PDA

צפייה בגרסה מלאה : הגבהה לצ'ירוקי xj - יעוץ

tomerledani
08-07-11, 14:57
מבקש עצה לקפיצים בולמים 3" לצ'ירוקי ספורט 99 לנסיעה רובה בשטח! ואם תוכל להרחיב את אופקיי לגביי המידה של הצמיגים(האם אפשר להגדיל, להרחיב ,ברשיון כמובן). כרגע עם סטנדרט 215\70\15 ,כמו כן מה תצרוכת הדלק?
תודה

Saar
09-07-11, 10:33
נתחיל מהכואב, דלק - 1 ל 5 ביום טוב (צמיגי שטח, מוגבה וכו')
הגבהה - OLD MAN נוחים מאוד ונחשבים לטובים מאוד (אם כי יקרים) - לא מכיר באופן אישי, רק מדיונים בפורומים זרים.
בעבר המקובל היה רוביקון אקפרס, הם כבר לא קיימים כך שהאופציה הזו ירדה.
ROUGH COUNTRY - לדעתי מיובאים באופן סדיר - לא מכיר את הקיט הנוכחי שלהם, בזמנו דובר על כך שהוא קשה ונחות מהרוביקון המקביל.
צמיגים - אין דרך חוקית.

נמרוד
09-07-11, 18:00
דלק - במקרה שלי מתקרב ל6:1. עדיין כואב מאד.
רוביקון אקספרס למיטב הבנתי דווקא חזרו לביזנס - צריך לבדוק מול הסדנאות ומול היבואן, "המתלם" מה הסטטוס. הקיטים שלהם היו ונשארו שלמים, איכותיים ותמורה טובה לכסף. פרטים על הג'יפ שלי וההגבהה שלו - http://www.jeepolog.com/forums/content.php?r=1297-jeepolog-archive
צמיג - הצמיג האידיאלי (בישראל... ) הוא 31/10.5R15, על ג'אנט 16 לא הייתי חושב על פחות מ245/75R16 - אלו המידות הנפוצות עבור שני קטרי החישוקים.
בולמים - כתבתי כאן מבחנים ארוכי טווח לכמה סטים של בולמים לצ'רוקי - קוני, (http://www.jeepolog.com/forums/content.php?r=1699) בילשטיין (http://www.jeepolog.com/forums/content.php?r=1742-jeepolog-archive) ופרוקומפ (http://www.jeepolog.com/forums/content.php?r=1949-jeepolog-archive).

tomerledani
09-07-11, 21:56
תודה, הולך לבדוק את הרוביקון אקספרס! מתלבט בין 3.5" לבין 4.5", אודה להמלצתכם!!( דרך אגב הjeep שלך יפיפה!!)

Saar
09-07-11, 23:37
קח בחשבון שהאוטו נהיה קשה ולא נוח.
אני מנחש שעם 4.5 המצב נהיה אפילו יותר גרוע.
מהו אופי הטיולים שאתה בד"כ מטייל?

tomerledani
10-07-11, 07:28
לא רוצה קשה!!! הרכב נקנה לטיולים בלבד, קניתי אמריקאי ומוכן לספוג את האלכוהוליזם שמאפיין אך רוצה שיהיה רך, גיהוץ שבילים, ופה ושם מעלה נחמד! מה הסט הכי רך מביינהם ומה אני צריך לעשות או לא בכדיי שישאר כך? ראיתי גם את הג'יפ של נימרוד, ושמתי לב שאין פורפוציה לאחר ההגבהה 4.5" עם הצמיג המקורי(215"), רק אחרי שהחליף ל31 נראה טוב! השאלה המידה המקורית תראה עם 3.5"?. רדך אגב , מה יש אצלך?

יריב קלר ברוך
10-07-11, 07:34
רוביקון חזרו לעבוד הספקה בארץ תוך חודש וחצי +-
ROUGH COUNTRY הספקה תוך שבוע וחצי
פול טראקשן יש במלאי
על הגיפ שלי XJ 99 גיר רגיל מורכב RE4.5 רך ונעים מהלך מתלה מדהים רק הדלק עם רגל כבדה 1-5

בהצלחה עם אתה רוצה סיבוב על הרכב או הצעת מחיר 0508899577 יריב

Saar
10-07-11, 14:46
אצלי מורכב 3.5 super flex
קשה מאוד לשמור על הנוחות המקורית ללא מעבר ל long arms
סער

נמרוד
10-07-11, 15:59
סער היה עדין בניסוח... אני בדרך כלל עדין גם, אבל צריך להיות - לא קשה לשמור על הנוחות, אלא בלתי אפשרי. זה עניין פשוט של גיאומטריה - זרועות המתלה הקדמי קצרות, וככל שמגביהים (גם אם מחליפים לזרועות מתכווננות שמעט יותר ארוכות) הזוית שלהן גורמת לרכב להיות יותר ויותר קשה, בלי קשר לקפיצים ולבולמים. מכיוון שמעבר לזרועות ארוכות אני מניח לא בא בחשבון, ואתה מדבר על מידת הצמיג המקורית פחות או יותר - אני ממליץ לך להתמקד בקיטים של 2-2.5 אינץ' בלבד, הגבהה פרופורציונלית למידת צמיג של עד 245/75R16, מתונה מאד, עושה רק טוב לאוטו בלי לפגוע בתכונות שלו כרכב יום-יומי. לאולדמן בזמנו היה קיט 2.5 אינץ' מושלם ומצויין, אם הוא נמצא בשוק - אידיאלי מבחינתך.

