PDA

צפייה בגרסה מלאה : נמאס

BackDoorMan
14-05-11, 12:09
שבת שעברה נכנס עם מיכל דלק כמעט ריק לתחנה בחולון, 100 ש"ח במזומן לדלק זה בערך 12 ומשהו ליטר
זה 7.75 ש"ח לליטר, פאק ! לא מזמן ב- 2009 ליטר עלה 4.80 ש"ח,
נסיעה לכפר-סבא הלוך ושוב והמחוג נופל מטה מטה לכיוון שנתת האין-דלק.
במחיר הזה אני שוקל כבר למכור את האוטו,
חוץ מנסיעות הכרחיות האוטו עומד, גם קודם המעטתי ביציאות אבל עכשיו זה כמעט שיתוק,
למקום העבודה הנוכחי בבת-ים התחלתי לרכב באופניים.
נמאס לי מהמדינה ובעיקר נמאס מהאדישות התהומית של ציבור שסופג גזירות כאלו,
בצרפת שינויי קל בתשלומי הביטוח הלאומי גרם להפגנות ששיתקו את פריז לפני מספר שנים
אני זוכר עוד את ההפגנות האלימות בבריטניה בתקופת מס הגולגלת של תאצ'ר,
אני חייב להבין מתישהו את האדישות הזו, לא תיתכן השלמה כזו עם מציאות שפוליטיקאים עלובים וציניים מכתיבים
ללא הסבר הגיוני.

six 4 life
14-05-11, 13:02
חבל על העצבים. אתה חי במדינת היהודים, כלום לא יקרה גם ב11 שקל לליטר כי אף אחד פה לא רוצה להוציא את הראש מהתחת או חס וחלילה לבזבז מזמנו האישי לשינוי משהו קולקטיבי. זה עם שלא מבין ולא רוצה להבין שהכח רק בידיים שלו. לא של מי שמוכר לנו דלק, ולא של מי שקובע כמה מס נשלם עליו.
חבל על הזמן והעצבים, האפאטיות שולטת והעם היהודי עושה וימשיך לעשות מה שהוא הכי טוב בו- לקבל גזירות ולשתוק.

אביעד פ.
14-05-11, 13:04
נמאס לי מהמדינה ובעיקר נמאס מהאדישות התהומית של ציבור שסופג גזירות כאלו,
.

תרים את הכפפה. אני אצטרף ראשון, ועוד הרבה מחברי הפורום יצטרפו אני בטוח.
הייתי כבר בכמה הפגנות בנושא, והנוכחות הייתה מגוחכת. אני אמשיך להגיע אף על פי כן.

omri_t
14-05-11, 13:16
הציבור מטומטם ולכן הציבור משלם....

BackDoorMan
14-05-11, 13:30
אילולא האדישות הרבה כפפות היו מורמות, זה לא הגיוני לצפות שכפפה מורמת אחת ע"י בודד יכולה לשנות הרבה,
כנראה שההעלאות האחרונות לא מפריעות יותר מידי לשנת הצהריים כאילו כל המדינה נוסעת בליסינג אחרת היינו רואים הרבה התארגנויות ספונטניות שהיו מתגבשות להפגנה של מאות אלפים, אנחנו עדיין לא שם.

gp1
14-05-11, 13:34
http://www.tapuz.co.il/blog/ViewEntry.asp?EntryId=1937014&r=1

ציטוט מתפוז

מחיר הדלק מספר אמת. אז מי לא?

--------------------------------------------------------------------------------

פורסם ב-3 באפריל 2011, 21:07 במדור כללי

מחיר הדלק מספר אמת. אז מי לא?
כותב: עדי שרון

מחיר הדלק 95 אוקטן בתדלוק עצמי בתחנות הדלק יעלה ב-1.1.2011 ב-40 אג' ל-7.10 ₪ (לפי ידיעות אחרונות) מנימוקים שונים ולא תמיד רלוונטיים. אנחנו, כחבורת סובלים מקצועית (נאנחים ולא עושים כלום), מאמינים לנתונים שהיו תרוץ לעליית המחירים.

מאחר וקריאת מחיר היא פרנסתי, חשבתי שנציץ יחד ונבדוק אם נכון מה שמוכרים לנו מכיוון הממשלה, משרד האוצר וכנסת ישראל.

אנסה להעביר את הנתונים באופן הכי פשוט (כי זה די פשוט בעצם).

