PDA

צפייה בגרסה מלאה : שאלה לגבי תיבת הפיוזים הראשית

Neilman
02-07-11, 15:03
הפיוזים שבתיבת הפיוזים הראשית שנמצאת בתא המנוע הם פיוזים גדולים מסוג MAXI, יש סיבה לזה שהם כאלו גדולים או שאפשר להחליף אותם לפיוזים יותר קטנים מסוג ATC???

asafk
02-07-11, 15:10
כן, יש סיבה.
לא, לא להחליף.
יש זרם מקסימלי שאפשר להעביר דרך "רגל" של פיוז בגודל מסוים. שים לב שבקופסה הראשית יש פיוזים של זרמים גבוהים - 50 ו 60 אמפר למשל. בהתאמה, המקסי הם בעלי רגליים גדולות יותר משל ה ATO הרגילים - ולכן הם יכולים להעביר זרמים גדולים. במכוניות מודרניות יש מקומות שזרמים גדולים עוברים דרך פיוזים קטנים - אבל מדובר בפיוזים שרק נראים אותו דבר, אך הציפויים והחומרים של המגעים שונים, ומיועדים לזרמים הגבוהים יותר. בנוסף, זה שפיוז הוא למשל של 50 אמפר, לא אומר שהוא לא מעביר מדי פעם זרמים גדולים פי 2 ו3 מזה - למשכי זמן קצרים. הפיוז ובעיקר המגעים שלו (הרגליים מצד אחד והבית מצד שני) בנויים גם לעומס היתר.

אסף.

Neilman
08-07-11, 23:02
אוקיי... שאלה נוספת :-)
כמה אמפר צריכים להיות הממסרים שבתיבה??

Neilman
09-07-11, 00:29
יצא כפול.......

asafk
09-07-11, 11:26
רובם ככולם ממסרים סטנדרטיים - 40 אמפר (או 15/40 אם הם עם חמש רגליים). בזמנו בסופה שלי החלפתי את כולם ואני לא זוכר שהיה איזשהו ממסר מיוחד.

אסף.

Neilman
18-08-11, 00:16
האם אפשר להחליף את ה-MAXI פיוזים לפיוזים מסוג ANL??

omri_t
18-08-11, 00:33
מה רע לך במקסי?
הם נפוצים, לא יקרים, עושים את העבודה בלי בעיה ובעיקר מתאימים בתושבת שבקופסא.

יש בעיה ספציפית בגינה אתה לא רוצה אותם? אולי נוכל לעזור לך בכיוון הזה אם תסביר מה הבעיה.

Neilman
18-08-11, 00:39
אני מעוניין להעיף את תיבת הפיוזים הראשית ולהחליף אותה במשהו יותר קומפקטי ואטום למים. לממסרים יש לי כבר פתרון, ולגבי הפיוזים אני קצת תקוע ובודק אופציות למה אפשר להחליף... ATO לא מתאימים אז אני רוצה לדעת מה כן יכול להתאים...
חשבתי על זה:
http://cgi.ebay.com/Tsunami-4-Position-Distribution-Block-FDB9104-MANL-LEDs-/350291195597?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item518efb76cd
השאלה אם זה יכול להחליף את ה-MAXI?

omri_t
18-08-11, 01:01
רעיון טוב!
באמת קופסת הפיוזים שם גדולה ייחסית למה שיש בה.

תחשוב אולי כדאי להעביר את הקופסה \ למקם את החדשה- פנימה לאזור דופן הרכב הפנימית ליד רגלי הנוסע (מרחק לא גדול מהמיקום כרגע)

נסה לחפש בתי פיוזים של יאכטות. נראה נוח וקומפקטי. וגם מגיע עם אטימה טובה יותר.

asafk
18-08-11, 02:16
אם לא אכפת להשקיע טיפה יותר - תרכיב שורה של פיוזים חצי אוטומטיים "קופצים". יש גם בערכים של 40-50-60 אמפר כמו הפיוזים המקוריים, ומדובר בפתרון הרבה יותר יעיל.

