PDA

צפייה בגרסה מלאה : סופה לא ״סוחב״ ובעיה בהנעה

maorovadia
17-07-11, 16:48
לצוות האתר ולגולשים שלום.יש ברשותי סופה משנת 95 ובזמן האחרון התעוררה בעיה של קושי ב״סחיבה״ (מנוע 4000 ליטר גיר רגיל) עשיתי בדיקות לכל החיישנים באוטו לפי מה שכתוב בספר מנוע ומערכת הדלק, וגם ביצעתי ניקויי לחיישני מערכת היניקה ( מנוע Ais וחיישן מצב מצערת). בדקתי לחץ תקין במערכת הדלק של 39 פי אס איי *זאת אומרת שאפשר לשלול את שסתום הדלק החוזר. מה שחשבתי אוליי זה משאבת הדלק אומנם היא בונה לחץ תקין אבל זה בסרק ויכול להיות שבמאמץ היא לא מצליחה לעמוד בקצב, ועוד בעיה שאוליי גם נובעת מזה קשה למנוע להניע כאשר הוא חם, כשהמנוע קר הוא מניע כמו רכב שנת 2011. אם למישהו קרה משהו דומה והצליח לפתור את הבעיה אני אשמח לקבל ייעוץ והכוונה בתודה מראש מאור עובדיה (אם לא הובן אז לא עדיין לא החלפתי משאוות דלק)

שחר-סופה
17-07-11, 22:56
היי ,
תנסה לפרט קצת על תופעת ה "קושי בסחיבה" שאתה מתאר . במה זה מתבטא ? (אם קיימים גימגומים/חיתוכים לדוגמא ) ובאיזה מצבים ?
כשאתה אומר שעשית בדיקות לכל החיישנים באוטו , תוכל לפרט איך ? האם הוצאת קודי תקלות
ממחשב ניהול מנוע ?
טיפול / פילטרים מתי נעשה או כמה ק"מ עבר מאז ? כנ"ל לגבי חוטי הצתה . ידוע לך בני כמה הם ?
נתחיל בזה ונתקדם .

שחר .

maorovadia
17-07-11, 23:19
שחר קודם כל תודה רבה על המענה. אז ככה יש ספר מנוע סופה שמצויין בוא איך לבדוק את החיישנים השונים באוטו בעזרת רב מודד בדקתי התנגדויות ורציפות החיישן עצמו לפי נתוני ייצרן בנקודת החיבור למחשב ובחיישן עצמו יש לציין שהמנוע עובד מצויין ממש ״עגול״ בלי גימגומים למיניהם לא הוחלף פילטר דלק לפחות אצלי( הג׳יפ שלושה חודשים בבעלותי) התופעה שהמנוע לא סוחב זה בעיקר במאמץ בזמן קניית האוטו בהילוך שלישי בהילוך כח הייתי עולה עלייה מסויימת ללא מאמץ והרכב היה מגיע לי בכביש ל140 קמ״ש עכשיו האוטו נופל בסלד במהלך העלייה וגם בכביש לא עובר 110 בנוגע לחוטי הצתה הם נראים לי דיי חדשים אבל אי אפשר לדעת לפי מראה ואני מאמין שהמנוע לא היה עובד עגול אם הם היו לא תקינים, בנוגע לקוד תקלה יש את הקודים הסטנדרטים 33 ו 55 המחשב מנתק הצתה רק בתחום האדום שזה בסדר אני כבר השתגעתי מה זה נראה לך?

yanivcj
18-07-11, 11:00
שלום מאור.
הבדיקות שביצעת לא תמיד מספרות את כל הסיפור. הרבה פעמים ניתקלתי בעבודה שלי שחיישן שמראה בדיקה תקינה ע"י רב מודד לא תמיד באמת תקין.
אני ממליץ לך לבדוק את עבודת החיישנים בזמן אמת (באנצעות סקנר) ולראות מה הם נותנים (איזה קריאה יש לכל אחד מהם בזמן שהתופעה מתרחשת).
צריך לבדוק לחץ דלק בזמן עומס, לפרק פלגים לראות מה הם מספרים (אפשר לראות לפי הצבע שלהם והמצב שלהם)
בהצלחה.

maorovadia
18-07-11, 11:28
טעות שלי שכחתי לציין שהפלאגים חדשים לגמרי בנוגע לבדיקת החיישנים באמצעות סקנר יקח לי קצת זמן לעשות את זה כי אני לא יודע כל כך איך לעשות את זה אני אתייעץ עם אבא שלי שהוא מהנדס חשמל, בדיקת לחץ דלק בעומס אני גם יבצע ואחזור עם תשובות יש אפשרות יותר למקד אותי איפה לחפש את הבעיה אוליי זה שקשה למנוע להניע כשהוא חם *מרמז על משהו יותר ספציפי?

