PDA

צפייה בגרסה מלאה : מה לבדוק לפני קניית גרנד 98

ערן_א
14-07-11, 10:01
שלום
אני בשלבי חיפוש אחר גרנד.
מצאתי אחד 98 5.2 עם 170K ק"מ
אני הולך לראות אותו מחר.מאחר ואני ממש לא מכיר את הרכב (יש לי כיום פג'רו)
אשמח לקבל עצות מה לבדוק,יש לי רקע במכונאות ויש מושג ברכבי 4X4
הבנתי שיש לו טרנספר 5 מצבים כמו לפגרו
תודה ערן
052-6727391

Jacob80
14-07-11, 11:24
בהנחה שאתה בודק את הרכב לבדך:

1.בדוק מי המוכר (שיהיה אדם מהמניין) וכמה זמן הרכב אצלו. פרק זמן קצר יכול להעיד על בעיה כך שכדאי לשאול מהי סיבת המכירה.
2.בגראנדים אני תמיד בודק את רמת התחזוקה של פנים הרכב והקפדה על הפרטים הקטנים, הסיבה לכך שבעיות שיש בפנים הרכב (ריפודים שחוקים, חורים בדש, כתמים בשטיחים וכד'..) הן נראות לעין בצורה ברורה ובד"כ מי שלא מתחזק את הפנים בצורה סבירה גם לא מתחזק את המכלולים המכניים בצורה סבירה רק ששם קצת יותר קל "להעלים" את התקלות או לחילופין - יותר קשה לעלות עליהן.

עניינים טכניים:
1.מנוע - לבדוק נזילות (מכסה שסתומים, האוזינג, פולי), לבדוק האם עובד עגול בסרק ובטורים גבוהים יותר (2000-3000), תושבות מנוע (2 שניתן לראות אם מתכופפים מקדימה), לבדוק שהפולי מסתובב חלק וללא חופש, לבדוק שלמות קונקטורים וחלקי פלסטיק שע"ג המנוע.
2.לבדוק שלא ניתקו את הצנרת שמובילה לרדיאטור הפנימי (ניתן להפעיל חימום בשביל לודא)
3.רדיאטור - לבדוק התיישנות ונזילות אפשריות. אם הרדיאטור תקין המים בפנים אמורים להיות ירוקים/אדומים בלי חלקיקי לכלוך כלל. לבדוק גם שבעבודה של המנוע אין נזילה ממשאבת המים
4.לבדוק נזילה ממשאבת ההגה, לגראנדים יש נטייה לכך
5.גיר - לבדוק מפלס שמן וריח שלו, בסרק כשהאוטו בטמפרטורת עבודה (ומונע)
6.לבדוק את רציפות העברת ההילוכים (צריך להיות חלק מאד ולא העברת הילוכים חדה או מכות בהעברה), לשלב D ו R מספר פעמים ברצף בעמידה במקום ולראות האם
משלבים כמו שצריך
7.בנסיעה לודא שאין שריקה מהסרנים (מ 0 עד 120). זה עלול להכניס אותך להוצאות אם הסרן מילל
8.לראות שאין הזעות שמן בקצוות הסרנים
9.לבדוק תקינות 4X4, השילוב צריך להיות ב N וצריך לעבור חלק. אם ישנה דפיקה, במיוחד בהחזרה מ LOW ל HIGH (קורה להרבה גראנדים) אז קיימת בעיה מסויימת בטראנספר.
10.בדוק מחשב דרך ותראה את צריכת הדלק ל 100 ק"מ. במנוע V8 זה אמור להיות בין 20 ל' ל 100 ק"מ עד 24 ל'.
11.פתח סאנרוף ותראה שאין בעיה קשה של חלודה במסגרת הפנימית. זה עלול להיות עסק מאד יקר לתקן את זה (5000 שח ויותר)
12.חום מנוע - נסה לאמץ את הרכב בעלייה קשה (כביש) או בנסיעה איטית ב 4X4 עם מזגן למשך 5 דקות. תראה שהחום מנוע לא עולה מעבר ל 105. (קצת מעל החצי).

תהנה וברוך הבא.
קובי

ערן_א
14-07-11, 11:30
קובי
תודה רבה על הפירוט
ערן
אשמח לעדכן במידה וקניתי

-->