PDA

צפייה בגרסה מלאה : עזרה בבחירת טראנו....

alteritay
20-06-11, 15:12
אהלן חברים יקרים.....
אני בדיוק מוכר את הג'ימיני שלי ומחפש רכב חלופי.....
מכל הסלט הגדול של הרכבים הטראנו נראת כבחירה מנצחת.....אבל אני צריך עזרה להבין בכל ההבדלים שיש

קודם כל מדובר בתקציב של עד 50000 מה שמשאיר עד שנתון 2002 בלחץ......

יש שני דגמים שהם בגדול עד שנתון 2000 ומעלה - זה עם הפנסים העגולים וזה עם הפנסים המרובעים.
בכל אחד יש דגם בנזין ודגם סולר.....לפי מה שהבנתי הבנזין הוא מנוע 2400 והסולר הוא 2700.

מה ההיתרונות חסרונות של כל דגם.....ומה הייתה הבחירה האולטימטיבית.

ההשארות שהעלתי הם שאת הבנזין אפשר להסב לגז....מצד שני מנוע יותר קטן....לא יודע אם באופן דרמטי.

לכל דגם יש אוטומט וידני....מה העדיפות ? איך הגיר האוטומטי ? מחזיק ? שורד ?
בג'ימיני הוא פשוט לא שורד.....

אשמח לכל עזרה בנושא....
תודה מראש

אלדר
20-06-11, 16:32
אין טראנו בנזין אוטמט.
כמה ק"מ הג'יפ אמור לעשות בשנה? קח בחשבון צריכת דלק של בנזין היא סביב 1 ל7.5-8, לגבי הדיזל אין לי מושג.

alteritay
20-06-11, 17:38
אני לוקח בחשבון שזו הצריכה.....אין מה לעשות....אף ג'יפ לא נותן לי צריכה של ג'ימיני.
הגי'פ עושה בסביבות 20-25 אלף קיומטר.
היתרון של בנזין זה היכולת הסבה לגז ואז הצריכה יותר נורמאלית.
אין לי צורך ספציפי לקנות אוטומט.....יש הבדל חוץ מפלסטיקה בין הדגמים ?

Pageup
20-06-11, 18:54
הפלסטיקה משתנה עם השנתון. גם הפנסים.
יש 3 דגמים, בנזין, דיזל 2700 ודיזל 3000.
הבנזין הכי חלש, אבל עדיין נותן תמורה טובה.
למצוא בנזין משנת 98 ומעלה זה סיפור לא קטן,
אם הם קיימים הם נדירים, זו הייתה תקופת
הדיזל הזול.

alteritay
20-06-11, 19:45
הבנזין חלש ? למרות שהוא בנזין לעומת דיזל ?

אלדר
20-06-11, 21:11
הבנזין חלש ? למרות שהוא בנזין לעומת דיזל ?

הטראנו בנזין חלש בהשוואה למה?
אני נסעתי 4 שנים על טראנו בנזין עם צמיגים 31" שלוש פעמים בשבוע תל אביב ירושלים (משהו שהרכב שלך גם צריך לעשות).
בעליות לא מרגישים כמו בפרייבט אבל עולים בכיף לירושלים ללא בעיה.

Pageup
20-06-11, 21:46
היה לי בנזין והייתי מאוד מרוצה סה"כ. בפועל הבנזין יותר חלש מבחינת
מומנט מהדיזל.

alteritay
21-06-11, 08:40
תודה לכולם....
מישהו יכול לספר על האוטו קצת......
מגרעות בעיקר....
ועוד דבר שחשוב לי זה האם להתרחק מהגיר האוטומטי.

liron_al
21-06-11, 09:20
למה נטפלת לגיר? קרא בפורום, אתה רואה פוסטים בנוגע לתקלות בגיר?
:confused:הרכב אמין מאוד במידה ומטופל, כמו כל רכב.
בהצלחה!

לירון

alteritay
21-06-11, 12:16
הסיבה היחידה היא כי אני בא מג'ימיני שם הגיר האוטומטי פשוט לא מחזיק את הגודל של הרכב.
קטן מדי ונהרס......יש יתרונות גדולים בשטח לגיר אוטומט ולכן אני בודק שלא כמו שקרה לי בג'ימיני אני אהיה לחוץ כל הזמן מהגיר.
אם אתם אומרים שהוא אמין ומחזיק אני רגוע.

אני משאר שאף אחד לא עונה על ההבדל בדגמים כי פשוט אין הבדל יותר מדי בין השנים ?

nirs
21-06-11, 15:28
מניסיון (לפני שנים) עם הבנזין, הדיזל חזק משמעותית ולכן עדיף (אין מה לעשות, מנוע הבנזין חלש מידי).
לטעמי, אופציית ה 3ליטר שווה בדיקה.

אני הייתי בודק גם את הטארקן ואת הסראנטו שלדעתי נותנים תמורה טובה יותר .

