PDA

צפייה בגרסה מלאה : עזרה בפתרון בעיה בקיה ספורטז' 96 אוטומט

elirang
28-05-11, 15:37
אתמול כשיצאתי מהשטח , הרכב פשוט נכבה ולא מתניע וגם כשהוא התניע לי נשמע רעש מהשסתומים קצת מפחיד וכשהכנסתי ל-Dאו ל-R הרכב התחיל לרעוד ונכבה , אחרי זה ניסיתי להניע כמה פעמים והפסקתי העמדתי את הרכב באזור שם וחזרתי עם חבר הביתה ויום ראשון נבדוק מה הבעיה ... אני מקווה שזה לא רציני ולא עף לי בטעות איזה טלטל או משהו בכיוון ... בשורות טובות חח.....
נתקלתם בבעיה כזו או שיש לכם מושג מאיפה להתחיל לבדוק?
נ.ב נסעתי עם הרכב בערך 13 ק"מ בשטח של ים ודיונות והוא נסע יפה מאוד ולא ממש אימצתי אותו מה שכן בסוף הסיבוב בשטח ניסיתי לעלות עליה בדיונות ובפעם השלישית נסעתי ממש מרחוק וניסיתי לעלות וכשהגעתי לתחילה של העליה נתתי קיק דאון (טעות רצינית אני יודע) ונשמע מין "טק" ואחרי כמה שניות הרכב נכבה נסיתי להתניע ולא הצלחתי ירדתי למטה התנעתי ואחרי כמה דקות נשמעו רעשים מוזרים בזמן שאני לוחץ גז וכל כמה מטרים הרכב נכבה .
מקווה שפירטתי כמו שצריך ותוכלו לעזור לי חח .... ;-)

hadtomer
28-05-11, 18:59
<O:p
דבר ראשון, יש לך שאלה על קיה, יש פורום קוריאה. דבר שני, אתה לא נותן מספיק פרטים כדי שמישהו יבין מה הבעיה של הרכב. הוא מניע לכמה שניות ואז נכבה? אז למזלך לא קרעת את הטיימינג. הוא לא מניע בכלל? אכלת אותה. כשאתה שם אותו בניוטראל הוא כן עובד? יופי, חצי נחמה. התחמם לך בשטח? משהו נוזל? מה זה "רעש מפחיד מהשסתומים"? אתה בטוח שסתומים? אז למה הנעת אותו שוב ושוב? צריך גם פרטים על הרכב-כמה קילומטר? ידני? אוטומטי? בלי זה יהיה קשה מאוד לעזור. לפני הכניסה הבאה לשטח, תעשה ישור קו רציני ברכב, בלי ישור קו ברכב שטח ישן, לא משנה כמה ישן ושל איזו פירמה, אתה תמצא את עצמך תקוע שוב ושוב עד שתיפטר מכל המחלות. בכל מקרה, לפי מה שאתה מתאר, זה כן נשמע כמו משהו מכאני מאוד לא בריא. תמשיך לעדכן – וכמובן ברכת חחח גם לך.<?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" /><o:p></o:p>

elirang
28-05-11, 21:06
התחמם בשטח שניי קווים מעל החצי לא יותר ולפי המזג האוויר של יום שישי (28 מעלות) זה בסדר ....
אין נזילות , אני לא יכול לתאר את הרעשים משסתומים כי אני כותב את זה אבל כמו "טק טק טק" אם אתה מבין מזה משהו אתה גדול חח , הוא היה מתניע אחרי כמה זמן שנתתי לרכב להתקרר אהה ודרך אגב אחרי כמה זמן שהרכב היה מונע בזמן שמילאתי אוויר עם הקומפרסור נכנסתי לרכב והתחלתי בנסיעה והרכב לא סחב בכלל ואחריזה 10 מטר נכבה וכשנסיתי להתנניע הוא בכלל לא נתן אפילו סטרטר ממש כאילו אין חשמל ברכב בכלל ( חשוב לציין שבבוקר הייתי בקיה רחובות והמליצו לי להחליף פלאגים ) ולא החלתי כי לא היה להם במלאי ואמרו לי לחזור יום ראשון .
הרכב עם 164000 ק"מ אוטומט.
תודה ...

hadtomer
29-05-11, 06:51
אתה לא נותן פרטים שמאפשרים לסייע. מה שכן, רכב תקין לא עובר את החצי אף פעם. במאמץ בשיא הקיץ הוא יגיע לחצי ובד"כ הוא יעמוד מעט תחת החצי.מוסך קיה שאין בו פלאגים לספורטאז' זה די מצחיק. נראה לי שאתה עומד לשעשע אותנו בעוד הרבה סיפורים על המוסך הזה

shmulikbg
29-05-11, 22:17
רצועת תזמון שקפצה בכמה שיניים.

elirang
30-05-11, 00:12
פשוט מאוד , אחרי בדיקה שלי כשהרכב היה קר ( יום אחרי) לא היה טיפה של מים ברדיאטור והמנוע כנראה שהתחמם מה שכן הלוח שעונים לא מראה שהמנוע מתחמם מה שאומר שהלוח שעונים מזייף שזה בעיה שאני לא יודע איך לפתור אותה.
היום הרכב נכנס למוסך ועשה טיפול למנוע של שמנים פילטרים פלגים וכיו"ב... כולל ניקיון רציני לרדיאטור והחלפה של טרמוסטט שהיה לא תקין.
המנוע נשמע יותר בריא אח עדיין יש גמגום קל וזיוף קטן בתחילת נסיעה אבל ממש בקושי שמרגישים את זה והרעידות הפסיקו כמעט לחלוטין אך כשאני מגיע למצב שאני צריך לעצור ואני לוחץ על הברקס ברגע שאני ממש עוצר עם האוטו הוא מתחיל ברעידה כזו ומייד מפסיק , יש למישהו מושג מה זה יכול להיות?
ומה לדעתכם רכב שהתחמם ואחרי הכל כרגע הוא נוסע בסדר גמור , עדיף להתפטר ממנו או שלא צריך להיבהל מזה עד כדי כך?

