PDA

צפייה בגרסה מלאה : פרונט אקס - חוויות ותודות

8ball
16-05-11, 21:41
אחרי לא מעט זמן והרבה יותר התלבטות נפלה החלטה - הגמדה צריכה לגדול... הוחלט על הגבהת הויטארה. אבל אצל עקשן כמוני שלא אוהב מוסכים ולא סומך על רובם המכריע זו בעיה. את הניסיון בהגבהת רכב אין לי - וזה תחום שדורש הרבה ניסיוןץ הוחלט על יציאה למסע חיפושים שבסופו הגעתי לבחור זהב שמאוחר יותר גם התגלה כבעל מקצוע מהשורה הראשונה, וההחלטה נפלה. הפרויקט יבוצע אצלו. אחרי ששיגעתי אותו טלפונית במשך שבוע והגענו לסט אפ שאני רוצה נקבע תאריך לניתוח שנדחה ונדחה ונמרח והתרחק (באשמתי ובכל זאת התגובה הייתה תמיד, כשיתאים לך החלקים ממתינים) ובאמת הבוקר הגעתי לסדנה בראשון ומרגע שנכנסתי הרכב נכנס לעבודה. ראוי לציין שאני לקוח עקשן ומקפיד לפקח על העבודה, ולמשך כל היום קיבלתי יחס מדהים. הקיט הורכב פורק הורכב ופורק שוב רק כדי להרכיב אותו מחדש. לאורך כל העבודה היחס היה חברי צוחק וגם כשהתגלתה תקלה בין אם מייצב שנשבר או גוזון שנשחק הפתרון היה בחיוך ובמקום ובלי תירוצים.

מוטי שי וזיו, תודה ענקית על היחס העבודה הרצינות והמקצועיות, תענוג להגיע ולפל ברכב וגם כל השגעונות הכי קטנים שלי נענו בחיוך ובתשובה מקצועית.

וכמובן עכשיו הגמדה כבר לא גמדה - היא הפכה לגיבורה, עוד מעט והיא תהיה גיבורת על... מקווה לצלם בקרוב ולהעלות תמונות.

נדב42
16-05-11, 22:31
איזה קיט הרכבת ?

nir.samo
16-05-11, 22:55
מקווה לצלם בקרוב ולהעלות תמונות. ???? ומה עשית עד עכשיו?

rotemlod
16-05-11, 23:21
מצטרף לפירגון,גם אני קיבלתי יחס מדהים,מקצענות,אדיבות,והמון סבלנות ללקוחות גם המעצבנים שבינינו....

motorica.net
17-05-11, 09:43
איזה קיט הרכבת ?

"קיט" ?

אין חיה כזאת. גם קלמיני מבחינתי זה לא קיט.
כנראה שהתקינו לו קפיצים מחברת A ובולמים מחברת B.

נדב42
17-05-11, 12:51
"קיט" ?

אין חיה כזאת. גם קלמיני מבחינתי זה לא קיט.
כנראה שהתקינו לו קפיצים מחברת A ובולמים מחברת B.

אני לא אחראי על הקריטריונים שלך למה כן נחשב קיט ולא נכנס לויכוח הזה.
אלי כתב שהם הרכיבו ופירקו את הקיט מספר פעמים ולכן שאלתי באיזה קיט מדובר.

יקיר גרין
17-05-11, 13:50
יש לסדנא שם??? אם כבר מפרגנים, אז מי שלא מכיר יזדקק ליותר מהשמות הפרטיים כדי למצוא את המקום ...

sapog
17-05-11, 13:59
"פרונט אקס" (http://www.musach.co.il/details.asp?id=550)

8ball
17-05-11, 15:07
איזה קיט הרכבת ?

קפיצים של ויטרה ארוכה של חברת קינג מלפנים, ושל קצרה מאחור. עם בולמי מונרו. כל זה יושב על ספייסר של אינצ' שהיה על הרכב לפני כן. ולשאלה המתבקשת - לא אין בעיה עם הזויות של הסרן האחורי מול הטרנספר או זוית העבודה של הציריות...

8ball
17-05-11, 15:09
מקווה לצלם בקרוב ולהעלות תמונות. ???? ומה עשית עד עכשיו?

ניסית למחוק את החיוך הדבילי מהפנים (סמיילי עם חיוך ענק) והמשכתי משם לעבודה אז לא היה זמן

raanan
17-05-11, 16:36
לאור המשפט הזה :

הפרויקט יבוצע אצלו. אחרי ששיגעתי אותו טלפונית במשך שבוע והגענו לסט אפ שאני רוצה
הייתה דריכות וציפייה ליותר מזה ...

