PDA

צפייה בגרסה מלאה : החלפת שמן בסרנים עם ורילוק

Jacob80
17-07-11, 07:58
שלום,

הורילוק ברכב שלי מתפקד מאופן מפתיע (וגם די טוב האמת) אך למיטב הבנתי לא הוחלפו שמנים בסרנים בין 4 ל 7 שנים (או בין 100 ל 220 אלף ק"מ)..
אני צריך להחליף שמנים אבל חושש שמא אחרי ההחלפה הורילוק יפסיק לתפקד.

יש משהו שצריך לדעת לפני ההחלפה? מה סוג השמנים והתוספים שיש לשים (יש לי בבית VALVOLINE 75/140)?
יש בסיס לחשש שלי?

אשמח לייעוץ,
קובי

תמיר יהושע
17-07-11, 21:16
אם אתה מעוניין צור קשר לנייד 0578800246אשמח לעזור

ניר ל
18-07-11, 14:12
אין סיבה שהוורילוק יפסיק לתפקד בעקבות החלפת שמן, בדוק בספר אם דרושה הוספת תוסף למוגבל החלקה (לא זוכר, לדעתי לא אבל יש בוורילוק דיסקיות חיכוך אז רצוי לוודא) , השמן שיש לך מתאים ואולי אפילו כולל תוסף.

Jacob80
19-07-11, 08:55
למרות שהיה שרשור בנושא עדיין לא ברורה התשובה:

השמנים 75W/140 של רויאל פרפל או של וולוו הם מתוספים ביחס לא ידוע ולכן איך יודעים כמה תוסף יש לשים בכ"ז בכל סרן?
אולי קיימת אפשרות לקנות 75W/140 לא מתוסף? (אבל לא של מופאר במחיר של 250 שח לליטר) ואז לשים את התוסף לפי הספר?

קובי

ניר ל
19-07-11, 09:28
אם כתוב על השמן שהוא מכיל תוסף אז תשתמש בו כמושהו ,
יודע מה - תשתמש בשמן הזה בכל מקרה ואם תתחיל לשמוע רעש חדש בזמן סיבוב , תוסיף את הבקבוקון של MOPAR .

נמרוד - מערד
19-07-11, 09:38
קובי היי
את הרויאל פרפל שמים ונוסעים, עובד מצוין, את הוולוו ליין אני לא מכיר, במקרה זה תפעל לפי מה שניר כתב.
נמרוד

razzamataz
19-07-11, 10:01
אולי קיימת אפשרות לקנות 75W/140 לא מתוסף? (אבל לא של מופאר במחיר של 250 שח לליטר) ואז לשים את התוסף לפי הספר?

קובי

קיימת האפשרות, לקנות שמן לא מתוסף בצמיגות הנכונה ולהוסיף תוסף limited slip של BG, שמים לפי כמות השמן (שפורפרת ל1.7 ליטר)

אייל67
19-07-11, 20:34
היכן יש שמן בצמיגות הנכונה ולא מתוסף ???
אם קיים - זהו אחד הסודות השמורים במדינה ...

razzamataz
19-07-11, 20:42
היכן יש שמן בצמיגות הנכונה ולא מתוסף ???
אם קיים - זהו אחד הסודות השמורים במדינה ...

אתה מגזים! איזה שמן צריך 80-90 או 75-140? תרשום ואני יביא לך קישורים ליבואנים בארץ

אייל67
19-07-11, 20:51
75W140 סינטטי.
תודה מראש :)

אייל

razzamataz
19-07-11, 22:18
אז ככה... לכל חברות הדלק יש שמן לא מתוסף (ללא האותיות LS)
מחיפוש:
http://www.sonol.co.il/719/352.htm
אם לא יסכימו למכור לך פח קטן, אז תברר ךאיזה מוסך הם מוכרים, ותיקנה ישירות מהמוסכניק (טרי מהחבית)

חוץ מזה, לאור הנדסה יבואני רויאלפרפל
http://www.laoreng.co.il/?CategoryID=241

ועוד
http://www.moto-depot.co.il/product_info.php?cPath=23_452&products_id=3604&g_scroll=0

וגם שווה להתקשר לחנויות חלפים באזור שלך

דרך אגב אני לא יודע עם יש שמן לא סינטטי עם טווח כזה רחב, אבל עם יש זה יותר שווה
שמן באזור כמו גיר,טרנספר או דפרנציאל, הוא סגור, ללא בעירה וחבל סתם לשפוך אותו שנכנסים מים, סתם אוברקיל לדעתי

Jacob80
21-07-11, 10:01
להלן תגובתם של רויאל פרפל:

Good afternoon Jacob,

For the Jeep Grand Cherokees with the Vari-Loc differentials, Royal Purple Max Gear 75W-140(part #01301, quart bottle) does have in its formulation the correct amount of friction modifier for excellent functionality and wear protection with that system. You should not need to top off with any additional friction modifier at all. We have many Vari-Loc differential users running Max Gear as it is right out of the bottle and have received zero reports of any needing additional friction modifier.

Thank you for choosing Royal Purple and have a great day!

