PDA

צפייה בגרסה מלאה : מחפש גראנד צירוקי- ייעוץ

tomerledani
18-06-11, 23:54
שלום לכולם, ברצוני לרכוש גראנד ואשמח להסבר על הבדל בין הדיזל לבנזין, שנתונים והשוני ביינהם, האם כדאי לרכוש בנזין ולהתקין לו מערכת גז? או ללכת על הדיזל! מה ההבדל בין הדגם הפשוט למפואר? האם כדאי לקנות רכב משופר או בסיסי ולשפר בעצמי? תודה מראש...

klam
19-06-11, 00:34
כדי לייעץ לך רצוי שתתן יותר פרטים: תקציב, צרכים (טיולים/יום-יום וכד'), נהיגה וכד'.חן

tomerledani
19-06-11, 06:38
תקציב - גם שיקול אבל הרכב הולך להישאר אצלי כמה שנים לכן זה פחות חשוב, ההתלבטות הגדולה היא האם לקנות בשיתוף עם אישתי שתחיה(רכב שני בבית) 80,000 שח או רק בישבילי נוסע שטח בלבד(50,000) ולקנות לה פרייבט חסכוני נוסף! הנני ג'יפאי ותיק ולא מפחד ללכלך קצת את היידים, באמתחתי היו כמה סופות סיקס ורנגלר(חולה כמוכם) קשה להגמל מהמותג jeep. ההתלבטות הגדולה שלי היא בשנתונים של הגרנד, דיזל או בנזין (אם אצטרך לחלוק את הרכב עדיף לתת דגש לדיזל) שמעתי שהחלקים של הדיזל יקרים יותר!? אם זה בנזין אז האם כדאי גז? (מיבחינת המערכת לא קילומטרג') האם כדאי לקנות עם מערכת או להתקין בעצמי? ואוטו כנ"ל לגביי השיפורים! (קפיציפ בולמים סביב 4") ושוב האם צריך זרועות רדיוס להגבהה כזו, מה לגביי הדריישאפט? צריך מפרק? כל אינפורמציה תעזור כמו שאתה קורא אני מבין עניין רוצה נתונים אחר כך דעות וכמובן ניסיון של בעליי כלים דומים בהווה ובעבר!!! תודה מראש.

ערן CJ
19-06-11, 07:47
באשר לדיזל והבנזין אינני מומחה.
באשר להגבהות ושיפורים: המלצתי היא לרכוש קיט שלם מחברה ידועה שיכלול את כל החלקים הדרושים להגבהה. הם כבר בדקו ופיתחו את השינויים כולל הנמכות של מוטות פנהארד, הארכת צנרת בלמים, התאמת בולמי זעזועים וקבועי הקפיצים. רכישת חלקים מספקים שונים, מסובך יותר ויקר יותר.
בהצלחה, ערן CJ

Saar
19-06-11, 08:03
אם יש אפשרות, אני הייתי קונה את הבנזין + פרייבט.
גז אני לא אוהב (לפחות לא ברכבים שלי),
מחזק את מה שערן ציין לגבי רכישת קיט שלם.
היום אפשר למצוא גם גרנדים משופרים ואלי שווה להשקיע באחד כזה.

סער.

sos4u
19-06-11, 09:34
אם יש אפשרות, אני הייתי קונה את הבנזין + פרייבט.
גז אני לא אוהב (לפחות לא ברכבים שלי),
מחזק את מה שערן ציין לגבי רכישת קיט שלם.
היום אפשר למצוא גם גרנדים משופרים ואלי שווה להשקיע באחד כזה.

סער.
מצטרף להמלצה.
גז - פחות מומלץ. יש יתרון אדיר ברכב נוסף, למקרה שצריך להעמיד את הג'יפ.
אני ממליץ לך בחום למצוא משהו מוכן, וללכת איתו. ההבדל העלויות אדיר. אלא אם כן אתה חובב של היצירה, וזה חלק מהעניין.

או אז המצב שונה, חפש אקזמפלר סביר במחיר הזול ביותר שתוכל למצוא, ותתחיל להשקיע.
וגם אז, כפי שכבר כתבתי פה מספר פעמים, אחרי הרכישה, שוטט באתרים, למד וראה מה יש .. אח"כ עצום עיניים, ודמיין איך אתה רוצה לראות את הרכב שלך לאחר שיסתיימו השיפורים.
ואז , סדר תוכנית עבודה מוסדרת. בלי קפיצות, בלי קיצורי דרך והכי חשוב, בלי כפילויות ...
כך תחסוך לך הרבה כסף. [ או יותר נכון- כך תמצה [מיצוי ] את המירב מהכסף שאתה משקיע ]
בכל מקרה אל תהסס לקרוא כאן, יש פה מאגר בלתי נידלה של אינפורמציה, וכל גלגל מרובע שתרצה להמציא, רוב הסיכויים שמישהו כבר עיגל לפניך.
קרא ולמד, ואם בסוף יש עדיין שאלות, אל תהסס, יש פה רבים שישמחו לפרוש את משנתם לפניך ...
בהצלחה

eysham
19-06-11, 10:13
יש יתרונות ברכב נוסף בבית כדי לאפשר השבתה...
אבל מצד שני אני רוצה (לא) לראות מה יקרה אם אני אגיד לאישת שתיסע בפרייבט קטן וחסכוני....
מעיפה אותי דרך החלון...