קפיצים של ויטרה ארוכה של חברת קינג מלפנים, ושל קצרה מאחור. עם בולמי מונרו. כל זה יושב על ספייסר של אינצ' שהיה על הרכב לפני כן.
רק תסביר איך הגעת למסקנות הללו ?

ולשאלה המתבקשת - לא אין בעיה עם הזויות של הסרן האחורי מול הטרנספר או זוית העבודה של הציריות...
לאור הקביעה שלך :

את הניסיון בהגבהת רכב אין לי - וזה תחום שדורש הרבה ניסיוןץ
אבל, העיקר שאתה נהנה

ניסית למחוק את החיוך הדבילי מהפנים (סמיילי עם חיוך ענק)

בכול מקרה, תהנה וסע בזהירות
רענן

8ball
17-05-11, 16:54
לאור ההגבהות המטורפות שרצות כאן הין הרכבים מודה ומתוודה מבחינתי זה פרוייקט על אף שמבחינתכם זו אפילו לא הגבהה. הגבהה שכזו היא מבחינתי אפילו חורגת מהסביר עבורי (שוב - רק לי יכול להיות שאני טועה.) בעיקר כי הרכב משמש אותי יום יום לנסיעות לא קצרות על כבישים לא מי יודע מה איכותיים ולכן יש מגבלות בדרישה ובביצועים. לגבי הניסיון שלי בהגבהה של רכבים, ישנו ניסיון תיאורטי אותו ממש לא מסובך לרכוש וכנראה הוא זה אליו מתכוונים חלק מאלו הטוענים שהם בעלי ניסיון. אני מדבר על ניסיון מעשי וזה משהו שלצערי אין לי. לעומת זאת כדי לבדוק שזוויות העבודה של פעמוני הצירייה תקינים אין שום צורך בניסיון תיאורטי או מעשי בהגבהות אלא רק בניסיון עבודה עם ציריות וידע לגבי מגבלות העבודה שלהן. כנ"ל טרנספר לסרן - זויות עבודה של צלבים וסליפ יוק. לא יותר.

וכן ללא ספק אני נהנה (שוב אין סמיילי)

raanan
17-05-11, 17:40
תכלס !
מדדת לפני ואחרי ? מה ההגבהה שהתקבלה ? (לפי זה נדע אם יש השפעה על הציריות , סליפיוק שבטרנספר, תפוח אחיזת הסרן האחורי)

רענן

8ball
17-05-11, 17:43
1.8 אינצ'

raanan
17-05-11, 17:50
1.8 אינצ'
אם כך, לא אמורה להיות בעיה. למעט,
כיוון קל לפרונט.

רענן

8ball
17-05-11, 18:11
אם כך, לא אמורה להיות בעיה. למעט,
כיוון קל לפרונט.

רענן

נבדק שופר וכוון, הרכב אחרי 180 ק"מ מאז ולא הורגשה משיכה או בעייה כלשהי.

raanan
17-05-11, 18:32
נבדק שופר וכוון, הרכב אחרי 180 ק"מ מאז ולא הורגשה משיכה או בעייה כלשהי.
אם לא כוון, משיכה לא תרגיש. אבל, שחיקת צמיגים תראה.

רענן

motorica.net
18-05-11, 16:20
אם נתוני Toe וה Camber ע"פי נתוני יצרן לא תהיה שחיקת צמיגים שונה ממצב מקורי.
Toe לא בעיה לקזז במסרק וקיזוז קמבר ניתן לביצוע במספר דרכים.

אגב, גם "קיט" קלמיני כשלעצמו לא מספיק להביא את הרכב לנתוני camber מקוריים.

שיימן
18-05-11, 18:14
אם אתה שם קיט של קלמיני לא תוכל להביא את הקמברים המקוריים של היצרן
ופה בא שיקול דעת ומקצועיות של אותו מכוון

לגבי הגמדה היא כבר לא כל כך גמדה אני הייתי בהלם אחרי שהקיט הורכב

תתחדש סע תהנה ותשמור על עצמך

benza
18-05-11, 23:57
קפיצים של ויטרה ארוכה של חברת קינג מלפנים, ושל קצרה מאחור. עם בולמי מונרו. כל זה יושב על ספייסר של אינצ' שהיה על הרכב לפני כן. ולשאלה המתבקשת - לא אין בעיה עם הזויות של הסרן האחורי מול הטרנספר או זוית העבודה של הציריות...

כמה שאלות:
1. איך הבנת שזה הסטאפ שאתה רוצה/שמתאים לך? מה היה התהליך...
2. איזה דגם של מונרו?
3. האם בהגבהה שכזו יש צורך לבצע התאמות כמו צינורות בלם וכו' ?