אסף.

Neilman
18-08-11, 18:48
אתה מדבר על circuit breakers??
בכל מקרה, האם ה-ANL יכולים להתאים??

asafk
18-08-11, 18:50
כן.

אבל למה ANL ? הם יותר גדולים לא יותר קטנים מהמקסי

אסף.

Neilman
18-08-11, 18:54
http://cgi.ebay.com/Tsunami-FDB8004-MANL-4-Pos-Distribution-M-ANL-Block-/350177795478?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item5188391d96

זה "מארז" של 4 פיוזים, יחסית אטום למים, ועדיין נראה לי שזה יותר קומפקטי מה-PDC או איך שלא קוראים לדרק הזה של הפיוזים...

קיד
18-08-11, 19:55
אני מעוניין להעיף את תיבת הפיוזים הראשית ולהחליף אותה במשהו יותר קומפקטי ואטום למים. לממס ה-MAXI?

אני פשוט לא מבין את הבעיה.
יש כל כך הרבה מקום בתא מנוע. להגיד שתיבת הנתיכים הראשית תופסת הרבה מקום? זה לא רציני.
אטום למים? זה לא 220V ולא מדובר על מי מלח.
גם כאשר התיבה ללא מכסה, אתה יכול להשקות אותה עם הצינור של הגינה, וזה לא ישפיע על תפקוד הנתיכים או הממסרים.
במידה והקצוות - נקבה לא הורחבו ע"י חוליגן, אין שום בעיה עם תיבת הנתיכים.
אתה לא באמת תשפר את אמינות מערכת החשמל של הרכב.

יש כמה שיפורים חשובים יותר למערכת החשמל של הסופה:
1. בניית מעגל אספקת זרם למזגן העוקף את מתג ההתנעה.
2. העברת חוט +30 חדש ועבה ישירות למתג ההתנעה.
3. שיפור כל מערך חוטי 31- בתא הנהג.
4. שיפור מערך חוטי 31- בתא המנוע.
5. העברת חוט +15 עבור אביזרים בתא הנהג שלא דרך מתג ההתנעה.

אצלי בסופה (רכשתי אותה בחודש 9 בשנת 1999) מעולם לא היתה בעיה עם קופסת הנתיכים הראשית.

בברכה,
קיד.

Neilman
18-08-11, 20:02
אני פשוט לא מבין את הבעיה.
יש כל כך הרבה מקום בתא מנוע. להגיד שתיבת הנתיכים הראשית תופסת הרבה מקום? זה לא רציני.
אטום למים? זה לא 220V ולא מדובר על מי מלח.
גם כאשר התיבה ללא מכסה, אתה יכול להשקות אותה עם הצינור של הגינה, וזה לא ישפיע על תפקוד הנתיכים או הממסרים.
במידה והקצוות - נקבה לא הורחבו ע"י חוליגן, אין שום בעיה עם תיבת הנתיכים.
אתה לא באמת תשפר את אמינות מערכת החשמל של הרכב.

יש כמה שיפורים חשובים יותר למערכת החשמל של הסופה:
1. בניית מעגל אספקת זרם למזגן העוקף את מתג ההתנעה.
2. העברת חוט +30 חדש ועבה ישירות למתג ההתנעה. - אני מניח שאתה מתכוון לחוט של 30+ מ"מ??
3. שיפור כל מערך חוטי 31- בתא הנהג. - מה זה מערך חוטי 31??
4. שיפור מערך חוטי 31- בתא המנוע.
5. העברת חוט +15 עבור אביזרים בתא הנהג שלא דרך מתג ההתנעה. - שוב, אני מניח שאתה מדבר על חוט של 15+ מ"מ, נכון??

אצלי בסופה (רכשתי אותה בחודש 9 בשנת 1999) מעולם לא היתה בעיה עם קופסת הנתיכים הראשית.

בברכה,
קיד.