ב-80K ש"ח, אני הייתי הולך על WJ . למעשה... כבר הלכתי על זה...
אם זה של הגברת, כמה ק"מ הוא צפויי לעבור בשנה?
חפש משופר כבר ממישהו כאן עם היסטוריית סיפור חיים מתועדת (למשל מרמי GRAND, אם הוא חושב שעדיין נדמה לו שהוא מוכר)

איל

tomerledani
19-06-11, 17:13
מי זה רמי grand ?
הייתי רוצה לקבל יותר אינפורמציה על הדיזל?

eysham
19-06-11, 17:21
רמי גרנד חבר פורום בכיר
http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?t=54152

לגבי הדיזל, יש הרבה אינפורמציה כאן בפורום של שאלות דומות. חפש פוסטים או דבר עם צביקה, הוא מכיר הכי טוב לדעתי את הדיזלים. http://www.jeepolog.com/forums/member.php?u=338

איל

amoss
20-06-11, 16:38
לי יש צירוקי דיזל
הנפח הפנימי יותר קטן מסובארו סטיישן
מתאים ל4 מבוגרים או 2 מקדימה ו3 ילדים מאחור
אבל הוא נוסע
10 ק"מ לליטר בנסיעה מתונה
שלי לא משודרג בשום צורה שהיא, ונוסע בצורה סבירה בכל מקום, זאת אומרת אני לא מנסה מה שאני חושב שהאוטו לא יעבור.
אבל זה רכב לקחת את הילדים לבית הספר ולטיולים לשטח, לא מעבר לזה
ולכן לפי דעתי,
כדאי 2 רכבים
אחד לנסיעות משפחתיות נינוחות
והשני לטיולים.

בחרתי דיזל ממספר סיבות
המומנט גדול יותר בסלד נמוך, ולכן במקומות שצריך מומנט, יש הרבה.
כי זה דלק שיותר קל להשיג במקומות שכוחי אל במדינה השכנה היחידה שאפשר לנסוע אליה,
וגם כי דיזל תמיד יותר קל להשיג.
מחיר החלקים לא היה נושא כי יש בארץ וב EBAY הכל.
בכל מקרה

בהצלחה
עמוס

amoss
20-06-11, 16:44
לי יש צירוקי דיזל
הנפח הפנימי יותר קטן מסובארו סטיישן
מתאים ל4 מבוגרים או 2 מקדימה ו3 ילדים מאחור
אבל הוא נוסע
10 ק"מ לליטר בנסיעה מתונה
שלי לא משודרג בשום צורה שהיא, ונוסע בצורה סבירה בכל מקום, זאת אומרת אני לא מנסה מה שאני חושב שהאוטו לא יעבור.
אבל זה רכב לקחת את הילדים לבית הספר ולטיולים לשטח, לא מעבר לזה
ולכן לפי דעתי,
כדאי 2 רכבים
אחד לנסיעות משפחתיות נינוחות
והשני לטיולים.

בחרתי דיזל ממספר סיבות
המומנט גדול יותר בסלד נמוך, ולכן במקומות שצריך מומנט, יש הרבה.
כי זה דלק שיותר קל להשיג במקומות שכוחי אל במדינה השכנה היחידה שאפשר לנסוע אליה,
בכל מקרה

בהצלחה
עמוס

klam
20-06-11, 19:43
לי יש צירוקי דיזלהנפח הפנימי יותר קטן מסובארו סטיישןמתאים ל4 מבוגרים או 2 מקדימה ו3 ילדים מאחוראבל הוא נוסע10 ק"מ לליטר בנסיעה מתונהשלי לא משודרג בשום צורה שהיא, ונוסע בצורה סבירה בכל מקום, זאת אומרת אני לא מנסה מה שאני חושב שהאוטו לא יעבור.אבל זה רכב לקחת את הילדים לבית הספר ולטיולים לשטח, לא מעבר לזהולכן לפי דעתי, כדאי 2 רכביםאחד לנסיעות משפחתיות נינוחותוהשני לטיולים.בחרתי דיזל ממספר סיבותהמומנט גדול יותר בסלד נמוך, ולכן במקומות שצריך מומנט, יש הרבה.כי זה דלק שיותר קל להשיג במקומות שכוחי אל במדינה השכנה היחידה שאפשר לנסוע אליה,וגם כי דיזל תמיד יותר קל להשיג.מחיר החלקים לא היה נושא כי יש בארץ וב EBAY הכל.בכל מקרהבהצלחהעמוסהבחור מחפש גראנד, ורוצה לשפר אותו..

sos4u
20-06-11, 23:52
לי יש צירוקי דיזל
הנפח הפנימי יותר קטן מסובארו סטיישן - אין ויכוח

בחרתי דיזל ממספר סיבות
המומנט גדול יותר בסלד נמוך, ולכן במקומות שצריך מומנט, יש הרבה. נסה 5200... ותראה מה זה מומנט
כי זה דלק שיותר קל להשיג במקומות שכוחי אל במדינה השכנה היחידה שאפשר לנסוע אליה, - אם אתה מתכוון לירדן, לא מבין על מה אתה מדבר, לא חסר שם בנזין זול ונקי
בכל מקרה

בהצלחה
עמוס

???

-->