Saar
10-07-11, 22:12
תומר, מהיכן אתה בארץ?
(נמרוד אכן כתב בגלוי את מה שאני רמזתי)
סער.

tomerledani
10-07-11, 23:59
מושב עולש, בעמק חפר!

tomerledani
11-07-11, 07:13
דרך אגב נראה לי שלא אוכל להמנע מצמיג 31 אחרי שראיתי את התמונות של הjx של נימרוד עם המידה המקורית (ליפני שהחליף), על איזה ג'אנט אתה ממליץ 8" או10"שוב תצרוכת דלק, רעש,כמו שאתה מבין הם הולכים להיות 100% שטח, (גם כאן אשמח להמלצה על סוג הצמיגים, אין כמו ניסיון) האם כדאי להשאר עם ג'אנט 15 או לעבור ל16/17 !
תומר.

נמרוד
11-07-11, 09:52
ג׳אנט 15 עדיף מכל הבחינות, תשאר איתו, וברוחב 8 אינץ' בלבד! 10 אינץ' לא נכון ולא מתאים לצמיג ברוחב 10.5. לגבי מותגי צמיגים יש שפע של דעות. הדעה האישית שלי - במקרה הזה יקר=טוב ושווה את הכסף.

1. BFGoodrich
2. Goodyear
3. כל השאר

שחר-סופה
12-07-11, 00:23
לא רוצה קשה!!! הרכב נקנה לטיולים בלבד, קניתי אמריקאי ומוכן לספוג את האלכוהוליזם שמאפיין אך רוצה שיהיה רך, גיהוץ שבילים, ופה ושם מעלה נחמד! מה הסט הכי רך מביינהם ומה אני צריך לעשות או לא בכדיי שישאר כך? ראיתי גם את הג'יפ של נימרוד, ושמתי לב שאין פורפוציה לאחר ההגבהה 4.5" עם הצמיג המקורי(215"), רק אחרי שהחליף ל31 נראה טוב! השאלה המידה המקורית תראה עם 3.5"?. רדך אגב , מה יש אצלך?

סליחה על ההתערבות אבל יש לי שאלה תומר .
כתבת מה היעוד של הרכב , לא ברור לי למה אתה צריך כזאת הגבהה ("3.5 - "4.5) ?
ז"א , זאת לא טעות להגביהה מעבר ל 2" לטובת היעוד הזה ?
בנוסף , הגדר בבקשה "רך" ? בגיהוץ שבילים , נסיעה מהירה , לקחת בחשבון את אפקט ' טריקת ' המתלים ? במיוחד הקדמיים ?

שחר .

Saar
12-07-11, 00:44
הי תומר,
רק ע"מ שיהיה כתוב עבור הדורות הבאים :-)
אני חושב שהסטאפ הנכון למטרה שציינת הוא קיט 2" או 2.5"
וניתוק מהיר למייצבים.
לצורך העניין, 2" יכול להיות גם אוקולונים ו AAL מאחורה.
מאחורה תאלץ להחליף בולמים, מקדימה, אין חובה לעשות זאת.
צמיגי 235.75.15 (אני יודע שזה לא 31, אבל לטיולים זה בהחלט מספק, תופתע ממה שהרכב הזה יכול לעשות ככה)

קיט כזה אמור לעלות לא יותר מ 5000-4500 ש"ח כולל הצמיגים.
בעודף תקנה דלק ותטייל :-)
הנוחות תשמר ואתה תהנה מהאוטו.
אף אחד כאן לא סיפר לך על ההשפעות של הגבהה כזו על הרכב, ויברציות, רכב קשה וכו', עם 2" אין לך את הבעיות האלו.
(התמונה בסמלון שלי היא עם סטאפ דומה לזה)
סער

talw
12-07-11, 17:10
נכון שהגבהה זה "סקסי" ולפעמים קשה לוותר על המראה, אבל אני (מוגבהה 4.5 בגראנד) מחזק את דבריו של סער.
במיקרה הכי גרוע ,אם כעבור זמן העבירות לא תספק אותך תוסיף נעילה אחורית,ואם בכל זאת... אז גם קידמית.(אני לא מאמין) .
כך תוכל להנות מכל העולמות.