לגבי המזגן, אם הוא לא מקורי עדיין יש צורך לבנות מעגל שעוקף את מתג ההתנעה?? האמת, לא ירדתי לסוף דעתך בסעיף הזה.. אם תוכל להסביר אני אשמח :-)

asafk
18-08-11, 21:15
ולא לשכוח ממסרים לאורות (מי שבנה את הרכב כן שכח).
המזגן עובר דרך הסוויצ' שלא בנוי לעומס הזה. אופה אותו לאט לאט, וזו סיבה משמעותית להרבה מהצרות בסוויצ'ים.

אסף.

Neilman
18-08-11, 21:19
ממסרים לאורות כבר בוצע :-)
את עניין המזגן אני אבדוק.... לגבי "שיפור מערכת חוטי 31 בתא הנהג" אני אשמח אם מישהו יסביר לי מה זה....

בגדול יש לי הזדמנות לעבוד קצת על הרכב, ואין לי כסף... חשמל נראה לי דורש הכי פחות השקעה כספית (הכול יחסי :-)), ככה שאם למישהו יש רעיונות לגבי שיפור אמינות מע' החשמל אני אשמח :-)

י_שלום
18-08-11, 22:02
היי

אם מעניין אותך, יש להשיג במחיר מגוחך פיוזים "קופצים" - משומשים- של 50 אמפר בדומה למה שמורכב במטוסים .

צור קשר בפרטי אם נשמע לך מעניין

ביי ובהצלחה

יורם

קיד
22-08-11, 17:26
+30 זהו מתח מצבר
31 זוהי נקודת מינוס מצבר
+15 זהו מתח אחרי מתג התנעה
50 פיקוי מתנע
54 אור בלם אחויר
58 אור מספר אחורי
וכולוי וכולי...

מדובר על תקן זיהוי אוטומטיבי (אין קשר לעובי החוט או למתח בחוט)
קיד.

Neilman
22-08-11, 17:32
אוקיי.... לא היה לי מושג :-)
לגבי המינוסים בתא הנהג ותא המנוע, מה בדיוק הבעייה איתם? העובי? נקודות החיבור ל(-)?
לגבי חוט לצרכנים שלא דרך המתנע, במידה ומדובר באביזרים שמחוברים אחרי הסוויץ, איך לבצע את זה, בעזרת ריליי?

תודה

omri_t
22-08-11, 18:22
בגדול יש לי הזדמנות לעבוד קצת על הרכב, ואין לי כסף... חשמל נראה לי דורש הכי פחות השקעה כספית (הכול יחסי :-)), ככה שאם למישהו יש רעיונות לגבי שיפור אמינות מע' החשמל אני אשמח :-)

מערכת החשמל בכל רכב, שעבר 2-3 ידיים נראות רע.
אחת הבדיקות לרמת הפדנטיות של רכב משומש היא מבט חטוף תחת הדש-בורד.
התקנת דיבורית, רדיו, אמובילייזר, קומבינה לאור כזה ולחשמל להוא... ויש לך מטען חבלה בממתין לתקוע אותך בשטח.

בג'יפ לדעתי יש חשיבות גדולה לשמור על מערכת חשמל תקינה, נקייה ואמינה.

אכן לא סיפור יקר לטפל במערכת החשמל לבד.
תתארגן על חוטים ראויים
מלחם ואיזולירבנד, ותתחיל לנקות את החיווט בתוך הרכב.
חוטים מיותרים או חיבורים בעיתיים יש לסדר ולתקן.
יש לאגד את כל החוטים כמו שצריך ולקבע שלא יסתובבו חופשי.

לאחר מכן תמשיך ותטפל במערכת החשמל הכללית של הסופה- שמראש אינה מהמשובחות- כפי שרשמו קודמיי.

Neilman
22-08-11, 19:46
לגבי המינוסים בתא הנהג ותא המנוע, מה בדיוק הבעייה איתם? העובי? נקודות החיבור ל(-)?
לגבי חוט לצרכנים שלא דרך המתנע, במידה ומדובר באביזרים שמחוברים אחרי הסוויץ, איך לבצע את זה, בעזרת ריליי?

