אבל עדיין יקחו בחשבון שאין לי שמץ של מושג בנהיגת שטח?

תודה!

ראשית, מזל טוב וברוך הבא !
שנית, קבל כמה עצות למתחיל,
א. אל תצא לשטח כרכב בודד ! (גם לטיול שבילים פשוט)
ב. "תתחבר" לקבוצה עם רכבים ברמה שלך (ג'יפונים אפילו כאלו ללא הילוך כוח. כגון ראב4, טיריוס) ומטה ותטייל איתם.
ג. אין צורך "להילחם ולכבוש" את השטח ! לאט לאט בטיולי שבילים, היכן שלא תרגיש בטוח תוותר וצפה על הקווים שהרכבים נוסעים.
ד. שיפורים "והוצאת" כסף, אל תמהר ישר "לשפוך" ... חכה תראה מה חסר לעבירות בטיולים שלך, בהתאם תתייעץ פה בפורום (יש פה חברה שמסייעים בכיף).

אז שיהיה בהצלחה וסע בדרכים בטוחות.
רענן

klam
01-06-11, 23:19
הרשם לקורס נהיגת-שטח. חשוב ומומלץ. יש לאבירם ברקאי קורסים טובים, ואפשר גם ב
http://www.4x4.co.il. אלו קורסים בני חצי-יום של קבוצה קטנה עם מדריך.

ש01
02-06-11, 14:29
שלום לכולם
בעקבות העזרה הנהדרת שלכם קניתי אתמול גרנד ויטארה ארוכה, שנתון 2008 עם 30,000 ק"מ.
תודה רבה על העזרה!!!

תודה!

מהיכן אתה וכמה לסוע עד תחילת המסלול?
- נחל ציפורי יפה, קליל ולא ארוך.
- נחל סורק - כנ"ל.
ויש עוד המון...

-->