PDA

צפייה בגרסה מלאה : הסופה צריכה את הבודי לייפט?

yaniv050
09-07-11, 13:10
אני צריך הסבר איך לפרק את הבודי לייפט. ולפני כן הסופה צריכה בודילפט בצמיגי 33?

asafk
09-07-11, 14:28
יש שתי אפשרויות להכנסת 33 מתחת לסופה - הראשונה, הטובה, הנכונה והיעילה - ערכת מתלים שמיועדת לזה. האפשרות השניה, הלא מומלצת, שלא תורמת שום דבר חוץ מגובה, שתגרום נזקום לבודי, תגרום להגה והידיות לזוז למקומות מוזרים ואולי גם למניפה לא להיות מול הרדיאטור, והיא הדבר הראשון שכל שוטר וכל בוחן תנועה מחפש - בודי ליפט.

אני ממליץ להעיף את הבודיליפט ויפה שעה אחת קודם. תקווה שהאומים השתולים בבודי לא החלידו למוות ותצליח לפתוח את הברגים. אחרת זה מאבק רציני ויקר.

אסף.

yaniv050
09-07-11, 14:45
יש איזה מדריך לפירוק של השטות הזאת?

asafk
09-07-11, 16:12
בתור התחלה תסתכל מלמטה ותראה את הקופסאות בבודי שבתוכן יושבים האומים השתולים.. בגדול- אתה פותח את הברגים של הבודי (אמונה לא מזיקה), לא לשכוח את הגריל, ומוריד הכל בזהירות.
יותר בקטן - צריך לבדוק אם הגביהו את הרדיאטור או לא (סביר שלא, ואז חתכו את הכונס אויר שמסביב למאוורר), כדאי לבדוק אם עוד משהו הזיזו מהמקום.

אסף.

דרור ברלי
09-07-11, 20:17
אסף, אתה מתכוון להנמכת רדיאטור.
סביר שלא הנמיכו, בשביל מה.... ואז על הדרך בטח גם השחיתו את הכונס.

מדהים בכל פעם מחדש עד כמה ה"שיפור" הזה ל ארק לא נחוץ, אלא רע ומזיק.

Neilman
09-07-11, 20:40
אסף, אתה יכול לפרט קצת יותר לגבי ערכת מתלים שתתאים ל-33"??
במה מדובר? בולמים + קפיצים? במפסטופים? כל התשובות נכונות??
אם כן אני אשמח אם תוכל לתת שמות של מקומות שיכולים לבצע את העבודה...

yaniv050
09-07-11, 21:59
45441454424544345444

הלכתי לבדוק אם אני בכלל צריך את זה תקרה לבד

אני כנראה צריך את הגבהה הזה

סופת המדבר
09-07-11, 22:48
אתה בכלל צריך את ה33'' האלה?
יש יחסי העברה? צלבים מחוזקים? טרנספר מחוזק (241)?

barak4*4
09-07-11, 22:51
עם כמות הסופות שנגנבות בימים אלו, במיוחד אלו שנראות קצת יותר "אטרקטיביות" בשל תוספות כמו כננת וגלגלים גדולים, מומלץ שתעשה חושבין בהקשר לתמונות שהעלת כאן.
עצתי הצנועה, הסר את התמונות, טשטש את לוחיות הזיהוי והעלה את התמונות שוב.
זה לא נעים לקום בבוקר ולמצוא חנייה ריקה.