8ball
19-05-11, 00:17
ההבנה שזה הסטאפ שאני מעוניין בו נבעה מהרבה מאוד חקירה של התחום והתנסות על כלים שעברו הגבהות או החלפות של בולמים. חלק מהשיקולים היו טכניים כדוגמת הארכת מהלך מתלה (במיוחד הקדמי). ושמירה על רכות המתלים קרובה עד כמה שניתן למקורי (תוך התחשבות בעובדה שהרכב גבוהה יותר ולכן חייב להיות טיפה פחות רך אחרת יקבל רכינות בכל פנייה או בלימה\האצה). שמירה על יכולות כביש בסיסיות ונורמאליות היא גם חלק מהשיקולים (משמש כרכב יחיד) שיקול נוסף וחשוב מאוד במדינתנו שונאת הרכב הוא שמירה על מקסימום מקוריות\חוסר בליטה. ולכן הסט של קאלמיני מבחינתי לא היה אופציה כלל למרות שהוא מאוד מעניין מבחינה מכאנית. אולי רענן או נדב יוכלו להרחיב עליו יותר מניסיונם. בסט שהותקן אצלי נשמרה המקוריות כמעט לחלוטין ורק מי שיודע מה לחפש ימצא את השינויים שנעשו (אני לא מדבר על הספייסר לקפיץ אלא על שינוי הרבה יותר מקצועי שמוטי ביצע ברמת סיווג שלא הייתה מביישת טיל גרעיני) יוכל למצוא אותם, וכאמור לא טסטר ובוודאי שלא דרדס תנועה יודעים מה לחפש או להבדיל בין ויטרה לסמוראי.

לגבי הארכות למיניהן, במקרה שלי ההגבהה יצאה טיפה גבולית מבחינת נשם סרן אחורי, או שהוא פשוט היה קצר יותר מדי במקור, ולכן הוא הוארך - עיניין של צינורית גומי בעלות אפסית ו5 דקות עבודה. צינורות הבילום נותבו מחדש על ידי מוטי ושי כך שיעברו במסלול הנכון ולא כמו שהיו זרוקים לצערי אצלי (מי שטיפל ברכב לפני היה דגנרט, עד היום אני מיישר קו, והרכב אצלי כמעט שנה) ופרט לזה לא היה צורך בשום שינוי.

במידה ואתה מחליט לבצע הגבהה שכזו המלצתי לך היא לקבוע את המחיר עם מי שיבצע (המלצתי ברורה - פרונט אקס בלי ספק) ולהשאיר עוד כמה גרושים בצד. במהלך העבודה אצלי נגזר מוט קישור של המיצב עניין של פחות ממאה ש"ח אבל לפי בקשה שלי מוטי החליף את שניהם (פשוט כי כבר הייתי שם ואחד כבר נגזר אז כנראה שמצבו של השני לא שונה בהרבה) או גוזון בגלגל שנהרס במהלך הפירוק, שוב בגלל עקשנות שלי הוחלפו כל החמישה. תמיד כשמגיעים לפירוק ברמה כזו זה הזמן להחליף את הגומיה של הציריה שגם כך מפורקת\להחליף את הבושינג של המוט מייצב שלא נמצא בדריכה כי כל הסרן מפורק וכו.

אם תרצה חוות דעת או לשאול יותר לגבי הסט אפ הזה אתה מוזמן ליצור קשר

raanan
19-05-11, 04:49
ולכן הסט של קאלמיני מבחינתי לא היה אופציה כלל למרות שהוא מאוד מעניין מבחינה מכאנית. אולי רענן או נדב יוכלו להרחיב עליו יותר מניסיונם.

מי מזכיר לי נשכחות ....
http://www.jeeptrip.com/start/forum/start.asp?ForumId=9&id=498801#575942
וקצת הסבר טכני על הסט (מהידע "המוגבל" שהיה לי אז) :
http://www.jeeptrip.com/start/forum/start.asp?ForumId=9&id=587263

במאמר מוסגר, ביצעת הגבהה פשוטה יחסית ללא איזה סטאפ מורכב או ייחודי. למרות,
שכול השיקולים שכתבת הם ברמת מחקר אקדמי ....

תהנה
רענן

נ.ב- עדיין במרוצת הזמן חושב, הסט של קלמיני הוא הטוב ביותר !
אם הייתי צריך להחליט שוב, אז הייתי מתקין סט קלמיני עם קפיצים ובולמים של אולדמן (למען הגב ...)

motorica.net
19-05-11, 10:27
אתה חייב לרכוש צינור בלימה אחורי ארוך יותר, אם הרכב מוגבה לפחות "2 אמיתיים בהצלבות הוא מתוח עד כדי קריעה !
את 2 הכבלים להנדברייק מנתקים מנקודת העיגון שלהם וזהו.

-->