liron_al
30-05-11, 06:30
אני חייב להגיד לך שהודעות כאלה ממש מכעיסות (אותי)
קודם כל קנית רכב ונכנסת לשטח בלי ישור קו - לא נורא, לומדים, כולנו עושים שטויות לפעמים...
אחרכך נתקעת בגלל שלא היו מים ברדיאטור וניסית להניע את האמא שלו למרות שסרב (נתקעת ולא הצלחת להניע,למה להתעקש?
דבר ראשון מרימים מכסה מנוע ועוברים על הבייסיק)
ובסוף אתה עוד שואל אם להפטר (לא להתפטר, אתה לא עובד אצלו) ממנו? למה? כדי שמישהוא אחר ישלם על הטעות?
אולי אותו אדם רוצה להכנס לספורט הזה ושלך יהיה הג'יפ הראשון שלו, ידפק עם מרימים, שסתומים וכו' וכמו שנכנס ככה יצא והפסדנו עוד אחד..

עכשיו לגופו של עניין:
קודם כל תרגע.
גש למוסך קיה (חברים - ביפו לא?) וספר להם את הסיפור. אל תסתיר ואל תוסיף, פשוט כמו שהיה.
לדעתי הם יבדקו קומפרסיה ולחץ ברדיאטור. פשוט להחליף פילטרים ושמנים לאחר רתיחה זה לא רציני.
כמו כן, שים לב ששעון החום מנוע בעצם מראה את חום המים. המים התחממו, פספסת את זה, רתחו ונשפכו החוצה.
עכשיו אין לשעון מים בכלל בשביל להראות את הטמפרטורה שלהם והמחוג יורד. לכן לדעתי שהשעון "מזייף"

עוד דבר, ה"תק" הזה ששמעת, לפי דעתי זה מהשסתומים והבוכנות. ממש לא משהו שעובר עם החלפת שמנים.
גש למוסך אמין ותבדוק את כל מה שכתבו לך. כדאי גם לעשות טיימינג לאחר רתיחה (המיסבים הולכים בגלל הטמפרטורה הגבוהה)

בהצלחה

elirang
01-06-11, 22:10
בקיצור ולעניין המצב הוא לא הכי משמח, קיים ברכב התחלה של פקום ראש הרכב מאבד מים מהאגזוז וכל כמה ימים צריך להוסיף בערך ליטר מים .
וכל זה בגלל שהשעון חום מזייף, איך מתקנים את השעון חום??? שלפחות יהיה אפשר לסחוב עם הרכב כמה שאפשר בנתיים (עד שיהיה כסף ) ושאני יראה אם הרכב מתחמם או לא.
כבל סקאלה יפתור את הבעיה?

tallevi
02-06-11, 09:40
בקיצור ולעניין המצב הוא לא הכי משמח, קיים ברכב התחלה של פקום ראש הרכב מאבד מים מהאגזוז וכל כמה ימים צריך להוסיף בערך ליטר מים .
וכל זה בגלל שהשעון חום מזייף, איך מתקנים את השעון חום??? שלפחות יהיה אפשר לסחוב עם הרכב כמה שאפשר בנתיים (עד שיהיה כסף ) ושאני יראה אם הרכב מתחמם או לא.
כבל סקאלה יפתור את הבעיה?

תתיחס למה שכתבו לך,אין הרבה מה להוסיף :

אני חייב להגיד לך שהודעות כאלה ממש מכעיסות (אותי)
קודם כל קנית רכב ונכנסת לשטח בלי ישור קו - לא נורא, לומדים, כולנו עושים שטויות לפעמים...
אחרכך נתקעת בגלל שלא היו מים ברדיאטור וניסית להניע את האמא שלו למרות שסרב (נתקעת ולא הצלחת להניע,למה להתעקש?
דבר ראשון מרימים מכסה מנוע ועוברים על הבייסיק)
ובסוף אתה עוד שואל אם להפטר (לא להתפטר, אתה לא עובד אצלו) ממנו? למה? כדי שמישהוא אחר ישלם על הטעות?
אולי אותו אדם רוצה להכנס לספורט הזה ושלך יהיה הג'יפ הראשון שלו, ידפק עם מרימים, שסתומים וכו' וכמו שנכנס ככה יצא והפסדנו עוד אחד..

עכשיו לגופו של עניין:
קודם כל תרגע.
גש למוסך קיה (חברים - ביפו לא?) וספר להם את הסיפור. אל תסתיר ואל תוסיף, פשוט כמו שהיה.
לדעתי הם יבדקו קומפרסיה ולחץ ברדיאטור. פשוט להחליף פילטרים ושמנים לאחר רתיחה זה לא רציני.
כמו כן, שים לב ששעון החום מנוע בעצם מראה את חום המים. המים התחממו, פספסת את זה, רתחו ונשפכו החוצה.
עכשיו אין לשעון מים בכלל בשביל להראות את הטמפרטורה שלהם והמחוג יורד. לכן לדעתי שהשעון "מזייף"

עוד דבר, ה"תק" הזה ששמעת, לפי דעתי זה מהשסתומים והבוכנות. ממש לא משהו שעובר עם החלפת שמנים.
גש למוסך אמין ותבדוק את כל מה שכתבו לך. כדאי גם לעשות טיימינג לאחר רתיחה (המיסבים הולכים בגלל הטמפרטורה הגבוהה)

בהצלחה

-->