PDA

צפייה בגרסה מלאה : סעפת היניקה והפלטה - עזרה!

riko
21-05-11, 22:51
היום פירקתי את סעפת היניקה והפליטה על מנת לתקן סדק בסעפת הפליטה (הדרס).
שאלות:
1. איך מנקים את סעפת היניקה כשהיא מפורקת ?
2. על סעפת היניקה מצויין תאריך 20.11.93 , האם זו הסעפת הקטנה או הגדולה שמגיע עם המודלים המאוחרים יותר?
3. יש לי הגבהה לבית המצערת תוצרת לראדו , ואני מעוניין לרכוש בית מצערת מוגדל ל- 62 מ"מ (שלי סטנדרטי)
כאשר מדדתי את הכניסה (הפתח העליון של ההגבה) מצאתי שהקוטר הינו 54-55 מ"מ , שאלתי היא האם ישנם שני גדלים להגבהת בית המצערת ? , שהרי אם ארכוש בית מצערת מוגדל ( 62 מ"מ) וארכיב אותו על הגבהה לבית מצערת שקוטר הכניסה הוא 54 מ"מ הרי שלא עשיתי את השינויי המבוקש .האם לראדו ייצר הגבהה לכאלה שרצו להרכיב עליה בית מצערת סטנדרטי ולכן הקוטר כניסה הוא 55 מ"מ ? , ולאלה שהלכו על כל הקיט הוא ייצר הגבהה עם קוטר כניסה של 62 מ"מ , כמתבקש מהגדלת בית המצערת ל- 62 מ"מ ? ,
אם כן , האם עלי לחרוט את ההגבה לבית המצערת הקיימת אצלי ,בפתח הכניסה ל- 62 מ"מ על מנת שהאפקט יורגש , ואז להרכיב עליה בית מצערת מוגדל?
תודה מראש
אשר.

shmil
21-05-11, 23:21
הניקוי הכי טוב הוא בחומצת ניקוי של מוסכים. בסביבות 200 ש"ח לפח. גם טינר עושה עבודה לא רעה.
הסעפת היא הסעפת הרגילה. המרובעת. הגדולה נראית כמו חנוכיה מעוגלת.
אישית, אני לא מתעסק בבתי מצערות, ולכן על כך לא אוכל לענות.

RAMURAI
22-05-11, 05:25
סעפת מוגדל חנוקיה(1,2-5,6מעוגל יותר) זה יושב על מנועים של צ'ירוקי 99 ומעלה. זה מה שאתה צריך.
הרכבתי אחד כזה לסופה, ללא שינוי בגודל המצערת הבדל מורגש מיידי, לטובה, אבל בטורים גבוהים.

riko
22-05-11, 08:20
תודה ,
היכן ניתן להשיג סעפת כזו ?
מה לגבי ההגבה לבית המצערת ? , האם מישהוא מכיר את הנושא ?

סופת המדבר
22-05-11, 14:01
לא מכיר את ההגבהות המוכנות (אני הכנתי אחת אצל חרט)
אבל קח את ההגבהה שיש לך לך לחרט ותחרוט אותה לגודל החור שיש בסעפת עצמה וככה לא יהיו לך ''מדרגות''
גם את הבית מצערת אתה יכול לחרוט אצל חרט אבל אתה תצטרך 'פרפר' יותר גדול
(אני גם רוצה לחרוט את שלי אבל אני צריך פרפר של 62 מ'מ אם יכינו לך אז תישמור לי אחד בצד)

שחר-סופה
22-05-11, 16:05
לא מכיר את ההגבהות המוכנות (אני הכנתי אחת אצל חרט)
אבל קח את ההגבהה שיש לך לך לחרט ותחרוט אותה לגודל החור שיש בסעפת עצמה וככה לא יהיו לך ''מדרגות''