הקדמה קצרה:

מחיר הדלק מורכב ע"י 3 מרכיבים עיקריים:

1. מחיר הנפט שנקבע ברחבי העולם (אנחנו קונים לפי מחיר אירופאי שסוטה בסנטים בודדים ממחיר האמריקאי או של OPEC). נקבע כמחיר CIF (עלות הנפט כולל הוצאות יבוא). כ-32% ממחיר הליטר.

2. מיסים: בלו (שם מצחיק לאחד המיסים הגדולים שכולנו משלמים) ומע"מ. יחדיו כ-56% ממחיר הליטר.

3. הוצאות שיווק של חברות הדלק + ביטוח. כ-12% ממחיר הליטר.

בהוצאות השיווק אין לנו עניין. זהו הסכם בין המדינה לבין ספקיות הדלק כחלק מהזיכיון שלהן.

מחיר הנפט (קו כחול, מחירים בציר הכחול הימני):

הגרף מייצג מחירי סגירת חודש. הערכים שאנקוב היו נקודתיים במהלך החודש המצוין.

מחיר הנפט הגיע ביולי 2008 לשיא של 147.32 דולר.

חודש לאחר מכן פרץ המשבר העולמי שהפיל את המחיר תוך חמישה (5) חודשים לשפל של 32.40 דולר. המחיר נראה באזורים אלו בפעם האחרונה ב-2004.

שוב, בגרף המינימום הוא 59.00 דולר כי אנו רואים רק את המחיר הנקוב בסוף החודש.

בשנתיים האחרונות מחיר הדלק עלה אט-אט ונכון לחודש האחרון עבר את ה-90.00 דולר. נכון להיום המחיר נע באזור בין 91.92 - 90.00.

מחיר דלק 95 אוקטן (קו אדום, מחירים בציר האדום השמאלי):

ביולי 2008, שיא מחיר הנפט בעולם, מחיר הדלק 95 אוקטן בתחנות בישראל היה 7.00 ₪ לליטר.

המשך הפוסט בבלוג

אם עולות שאלות/תגובות אני במרחק אימייל.

שימרו על הקפיטל שלכם. אל תחזירו כסף לשוק.

עדי שרון

http://www.reader.co.il/article/88475/מחיר-הדלק-מספר-אמת-אז-מי-לא

קרדיט המחבר

עדי שרון

הבלוג: שדות ירוקים

[email protected]

huski360
14-05-11, 16:57
תרים את הכפפה. אני אצטרף ראשון, ועוד הרבה מחברי הפורום יצטרפו אני בטוח.
הייתי כבר בכמה הפגנות בנושא, והנוכחות הייתה מגוחכת. אני אמשיך להגיע אף על פי כן.

מי יצטרף?
כולם פה בכייני מקלדת! מנסים לחסוך מתוך קמצנות ובכינות! רק בשביל להגיד שתמיד דופקים אותם!

אי אישית מוכן לעשון בלאגן, אבל כזה שבאמת יעורר/יערער פה את הממשל!
אני מוכן לעשות יותר מלעמוד עם שלט מטופש ולצעוק לתוך מגהפון מצוקמק!
מי איתי?

אולי לזרוק בקבוקי תבערה בלי דלק שיבינו את המצוקה שלנו!!!
לעבור להונדה סופר-קאב כאות מחאה על הבזבזנות וחוסר הצניעות של בני עמנו!

לא מפחד ללחוץ על הגז!
תדהר.

BackDoorMan
14-05-11, 17:19
לא צריך בקבוקי תבערה, אפשר למשל לסתום את כל כבישי היציאה מהכנסת וקריית הממשלה ומשרדי האוצר במכוניות שיושארו שם עם מיכלים ריקים, פשוט להעמיד אותן
ולצאת לכמה שעות, מספיק כמה מאות ועוד כמה עשרות אלפי מפגינים שיקיפו את האזור רגלית.

