PDA

צפייה בגרסה מלאה : להתקין התרמוסטט או לחכות לסוף הקיץ?

אייל67
20-05-11, 15:33
הי,

מדובר ב- WJ V8
במהלך החלפת רדיאטור נבדק התרמוסטט ונמצא תקול.

פורקו הקפיץ והדיאפרגמה והמסגרת עם האטם הוחזרו למקום.
לפני טיול הפסח לנגב ולערבה כבר היה ברשותי תרמוסטט חדש, אך חשבתי שאולי כדאי לטייל בדרום החם בלי תרמוסטט ולכן לא הזדרזתי להתקינו.

עכשיו מתלבט מה לעשות:
הרכב לא נוסע נסיעות קצרות, אולם גם אז מגיע לטמפרטורת עבודה (קו אחד לפני ה- 100) רק כעבור זמן מה (לעיתים 20 דקות, תלוי בטמפרטורה בחוץ - עד עכשיו לא היה ממש חם).

האם להרכיב התרמוסטט או להמתין לסוף הקיץ, החם מאוד בארצנו הקטנטונת?
מה הנזקים הכרוכים בנסיעה עם תרמוסטט פתוח? בלאי מואץ (מנוע, גיר)? צריכת דלק גבוהה? פיח מוגבר?

נראה לי שהסוגיה רלוונטית בעיקר לתחילת הנסיעה ועד להתחממות הראשונית, שכן לאחר מכן ובמנוע הגדול והחם, עם כמות גדולה של נוזל קירור, הנוזל איננו ממהר להתקרר מדי ...

שבת שלום,

אייל

boaz1969
20-05-11, 16:58
תפקיד התרמוסטט להביא את המנוע לטמפרטורת עבודה תקינה כמה שיותר מהר ...
ללא תרמוסטט יקח זמן יותר למנוע להתחמם ו...המחשב מקבל אות חום נמוך וממשיך להעשיר את תערובת הדלק ! (צריכת דלק ) ומפייח את השסתומים ללא צורך ..
במכוניות של פעם ....אמרנו ..כן פה זה לא אירופה פה חם אז העפנו את התרמוסטט :) אבל לא כשייש חיישנים ומחשבים ...
בקיצור המנוע לא עובד בטמפרטורה שאמור לעבוד...
מסקנה להרכיב חזרה ...
בועז

alal
20-05-11, 17:12
תפקיד התרמוסטט להביא את המנוע לטמפרטורת עבודה תקינה כמה שיותר מהר ...
ללא תרמוסטט יקח זמן יותר למנוע להתחמם ו...המחשב מקבל אות חום נמוך וממשיך להעשיר את תערובת הדלק ! (צריכת דלק ) ומפייח את השסתומים ללא צורך ..
במכוניות של פעם ....אמרנו ..כן פה זה לא אירופה פה חם אז העפנו את התרמוסטט :) אבל לא כשייש חיישנים ומחשבים ...
בקיצור המנוע לא עובד בטמפרטורה שאמור לעבוד...
מסקנה להרכיב חזרה ...
בועז

+1 - צודק

השועל
20-05-11, 18:58
הסבר ממצה.. +1

Saar
22-05-11, 09:41
+1
סער

sos4u
23-05-11, 09:13
הי,

מדובר ב- WJ V8
במהלך החלפת רדיאטור נבדק התרמוסטט ונמצא תקול.

פורקו הקפיץ והדיאפרגמה והמסגרת עם האטם הוחזרו למקום.
לפני טיול הפסח לנגב ולערבה כבר היה ברשותי תרמוסטט חדש, אך חשבתי שאולי כדאי לטייל בדרום החם בלי תרמוסטט ולכן לא הזדרזתי להתקינו.

עכשיו מתלבט מה לעשות:
הרכב לא נוסע נסיעות קצרות, אולם גם אז מגיע לטמפרטורת עבודה (קו אחד לפני ה- 100) רק כעבור זמן מה (לעיתים 20 דקות, תלוי בטמפרטורה בחוץ - עד עכשיו לא היה ממש חם).

האם להרכיב התרמוסטט או להמתין לסוף הקיץ, החם מאוד בארצנו הקטנטונת?
מה הנזקים הכרוכים בנסיעה עם תרמוסטט פתוח? בלאי מואץ (מנוע, גיר)? צריכת דלק גבוהה? פיח מוגבר?

