PDA

צפייה בגרסה מלאה : מעבר מג'נט 16 לג'נט 15

Discomania
15-12-04, 08:44
אני מתכנן מעבר מג'נט 16 ל-15 ובעקבות זה לצמיג במידה 31/10.5/15 האם יש בנמצא רכבים שעשו שינוי כזה ? יתרונות מול חסרונות . כמה למה ואיך ... כל תשובה תתקבל בברכה .
המעבר הוא בעקבות המידה היותר פופולארית מאשר לג'נטים 16 .

שולי

אלון_ק
16-12-04, 00:54
אתם הורגים אותי. אלוהים נתן לכם 235/85/16 (32X9.5) במחיר שווה לכל נפש (כ-50 ש"ח יותר מצמיג 31 - ויש שם עוד אינץ') ואתם רצים להחליף. למהההה? הרי ממילא לא תשימו 33, אז למה לא לחסוך את מחיר הג'נט (800 ש"ח לפחות) ולהשקיע את ההפרש בצמיג 32? זה לא כאילו שאתם יכולים להחליף ג'נט עם איזשהו רכב אחר, אז נפיצות הצמיג איננה רלוונטית, לא מבחינה כלכלית לפחות.

אגב, הפתרון לבעיתך נמצא בפנצ'ריה הרצינית הקרובה למקום מגוריך - יש להם ספקים של ג'נטים, הם ימצאו לך גם ג'נט 19 אם זה מה שתבקש.

סוזי המשתוללת
16-12-04, 01:22
נקסוס
אלוהם לא נתן להם 235/85/16 בדיסקברי אלא בדיפנדר

asafk
16-12-04, 12:34
אלון, ההבדל בין 31 ל235/85R16 הוא הרבה יותר מקטן. יש היצע קטן מאוד של צמיגים 235/85R16- יוקוהומה (חרא, אבל חרא זול, בערך 500 שקל לצמיג), גודייר MT/R (טוב מאוד, לא מספיק אגרסיבי לטעמי, עולה בערך 800-850 שקל לצמיג) וBF (צמיג מעולה, אגרסיבי ויקר. 950 שקל לצמיג). הזמינות שלהם היא לפי קפריזות של היבואנים. אני חיכיתי חודש לצמיגים כי לאף אחד לא היה כלום במלאי, חוץ מיוקוהומה (חרא).

צמיגים 31, לעומת זאת, יש לכל היצרנים. קח לדוגמה את הפירלי סקורפיון MUD- צמיג טוב מאוד, אגרסיבי ויחד עם זה שקט יחסית בכביש וגמיש (נוח). נכון שהוא לא 3 שכבות בדופן, וזו בעיה בשביל כמה מאיתנו, אבל המחיר שלו סביב ה400-500 שקל. יש גם זולים יותר, ויקרים יותר, מכל היצרנים, ותמיד יש במלאי.

דיסקברי לא יכול לנסוע על 235/85R16 בלי שינויים מרחיקי לכת (הגבהה, חיתוך כנפיים, אולי יחסי העברה). על 31 הוא מרגיש בבית.
עוד יתרונות של חישוק 15- יש יותר אוויר מתחת לרכב- יותר נוח. הרוחב (10.5") נותן עוד קצת נוחות לעומת ה235 המקורי.
הצמיג יותר גמיש- אבל היחס גובה לרוחב לעומת המידה המקורית נשמר, פחות או יותר, ככה שלא צריכה להיות מורגשת בעיית יציבות ו'שיוט'.

לעניין- מה שאתה מחפש זה ג'נט 15X8", חורים שמיועדים ללנדרובר הם 5X6.5, ויש גם חור מרכזי גדול (צריך פשוט לוודא שהם מתאימים ללנדרובר), עם BACKSPACING של בין 3.5" ל4".

רישוי- לא כל מכוני הרישוי מכירים במידה הזו, אבל היא אושרה בעבר על ידי משרד התחבורה לכל הג'יפים באופן גורף (מעשה מטופש, מבחינתם, אבל זה לטובתנו). אם יש לך בעיה עם מכון רישוי מסויים, תביא להם צילום של רשיון של לנדרובר אחר שיש בו את הצמיגים האלה- זה משכנע אותם בד"כ (וזה חוקי לחלוטין, אין לך ממה לחשוש).
הצמיג לא גדול בהרבה מהמקור, והוא מאוד קרוב במידות לצמיג 245 שהרבה דיסקברים נוסעים איתו.
בכל מקרה, מייד אחרי החלפת הצמיגים, גש לכיוון פרונט ממוחשב- למכון שיודע מה הוא עושה (קרמן או א. רוט), שיכוונו לך מחדש את זוויות ההיגוי.