רגע אחד , בוא נעשה סדר...
זה בדיוק העניין , אתה לא מכיר את ' ההגבהות ' הלכת לחרט וייצרת לעצמך ספייסר
מבלי להבין מה תפקידו של הTBS
(Throttle Body spacer) , לכן , אין לי ספק שלא השגת את התוצאה הרצויה שלשמה הוא נוצר ויועד .
ז"א , יש לך שם סתם חתיכת אלומיניום שלא עושה דבר ובטוח שלא גורמת לשיפור הרצוי.
לי זכור , שב TBS ישנו מעין סליל פנימי חרוט . תפקידו , לגרום לסחרור האויר לפני כניסתו לסעפת
וע"י כך לגרום לסידור מולקולות האויר , קטנות בפנים וגדולות בחוץ לאותו הכיוון והרעיון הוא , הכנתם
להתערבבות טובה יותר עם הדלק המרוסס בתא השריפה .
אני לא הממציא ולא המפתח , אבל , הדבר נבדק בדינמומטר + גרפים וכל הנתונים כולל CO ועוד פרמטרים.
בזמנו דיברתי עם אמיר ( LAREDO ) ורכשתי לי אחד .

גם את הבית מצערת אתה יכול לחרוט אצל חרט אבל אתה תצטרך 'פרפר' יותר גדול
(אני גם רוצה לחרוט את שלי אבל אני צריך פרפר של 62 מ'מ אם יכינו לך אז תישמור לי אחד בצד)

גם כאן , זה לא רק לחרוט את הפרפר לקוטר 62 . חבל על העבודה שתבצע , כיוון שלא תשיג דבר .
בבית המצערת הסטנדרתי ישנו קונוס פנימי שמגביל את כניסת האויר למנוע .
בית המצערת המשופר של אמיר חרוט לכל אורכו (מלמעלה ועד למטה) לקוטר אחיד של 62 מ"מ .
שונתה גם הזוית של להבי הפרפר כדי לאפשר (יחד עם שינוי הקוטר) ספיקת אויר גדולה יותר למנוע .

אשר , לי לא ידוע על ייצור בשני קטרים של ה TBS . אבל קטונתי , ממליץ לך לדבר עם אמיר .
גילוי נאות : מעולם לא פגשתי את אמיר , לא מקבל תמלוגים , לא מפרסם וכו' וכו' וכו' ...

שחר.

סופת המדבר
22-05-11, 20:37
שחר את ההרגשה \ שיפור של ההגבהה הרגשתי גם עם מה שהכנתי בעובי 30 מ'מ (לא שיפור רציני אבל כמו שאמורים להרגיש)
גם בניסוי שעשו עם ההגבהה האורגינלית כתבו שאין כלכך צורך בספירלה האת וזה לא כלכך משמעותי
לדעתי האויר שנכנס במהירות לא יספיק להתחיל להסתחרר שם ואם לא ''יתקע'' שם אז גם לא יעשה כלום (לדעתי ומעוד דעות ששמעתי)
וגם הספירלה הזאת מקטינה לו את הקוטר הפנימי

בקשר לבית מצערת אני יודע שהוא בנוי בצורת קונוס בחלק התחתון ואת הקונוס הזה כבר חרטתי
אז ככה שלכל האורך יש 60 מ'מ (וזה גם קצת מורגש) ואז לא צריך להחליף פרפר
אבל אני רוצה לחרוט אותו ל62 ואני צריך פרפר
ואני מוכן גם לקנות פרפר ממי שמכין אותם (אמיר?)

שחר-סופה
22-05-11, 22:02
גם בניסוי שעשו עם ההגבהה האורגינלית כתבו שאין כלכך צורך בספירלה האת וזה לא כלכך משמעותי

בוא נדייק , התכוונת שגם בבדיקות של המוצר על מחשב עם ה TBS המשופר בלבד (ללא בית המצערת)
, השיפור אכן מינורי , אך מורגש. ההבדל / התוצאה היותר טובה , תתקבל בשילוב של שניהם .
וצריך גם כאן לקחת את הכל בפרופורציות , זה לא שהרכבנו כאן איזה טורבו צ'ארג'ר .

