PDA

צפייה בגרסה מלאה : הוספת משאבת דלק נוספת בויטרה. רעיונות וייעוץ.

tomerbt
16-07-11, 16:30
היום בנסיעה שמתי לב שרכב כאשר הוא נוסע ב 4X4 מורגש חוסר כוח, כאילו חסר לו דלק, מדובר בויטרה V8 עם מנוע הזרקה שהוסב לקרבורטור. משאבת הדלק המכאנית לא ניתן היה להרכיב אז היא הוחלפה בחשמלית שבחלקי חילוף אמרו לי שזאת היחידה שיש ושהיא עובדת בדיוק כמו של הסובארו. היום אחרי שהבנתי שהמנוע סובל מחוסר דלק עלו לי כמה רעיונות, ואני רוצה לשתף אותכם וגם לקבל עצה או הכוונה.

1. עלע לי רעיון לחבר משאבת דלק נוספת עם מפסק בתוך הרכב, המשאבה תתחבר לצינור הדלק שהולך למשאבה הקיימת וברגע שאני אשלב ל4X4 אני אדליק אותה , העניין אם הקרבורטור יקבל יותר מדי דלק זה לא יציף את המשאבות דרך צינור העודפים?

2.האם בויטרה הזרקה משנת 94 המשאבה היא טבולה , אם כן האם ניתן להחליף את המיכל דלק ולחבר אותה?

3. להרכיב משאבה חשמלית יותר חזקה, השאלה איפה ניתן למצוא .

omri_t
16-07-11, 16:55
רכב הזרקה שהוסב לקרבורטור? מה זו הקימבינה ההזוייה הזו??

שתי משאבות בטור, לא ממש ישפרו את המצב. במיוחד שאתה רוצה להפעיל אחת מהן ואת השניה לא.

מציע לבדוק לחץ דלק, ולהבין איפה אתה עומד.
יש לציין שקרבורטור זקוק למשאבה המספקת לחץ נמוך מזה שמערכת ההזרקה דורשת.

בויטרה הזרקה אכן יש משאבה במיכל הדלק.

לא ברור לי חלוטין הקשר בין משאבת הדלק ל 4X4. אני חושב שאתה לא בכיוון....

tomerbt
16-07-11, 20:49
הרעיון הוא להפעיל את 2 המשאבות כאשר הרכב משולב,טגבי הקשר אז הוא ישיר- רכב שנוסע 4X4 אוכל יותר דלק אז זה אומר שיותר יוצא מהמיכל אזי......

omri_t
16-07-11, 20:59
הרעיון הוא להפעיל את 2 המשאבות כאשר הרכב משולב,טגבי הקשר אז הוא ישיר- רכב שנוסע 4X4 אוכל יותר דלק אז זה אומר שיותר יוצא מהמיכל אזי......

אתה טועה.
ואתה לא בכיוון.

מציע לגשת לבעל מקצוע שיבדוק את המערכת, יבין יש לך שם וישמיש את המערכת כנדרש.

קומבינה של הוספת משאבה, זה סתם לשחק בדמה לי.

talw
16-07-11, 21:39
תומר,אין מצב שמשאבה של סובארו לא תזין אפילו את רעבונו של V8 קרבורטור.

לצורך הוכחה, תספור כמה "תיקתוקים" לדקה של המשאבה יש בסרק לעומת סל"ד גבוה.

לאחר מכן תנתק את הצינורית מהקרבורטור,תן סווי'ץ ותראה באיזה קצב תיקתוקים ממלאים בקבוק קולה...

raanan
16-07-11, 22:49
מדובר בויטרה V8 עם מנוע הזרקה שהוסב לקרבורטור.
שאני אבין, שתלת V8 של קורבט ?
מה, V6 של פאגרו, או טרופר, לא מספק ?

רענן

יובל48
16-07-11, 23:18
הבעייה שאתה מתאר לא כל כך ברורה.בכל מקרה המסקנה שלך מוטעת,אין מצב שהמשאבה
החשמלית תגרום ל"מחסור"בדלק ועקב כך המנוע יאבד כח.
אני גם לא מבין את הקשר לנסיעה ב 4X4 ,מה עם נסיעה עירונית בפקקים?
חפש את הסיבה במקום אחר.

