PDA

צפייה בגרסה מלאה : לוקרים בויטרה.

dtur
20-05-11, 01:17
לחבר שלי יש ויטרה 97' ואחד הלוקרים מקולקל וצריך להחליפו.
הלוקר הוא לוקר אוטומטי, כמה עולה החלק והאם זה הרבה עבודה ומסובך או שאפשר להחליפו לבד?
כמו כן אשמח אם תסבירו לי מה זה בדיוק אוטומטי (מכאני, חשמלי, ואקום??) ואת דרך הפעולה שלו.
תודה מראש ערן.

nir.samo
20-05-11, 08:35
מדריך ג'פולוג לנועלי טבור (http://www.jeepolog.com/forums/content.php?1205-jeepolog-archive)

raanan
20-05-11, 09:09
להחליף לבד לא בעייתי.
אם כבר מחליפים, אז את שניהם לידני (1 2 3 4 .... תכף נדב "קופץ" עלי ...)

יום טוב
רענן

נדב42
20-05-11, 09:59
(1 2 3 4 .... תכף נדב "קופץ" עלי ...)

על הבוקר לקפוץ, למה מה קרה ?
זה שאתה מפחיד אנשים על הבוקר לחינם זה לא אומר שאני צריך לקפוץ. תן להתעורר בנחת, אחר כך נדבר על ספורט ...

לגבי הלוקרים האוטומטיים בויטארה: מדובר בלוקרים מכניים לחלוטין בלי פיקודי וואקום/חשמל/טלפורטליס.
הלוקר ננעל כאשר הוא מקבל תנועה סיבובית (קדימה או אחורה) מהצירייה, ומשתחרר כאשר מנתקים את ההנעה הקדמית ונסעים מעט לאחור כדי לשחרר לחלוטין את העומס על הלוקר. בניגוד לדעתו של רענן, הלוקרים האלו עמידים למדי. עם מעל 10 שנים במצטבר על ויטארות, בשימוש שטח מכובד ביותר, הצלחתי לדפוק רק לוקר אחד עד כה וגם זה לא היה באשמת הלוקר. הברגים שמחברים את הלוקר לנאבה השתחררו לאט לאט ובשלב מסויים כוסחה הלשונית שמפעילה את הלוקר. התקלה הזו תוקנה באמצעות עבודת ריתוך קטנה בעלות מזערית, בלי צורך להחליף את הלוקר.

ערן,
כאמור, לא בטוח שצריך להחליף את הלוקר. לא ציינת מה התקלה שלו, אבל אולי ניתן לתקן.
לוקר בודד משומש עולה 400-500 ש"ח, אם יסכימו למכור לך בודד.

אם אתה מעוניין, יש אצלי זוג לוקרים ידניים שחברך יוכל להשתמש בינתיים עד שיסתדר.
הלוקרים האלו לא למכירה. הם הספיירים שלי למקרה תקלה אך אני מוכן להשאיל אותם ללא תמורה כספית לחברים בצרה ...

בשונה מרענן, אני בעד הלוקרים האוטומטיים ולא הידניים, אבל כאמור הדיעות חלוקות וכל אחד ינהג כפי דרכו ...

נדב.

raanan
20-05-11, 11:00
בשונה מרענן, אני בעד הלוקרים האוטומטיים ולא הידניים, אבל כאמור הדיעות חלוקות וכל אחד ינהג כפי דרכו ...

נדב.

אין ספק ! הפלשתניאים והישראלים יגיעו להסכמות, טרם אנחנו נסכים בסוגיה זו ...
נדב, הכול בהערכה ובחברות.

רענן

motorica.net
20-05-11, 12:28
אני בקרוב (מחכה לחבילה שתגיע) עובר ללוקרים ידניים של warn
ולכן מתפנים לי למכירה זוג לוקרים אוטומטיים של ויטרה במצב מעולה, ענין של שבוע לכל היותר.

נדב42
20-05-11, 15:40
אני בקרוב (מחכה לחבילה שתגיע) עובר ללוקרים ידניים של warn
ולכן מתפנים לי למכירה זוג לוקרים אוטומטיים של ויטרה במצב מעולה, ענין של שבוע לכל היותר.

שימו לב: יש שני סוגים של לוקרים לויטארה. הם שונים בטבעת עם הלשונית שמפעילה את הלוקר, והם אינם תחליפיים זה לזה.
אם הלוקרים ממודל חדש הם יתאימו לחבר של ערן. אם ממודל ישן הם יתאימו לרכב שלי ...
תעלה תמונה של הצד הפנימי של הלוקר אחרי שתחליף ונראה באיזה סוג מדובר...

נדב42
20-05-11, 15:44
אין ספק ! הפלשתניאים והישראלים יגיעו להסכמות, טרם אנחנו נסכים בסוגיה זו ...
כמו גם בסוגיית גיר ידני או אוטומטי (רק בכיוון ההפוך:rolleyes:).
מה שכן, בשונה מהסכסוך הישראלי-פלשתינאי, הדעות השונות שלנו יכולות להתקיים זו לצד זו, אם רק תואיל לעזוב קצת את המקלדת, לרתום את העוקב (בשביל הדלק כמובן ...) ולצאת לטייל (ושוב אין סמיילים מתאימים ...)

נדב.

dtur
22-05-11, 00:56
מישהו יכול לתת לי קישור להסבר מפורט איך בדיוק עובדים הלוקרים המכאניים בויטרה?

-->