נראה לי שהסוגיה רלוונטית בעיקר לתחילת הנסיעה ועד להתחממות הראשונית, שכן לאחר מכן ובמנוע הגדול והחם, עם כמות גדולה של נוזל קירור, הנוזל איננו ממהר להתקרר מדי ...

שבת שלום,

אייל

התחלת לקמבן ?
אמרתי לך שיש לי תוכניות על האוטו שלך ... שמור עליו!

eysham
23-05-11, 09:45
התחלת לקמבן ?
אמרתי לך שיש לי תוכניות על האוטו שלך ... שמור עליו!

בוגד!!

hitoy
23-05-11, 10:03
+1 לבועז.
ורק להוסיף שהקיץ בארץ הוא קריר לעומת אריזונה ושכנותיה.

sos4u
23-05-11, 11:53
בוגד!!

אתה מקמבן עם כל מיני נעילות עלומות שם שלא יודע מי מביא לך ...

סתם סתם ...
האמת שהתבלבלתי בין שניכם ... :)

אייל67
24-05-11, 19:41
יוסי,

מה יש להתבלבל?
אני הוא החכם, היפה המוצלח עם הג'יפ השמור, והוא ... השכן :)

טוב, השתכנעתי. מזמן לא ראיתי הסכמה כזו מקיר אל קיר.
האמת היא שכך חשבתי גם לפני השאילתה, אלא שהדעה הנוגדת שהפגין המוסכניק בביטחון רב וללא ספקות גרמה לי בכל זאת להעלות השאלה בפורום.
התרמוסטט יותקן, אי"ה בסופ"ש הקרוב.

תודות,
אייל

pinister
26-05-11, 12:17
שאלת תם:
כאשר המנוע עובד והתרמוסטט סגור, מעגל הקירור (מנוע-רדיאטור) סגור. המנוע מתחמם ונוזל הקירור ברדיאטור נשאר קר.
כאשר המנוע מתחמם והתרמוסטט נפתח, הנוזל הקר מהרדיאטור נכנס למעברי המים במנוע ומקרר אותו.
ההגיון אומר שהמנוע חוזר לטמפרטורת העבודה שלו כאשר כל נוזל הקירור מתחמם לרמה מסויימת.
מה ההבדל בין מצב זה למנוע ללא תרמוסטט בכלל?

מוני אורבך
26-05-11, 12:53
טרמוסטט הוא לא מתג.
ישנם מצבי בינים מסגור לגמרי ועד פתוח לגמרי.
ככול שהנוזל במעגל הראשוני הולך ומתחמם הטרמוסטט הולך ונפתח.
הטרמוסטט יכול גם להסגר לאט לאט אם המצב החיצוני השתנה (לדוגמא תחילת נסיעה במהירות גבוהה)
אחד התפקידים החשובים של הטרמוסטט הוא להביא את המנוע לטמפרטורת עבודה ולהשאיר אותו שם

אני החלפתי את המאוורר המכני בחשמלי ויכול לראות יפה עד כמה המערכת הקירור (תקינה יעילה)
בכביש מהיר בנסיעה מעל 60 קמ"ש המאוורר לא נכנס לפעולה בכלל!
אם לא היה את הטרמוסטט חום המנוע היה זז בתנודות חריפות מ 60 מעלות (ומטה) ועד מעט מתחת לטמפרטורות עבודה
לא בריא ומאוד לא חסכוני

אייל67
26-05-11, 13:30
מוני,

נראה לי שבגרנד צ'ירוקי עם מנוע גדול, ותא מנוע קטן, צפוף וחם, הבעיה של להשאיר המנוע בטמפ' עבודה לא ממש קיימת בקיץ.
אני לא מבחין עכשיו בתנודתיות החריפה שהזכרת בחום המנוע, והעניין מתבטא יותר בזמן שלוקח למנוע להגיע לראשונה לטמפ' העבודה.
לכן מלכתחילה הייתה ההתלבטות אם להרכיב התרמוסטט. מובן כי אם החום היה משחק מעלה - מטה באופן משמעותי, לא היתה כל התלבטות.

אייל

-->