נ.ב כמה שזכור לי,ויטרה קרבורטור עם גיר אוטומטי,הוא רכב די עצלן.

tomerbt
16-07-11, 23:29
בפקקים ובעיר אין שום בעיה הרכב אפילו לא מראה סימני חולשה , גם בשטח כאשר לא משולב נוסע מעולה עם הרבה כוח וללא התחממות

tomerbt
16-07-11, 23:46
קומבינה או לא קומבינה , למי שיש קצת , אבל ממש קצת מושג במנועים ישנים יודע שהיום כבר נדיר למצוא מנוע קרבורטור V8 טוב, אז לוקחים מנוע תואם שקיים במודלים יותר חדשים ומרכיבים עליו קרבורטור, שזה נעשה בפעולה פשוטה של החלפת ראש מנוע שתואם 100% , וגם בהמשך לכל החכמים שהולכים למוסכי חברה, גם בבעיה שהייתה לפני כן בחוסר סחיבה אף אחד לא חשב על חוסר בדלק וכולם שלחו אותי לקרבורטור ולמנוע כשבעצם סידרתי את הבעיה ע"י החלפת משאבה לחדשה ,כיוון כבל קיק,החלפה לפילטר פתוח והסרת הפלומבה מדוושת הגז , ככה נעלמו הגימגומים והרכב עכשיו משאיר אבק לכל הרכבים (אפילו את ה C5 שלי עקפתי) אז תתחילו להפעיל את הצד השמאלי של המוח ולהיות קצת יותר יצירתיי אחרת כולנו נגמור במוסכי היבואן.

tomerbt
16-07-11, 23:51
הבעייה שאתה מתאר לא כל כך ברורה.בכל מקרה המסקנה שלך מוטעת,אין מצב שהמשאבה
החשמלית תגרום ל"מחסור"בדלק ועקב כך המנוע יאבד כח.
אני גם לא מבין את הקשר לנסיעה ב 4X4 ,מה עם נסיעה עירונית בפקקים?
חפש את הסיבה במקום אחר.

נ.ב כמה שזכור לי,ויטרה קרבורטור עם גיר אוטומטי,הוא רכב די עצלן.

עצלן או לא , אבל נוסע יפה בצמוד לפראדו וקינג שלא מתחשבים באחרים

tomerbt
16-07-11, 23:53
[QUOTE=raanan;396906]שאני אבין, שתלת V8 של קורבט ?
מה, V6 של פאגרו, או טרופר, לא מספק ?

מנוע ויטרה 1600 הזרקה V8 , לרכב היום שני דגמי V8 הזרקה וקרבורטור. הבלוק אותו בלוק ההבדל בגדול בראש, (אני לא מדבר על מחשב הזרקה וכל השאר)

8ball
17-07-11, 00:56
תומר דבר ראשון הV במנועים שלנו מגיע אחרי הספרה - 8V וכאן טמון הבדל תהומי. מדובר במנוע 8 שסתומים בסך הכל 4 בוכנות בטור מוכר ופשוט של ויטארה שהגיע בשני מודלים G16A הוא הראשון והמוכר מנוע קרבורטור 8 שסתומים פשוט. G16B מנוע 16 שסתומים המוכר מהויטארות היותר חדשות הזרקה רב נקודתית מנוהלת מחשב.
בין לבין הגיע מנוע במספר בודד של רכבים לרוב יבוא אישי של סידקיקים (המקביל האמריקאי לויטארה האירופאית\אסייתית) דגם מנו G16P שהוא בסך הכל ראש שמונה שסתומים עם סעפת\חליל של מוזרק עם הזרקה חד נקודתית. זה כל ההבדל. המנוע הוא אותו בלוק בכל הדגמים ושני ראשים שונים ראש 16 וראש 8 מכאן ההבדלים הם בתצורת ההזרקה\קרבורטור\אורכי-רוחבי (המנוע משותף גם לסוזוקי בלאנו)

לשאלתך תומר - אני לא חושב שהבעיה שלך היא לחץ דלק בקו אבל את זה אפשר לבדוק ברגע וחצי. אתה צריך לחפש את הבעיה בקרבורטור ואולי אפילו בסעפות יניקה\פליטה\אגזוז.

סופת המדבר
17-07-11, 16:24
4X4 בכביש נוסע טוב? (כמובן בקו ישר)