BlackStar
14-05-11, 17:47
במידה ואתם מחליטים כן לשרוף לשבור ולהשחיט משרדי ממשלה וכו.. אני מצטרף מעבר לזה נמעס כבר לדון בזה כי זה סתם מרגיז וגם ככה
משתינים עלינו בקשת לתוך הפה ואנחנו מחייכים

ishc
14-05-11, 18:05
במידה ואתם מחליטים כן לשרוף לשבור ולהשחיט משרדי ממשלה וכו.. אני מצטרף מעבר לזה נמעס כבר לדון בזה כי זה סתם מרגיז וגם ככה
משתינים עלינו בקשת לתוך הפה ואנחנו מחייכים

++1

Beer Sheva
15-05-11, 23:26
אומר מראש ורק פעם אחת: גם אני כמוכם. גם אני אדם פרטי. ארני לגמרי תומך.

ועכשיו טיפה סטטיסטיקה: מוניות, אוטובוסים, גררים, קטנועים, "חברות ממשלתיות" (דואר ישראל,בזק,מירס, וכ'ו) אלה חברות, שככל שעולה הביקוש לשירות שלהם, ככל שיש להם הוצאות, כך עולה המחיר. כולנו, גם אותם עובדים באותם חברות, כאנשים פרטיים, תלויים בהם. ולהם בתור חברה פרטית, לא מזיז שנבכה שהדלק יקר, להם זה לא מפריע. אפילו ב- 15 שקלים לליטר, הם פשוט יעלו את המחיר שלהם, והאדם שצורך את השירות שלהם, ישלם. אתם מכירים מישהו שלא רוצה דואר? מכירים מישהו שלא ישלם על גרר כשהוא בטיול בצפון, אבל צריך לחזור לאילת באותו היום? לצעוק לא עוזר, לא בישראל. אלימות? רק תכניס אותך ליותר צרות. הלוחמה צריכה להיות אחרת. למשל בפאקסים עם מספרים. עדויות על מחירים של חשבוניות. מה אכפת לו לביבי או לפרס או לעמרם מצנע (ממש משנה השם?) שמשה או אייל או אלון צועק? שיצעק כמה שבא לו. אבל עם עובדות לא מתווכחים. כשהם יקבלו מעל אלפיים פקסים ביום (מספר מספיק בשביל הנושא) מאלפיים איש שונים, אבל עם אותו הנוסח בדיוק, הם יבינו שיש איזשהו כוח, איזשהו אתר, שהתאגד נגדם, ואז אולי הרעש הציבורי יגדל. כולנו גיסים/אחיינים/שכנים של מישהו חשוב. אפילו סגן ראש עיר זה מספיק. נתחיל לדבר ולהציף ולהתריע. בלי אלימות, בלי להזיע יותר מדי. ואז דברים יזוזו.

six 4 life
15-05-11, 23:55
דברים יזוזו אך ורק אם נ-פ-ס-י-ק ל-ק-נ-ו-ת ד-ל-ק ! ! !
עלובים הנסיונות לחפש תירוצים איך "לפעול" בלי לפגוע בשגרת היום יום שלכם, וזה פשוט ב-י-ז-י-ו-ן!
פקסים? אולי נציף אותם בSMSים שלא יוכלו לדבר בטלפון?...
ה"מחאות" האלו הן רק לגרום לעצמכם להרגיש קצת יותר טוב ש"עשיתם משהו" אבל מה שעשיתם זה רק צחוק מעצמכם.
אין פה מה לארוז את זה באריזות יפות- ציבור של אגואמניאקים, ומי שחוגג לכולנו על התחת רואה את זה טוב מאוד ופועל בהתאם.

8ball
16-05-11, 00:41
דברים יזוזו אך ורק אם נ-פ-ס-י-ק ל-ק-נ-ו-ת ד-ל-ק ! ! !
עלובים הנסיונות לחפש תירוצים איך "לפעול" בלי לפגוע בשגרת היום יום שלכם, וזה פשוט ב-י-ז-י-ו-ן!
פקסים? אולי נציף אותם בSMSים שלא יוכלו לדבר בטלפון?...
ה"מחאות" האלו הן רק לגרום לעצמכם להרגיש קצת יותר טוב ש"עשיתם משהו" אבל מה שעשיתם זה רק צחוק מעצמכם.
אין פה מה לארוז את זה באריזות יפות- ציבור של אגואמניאקים, ומי שחוגג לכולנו על התחת רואה את זה טוב מאוד ופועל בהתאם.

אני מוכן לוותר על יומיים עבודה וגם על המשכורת שלהם אם זה יזיז משהו, אבל וזה אבל גדול - אני כנראה לא חלק מרבים...

