PDA

צפייה בגרסה מלאה : התנעה קשה מאוד שהמנוע חם

עידן מרציאנו
16-05-11, 12:43
שלום לכולם ,
יש ברשותי פרדאו שנת 2006 עם מנוע דיזל 3 ליטר ללא בעיית קומפרסיה או חום,
לאחרונה התחילה לי בעיה שהמנוע חם הסטרטר לא מצליח לסובב את המנוע רבע סיבוב עוצר ,עוד סויוצ ועוד ועוד ורק אחרי דקה שתים המנוע מתניע עכשיו אני מהמר שבשבוע הקרוב הרכב כבר לא יניע יותר מלבד הבוקר
כמה נקודות חשובות
1 בבוקר המנוע מניע בנגיעה

2 שבוע שעבר הוחלף מצבר ל100 אמפר

3 כל החיוט נמצא תקין

4 לאחרונה התקנתי אזעקה שאמורה לסגור את הצינור סולר במקרה של גניבה (לא נראה לי קשור )

5 גם שהמנוע פושר (לא רואים תנועה בשעון חום )הרכב כמעט שלא מניע

6 עברתי על כל ההתכתבויות בפרום על התנעה קשה ולא מצאתי משהו שיכול לעזור לי

7 מצתי להט עובדים טוב

אני מניח שהבעיה היא בסטרטר אבל לפני שאני מזמין (נמצא באפריקה )אני צריך להיות דיי בטוח
כל רעיון יתקבל בשמחה

עידן מרציאנו
16-05-11, 12:48
שכחתי, אני מניח שאין קשר למרססים (נתקלתי בבעיה הזו כבר בעבר )כי המנוע לא מסתובב גם שאני "עוזר" לו עם עוד מצבר של 80 אמפר (כבלים ) המצב נשאר אותו דבר
בקיצור להחליף סטרטר?????????????

איציק - 4X6ZH
16-05-11, 12:58
1 למדוד כמה זרם צורך הסטרטר
2 לבדוק את כל חיבורי הסטרטר ( כולל אלה שעל המצבר ) לפרק להשרות במים חמים ליבש ולהרכיב חזרה .
3 להוסיף חיבור מקביל לכל כבל בנפרד . ( פעם להוסיף לכבל ה + ) פעם להוסיף לכבל ה (-).
בצורה כזאת לבודד מקור לתקלה .
4 לבדוק מרסס משתין ( לפעמים יותר ממרסס אחד שסתום החלוקה דולף ) .
5
6
אבל זה מספיק לאתחלה

איציק

דידו
16-05-11, 21:56
בסבירות גבוהה- בעייה בסטרטר

לאחר שבדקת את כל שקודמי המלומד הציע (ממש לא בציניות)

אם יש את נפשך - פרק את הסטרטר נקה את המכלולים המכניים , ושים לב לזוג מגעי הנחושת , תפקידם להוליך זרם גבוה, אחרי פעולת הסולונואיד, לסיבוב הסטרטר

החלפה - סיפור של כ 40 ש"ח

אם לא - אין בעייה גם לתת את הסטרטר לבעל מקצוע לשיפוץ
בהצלחה!

עידן מרציאנו
25-05-11, 01:14
ניסיתי הכל כולל פירוק כל הכבלים והחלפה לכבלים 10 מילימטר,פורק הסטרטר וכל המגעים נוקו,ואני לא יאריך בדברים בסופו של דבר הסטרטר גמור והוחלף באחד מפירוק (לגבי מסירה לשיפוץ זה לא כל כך ריאלי פה,אנגולה) בכל מקרה מסתבר שזה סיפור דיי פשוט למצוא פה סטרטר כי כמעט כל רכבי טיוטה משתמשים באותו אחד בדיוק (היילקס,פראדו,הייס,ופורטונר )
בכל מקרה יש לי שאלה לצורך ההבנה בלבד ,
למה שמנוע היה קר הרכב הניע בנגיעה ולעומת זאת שהרכב חם לסטרטר לא היה כוח לסובב את המנוע,
מדובר על רכב חם שרק השניה כובה ולא כעבור דקה שתיים
הסטרטר עדיין קר
(אחריי חצי דקה של ניסיונות הוא היה חם למגע )
ודווקא על פי ההגיון שלי זה צריך להיות ההפך לא??????????
בכל מקרה תודה על התייחסות

-->