אשמח להסבר על מה שקיד אמר שכדאי לעשות...

קיד
23-08-11, 18:16
אשמח להסבר על מה שקיד אמר שכדאי לעשות...
חלק מחיבורי (-) הינם לבלוק המנוע, חלק לגוף הרכב, והשאר ישירות אל המצבר.

ללא יוצא דופן, כל חיבורי (-) של כלל המערכות אשר בתא הנהג, מחוברות ישירות לגוף הפח.
הבעיה: חלק מהחיבורים הנ"ל רופפים וחלודים. חיבור (-) הראשי מחוץ לקיר האש ואל המצבר חסר.

הפתרון:
1. בניית חיבור (-) איכותי בין קוטב המצבר, לבין נקודה איכותי מחוץ לקיר האש.
2. איסוף חוטי (-) של הצרכנים הגדולים אל נקודה אחת בא אתה בונה חיבור איכותי אל גוף הרכב.

לדוגמא: מנוע מניפת החימום, מנוע מניפת המזגן, שקע מצית, מנוע מגבים וכדומה.

בברכה,
קיד.

Neilman
23-08-11, 18:27
הפתרון:
1. בניית חיבור (-) איכותי בין קוטב המצבר, לבין נקודה איכותי מחוץ לקיר האש. - לא ממש הבנתי, בין קוטב המצבר יש (-) שהולך לבלוק מנוע, זה לא טוב? לא מספיק?
2. איסוף חוטי (-) של הצרכנים הגדולים אל נקודה אחת בא אתה בונה חיבור איכותי אל גוף הרכב.

לדוגמא: מנוע מניפת החימום, מנוע מניפת המזגן, שקע מצית, מנוע מגבים וכדומה.

בברכה,
קיד.

סליחה שאני מציק, אבל אני לא רוצה לעשות טעויות...

kobiarava
23-08-11, 19:50
חשוב שיהיה מינוס למנוע (כדי לאפשר מוליכות טובה למערכת ההצתה ולסטרטר), אבל בשביל האביזרים בקבינה זה לא מספיק. מה שקיד מדבר עליו זה חיבור מינוס לקיר האש, כלומר לבודי, מכיוון שכל האביזרים הנ"ל מקבלים מינוס ממנו.

קובי

Neilman
23-08-11, 20:17
ואם אני מושך כבל 25\35 מ"מ מה(-) של המצבר ואליו מחבר את על המינוסים מתא הנהג זה בסדר??

קיד
23-08-11, 20:38
תחבר את קיר האש החיצוני אל קוטב המצבר. זה חלק אחד.
החלק הנוסף, הוא חיבור ישיר של הצרכנים אל נקודת (-) איכותית בבודי. תוודא שכל אחד מהאביזרים שמניתי באמת מחובר אל קיר האש בצידו הפנימי. לא לשכוח להכין גם חוט (-) עבור לוח השעונים.

בחזרה לנושא המזגן.
המערכת המזגן בנוייה ממניפה פנימית, מניפת מעבה, ומדחס. שלושת הנ"ל מקבלים חשמל מנתיך בשם N10 בעל ערל של 30A. הנתיך הנ"ל מוזן ממתג ההצתה. הוא מעמיס שלא לצורך את מתג ההצתה. כל שעליך לעשות הוא להוסיף ממסר שישפק חשמל ישירות למתג ההפעלה של המזגן. אות ההפעלה של המזגן יהיה החוט המגיע ממתג ההתנעה אל מפסק המזגן, לאחר החיתוך. חוט ירוק כהה שנהפך ללבן.

קיד.

Neilman
31-10-11, 00:39
". העברת חוט +15 עבור אביזרים בתא הנהג שלא דרך מתג ההתנעה."
אם האביזרים נמצאים אחרי הסוויץ, איך אני מבצע את זה? בעזרת ריליי?

שאלה נוספת, לגבי המזגן, אם המזגן הוא יחידת פורמולה, עדיין יש צורך להתעסק עם פיוז N30??

תודה

-->