riko
09-07-11, 23:14
מה עובר עליכם ?
בכל העולם זה מקובל !
צמיגים "33 זה סטנדרט בכל מקום אחר !
בודי ליפט של 1-1.5 אניץ מקובל בכל מקום אחר!
נכון צריך לעשות הכל בצורה מקצועית ונכונה , ולא לחפף בשום פרמטר - והכל טוב !
אצלי בסופה צמיגים "33 ובודי ליפט "2 , כבר מעל 10 שנים , אין שום סימן להתחתלת בעיה אפילו - אז אפשר להירגע .
הרדיאטור הונמך , המניפה מושלמת , והכל במקום , צריך להפסיק להפחיד אנשים משינויים ושיפורים בגיפ , במקום זה בואו ונתמקד איך צריך ונכון לבצע את השינויים.
אנחנו פה בארץ עדינים בלשון המעטה לעומת מה שגיפאים משפרים בחו"ל , בודי ליפט וצמיגים "33 זה משחק ילדים .
לצורך העיניין - גם סיטרואן זה חרא של אוטו בארץ , וגם אלפא זה חרא של אוטו בארץ , וגם לנצ'יה זה חרא של אוטו בארץ , וגם צמיגים "33 זה חרא של דבר , וגם בודי ליפט זה חרא של דבר - הכי טוב זה סובארו DL 1300 סמ"ק , וסופה סטנדרטית הא?

שי קרנצלר
09-07-11, 23:27
מצטרף לריקו.
אפשר לעשות הכל ,בצורה מקצועית וחוקית. ( חוקית ברישיונות).
כל ג'יפ עם צמיגים 33 הוא בגדר "פרצה קוראת לגנב" עבור השוטרים.

six 4 life
09-07-11, 23:37
אין כמו בודי ליפט.

מאיר רוטברג
13-07-11, 22:03
יניב שתרצה בודי ליפט בלי נזקים בלי חריקות בלי שרואים תבוא אלי תעתיק חופשי

yaniv050
13-07-11, 22:19
יניב שתרצה בודי ליפט בלי נזקים בלי חריקות בלי שרואים תבוא אלי תעתיק חופשיתודה רבה אבל אני מעדיף לפרק את הדבר הזה.

נמרוד
13-07-11, 22:24
אני בעד צמיגים 33, אפילו בלי שינוי יחסי העברה וחיזוק מכלולים - זה שיפור משמעותי בעבירות ובנוחות הנסיעה, שיש לו כמובן מחיר. עבורי אישית היתרונות עלו על החסרונות וזה מה שהיה לי בסיקס בזמנו - צמיגי 33/12.5R15, בלי בודי ליפט ועם הגבהה איכותית, ובלי לשנות שום דבר במכאניקה. האוטו שהיה רכב טיולים בלבד עשה את העבודה נהדר. יכול להיות שגם הצ'רוקי שלי יעלה ל33 כשיפסיק להיות רכב יומיומי (מה שהולך לקרות בקרוב בכל מקרה). בודי ליפט לעומת זאת אני לא אוהב, אפשר ועדיף לעשות עבודת הגבהה רצינית ולא להרים את הבודי. בודי ליפט זה פתרון מאולתר וזול בטווח הקצר.

סולי
14-07-11, 00:05
...יש תמיד את האןפצייה של לפנות מעט יותר מקום בבתי הגלגלים.
יצא לי לראות צ'ירוקי שנעל 33" שפץחו לו את בתי הגלגלים משמעותית, וזה אגב נראה יופי!

דרור ברלי
18-07-11, 00:34
אני בעד צמיגים 33, אפילו בלי שינוי יחסי העברה וחיזוק מכלולים - זה שיפור משמעותי בעבירות ובנוחות הנסיעה, שיש לו כמובן מחיר. עבורי אישית היתרונות עלו על החסרונות וזה מה שהיה לי בסיקס בזמנו - צמיגי 33/12.5R15, בלי בודי ליפט ועם הגבהה איכותית, ובלי לשנות שום דבר במכאניקה. האוטו שהיה רכב טיולים בלבד עשה את העבודה נהדר. יכול להיות שגם הצ'רוקי שלי יעלה ל33 כשיפסיק להיות רכב יומיומי (מה שהולך לקרות בקרוב בכל מקרה). בודי ליפט לעומת זאת אני לא אוהב, אפשר ועדיף לעשות עבודת הגבהה רצינית ולא להרים את הבודי. בודי ליפט זה פתרון מאולתר וזול בטווח הקצר.