אסף.

סוזי המשתוללת
16-12-04, 17:25
אסף
אם הכל אני מסכים חוץ מהגדרת איכות הצמיגים
מאיפה האבחנות "המדויקות" לגבי איכות כל צמיג?
כי דווקא מנסיון של חבריי (עם דיפנדרים אגב)היוקוהמה היה צמיג מעולה במיוחד בבוץ אבל גם בסלעים והוא מעולם לא נקרע גם כשהם נסעו עם 10 -12 psi
מאידך אותו נהג עם אותו האוטו אבל עם bf ממש לא מרוצה מהם ופיצץ כבר 3 צמיגים והוא נשבע שזו פעם אחרונה שהוא קונה אותם
לי אישית יצא לנהוגם עם שני סוגי יוקוהמה האחד כמו של נקסוס והשני סופר דיגר עם אינני טועה שניהם ספיקו את הסחורה בשטח (על הכביש פחות- אבל אנחנו רוצים צמיג שטח)ולא סבלו יותר או פחות מטחרים מפנצ'רים
ובכל מיקרה עם כל השאר אני מסכים איתך
יותר מכך למי שאין עודף תקציב לשדרג את כל המערכות שדורשות שדרוג עקב הגדלת הצמיג(ציריות /מערכת הגה/חיתוכי פח וכו')אני חושב שהשינוי בטל ב60 ואינו מצדיק את המאמץ של לגדול באינטש אחד (1.25 ס"מ במרווח גחון)ואובדן הכח /עומס על המערכות השונות יהיה גדול יותר מהתועלת שתצמח בעבירות מעוד אינטש

asafk
16-12-04, 18:04
מאיפה האבחנות "המדויקות" לגבי איכות כל צמיג?

מנסיון שלי. מנסיון של אחרים שאני מכיר. ככה, בשביל הקטע, תעשה סקר "מי קרע צמיגי יוקוהומה MT? " ותראה... אולי אני לא מכיר את האנשים הנכונים, אלא רק את אלה שרצו לקנות יוקוהומה ברבע שעה שהם היו אופנתיים, וקיללו. אני גם מתייחס רק ליוקוהומה MT, לא לדגמים אחרים, ובכל מקרה אני מדבר על המידה 235/85R16.
הגודייר- ארז עשה עליהם עשרות אלפי ק"מ, אורי סוגר כבר בערך 70 אלף, וכו'... בניסוי ג'יפים מסויים שהייתי חלק ממנו לפרקים, זה היה הצמיג על כל הג'יפים- והיה מצויין. הרוב מרוצים מהם, ובשטח הם עושים את העבודה (למרות שלטעמי הם לא מספיק אגרסיביים).
לגבי הBF MUD- כנ"ל- אני לא מכיר מישהו שלא מרוצה מהם, להיפך. אם המחיר שלהם היה קצת יותר זול, הם היו הרבה יותר נפוצים (אני קניתי סט למרות המחיר השערורייתי). שוב, אני כנראה לא מכיר את האנשים הנכונים...

אסף.

ארז
16-12-04, 21:45
לי היה סט 235/85/16 יוקוהומה MT על הרכב, החזיקו קצת מעל ל20K ק"מ וגם זה כשאני סובל מהמון חתכים בצדדים ופנצרים לרוב...
החלפתי ל235/85/16 MTR והם החזיקו מעל ל90K ק"מ!!!, אותם הורדתי בסוף בגלל שהם כבר התפוררו כשבכל הזמן שהם היו על הרכב היה רק פנצר אחד.
היום אני גם עם MTR(רק מידה קצת שונה....)

zagi
16-12-04, 22:56
רגע ארז , אתה מתכוון לMTR של יוקוהומה .....???

Discomania
17-12-04, 01:08
תודה רבה למישבים ולאלו שימשיכו להשיב .

בינתיים השגתי 245/75/16 שטח מלא מחברת אליאנס אני מקווה שהנ"ל יהיה לשביעות רצוני .
אני אנסה להשיג ג'נטים 15 ולעבור ל 31/10.5/15 בגלל שאין סיבה בעולם שבארץ הקודש צריך יהיה אדם לשלם כל כך הרבה בשביל גומי ... הלא עם עם גומי מזיינים והוא לא כל כך יקר
( נכון לא אותו גומי אבל ...) .

שולי

סולי
17-12-04, 02:29
רגע ארז , אתה מתכוון לMTR של יוקוהומה .....???

GoodYear MT/R

-->