PDA

צפייה בגרסה מלאה : שאלת ההוריקנים והמלצות לחבר,

shay_love_off_road
01-07-11, 15:07
שלום, שכן שלי מתעניין בג'יפ CJ6 עם מנוע 2200 הוריקן,

מספר שאלות,
מה המחולות הנפוצות במנועי ההוריקן?
יתרונות? חסרונות?
האם ניתן להחליף את הגיר 3 הילוכים לגיר עם הילוך רביעי/חמישי? (עוד נושא שעלה איתו לדיון)
עלויות חלפים? חלקים? טסט?

מניסיון שלכם, האם למנוע 2.2 "חסר כוח"? או שהוא סביר?

איזה סרנים מצויים במקור של ג'יפ הוריקן?

לגבי נסיעת כביש, כמה קילומטרים הוא גומע לליטר בנזין (מנוע 2.2)
הרכב הולך לשמש לנסיעות יומיומיות רק באיזור חדרה והסביבה ובסופ"שים לדרום
הבחור יורד מטרופר דיזל 1999, שהיה גם הרכב המשפחתי, ולאישתו קנה הונדה טויוטה קרולה,
ולעצמו הוא עדיין רוצה ג'יפ, אז מחלוקה של התקציב ובירור איתו הוא נעול על CJ,
(אחרי ששלל וויטארה/סמוראים/היילקס וסופה הייתה לו יקרה מידי)

אני יודע שהג'יפים האלו שירתו בוויאטנם תחת השם M38A1
האם הגירסא האזרחית זהה במכלוליה לגירסא הצבאית?

תודה מראש ללכל העונים
ושבת שלום,

שי (ואייל השכן...)

six 4 life
01-07-11, 15:11
הג'יפ הזה לא הולך להחזיק בשימוש של נסיעה יום יומית- לא אחד מהשנים שהוא חושב עליהם ולא עם המנוע הזה.

shay_love_off_road
01-07-11, 15:41
מדובר על נסיעה בחדרה - אור עקיבא גג, אישתו מוגבלת לאוטומאט בלבד, אז הם חילקו את התקציב,
היא בחרה לעצמה קרולה, והוא נעול על CJ (תאמין לי שניסתי להוניא אותו מהרעיון הנבזי של מנוע קטן.
ושנתון של קמפר היפי, אך ניסיונותי עלו בתוהו)

אם ג'יפים כאלו לא יכולים לשמש לנסיעה יומיומית, איך נוסעים איתם לטיול בדרום? שהרי ידוע שעד לדרום עצמו יש לך לפחות 250 ק"מ.
ועוד יש את הנסיעה בשטח שגם כרוכה במאמץ של המכלולים,

אגב, אני נוסע נסיעות יומיומית עם טנדר GMC חבוט ממודל 1987 כמעט כל יום מחדרה לעפולה, וגם לפעמים לפתח תקווה ורחובות,
גם לי אמרו שהטנדר הזה לא יכול להיות יומיומי, ועובדה שכבר למעלה מחצי שנה הוא משמש כבהמה יומיומית,
לומר לך שהדלק לא מקלף ממני את העור? מקלף, אבל עבורי זה יותר מהנה מליסוע במאזדה ליסינג מצ'עממת

six 4 life
01-07-11, 17:18
מעטים ה4 צילינדר שיכולים פיזית באמת להגיע מהמרכז או צפונה לדרום, ועוד יותר מעטים הם אלו שבאמת יורדים לדרום (רובם רכבי שעשוע לסיבוב ליד הבית פעם ב, או לים). מעבר לזה, ועל האחוז הקטן שבעליו כן יורד איתו דרומה- לפני ירידה לדרום הרכבים האלה עוברים בדיקה יסודית וטיפול מונע של כל מה שצריך.
בשימוש יום יומי הרכב לא יבדק על אותו בסיס והוא יכשל בסופו של דבר, מעבר לזה שהנסיעה בו לא תהיה מהנה בעיר, בקיץ, ועוד עם מנוע קטן וזללן.
צריכה- המנוע הקטן אוכל יותר דלק מה4.3 וסוחב כמו רבע ממנו.
ממה שאתה אומר הבנאדם נעול- אז שיעשה את הטעויות שלו. הצדקה לצעד כזה בשביל צרכים כאלה אין.

shay_love_off_road
01-07-11, 17:49
אתה רוצה לומר לי שהמנוע 4.3 פחות זללן מהמאנייק 2.2?