lishay7
19-07-11, 12:35
יש לי חדשות לכל אלו שחושבים שמשאבה של סובארו יכולה להזין מנוע 8 צילינדר כי היא לא יכולה להזין אפילו מנוע סטרוקר 6צילינדר כמו שצריך ולדוגמה אצלי בג'יפ הייתה מורכבת משאבה של סובארו המרובעת שאמורה להיות יותר חזקה מהעגולה המיניאטורית שמוכרים בחנויות החלפים ובבדיקת לחץ דלק כשהעודפים היה מבוטל היא נתנה 1.5 psi שזה בערך לחץ שתן של אדם ממוצע, אמרתי לא יכול להיות נביא אחת אחרת ונבדוק וגם השניה נתנה אותו לחץ.
אצלי מורכב קרבורטור הולי 600 cfm שדורש לחץ דלק מינימלי של 4 psi בכדי לעבוד כמו שצריך ואכן שהייתה המשאבה של הסובארו מורכבת על האוטו היה לי כל מיני גמגומים בסרק ודיליי בתגובת גז וכל אלו נעלמו כלא היו כשהחלפתי את המשאבה לאחת שמספקת 6 psi ואני עוד לא מדבר על ההבדלים בכוח מנוע מורגש לטובת המשאבה החדשה..
מעבר לזה כשהיה מורכב אצלי קרבורטור של סיקס עם משאבה של סובארו הייתי מגיע למצב שתא המצוף היו מתרוקן כמעט לגמרי במצבים של האצה חזקה או דיונה ארוכה והמשאבה לא הייתה עומדת בקצב למלאות אותו והטורים פשוט היו צונחים עד שהייתי מוריד את הרגל מהדוושה ונותן למשאבה כמה רגעים למלאות בחזרה את תא המצוף , ההרגשה הייתה דיי דומה לניתוק הצתה.
מיותר לציין שהפכתי כל פינה באוטו בישביל לשלול כל אפשרות אחרת לבעיה הזו ולבסוף זה היה הקרב' והמשאבה שפשוט לא הספיקו לצרכים של המנוע, ועוד דבר שעשיתי היה להרכיב משאבה יותר חזקה ממשאבה של סובארו על הקרב' של סיקס והפלא ופלא התופעה הייתה עדיין קיימת אבל באופן הרבה יותר חלש , משמע מכך שהמשאבה האחרת הייתה ממלאת את תא המצוץ מהר יותר והתופעות היו חלשות ונסבלות יותר.

lishay7
19-07-11, 12:36
יש לי חדשות לכל אלו שחושבים שמשאבה של סובארו יכולה להזין מנוע 8 צילינדר כי היא לא יכולה להזין אפילו מנוע סטרוקר 6צילינדר כמו שצריך ולדוגמה אצלי בג'יפ הייתה מורכבת משאבה של סובארו המרובעת שאמורה להיות יותר חזקה מהעגולה המיניאטורית שמוכרים בחנויות החלפים ובבדיקת לחץ דלק כשהעודפים היה מבוטל היא נתנה 1.5 psi שזה בערך לחץ שתן של אדם ממוצע, אמרתי לא יכול להיות נביא אחת אחרת ונבדוק וגם השניה נתנה אותו לחץ.
אצלי מורכב קרבורטור הולי 600 cfm שדורש לחץ דלק מינימלי של 4 psi בכדי לעבוד כמו שצריך ואכן שהייתה המשאבה של הסובארו מורכבת על האוטו היה לי כל מיני גמגומים בסרק ודיליי בתגובת גז וכל אלו נעלמו כלא היו כשהחלפתי את המשאבה לאחת שמספקת 6 psi ואני עוד לא מדבר על ההבדלים בכוח מנוע מורגש לטובת המשאבה החדשה..
מעבר לזה כשהיה מורכב אצלי קרבורטור של סיקס עם משאבה של סובארו הייתי מגיע למצב שתא המצוף היו מתרוקן כמעט לגמרי במצבים של האצה חזקה או דיונה ארוכה והמשאבה לא הייתה עומדת בקצב למלאות אותו והטורים פשוט היו צונחים עד שהייתי מוריד את הרגל מהדוושה ונותן למשאבה כמה רגעים למלאות בחזרה את תא המצוף , ההרגשה הייתה דיי דומה לניתוק הצתה.
מיותר לציין שהפכתי כל פינה באוטו בישביל לשלול כל אפשרות אחרת לבעיה הזו ולבסוף זה היה הקרב' והמשאבה שפשוט לא הספיקו לצרכים של המנוע, ועוד דבר שעשיתי היה להרכיב משאבה יותר חזקה ממשאבה של סובארו על הקרב' של סיקס והפלא ופלא התופעה הייתה עדיין קיימת אבל באופן הרבה יותר חלש , משמע מכך שהמשאבה האחרת הייתה ממלאת את תא המצוץ מהר יותר והתופעות היו חלשות ונסבלות יותר.

ינון
19-07-11, 13:16
[QUOTE=8ball;396922]תומר דבר ראשון הV במנועים שלנו מגיע אחרי הספרה - 8V וכאן טמון הבדל תהומי. מדובר במנוע 8 שסתומים בסך הכל 4 בוכנות בטור מוכר ופשוט של ויטארה שהגיע בשני מודלים G16A

ואני רציתי לשתול מנוע של גולף VR6 בסמוראי 93 החלום נשאר.

-->