PDA

צפייה בגרסה מלאה : רעשים בשידור ממכשיר מקסטרק ברכב

shlomif
29-06-11, 17:33
שלום לחברי הפורום,
ברשותי טרופר דיזל 2004 שמותקן בו מכשיר קשר מקסטרק (ישירות למצבר)
כאשר המנוע כבוי ואני משדר שומעים אותי ברור ללא רעשים,
כאשר המנוע דולק מתחילים רעשים בשידור וכאשר הטורים עולים גוברים גם הרעשים.
אבקש את עזרתכם בפתרון הבעיה או בכתובת לבעל מקצוע שיודע לטפל בזה.
תודה מראש

omri_t
29-06-11, 18:22
גם פלוס וגם מינוס מחוברים למצבר ישירות למכשיר הקשר?

ruby572
29-06-11, 18:46
רעש חשמלי הוא תחום מסובך .(צריך לשמוע את הרעש כדי לאבחן)..
אבל אפשר להתחיל מהדברים הפשוטים.
רעש יכול "להתלבש" על השידור בכמה צורות.
1. דרך המיקרופון.
2. דרך כבל ה12V שמזין את המכשיר.
3. דרך האנטנה. כבל פגום וכו'.

אם אמרת שהרעש גובר כאשר הטורים עולים, ככל הנראה מדובר ברעש ש"רוכב" על כבל ה12V מהמצבר.
(גם המינוס מחובר ישירות למצבר? או לנקודה בגוף הרכב שקרובה למכשיר?)
אפשר לבטל את הרעש הזה ע"י התקנה של מסנן או סוג של קבל.(פעם היו שמים קבל -אנשי "דור" הפלטינה בטח מכירים).
הדבר נפוץ במכשירי רדיוטייפ/רדיודיסק. - שים לב לקופסא קטנה שנמצאת בצמת החוטים של הרדיו על הקו של ה+ לפני ואחרי סוויץ'.( כאן המסנן הוא סוג של סליל/שנאי).
אל תנסה לקחת יחידה מרדיו ולהתקין, כי מדובר בזרמים שונים. (MAXTRAC צורך עד 14A בזמן שידור - תלוי בדגם).
מה שכן אתה יכול לעשות לבד ללא מעבדה, זה למצוא דגם של מסנן שהוא למעשה גליל חלול שבו משחילים את כבל ההזנה בצורת לולאה.
קח את הגליל ותשחיל בתוכו (סיבוב מלא!) את הכבל המקורי של הMAXTRAC. זה אמור להחליש עד אפס רעש חשמלי על קו הDC.
(הגליל הזה נמצא גם בכבלי USB למשל -או כבלי נתונים למצלמות וכו'. אם תמצא כבל ישן תוכל לקלף אותו - זה נראה מעין גוש פלסטיק עגול בסמוך לאחד הצדדים של הכבל- קלף אותו ותקח רק את הגליל עצמו.)
תתחיל מזה...
כאן דוגלים בעבודה עצמית ... אם לא מסתדר שלח ה"פ.

cableguy
30-06-11, 18:27
רובי, מקסטרק חסין לרעשי אלטרנטור בתנאי שיש לו מכסה ברזל מעל לוח RF. אין שום צורך בללפף טבעות FERIT על הכבל.
יש פשוט כמה חבר'ה בארץ שמוכרים בכוונה מכשירים ללא מכסה ברזל. ולמה הם עושים זאת ? הסיבה למעלה.
שלומי, אם חסר מכסה ללוח RF אני אוכל לשלוח אותו בדואר (אמורים להיות 2 מכסים 1 קטן והשני גדול)

-->