PDA

צפייה בגרסה מלאה : חזרה לתחום.. ויטארה או ספורטאז?

omri.g
26-05-11, 13:40
שלום חברים.

בעבר נהגתי לגלוש בפורום המעולה הזה הרבה כאשר היה לי סוזוקי סמוראי אך לצערי עם הצבא הלך הג'יפ ורק עכשיו אני מוצא את הזמן והתקציב לחזור לתחום..

כרגע אני מתלבט בין שני רכבים עיקרים - סוזוקי ויטרה (רכב שאני בסהכ מכיר) ובין הקאיה ספורטאז. התקציב נכון לעכשיו הוא עד 25000 שקל ולכן השנתונים המדוברים הם באזור ה94 לויטרה ובאזור ה97 לספורטאז'..

כרגע אני נוטה יותר לכיוון הספורטאז' כי נראה שהוא נותן קצת יותר בכמעט כל תחום אפשרי (למעט השטח למיטב ידיעתי) אך חשוב לי לדעת מעל הכל שההפרש באחזקה בין שני הרכבים הוא לא אדיר (1-7 בדלק בספורטאז' או משהו כזה..)

תודה רבה על עזרתכם.

נדב42
26-05-11, 16:53
כרגע אני נוטה יותר לכיוון הספורטאז' כי נראה שהוא נותן קצת יותר בכמעט כל תחום אפשרי (למעט השטח למיטב ידיעתי) אך חשוב לי לדעת מעל הכל שההפרש באחזקה בין שני הרכבים הוא לא אדיר (1-7 בדלק בספורטאז' או משהו כזה..)

מה לדעתך הספורטאז' נותן יותר מהויטארה ?
לגבי צריכת דלק, באותם תנאים (טיול משותף לדרום) נמדד פער של כ- 30% בצריכה לטובת הויטארה.

חשוב לדעת שבין השנים 93 ל- 95 עברו 3 שילובי מנוע/ הזנת דלק בויטארה: 8 שס' קרבורטור, 8 שס' מוזרק חד נקודתי, ו- 16 שס' מוזרק רב נקודתי. מנוע ה- 16 שסתומים הוא המנוע החסכוני והחזק מבין האפשרויות והוא קיים בחלק מדגמי 94/95, יש לבדוק כל רכב באופן פרטני, וגם בתא המנוע (לא תמיד הרישום ברשיון מדייק ...)
הפער בצריכת הדלק שציינתי למעלה נבדק בין ויטארה 94 עם מנוע 16V (החסכוני) לבין ספורטאז' מתחילת שנות ה- 2000.

אני בעד הויטארה כמובן: אמינות, זמינות חלקי חילוף ושיפורים, חסכון בדלק...
אני מאמין שבקרוב תשמע מתומר, שיציג את הזווית של בעל ספורטאז' :rolleyes:

נדב.

omri.g
26-05-11, 23:53
בנוגע למה נותן לי הספורטאז' יותר.. ממה שהבנתי עד היום מדובר ברכב מודרני ונוח יותר שהנסיעה בוא בחיי היום יום עדיפה כאשר הויטרה הוא רכב שטח יותר מוצלח אבל לא נוח בכביש כמו הספורטאז'.. בגלל שלא מדובר ברכב שני מבחינתי אלה ברכב יום יום חשבתי שהספורטאז' עדיף אבל בגלל זה אני שואל פה כי אני לא באמת בטוח בזה :p

מה שהכי משך אותי לספורטאז' בסופו של דבר הוא העובדה שאני יכול למצוא שנתון טוב בהרבה באותו המחיר.. המחירים של הויטרה בארץ מאוד גבוהים כי מדובר ברכב מאוד מבוקש ולצערנו רכבי שטח בגילים מתקדמים נוטים להיות מצב לא מיודע מה.. את הקאיה ניתן למצוא עם הרבה פחות זמן שטח גם.

האמת היא שאני אשמח הרבה יותר לקנות סוזוקי.. היו לי שני שני סמוראים עד היום שאהבתי מאוד, אחד מהם אפילו קניתי מאחד הכותבים באתר הזה. אני רק רוצה להיות בטוח שאני עושה את הרכישה הנכונה במקרה הזה כי מחירי הקאיה מאוד הפתיעו אותי ורציתי לראות שאין איזה קאטצ' בכל הסיפור.

נדב42
27-05-11, 00:25
ממה שהבנתי עד היום מדובר ברכב מודרני ונוח יותר שהנסיעה בוא בחיי היום יום עדיפה כאשר הויטרה הוא רכב שטח יותר מוצלח אבל לא נוח בכביש כמו הספורטאז'..
לא יודע מאיפה "הבנת" את זה. סע בשני הרכבים ותחליט מה מתאים לך.
הספורטאז' מוכוון יותר לסגנון האמריקאי מבחינת עיצוב פנים, הויטארה יותר לאירופאי.
אין פה קאצ'. אתה מקבל את מה שאתה משלם עבורו. הספורטאז זול יותר בקנייה, אבל יקר יותר בכל דבר אחר (דלק, חלקים)

(כתבתי כבר תשובה הרבה יותר מפורטת, אבל היא נמחקה לי ואין לי כוח להקליד הכל מחדש... היו כבר שרשורים בנושא, חפש אותם בגוגל בצירוף המילה jeepolog כי מנוע החיפוש של האתר פה לא ממש מתפקד)

נדב.

GodsFather
27-05-11, 05:59
שנתונים זה עניין פחות רלוונטי במקרה שלך. מה שרלוונטי לך הוא מצב הרכב שאתה בודק ואתה צריך לבדוק. שוק השיפורים הוא יתרון לויטרה וגם הידע הטכני שיש ברשת נרחב ביותר, אני לא יודע לומר לגבי כמה נפוץ ידע טכני על ספורטאז' (מה קורה כשתומר ישן למשל ? ) אבל ידוע ששיפורים לספורטאז' הם יותר יקרים ונדירים.

לגבי רכבים שחוטים יותר או פחות - יש את זה בכל דגם רכב, גם סמוראי אפשר למצוא "מהניילון" מודל 84 אם מחפשים וגם אפשר למצוא 97 שחוט היטב. וכך גם ג'ימני ואחרים.

סבלנות, בדיקה ראויה של כל כלי רלוונטי (מומלץ בעזרת חברים ולא רק לבדך), התייעצות בפורום לגבי ספקות ותהיות וקדימה לשטח.

hadtomer
27-05-11, 17:34
ספורטאז' (מה קורה כשתומר ישן למשל ? )

הבת שלו מעירה אותו.

ולגבי השרשור- אני מצטער אבל הנושא הזה באמת עלה יותר פעמים משיש לי כוח לספור. פונקציית החיפוש בג'יפולוג פועלת היטב.

תומר, שרק עכשיו פתח מייל וגילה שכבר ביום חמישי הודיעו לו שהקפיצים החדשים שלו בארץ ושהוא מוזמן לקחת אותם. כוס אמק.

-->