PDA

צפייה בגרסה מלאה : גראנד שירוקי

lior2911
10-06-11, 20:06
שלום לכולם.
שמי ליאור ואני משתמש חדש באתר (אני לפני קניה) ויש לי הרבה שאלות!!! lol בבקשה גלו סבלות
פרטים:
אני נוסע בסביבות ה100k קמ בשנה
נהג יחיד (לפעמים יש נוסע)
תא מטען עמוס בכלי עבודה (מעריך 300קג)
גורר לא מעט (אופנוע ים, סירה,עגלת אופנועים וטרקטורונים, ועוד שטויות למינהם)
בתקווה לנסיעות שטח טכני מדיי פעם
מתכנן להגביהה ולנעול את הרכב +צמיגים

שאלות:
מה ההבדלים בין האותויות של הדגמים השונים (wj וכו...)
מי נחשב להכי אמין? (מנוע וגיר, ובעיות/מחלות שצריך לדעת)
זמינות חלקים ומחירם?
תצרוכת דלק? מי הכי חסכוני?
האם ההילוך ה5 בגיר האוטומט עוזר בחיסכון בדלק?
מי נחשב לשירוקי הטוב ביותר? (190hp 4,0, 5,2 5,9 4,7 235hp 4,7 265hp 4,0 195hp)

http://www.cars.com/go/compare/modelCompare.jsp?myids=4147,4738

הערה!! ניסית לפרסם מודעה זו בפורום לפני קניה אך ללא הצלחה
בבקשה גלו הבנה או שמנהלי האתר יעבירו את ההודעה

המון תודה למגיבים ולמבינים:cool:

ori abr
11-06-11, 00:36
בתור מישהו שגר 9 שנים בארה"ב הייתי אומר שאתה לוקסמיט? המנוע V8 גם בארה"ב שותה דלק. עם המחירים שם היום 0 הגם שזולים מהארץ ן יקרים) ה 4.7 הינו המנוע הטוב לפחות ממה שאני יודע. ה 5.2 ן 5ץ9 מיושנים ופחות יעילים. WJ יוצר מ 99 עד 2004. אני משאר שכיום ניתן לקנות אותם שנת 2004 בסביבות 10K$
בעיר ה 8 צילנדר שותה יותר. הגבהות כמעט כל סדנה יש בארה"ב
WK יוצר מ 2005 עד הופעת הדגם הנוכחי. נחשב יותר טוב ( שוב בעיניי...) כאשר הוא מוצע בארה"ב החל מ 3.7 ליטר.
דגם ה 4.7 נחשב טוב יותר כי מגיע עם מע הנעה טובה יותר. עדיף לקחת את ה LIMITED המפואר. ההילןך ה 5 מאפשר נסיעה חסכונית יותר בכבישים הבין עירוניים.
מקוה שעזרתי לך קצת

lior2911
11-06-11, 01:11
אכן צדקת!!! כל הכבוד על הניחוש (למרות שרשום לי בפרופיל שאני גר בארהב ושאני מנעולן)
מה שגם.... למנוע ה8 יש 2 גירסאות 235hp ו265hp על מי מהם אתה מדבר שטוב יותר??
לגביי המחיר, אפשר למצוא בחצי מהסכום שכתבת בcrigilist או באוקשן
אתה יכול להסביר מה ההבדל במע הנעה בין הדגמים הנ"ל?
וגם לגביי הi-6? נחשב לטוב/אמין/חסכוני??
תודה על ההתיחסות

ori abr
11-06-11, 01:17
WK אין מנוע טורי. יש 3.7 ליטר V6 ו 4.7 V8 עם 265 HP
WJ מ 99 עד 2004. דגם ה 265 היה הגירסת ה OVERLAND בלבד. לאחר מכן עבר גם ל LIMITED עם אני לא טועה.
בארה"ב קיימות מספר מע הנעה. כאשר QUADRA II נחשבת לטובה ולמעשה היא נועלת את הדיפ הקדמי והאחורי....ראיתי את זה בפעולה בארץ במעלה שנקרא מעלה לזר 2....עובד מעולה. יותר טוב מאשר בדיסקברי 3. הייתי עם שניהם באותו מקום..
הI-6 הינו המנוע שיש גם בגיפי סופה. נחשב אמין אבל לא חסכוני ( אצלי ב ZJ שנת 98 גרנד צירוקי הוא עושה משהו כמו 5.5 ק"מ לליטר.
לגביי הפרופיל שלך לא היה לי מושג שאתה מנעולן כי לומר את האמת לא נכנסתי אליו לפני שהגבתי.

lior2911
11-06-11, 01:20
אז איך אני יכול לדעת איזו מע הנעה יהיה לי בwj v8שיהיה לי? איך בודקים?

ori abr
11-06-11, 02:06
כמעט כל ה V8 באו עם QUADRA 2
לפחות בארה"ב ה LIMITED ן ה OVERLAND. כמו כן תריץ בגוגל על הרכב ותקבל מידע על סוגי הנעה ואיפה הופיעו

lior2911
11-06-11, 02:39
מה לגביי הגיר האוטומט?? הבנתי שהגיר בv8 לא נחשב לאמין... יש בסיס? (ומה בקשר לגיר ב i-6?)

ori abr
11-06-11, 15:06
מצאתי לך איזה אתר שנותן סקירה
תהנה!
http://www.ajeepthing.com/jeep-grand-cherokee.html

eysham
11-06-11, 17:12
כמעט כל ה V8 באו עם QUADRA 2
לפחות בארה"ב ה LIMITED ן ה OVERLAND. כמו כן תריץ בגוגל על הרכב ותקבל מידע על סוגי הנעה ואיפה הופיעו

QUADRA 2 או יותר נכון לקרוא לו QUADRA DRIVE II לא אופציה ב-WJ. זה יותר חדש.
ב-WJ יש QUADRA DRIVE I שהוא, אפעס, לא משהו... בטח לא דומה לנעילה אמיתית.