לדעתי האויר שנכנס במהירות לא יספיק להתחיל להסתחרר שם ואם לא ''יתקע'' שם אז גם לא יעשה כלום (לדעתי ומעוד דעות ששמעתי)וגם הספירלה הזאת מקטינה לו את הקוטר הפנימי

דעתי יכולה להיות כזאת או אחרת ... , עם עובדות , נתוני מחשב וגרפים אני לא מתווכח. עובדה !
אז שמועות והשערות לחוד ועובדות לחוד.

בקשר לבית מצערת אני יודע שהוא בנוי בצורת קונוס בחלק התחתון ואת הקונוס הזה כבר חרטתי אז ככה שלכל האורך יש 60 מ'מ (וזה גם קצת מורגש) ואז לא צריך להחליף פרפר אבל אני רוצה לחרוט אותו ל62 ואני צריך פרפר ואני מוכן גם לקנות פרפר ממי שמכין אותם (אמיר?)

שוב ידידי , זה לא רק קוטר בית המצערת , נלווה לו גם שינוי של זוית להבי הפרפר עצמו ע"מ
להשיג / לאפשר כניסת אויר גדולה יותר למנוע .
לא בטוח , שרק שינוי הפרפר לגודל הדרוש יעשה בדיוק את אותה העבודה .
לא חושב שהוא הכין ספציפית רק פרפרים ומכר בנפרד , אלא , העסק עובד ונמכר כמכלול .
אך קטונתי מלענות על כך . שווה לדבר עם אמיר .

שחר.

סופת המדבר
22-05-11, 22:32
מעניין אני לא מצליח להבין איזה זוית יכולה ליהיות לפרפר בישביל שיעשה את העבודה
אם המצערת בפתיחה מלאה אז ז'תומרת שהיא במקסימום יניקת אויר שלה

טוב אם אמיר רואה את השרשור הזה שיגיד משהו

נ.ב
מישהו יכול להעלות קישור לניסוי הזה שעשו

riko
23-05-11, 00:11
סופת המדבר יש כמה דגשים שצריך לשים אליהם לב.
שחר צודק בעיניין ההגבה לבית המצערת שזה לא מספיק רק לבצע הגבהה , אלא יש צורך גם בחריטת התבריג הפנימי על מנת שהאפקט יושג .
אצלי בגיפ (שהיה בעברו של שחר) ישנה הגבהה לבית מצערת שבנה אמיר עם ההברגה הפנימית (תעלות סיחרור אוויר) כשאני נותן גז או מרפה מהגז ישנה שריקה חזקה (שלטעמי היא מגניבה) שמעידה על כך שאוויר עובר סיחרור "ומסתדר " בתוך התעלות שחרוטות בהגבהה. רק כך תקבל את המהירות והסידור הנכון של האוויר.
שחר אתה לא זוכר אם היו שני מוצרים שונים של אמיר ?
יש לך אולי את הטלפון שלו ?
האם לדעתך בית מצערת מוגדל ל- 62 מ"מ לא יחסם ע"י הפתח של ההגבהה שהוא בסביבות 54-55 מ"מ ? , ולמרות שבחלק התחתון שיושב ממש על סעפת היניקה הפתח מגיע ל- 63-64 מ"מ עם סיום קוני (פאזה) לפיזור האויר בצורה שווה !
אשר.

GodsFather
23-05-11, 17:25
תנו מבט פה -

http://www.jeepolog.com/forums/content.php?1164-jeepolog-archive

ניסוי מ2003.

דרור ברלי יכול לפרט על רכישת המוצרים האלה.

אמיר "לרדו" כבר לא פעיל עסקית ממה שאני יודע.

סופת המדבר
23-05-11, 17:36
יש להשיג בתי מצערת מוגדלים באי ביי?

coas
23-05-11, 18:19
מה הרעיון שמאחורי ההגבה לבית המצערת? מהיכן מגיעה התועלת?

מקור השיפור הוא בקרבורטורים, כאשר מגביהים את הקרבורטור למעשה מגדילים במעט את הוונטורי ומגדילים במעט את נפח הסעפת הכולל.

כאשר מדובר בסעפת הסטנדרטית של ה4.0L הגבהת בית המצערת מוסיפה משהו לנפח המצומצם של הסעפת המקורית, לא הרבה, לא תמיד מרגישים משהו אבל שיהיה.