חבל שאתה לא מציין שזה היה ג'יפ שבעיקר עמד וכמעט ולא נסע. באוטו שרק עומד אפשר גם להגדיל ל-37' בלי לחזק מכלולים, וראו זה פלא - כלום לא יישבר. באחריות.
בג'יפ שגם נוסע, ובעיקר עושה עבירות קשה כמ שיניב מתכוון לעשות - כדי שהוא ישרוד את האונס של צמיגי ה-33', חובה לחזק מכלולים כמו סרן קדמי ורכיבי היגוי וכמובן טרנספר. וחובה להפחית יחסי העברה, וחובה לשדרג בלמים. אחרת הג'יפ לא רק יאיץ רע, ייסע רע, יעצור רע, אלא גם לא יפסיק לשבור ולשבור ולשבור - בלי סוף.

ריקו - אני לא נגד שיפורים. אני כן נגד "שיפורים" חפיפניקיים וקוסמטיים שהם לא יותר מאחיזת עיניים, "ג'יפ גבוה" עאלק. בודי ליפט נכנס יופי להגדרה הזו. זה לא שיפור אלא האמ-אמא של כל הקילקולים, ועושים בודי ליפט רק כשממש אין ברירה ואין שום דרך אחרת, טובה יותר, למנוע מגלגלים גדולים לנגוס בבודי. אני בהחלט מעדיף עבודת פחחות על בתי הגלגלים ולא בודיליפט. ואם אין אפשרות, אני מעדיף להגביל מהלך מתלה באמצעות באמפסטופ מונמך מעט (בכל מקרה זה כדאי, על מנת לשמור על שלמות ואורך חיי הקפיצים) על פני בודיליפט.

yaniv050
18-07-11, 10:27
הפירוק הוא סיוט אחד שלם. כבר עשינו נזק קל למצנן, כל הברגים נפתחו בעזרת מוט 2 מטר, על הדרך הוצאנו את הריצפה ננקה ונחדש. סיפור קשה מאוד!!!!

yoav21
18-07-11, 10:32
אם אתה כבר מבצע עבודה לפחות תצלם!
יואב

דרור ברלי
18-07-11, 10:52
ברור שהפירוק הוא סיוט.
ולך יש מזל - תגיד תודה שהברגים לא חלודים מדי... עובדה שהם נפתחו בסוף, גם אם במאמץ, ולא נשברו בתוך תושבות הבודי...

נזק קל ברדיאטור - מתקנים. אין מה לעשות, זה שכר הלימוד שלך. נזקים שעם הזמן אתה תלמד להכניס לחישוב של אותם 20-30% שאתה מוסיף ליתר בטחון לכל הוצאה על פרויקט שאתה מבצע בעצמך.
אם הרדיאטור שנפגם כבר ישן, זו ההזדמנות שלך להחליף אותו + צינורות חדשים + שטיפה הגונה לכל מערכת הקירור והחלפת נוזל קירור למשהו איכותי. הליטוף הזה עושה רק טוב לאוטו וייתן לך שקט להרבה שנים.

4ראנר
18-07-11, 14:41
כל רכב מקבל את הבודי ליפט בצורה שונה ולכן צריך לעשות את השינויים המתאימים.
אין כמו להתייעץ עם בעלי ניסיון.
בכל אופן אני נוסע עם בודי ליפט 5 שנים ואין תלונות,להפך.

סולי
18-07-11, 17:03
גם אם הבודי ליפט הוא מוצר מוגמר ויוצר במפעל, תוך התחשבות בהגדלת העומס על הנק חיבור, וגם אם עשו את כל ההתאמות הנדרשות כדי לא לפגוע במכלולים...
עדיין:
בודי ליפט לא משפר זוויות גישה/נטישה/בטן
בודי ליפט לא משפר את מרווח הגחון
בודי ליפט מעלה את מרכז הכובד של הרכב, באופן גורף.