טל

tomerledani
12-07-11, 20:36
קודם כל תודה לכולם על הייתיחסות!
הייעוד של הרכב הוא לטיולים בלבד! למרות זאת לאחר ניסיון מועט של שבע סופות שניי רנגלרים ואחד סיקס( לא מכור בכלל למותג ) אני מסכים איתך שאין לי צורך ב4", ומה גם שהשנים עשו את שלהם(38) נרגעתי קצת. העניין שלפי הבנתי 2" (אולדמן) כולל קפיצים ובולמים בלבד ללא מוטות רדיוס מתכווננות ועוד, מוטות הרדיוס של הjx עלובות!
מעבר לזה אני מאמין שתוך חצי שנה ה 4" יהפוך ל3".כרגע הכיוון הוא http://www.roughcountry.com/jeep_xj_4x.html . אם יש לך המלצה לקיט 2.5" שכולל את כל קפיציי העלים ולא רק מיה עליונה אשמח לבדוק!
לגביי אפקט ' טריקת ' המתלים, הנסיעה שלי בשטח היא לא כזו מהירה (מטייל עם זקנים וטף) לכן אני לא כל כך מודאג מבחנת עבירות, לא דואג יש נהג, זה ייתן לי הזדמנות להוריד את החלודה שהשאיר בי הרנגלר האחרון שלי שפשוט עובר כל דבר בלי עזרה מיוחדת! תומר.

zivviz
12-07-11, 20:39
הי שלום ,

גם לי היתה התלבטות אם לשים סט-אפ של 3.5 או 4.5 ובסוף הלכתי על 4.5 ואני לא מתחרט .

מבחינת הנוחות לפחות מבחינתי ( xj 96 ) עם מערכת של rubicon express ובולמים של בילשטיין הרכב קשיח , יכול להיות שבולם אחר יהיה רך יותר.

פתרון מאוד נפוץ הינו ניתוק מוט מייצב קדמי בכניסה לשטח . לא תאמין כמה הגמישות של הרכב תשתנה והנוחות בהתאם .

באם החלטת ללכת על סט גבוה אזי לך כבר על ה 4.5 . לא צריך נעילות ולא בטיח . הרכב מתקל כל מכשול בזלזול .

חייב לציין שאתה תהיה חייב להחליף צמיגים ל 31.10.5.15 וכן - יש כיום בעיה לרשום ברשיון ( למרות שאולי בצפון זה אחרת ) .

מקווה שעזרתי וברוך הבא לשבט .

נ.ב : שלי גומע 4.5:1 ק"מ . שינוי יחס העברה למתאים יותר כנראה ישפר במעט את הנתון המזעזע הזה.

Saar
13-07-11, 09:58
הרכב לא יהיה נוח יותר עם בולם אחר.
כמו שנמרוד הזכיר, עניין של גאומטריה...
לפחות ברוביקון אצלי, אין שקיעה של הקיט ועברה יותר משנה.

סער.

Saar
13-07-11, 10:08
הרכב לא יהיה נוח יותר עם בולם אחר.
כמו שנמרוד הזכיר, עניין של גאומטריה...
לפחות ברוביקון אצלי, אין שקיעה של הקיט ועברה יותר משנה.

סער.

השועל
14-07-11, 08:41
סער,

הבולם משפיע על נוחות הנסיעה, היה מותקן אצלי בולם שמן+גז של רוביקון. הרכב קשה בנסיעה.
החלפתי לדויטש טק (שמן) הרכב רך מאוד יחסית לסט הקודם.

יש השפעה של הבולמים, אבל ככל שההגבהה גדולה יותר כך העניין הגאומטרי משפיע יותר ומורגש יותר.
אגב, יש קיט הנמכה לזרועות הקדמיים בXJ שלא מאבדים את הגובה אלא מתקנים את הגאומטריה של הרכב באופן פשוט יחסית ומחזיר את הנוחות כמעט לנוחות יצרן.

Saar
14-07-11, 09:05
דני,

לדעתי ב XJ זה מעט שונה מאשר ב ZJ.
ברור שיש לבולם השפעה על הנוחות. אבל ב XJ עם 4.5" - זה זניח.
אני מכיר את קיט ההנמכה המדובר, נראה לי מסוג הדברים ש"צועקים" שינוי מבנה והורדה מהכביש.
סער

השועל
14-07-11, 10:45
סער,

בXJ זה לא שונה מהZJ.

אצלך זה אפילו יותר טוב, אתה יושב על עלים מאחורה,הרכב מאוד יציב יחסית לZJ כך שאתה יכול לוותר מבלי לחשוב פעמיים על המייצב הקדמי והאחורי שלך.
בהשוואה לZJ ,מאחור יש סלילים רגישים כך שאתה חייב לנעול מייצבים (קדמי הכי חשוב ברכב אבל גם אחורי צריך מן הסתם) תמיד.

אני אפילו לא נכנס לחצי השני של מה שכתבת, זה מיותר להגיב כאן, הפתרון קיים והוא חוקי ואני מעדיף לא להכנס לזה.

Tom Bril
14-07-11, 13:38
יפה כך חשבתי, תודה רבה

-->