עם הסעפת המשופרת הגבהת המצערת משולה להוספת מיים בכובעון לאמבטיה, חסר משמעות.

סופת המדבר
23-05-11, 22:11
סתם שאלה תאורתית
אם אני מגביה את המצערת ב 20ס״מ
למה שאני לא יקבל שיפור פי 10 מהגבהה של 2ס״מ?

riko
24-05-11, 21:23
עם הסעפת המשופרת הגבהת המצערת משולה להוספת מיים בכובעון לאמבטיה, חסר משמעות.[/QUOTE]
אז מה אתה אומר בעצם , שהסעפת המשופרת (חנוכיה) היא השיפור הנחוץ ?!
ואם אני מגדיל את ספיקת האוויר שנכנס למנוע , האם אני צריך להגדיל את ספיקת הדלק באותה מידה ?

tzagi
25-05-11, 06:22
מי שמעוניין ללמוד, שיעשה חיפוש על RAM TUNING

GodsFather
25-05-11, 06:46
ג'ו, משהו כזה ?

http://www.hotrod.com/techarticles/engine/hrdp_9907_ram_tuning_guide/index.html

http://image.hotrod.com/f/26040232/hrdp_9907_01_z+big_block_chevy_engine+ra m_tuning_guide.jpg

tzagi
25-05-11, 06:49
nieeeeeetttt
more like that:
http://www.carlustblog.com/2008/09/4wrd-lk.html

שחר-סופה
25-05-11, 12:25
שחר אתה לא זוכר אם היו שני מוצרים שונים של אמיר ?
יש לך אולי את הטלפון שלו ?

אשר , כתבתי על זה 3 תגובות לפני ששאלת .

אשר , לי לא ידוע על ייצור בשני קטרים של ה TBS . אבל קטונתי , ממליץ לך לדבר עם אמיר .

לגבי הטל' של אמיר ... היה לי בעבר וגם דיברנו ( לא מצליח למצוא אותו ) שלחתי לו מייל - טרם חזר .

סתם שאלה תאורתית
אם אני מגביה את המצערת ב 20ס״מ
למה שאני לא יקבל שיפור פי 10 מהגבהה של 2ס״מ?

עד שלב מסויים אתה תיצור ספיקת אויר גדולה יותר במעט ותרוויח או יותר נכון תנצל
את המקס' מהמערכת/מנוע . בדיוק כפי המקרה שלפנינו של ה TBS ובית המצערת המוגדל.
השיפור יהייה מינורי אך מורגש (הוכח כפי שציינתי עוד בתגובה הראשונה ע"י מדידות מחשב ונתונים נוספים בדינמומטר).

מעבר לכך , מעבר לאותו שלב , לא תשנה ותרוויח דבר ויתכן שרק תזיק .
יהייה צורך לתגבר גם את ספיקת הדלק . נהוג לראות בהרבה מקרים
מזרקים מוגדלים , שינוי משך זמן הזרקה , שינוי בהגדרת מחשב .

עם הסעפת המשופרת הגבהת המצערת משולה להוספת מיים בכובעון לאמבטיה, חסר משמעות.

אז מה אתה אומר בעצם , שהסעפת המשופרת (חנוכיה) היא השיפור הנחוץ ?!
ואם אני מגדיל את ספיקת האוויר שנכנס למנוע , האם אני צריך להגדיל את ספיקת הדלק באותה מידה ?[/QUOTE]

coasהסביר לך בעצם מהיכן לקוח הרעיון של הגדלת הנפח הכולל וספיקת אויר גדולה יותר
שתורמת , אבל בצורה מינורית יחסית . האחוזים מצויינים בבדיקת המוצר בכתבה של ג'יפולוג
שהסנדק צירף.
בית מצערת + הTBS על הסעפת הסטנדרטית אכן יתרמו ויתנו את השיפור הרצוי .
על הסעפת המשופרת לא יהייה שום שיפור , כיוון , שהמיצוי הוא מירבי .
במילים אחרות , או זה או זה .

שחר.

-->