אלדר
21-06-11, 16:29
נקדות התורפה היא הפרונט הרגיש.
תפוחים +זרוע עזר התחליפיים לא ממש שווים.
יש לחברת כתום פתרון טוב.
נקודה חלשה נוספת היא המזגן שהוא קצת חלש במיוחד בדגמים הארוכים.

נתיב זגה
03-07-11, 14:25
טראנו הוא אוטו אמין בצורה לא רגילה הגיר אמין וכמו שנכתב למעט פרונט חלש יחסית אין בעיות עם האוטו.
וגם הטיפול בפרונט בתקלות זולכל עוד לא נכנסים לקרסו.

liron_al
03-07-11, 18:47
טראקן??? סורנטו??? אתה צוחק עלי נכון? אי אפשר בכלל להשוות לאמינות (חמסה חמסה)
לגבי המזגן, ישנם פתרונות שונים, איום עם 34 מע' בחוץ המזגן קירר ללא דופי

לירון

idan_ti
03-07-11, 20:29
כמי שהיה בעליו של טראנו גם בנזין וגם דיזל תרשה לי לעשות לך קצת סדר:

3 דגמים עיקריים:

1. 2400 סמק בנזין, 124 כ"ס קג"מ אני לא זוכר אבל לא משהו מי יודע כמה. מנוע אמין מאוד עושה בעיר בנהיגה רגועה ורכב תקין 1 ל 6 מחוץ לעיר כמעט 1 ל 9 . הבנזין סוחב יפה אבל לא משהו. יש רק ידני.
2. דיזל 2700 125 כ"ס 28.4 קג"מ - לא מכונית מרוץ אבל שצריך כוח המנוע גמיש ונותן תפוקה יפה. סולר 1:7 בעיר 1:9 או 1:10 מחוץ לעיר באוטומט או דיזל בהתאמה. מנוע מאוד אמין כמו אחיו הבנזיני אבל מרגישים בהרבה יותר כוח.
3. החל משנת 2003 , 3 ליטר, 154 כ"ס 32 קג"מ מנוע מאוד חזק, המון כוח אבל הממווווןןןן רעש - אחד הדיזלים המרעישים ביותר אם לא ה.. :-) גם פה מדובר במנוע מאוד אמין אך רגיש יותר לטיפולים מאחיו הותיקים יותר.

יתרונות משותפים: אמינות אמינות אמינות - רכב מטופל ומתחוזק יהיה בונבוניירה אמיתית. בסיס קל לשיפורים - סרן אחורי חי ומוטות פיתול מקדימה שניתן למתוח. עבירות מצוינת! אם תבחר להגביה אז בכלל (בכל מקרה כמו בכל רכב מומלץ למגן).

מחלות ופה חביבי שים לב טוב :)

1. בצורה החדשה שנכנסה בשנת 2000 שונה לוח המכוונים והמד ק"מ הפך דיגיטלי. בחלק מהדגמים התגלתה תקלה והלוח היה נדפק. קרסו החליפו במסגרת אחריות את הלוח המכוונים. מה שקרה הוא שגם מד הק"מ התאפס ולכן יתכן ותראה רכב שבמד הק"מ יש לו ק"מ אחד אך בפועל הק"מ יהיה הרבה יותר גבוה! חובה, חובה!! חובה!!!! לגשת למורשה של ניסן והוציא הסטורית טיפולים - ההחלפה נעשתה בדר"כ במסגרת האחריות וכמו כן לוודא ק"מ בין הטיפםולים לראות אנומליות.
2. חלונות חשמל וחלון שמש - מנועים נוטים להתאבד. להחליף רק לחליפי - הרבה יותר אמין יחזיק מעמד הרבה יותר.
3, לפעמים המרזבים בגג שמש נסתמים (נסיעה בתנאי שטח עם סנרוף פתוח לדוגמא) ואז אין ניקוז מים והם גולשים לתוך הרכב. בדוק בתא המטען בצדדים סימני רטיבות , כמו כן ליד מנורות הקריאה שליד מתגי הגג. סימני רטיבות שם יעידו על מרזבים חסומים ואולי איך התייחסו לרכב.
4. מזגן - לא חזק וזה בלשון המעטה. תן עדיפות לרכב עם מזגן אחורי. לא הייתי לוקח רכב שעשו לו קומבינה של סגירה המים החוזרים מהרדיאטור עם ברז כדורי (אומרים שזה מקרר יותר טוב דעתי לא מומלץ).

אם אתה רוצה סיכום במילה : מומלץ! בשתי מילים? מומלץ מאוד!

nirs
05-07-11, 21:51
טראקן??? סורנטו??? אתה צוחק עלי נכון? אי אפשר בכלל להשוות לאמינות (חמסה חמסה)
לגבי המזגן, ישנם פתרונות שונים, איום עם 34 מע' בחוץ המזגן קירר ללא דופי

לירון

ממש לא.
מניסיון של מספר חברים (חלקם בוגרי טראנו) הטארקן אמין לא פחות מהטראנו ( לגבי הסראנטו אין לי מידע).

בנוגע למזגן, מדובר בנק׳ תורפה אמיתית. מספיק להזכיר כי אינו מפוצל.

-->