דרור ברלי
16-05-11, 09:21
ארז, אין להם שום בעיה שאתה לא תקנה דלק.
עדיין יש להם את חברות הליסינג ושאר ציי הרכב שהם רוב מוחלט של משק הרכב בארץ. אלה ימשיכו לנסוע עשרות אלפי ק"מ בשנה. אלה משלמים רק שווי שימוש, והדלק על חשבון הברון.

פוליטיקאים מקבלים עשרות ומאות מיילים ופקסים מדי יום ביומו. 99.99% מהדואר הזה הולך לסל המיחזור מבלי ש"המעטפה" תיפתח בכלל, כי בתפיסתם הבסיסית הם לא סופרים את הציבור. מתי הם כן סופרים? כאשר יש זעזוע, כשהתקשורת רוקדת סביב הדם, כאשר הבית בוער מסביבם. ואני חושב שאני די ברור - כדי ליצור זעזוע, הבית צריך לבעור מסביבם, פיזית. לפני שזה יקרה, כלום לא יזוז. עצוב, אבל תסתכלו בטלויזיה ותלמדו מהערבים. רק ככה זה עובד.

ואהה - בינתיים, לפי קצב ההתרחשויות הנוכחי בשכונה שלנו, עד סוף השנה ליטר יעלה 10 שקלים אם לא יותר. אנחנו צריכים להתכונן לזה נפשית וכלכלית.
או לחילופין - להתחיל להזיז את התחת ולעשות מעשים.

GodsFather
17-05-11, 05:47
אז אתם רוצים לשרוף את הדלק עליהם ? זה לא קצת פרדוקס ? ;-)

GodsFather
18-05-11, 09:22
הנה דוגמא לכאלה שהחליטו שנמאס להם לשלם יותר - http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4026538,00.html

אולי להפסיק לשלם אגרת רכב זה הפתרון ?

raanan
18-05-11, 10:46
לא צריך בקבוקי תבערה, אפשר למשל לסתום את כל כבישי היציאה מהכנסת וקריית הממשלה ומשרדי האוצר במכוניות שיושארו שם עם מיכלים ריקים, פשוט להעמיד אותן
ולצאת לכמה שעות, מספיק כמה מאות ועוד כמה עשרות אלפי מפגינים שיקיפו את האזור רגלית.

זה הפתרון היחיד !
שכולם יתקעו בפקק גם אלה שבליסינג גם המנכ"לים והח"כים הנהנתנים !
אבל חשוב שבאמת הרכבים יכבו בגלל חוסר בדלק . בוא נראה את המשטרה גוררת 1000 רכבים.
עוד דבר, נשארים ברכבים ואז אי אפשר לגרור. אלא אם כן יהיה מעצרים המוניים.

1/2/12 אני "אזרח" מן השורה. אני בכיף אצטרף למאבק במתכונת כזאת.

רענן
נ.ב- מזכיר לי שבשיא העומס לצריכת חשמל, מבקשים מאתנו "בתשקורת" לא להפעיל צרכנים זוללי אנרגיה ולדחות לשעות פחות עמוסות.
אני דווקא מפעיל בתקווה שעוד רבים נוהגים כך. התקווה שיתפוצץ השאלטר הראשי לחב' החשמל ולכולם לא יהיה חשמל !
בפרט לאלה שנהנים מחשמל חינם ....

BackDoorMan
18-05-11, 19:58
לא להאמין, כאילו ש 7.75 לליטר לא מספיק מופרך, השטייניץ ( שייחנק עם הפרצוף הזחוח הזה ) שוקל להעלות באוקטובר את המחיר ב 40 אג'.
http://www.themarker.com/markets/1.643506#haaretz
תלוי..."אם ישאר כסף לא נעלה אם יהיה חסר נעלה", באיזו קלות הכיס הפרטי הפך לכיס ציבורי.

הממונה לעינייני בזיזה
http://www.themarker.com/polopoly_fs/1.607691.1301047780!/image/1611161761.jpg_gen/derivatives/landscape_468/1611161761.jpg

דרור ברלי
18-05-11, 21:57
שימי תהיה "רגוע". העלאת הבלו באוקטובר בוטלה. בתמורה לזה בוטלו גם הקלות מתוכננות במס הכנסה לבעלי הכנסות גבוהות מ-21,000 שקל.

tzagi
19-05-11, 08:28
בכלכלה מערבית אומרים:
הפיתרון למחירים גבוהים.....זה מחירים גבוהים.