כל מה שתרצה לדעת על WJ תמצא ב- www.wjjeeps.com
ספציפית לגבי מערכות ההעברה יש ב- http://wjjeeps.com/tcases.htm

מונע שאתה קורא לו 265 נקרא HO או HIGH OUTPUT והוא לא רק ב-OVERLAND. אם אתה באמריקה אז בהחלט מומלץ. בארץ אין כאלה, אולי בודדים, אני לא ראיתי.

איל

klam
11-06-11, 18:24
QUADRA 2 או יותר נכון לקרוא לו QUADRA DRIVE II לא אופציה ב-WJ. זה יותר חדש.
ב-WJ יש QUADRA DRIVE I שהוא, אפעס, לא משהו... בטח לא דומה לנעילה אמיתית.

כל מה שתרצה לדעת על WJ תמצא ב- www.wjjeeps.com
ספציפית לגבי מערכות ההעברה יש ב- http://wjjeeps.com/tcases.htm

מונע שאתה קורא לו 265 נקרא HO או HIGH OUTPUT והוא לא רק ב-OVERLAND. אם אתה באמריקה אז בהחלט מומלץ. בארץ אין כאלה, אולי בודדים, אני לא ראיתי.

איל

ב WJ יש קוודרה-דרייב, עם טרנספר NV247. זו מערכת שתפקידה לדאוג לשמירת מהירות הסיבוב בין הסרן הקדמי לאחורי, כלומר, שהיא מפעילה 4WD על-פי דרישה. במצב LOW היא לא פעילה, משום שהקדמי והאחורי נעולים. למערכת זו מצטרף הוארי-לוק (VARI-LOK), שהוא גירסה מכנית (לעיתים מוצלחת מאוד, כמו אצלי - ולעיתים פחות, כמו אצל אייל). הגירסה הכוללת וארי-לוק, נמצאת בדגמי הלימיטד והאוברלנד, וחסרה בלרדו.
ל WJ יצאו גם גרסאות נוספות בארה"ב: QUADRA-TRAC I שהיא עם טרנספר NV147. במערכת זו אין הילוך כח ואין לה ורי-לוק; ו QUADRA TRAC II, עם טרנספר NV247, שבה אין ורי-לוק, אבל יש הילוך כח (בדר"כ לארץ הגיעה עם דגם הלרדו).
ה QUADRA-DRIVE II, היא המערכת של ה WK (מ 2005), ובה אין ורי-לוק (מתלים נפרדים), ובמקום, הסרן האחורי "מוגבל החלקה אלקטרוני" (LSD).

lior2911
11-06-11, 23:23
תודה לכולם... אבל לא ראיתי בשום מקום (לינקים) קשר לאמינות הגיר (מאוד חשוב לי בגלל שאני גורר לא מעט ומשקל דיי כבד)
כמו כן יש לי ניסיון מאוד רע אם הגיר בטרופר בנזין שלי

klam
12-06-11, 12:38
אמינות זה מושג יחסי ותלוי למה אתה משווה. בסה"כ הגירים של ה WJ אמינים בהשוואה לטרופר, ואולי קצת פחות אמינים מהפאג'רו. יש בהם לעיתים תקלות שקשורות לחיישנים ולמערכות היקפיות - בדר"כ לא לגיר עצמו. לדגם הסולר יש גיר מרצדס אמין, אבל גם יקר מאוד לתיקון בכל מקרה של תקלה. בדוק כאן בשרשורים - חברים דיווחו על תקלות בגיר וגם החליפו, אבל בסה"כ במרבית המקרים הגיר עובד יפה. אל תשכח שמדובר במערכת מאוד מורכבת ועדינה, שפועלת שנים רבות בתנאי עומס.

eysham
12-06-11, 13:19
הלו!! אתה באמריקה!!! :)
מקסימום קופצים ל-WALMART וקונים גיר חדש....

לא ממש, אבל לא רחוק מזה. בטח יש כאלה בג'נק-יארדים כמו שכאן יש מאזדה 3.

איל

lior2911
12-06-11, 19:56
[QUOTE=eysham;391020]הלו!! אתה באמריקה!!! :)
מקסימום קופצים ל-WALMART וקונים גיר חדש....

חחחחחחחחחח
אבל כמו שאמרתי לחברה מאיסוזו פורום..... גם באמריקה עובדים בשביל הכסף!! הוא לא נופל מהשמיים
אבל עדיין האהבתי את הקטע של walmart

-->