PDA

צפייה בגרסה מלאה : קטע מלחיץ שקרה לי הרגע - ויטרה 95 ידנית

asypeer
09-06-11, 08:47
בוקר טוב,
באתי להחנות את האוטו בחניון של העבודה, סגרתי את הסוויץ' , המפתח יצא, והאוטו לא נכבה !
כאילו שהסגירה של הסוויץ' לא שינתה שום דבר (הטורים אולי ירדו מעט). אחרי לחיצה על הגז המנוע נחנק והרכב כבה, אחרי כמה ניסיונות לבסוף הרכב נכסה וכל הנורות בלוח השעונים (שמן מצבר) כבו גם כן.

יש למישהו מושג למה זה קרה ואיך פותרים את העניין ? אני פוחד לנסוע הביתה ככה, גם זריקה של הקלאץ' לא כיבתה את האוטו (אולי בגלל שהייתי עם האנדברקס??)

תודה למי שיכול לסייע, יש לי עד סוף היום לנסות לפתור את הנושא..

אסף

נדב42
09-06-11, 09:13
איזה מנוע והזנת דלק יש אצלך ? (בשנתון הזה יש כמה אפשרויות ...)
הרכב התחמם לפני הכיבוי ?
תבדוק מים ברדיאטור (גם בעודפים, אבל גם ברדיאטור עצמו) ותרמוסטט.
יש לך תקלות חשמל אחרות ברכב ?

razzamataz
09-06-11, 09:24
זה שנשארו לך גם אורות המנוע ואחרי משחק עם המפתח הם נכבו? מצביע לי על סוויץ

הרגשת שינוי בתזוזת המפתח, חופש או קושי?

לא מפחיד לנסוע ככה, וגם אתה ידני ככה שלכבות את האוטו או להניע בדחיפה אפשר בקלות (רק במידה שאתה מגיע למצב acc)
כדי לתקן את זה צריך לבדוק עם זה זרוע המנעול שנשברה או המגעים החשמליים מאחוריו

asypeer
09-06-11, 10:02
תודה על התגובות המהירות!
נדב - מדובר על מנוע 16שסתומים הזרקה, אתמול בדקתי שמנים ומים והכל תקין.
לא ידוע לי על בעיות חשמל מלבד מה שקרה היום...

לדעתי משהו בסוייץ' נדפק, אחרי כמה נסיונות הרכב כבה בסוף. השאלה היא - איך מסדרים את הסוויץ'? אולי פירוק, ניקוי, שימון והרכבה יפתרו את העניין?
מישהו פה התנסה עם העניין ?
לדעתי זה מגעים כי לבסוף הצלחתי לכבות את המנוע באמצעות הסוויץ

נדב42
09-06-11, 10:27
לדעתי משהו בסוייץ' נדפק, אחרי כמה נסיונות הרכב כבה בסוף. השאלה היא - איך מסדרים את הסוויץ'? אולי פירוק, ניקוי, שימון והרכבה יפתרו את העניין?
מישהו פה התנסה עם העניין ?
לדעתי זה מגעים כי לבסוף הצלחתי לכבות את המנוע באמצעות הסוויץ

אני הצלחתי לפתור ככה מספר בעיות מגעים (לרוב תחת אילוצי שטח...). צריך להיות מאוד זהירים שלא יקפוץ לך החוצה איזה קפיץ כזה או אחר ולך תמצא אותו אח"כ.
בקיצור, אפשרי אבל עם אלמנט סיכון ...

בהצלחה (ובכל זאת תבדוק מים, זה יקח דקה ...),

נדב.

asypeer
09-06-11, 12:39
צריך לפרק את הפלסטיקה שמאחורי ההגה (איפה שהאור מצוקה) ?
אני מאמין שאם זה יקרה בתנאי בית אני אסתדר.. (בזמנו פירקתי את כל הלוח שעונים והעסק אפילו עבד אחרי...)
יש לך הערכה כמה עולה החלק והאם צריך להתאים מפתח במידה והחלק הלך לעולמו..?

תודה,
אסף

נדב42
09-06-11, 13:44
אף פעם לא פירקתי את זה בויטארה, אז אני לא יודע איך זה בנוי...
אולי אפשר להחליף רק את החלק של המגעים החשמליים בלי להחליף את המנעול, לא יודע.

ishc
09-06-11, 14:39
החלק החשמלי של הסוויץ פריק (נדב אולי אתה זוכר מקרה שהיה לי עם חבר במעלה יאיר). תפרק, תנקה ותבדוק. אם תרצה יד אתה מוזמן להגיע לאיזור, אבל זה לא מסובך (בטח אם פעם ראשונה שפירקתי את זה הייתה בויטרה של חבר ב23:00 במעלה יאיר).

razzamataz
09-06-11, 19:41
עם זה סוויץ יש שתי סיבות שיכולות לגרום לזה ולהם שני תיקונים שונים

1. הזרוע שיוצאת מהצילינדר שבורה (קרה לי באופל קדט) וזה בדרך כלל חלק מברזל יצוק ואז צריך להחליף את הצילינדר וזה עסק יקר (בשנת 96 רצו ממני 800 שח ושילמתי 250)
ותתפלא מחזיקים את החלקים גם מנעולנים והם יכולים (אם הם נחמדים) לסדר שלא יהיה לך מפתח נוסף בצרור

2. משהו במגעים\קופסת הפלסטיק לא במקום, מלוכלך או שבור
למעשה הזרוע מהצילינדר נכנסת לקופסה הזאת ומזיזה שם את כל החלקים שאתה מסובב את המפתח
אפשר לפרק לבד, ואתה תראה אותה בסוף הצילינדר ממתכת
מילה של אזהרה. יש שם חלקי נחושת קפיצים וכדוריות ברזל, הם נוטים לקפוץ החוצה שאתה פותח את הקופסא
אז לאט לאט בפתיחה, מקום נקי, וזמן לחשוב איך להרכיב את זה בחזרה (תכין טיפה גריז או ווזלין לתפוס את הקפיצים בהרכבה)

תסתכל בפורום איסוזו, לא מזמן אני בדקתי משהו שם, ועפו לי הקפיצים והכדוריות, מזל שיש לי עין חדה, וחזרתי למחרת יותר נינוח להרכבה

כמו כן, אתה יכול להניע את האוטו גם שזה מפורק בלגשר מגעים

-->