Jim Morrissey
Technical Services
Royal Purple, Inc.Good afternoon Jacob,

אייל67
23-07-11, 15:35
רז,

כיצד אתה יודע שהשמנים שציינת אינם מתוספים?
לפחות לגבי ה- RP זה לא נכון ... (ידעתי זאת עוד לפני התגובה שקיבל קובי מהחברה).

אייל

razzamataz
23-07-11, 19:47
כל ישצרן שמן יאהב עוד אותיות שמפארות את המוצר שלו
כך שאם לא רשום LS=LIMITED SLIP או friction modifiers אז אין בשמן תוסף

וגם, מאתרים זרים ששוטטתי בהם, שמת שמן מתוסף וקיים רעד,רעש, הם ממליצים להוסיף עוד תוסף כי היצרן לפעמים לא שם מספיק תוסף

אייל67
24-07-11, 21:14
רז,

אתה בטוח שאתה לא מתבלבל עם SL - דירוג איכות השמן לפי API ?
יש גם SJ , SM (למנועי בנזין) ועוד. בעיקרון ככל שהאות הלטינית השניה גבוהה יותר - כך השמן איכותי יותר ועונה לדרישות מחמירות יותר.

אייל

razzamataz
25-07-11, 11:00
לא אייל,

נכון יש את סימון איכות השמן, אבל כשהשמן מתוסף יופיע גם Limited slip additive
כלומר תוסף מגביל החלקה = LS לא SL
אין קשר לאותיות הנל ולתוסף השמן

ועוד משהו, דירוג האיכות היא בנוגע למנועים יותר או פחות מודרנים בעלי זיהום כזה או אחר ונוגעת לתקנות זיהום אוויר והנדסת המנוע, שוב...לשמן לדיפרנציאל\גיר\טרנספר צריך שמן טוב מחברה מוכרת אבל אין שום סיבה לשים סינטטי או לחפש שמן באיכות הכי גבוהה מבחינת זיהום אוויר?? כי השמן משמש רק כשמן במכלול סגור ואטום (עד שהם בורחים או מתערבבים עם מים לא עלינו)

השבוע אני עובר בחנות חלפים, אני אחפש לך שמן לא מתוסף, מאיפה אתה?

Jacob80
25-07-11, 15:33
רז, תסתכל על התמונה בלינק הבא:

http://www.royalpurple.com/prod-pdfs/max-gear-ps.pdf

ה (http://www.royalpurple.com/prod-pdfs/max-gear-ps.pdf)יצרן כותב על הבקבוק שזה מתוסף (LIMITED SLIP)

razzamataz
25-07-11, 15:46
צודק יעקב, לא היתה לי תמונה ברורה של במוצר

דרך אגב איך רויאלפרפל במחיר? הבנתי שגבוהים מאוד
בשמנו מצאתי וולולין ב 35-45 שקלים לאריזה של ליטר (סינטטי מלא אבל 80W90)

רז

אייל67
11-08-11, 20:31
הי רז,

הייתי בחופשה ...
אני מגוש שגב ועובד בחיפה - כל חנות בין השניים + כרמיאל היא בטווח :)
הדרישה לשמן סינטטי היא של היצרן, לא שלי. אני מנסה רק לענות על דרישות היצרן במחירים שפויים.
RP ידוע כשמן מתוסף, אולם החשש המקונן תמיד הוא שמא לא מדובר בתוסף friction modifier הזהה בהרכבו למקורי של מופר, או במינון הזהה למומלץ.
אם תמצא משהו - אשמח לשמוע.

שבת שלום,
אייל

razzamataz
16-08-11, 18:22
אייל,
כמה עולה השמן של מופר, וכמה של RP?
היום ראיתי שמן של וולולין סינטטי באריזת ליטר, מתוסף ומאושר על ידי GM, פורד וכיוצא בזה.... ב 140 שח
רוב החנויות שבהם עברתי (צריך לקנות שמן לעצמי) לא היה שמן 75-140
מה שכן אני יודע שבמוסך המעפיל יש להם 75-140, לא יודע עם מתוסף, בא מחבית של פז אני חושב
אני אבדוק באחים חדד בכפר סבא, להם יש הכל....אני מקווה..

אייל67
21-08-11, 15:51
ליטר (או יותר מדוייק - quart) של RP עולה 96 ש"ח (אני יכול להשיג הנחה מסויימת נוספת), ושל מופר, תחזיק חזק ... 290 ש"ח לליטר !!!
המילים: שערוריה, שוד לאור יום, מעשה סדום בקטין ועוד מתגמדות ואין בכוחן לתאר המחיר הנ"ל ...

אייל

razzamataz
23-08-11, 23:16
אכן מעשה סדום בקטין
אבל לפי תחשיב משתלם אז לשים RP או וולוולין, ובמידה ויש רעשים או התנהגות שונה להוסיף קצת מהבקבוקון של BG LSII
בקבוק של BG עולה 100 שח ומספיק ל 1.7 ליטר שמן

סתם שאלה, מה רשום בספר הרכב? יצרני שמנים מומלצים או רק מופר?

אייל67
24-08-11, 17:00
למיטב זיכרוני - רק מופר.

-->