ומה לגבי המנוע 4.1?

six 4 life
01-07-11, 17:52
מה זה 4.1?
יש או 2.2. או 4.3.
וכן הוא אוכל יותר כי הוא מיושן, קטן, ועייףףף.

shay_love_off_road
01-07-11, 18:18
תודה רבה על התשובות!

אז שיחפש לעצמו אחד משושה צילינדרים הכי בריא,

אני יודע שה4.1 זה המנוע הטורי וה4.3 זה המנוע V6
תקן אותי אם אני טועה....

six 4 life
01-07-11, 18:29
4.3 V6 יש בGM לא בJEEP
בCJ שהגיעו או הורכבו בארץ יש 2 סוגי מנועים- 2200 סמ"ק 4 צילינדר טורי, או 4300 סמ"ק, 6 צילינדר טורי.

shay_love_off_road
01-07-11, 18:38
הבנתי :) תודה על התיקון, לפחות הוא ירד מההוריקן 2.2

נחפש לו CJ6 / CJ8 יש משהו שצריך לשים לב במיוחד בבדיקה? (מעבר למה שרשום במדריך ג'יפולוג?)

six 4 life
01-07-11, 18:49
שלדה, שלדה, ועוד פעם שלדה.
מה התקציב?

ערן המסוקס
01-07-11, 18:58
אם הוא רוצה מקסימום אמינות, שיחפש רכב שמטיילים איתו טיולים ארוכים, והרבה. כמה שנוסעים עליו יותר, ככה הוא יהיה מתוחזק יותר, לרוב. רכב שעומד הרבה, זה רכב שלא מצאו בו את החולשות שלו עדיין, והוא יגלה את הצד המכוער שלו בזמנים לא מתאימים.

CJ ליומיום? אני מקווה שהוא מבין לאן הוא נכנס.. CJ זה תחביב למעריצים בלבד. שיהיה בהצלחה.

נ.ב

מנוע של CJ שש צילינדר טורי בעל נפח 4229 סמ"ק (4.2L) במקור או באמריקאית cid 258.

ניר ל
01-07-11, 19:19
cj 6 או CJ5 עם 6 ציל' היה בנפח 3800(232) וקרבורטור YF , לא שזה משנה משהו. אם הוחלף המנוע, אז סביר של 4200 החדש יותר.

shay_love_off_road
01-07-11, 19:32
CJ6 זה היה הג'יפ הראשון שלו, והוא מכר אותו בכמעט דמעות אז בגלל אילוצים לאיזה דפוק מהצפון שכיסח את האמ-אמא שלו,

בגלל זה הוא נעול על CJ ניסתי להביא אותו לכיוון חשיבה על YJ (סופה) אבל הוא אומר שזה לא אותו דבר,
עכשיו כשהוא מכר את כרכרת הסולר שלו הוא רוצה רכב אמיתי, אני מכיר אותו, הוא בחור מאזוכיסט יותר ממני בקטעים האלו,
הוא נעול על ארוכים, ופתוחים, - אני בתור שכן מנסה לעזור לו דרכם,

התקציב? 22K לא כולל ביטוחים, ישור קו, ושאר הצעצועים מסביב,

six 4 life
01-07-11, 19:38
אם מעניין אותו לעלות בתקציב לאיזור ה30 דבר איתי. יש משהו מאוד מיוחד.
בכל אופן בהצלחה לחבר.

shay_love_off_road
01-07-11, 20:22
תשלח לי פרטים ותמונותבה.פ. ואשלח לו את זה,

תודה,

shay_love_off_road
02-07-11, 11:43
עדכון: הבנדם מצא ביד2 כמה כלים שמעניינים אותו,

בנתיים הוא גרם לי להתאהב מחדש בג'יפים פתוחים.
אך אני כבר עם טנדר תוצרת GM מקסים לא פחות :):)

-->