תפסיקו לקנות(אבל באמת תפסיקו לקנות) והמחיר ירד.

כמובן שהקונספט הזה עובד רק במקומות מסויימים, ולצערכם, לא אצלכם. (מסיבות שברלי כיסה שיטחית)

MR BIG
20-05-11, 16:00
דרור, בהמשך לשיחתנו סביב המנגל אצל בועז ביום העצמאות:
אני גם בעד מעשים. בדיוק כמוך.
למעשים האלה יש מחיר.
אני אשאל אותך שוב מה ששאלתי בפגישתנו האחרונה:
אתה מוכן עכשיו לעצור את חייך, לעזוב את אשתך והילדים ולשבת שנים בבית הסוהר עבור ה"מעשים" שתעשה?? (כי אתה תשב כמו ענק....!)
אני מת לראות מי הראשון שירשום "כן" כתשובה לשאלה הזו .
אני אחריכם.

מידבר
20-05-11, 16:32
אנחנו עם סובל.
עברנו את פרעה נעבור גם את זה.
אי אפשר להכנס דרך הדלת ? אין כמונו שנדע למצוא את הדרך להכנס דרך החלון.

מי האדיוט שיצית את עצמו או "יעצור לעצמו את החיים" ? עדיף שהראש היהודי ימציא לנו פטנטים.
גם וגם

גם וגם

BackDoorMan
20-05-11, 20:32
מר גדול, אף אחד לא ישב בבי"ס (אולי יום אחד) בגלל חסימת צירי תנועה.

דרור ברלי
20-05-11, 21:45
אייל בהמשך לאותה שיחה סביב אות ומנגל.

אם אתה עושה בלגן לבד, אתה גומר בבית הסוהר.
אם אתה עושה בלגן בראש 100,000 איש, אתה יוצא גיבור עממי.
אולי אפילו תיכנס לכנסת. ראה צ'רלי ביטון.

עכשיו, צריך את נוסח תהקסם - איך אתה מצליח להעיר מהאדישות מאה אלף איש...

raanan
20-05-11, 22:36
אם אתה עושה בלגן לבד, אתה גומר בבית הסוהר.
אם אתה עושה בלגן בראש 100,000 איש, אתה יוצא גיבור עממי.

יותר מזה ! אפילו תהיה יקיר הבומבה מוושינגטון ...

רענן

BackDoorMan
20-05-11, 23:19
חבל שלויקי כנפו אין אוטו.

danel
21-05-11, 13:10
אפשר להתחיל בקטן, אפילו מקבץ של אנשים שאנחנו נארגן
משהו שימשוך תשומת לב, הצתה של מכוניות, חסימת צירים ראשיים, הבערת צמיגים (יש לי כמה בחצר)
חייבים לגרום לנזק כזה או אחר בכדי להביא לשינוי, אחרת המצב רק יחמיר ויחמיר

מידבר
21-05-11, 14:29
אפשר להתחיל בקטן, אפילו מקבץ של אנשים שאנחנו נארגן
משהו שימשוך תשומת לב, הצתה של מכוניות, חסימת צירים ראשיים, הבערת צמיגים (יש לי כמה בחצר)
חייבים לגרום לנזק כזה או אחר בכדי להביא לשינוי, אחרת המצב רק יחמיר ויחמיר

אני באמת ממליץ להרגע.
רישא וסיפא, זהו אתר של גיפאים.
אסור להנהלה לאפשר באתר פלטפורמה להסתה לאלימות, בוודאי לא קריאה לפעולות ספציפיות.

BackDoorMan
21-05-11, 15:08
ישראל היא גם אתר של אזרחים,
אסור לממשלה להשתמש באזרחיה כפלטפורמה לבזיזה ואלימות.

השלטון מפעיל טרור פיננסי כלפי אזרחיו החלשים, טרור פיננסי שקול לטרור רגיל אלא שהוא עקיף ולטווח ארוך.

בכל מקרה חסימת צירי תנועה זה לא אקט אלים מבחינה פיסית, אני מסכים שמעבר לכך השתוללות לא מבוקרת תהיה בומרנג, ומספיק לי לפחות לראות נבחרי ציבור ופקידי אוצר
נעולים במשרדים או חוזרים הביתה ברגל, לתת להם לטעום מהתרופה שהם רקחו לנו זה תמיד לקח חינוכי.

-->