עם רכב קצר וגבוה, לא הייתי בחיים חושב על בודי ליפט.
ולא כי אני חושב שהדבר פוגם בבטיחות.. אלא לדעתי להעלות את מרכז הכובד פוגם בעבירות.
בסיס גלגלים קצר מתגלה כבעייתי בטיפוס מדרגות, העלאת מרכז הכובד רק פוגמת עוד ביכולת..

yaniv050
19-07-11, 10:54
אני ואסי עבדנו ברצף יומייםמהבוקר עד 4 לפנות בוקר ולא גמרנו. הפירוק הכי קשה שראיתי בחיים, לא נשאר לי כוח וכל הידים שלי פצועות, ולא היה בורג אחד שלא נלחם בנו, הבודי ליפט ישב על הרכב לפחות 7 שנים. נשברו: ידית כוח גדולה, מפתח 19,בוקסה 16,19,17, לפחות 5 דיסקים לחיתוך. (כל הכלים מכרום)הוחלפו כל הברגים. כסף כולל חומרים לצבוע את פנים הרכב ולשייף, בנתיים 700 שח לא כולל תיקון מצנן, וצינורות הגה( צריך להאריך אותם)לברגים פתחתי פתח מלמעלה שיהיה אפשר לטפל בהם להבא. נכתב באייפון סליחה מראש שאין רווחים בשורות.

מאיר רוטברג
19-07-11, 12:28
מעניין מה ייקרה שתרצה לעלות מידה בצמיגים ,
שנית כל אלו שאומרים לך וצועקים בודי ליפט וכו , אני עשיתי מחקר מעמיק בנושא ופתרתי את כל הבעיות ואני נהנה מכל הייתרונות ,
אין ספק שלנסוע עם צמיגים קטנים ובודי ליפט זה בזבוז זמן וכסף נטו אבל מכבר לכך??

yaniv050
19-07-11, 14:40
יש לי 33 הם שיפשפו לפני פירוק הבודי ליפט, עכשיו איאפשר לנסוע ברכב עד שהוא יקבל הגבהה אמיתית ולא השטות שהייתה. מי שרוצה לקנות את הבודיליפט אני מוכר.

נמרוד
19-07-11, 21:10
מי שתקוע עם בודי ליפט ופתר את כל הבעיות - אשרהו. מי שקנה רכב עם בודי-ליפט, גם לא הייתי מציע לו לקפוץ ולפרק מיד - הנה יניב כתב בדיוק למה... ולך תדע איזה עוד הפתעות מחכות לו בדרך.

אבל להתקין בודי ליפט במודע על רכב? בחיים לא!

בודי ליפט זה באמת מקרה של "לקנות פרה בשביל כוס חלב". כל מה שאנחנו רוצים זה להרחיק את הכנף מהגלגל, בשביל זה להרים את כל המרכב ולהרחיק אותו מהשלדה??? זה רעיון ששייך לתקופה קדומה בהתפתחות תחביב הג'יפאות.

yaniv050
21-07-11, 10:53
נמרוד על תשכח שמהרגע שפירקתי את הבודיליפט לא ניתן להשמיש את הרכב עד להגבהה חדשה זה ממש לא פשוט.

yaniv050
23-07-11, 21:29
בעייה חדשה: מאז הפירוק שח הבודיליפט הידית של ה4x4 נוגעת לי במזגן ופירקה אותו איך אני מרחיק את הידית?

נמרוד
23-07-11, 21:56
בעייה חדשה: מאז הפירוק שח הבודיליפט הידית של ה4x4 נוגעת לי במזגן ופירקה אותו איך אני מרחיק את הידית?

מלחציים + ברנר, זה דרך הקלה ביותר...

yoav21
28-07-11, 18:12
[QUOTE=נמרוד;398006]מלחציים + ברנר, זה דרך הקלה ביותר...[/QUOTE
נמרוד לא מתאים לך, נו טוב היה לך סיקס....

יניב יש בורג שיודע לכוון את הידית (ראה יש ספר מעולה באתר) אולי זה יכול לעזור קצת שוב תלוי כמה זה מפריע. אולי ניתן גם להרים קצת את יחידת הפורמולה. או לשנות את הזווית שלה

yaniv050
28-07-11, 20:34
ברנר עשה את העבודה.

yoav21
28-07-11, 22:18
ברנר עשה את העבודה.

נווו טוףףףףףףףף כל אחד ומה שעושה לו טוב, העיקר עבד

-->