מוני אורבך
18-07-11, 13:27
בדוק חישן קרנק, רצוי עם סקופ.

שחר-סופה
18-07-11, 19:25
או קיי מאור ,
' לשלוף ' קודי תקלה מהמחשב אתה יודע לבצע (ללא סקנר) ? אם לא , אסביר .
אני מאד מסכים עם יניב שחיבור לסקנר יתן את האינדיקציה הטובה ביותר מבחינת חיישנים וניהול מנוע .
הסקנר של הסופה נקרא D.R.B (אם זכור לי נכון) . אין לי מושג אם יש ליניב , אבל , אם יש ואתה באיזור המרכז שווה לך ליקפוץ .
ז"א , אין לך מושג בן כמה הפילטר דלק או מתי נעשה טיפול / החלפת פילטרים ? אם תוכל לברר אם הבעלים
הקודם זה טוב . לא תמיד , אבל זה יכול לסייע לך לשלול גורם חשוד ולהתקדם הלאה .
אמרת שביצעת ניקוי לכמה חיישנים במער' היניקה . בדקת או ניקית את ווסת הדלק שבקצה חליל האינג'קטורים ?
בדוק שהחזרת וחיברת צינוריות / חוטים / קונקטורים למקום למשל של חיישן ה MAP .
זה לא קל לאבחן דרך מחשב בעיה/תופעה ברכב . יש כמה כיוונים ונתקדם לאט לאט .

שחר .

yanivcj
18-07-11, 20:52
יש לי סקנר שיודע לקרוא קודי תקלות בסופות וגם לקבל נתונים ONLINE מהחיישנים בזמן עבודה.
קשה לכוון אותך למקום מסויים כי לפעמים לאותה תופעה יש גורמים שונים שיוצרים אותה וזה רק נראה או מרגיש אותו דבר.
מחשב הרכב קובע את פעולת המנוע לפי מספר פרמטרים שהוא מקבל מהחיישנים, בניגוד לקרבורטור במע' ההזרקה אתה קובע כמה אויר יכנס לסעפת היניקהי ע"י פתיחת המצערת, המחשב מקבל נתון מחיישן מצב מצערת על זוית הפתיחה של המצערת, הוא משווה נתון זה לחיישן כמות אויר או במיקרה של הסופה שאין חיישן כזה הוא משווה לחיישן MAP שזה חיישן לחץ מוחלט בסעפת היניקה, בהתאם לנתונים אלה המחשב מחליט כמה דלק להעביר דרך המזרקים וכך קובע את יחס הדלק/אויר למנוע. כמובן שיש עוד שחקנים בהם המחשב מתחשב לטובת שינויי התערובת, כגון חיישן טמפ', חיישן חמצן, את התזמון הוא קובע בהתאם לחיישן קרנק שקורה את הנתונים מגלגל התנופה וחיישן קאמשאפט שיושב בתוך הדיסטראבוטור. כאשר אתה עוזב את דוושת הגז, אתה סוגר בעצם את מעבר האויר למנוע, אבל מנוע ללא אויר לא יכול לעבוד, לכן המחשב נותן פיקוד למנוע הצעדים לפתוח מעבר אויר (עוקף המצערת) על מנת לייצב את הטורים וכך קובע גם את כמות האויר וגם את הדלק בהתחשב בכל הנתונים האחרים.
לכן קשה ללא בדיקות לכוון אותך לנקודה ספציפית.
כאשר אתה בעמידה בN, אם אתה נותן מכת גז במקום, המנוע מגיב מייד או קודם משתנק ואז מטפס בטורים ?
בדקת לחץ דלק ללא ואקום לווסת ? יש שינוי ? או שהוא נותן את אותו לחץ ?

maorovadia
18-07-11, 22:22
כשהמנוע בסרק אני נותן מכה של גז והוא מזנק בסלד ללא בעיה וגם עובד בסרק יפה מאוד ללא קירטועים לא ניסיתי לנתק את הצינורית של הוואקום ואז למדוד לחץ אבל סגרתי את צינורית הדלק החוזר והלחץ טיפס ל 90 פי אס איי מה שאומר שהשסתום הפנימי של המשאבה תקין והיא מצליחה לפתח לחץ, בנוגע לסקנר אני קצת עובד עצות בנושא, מחר בבוקר צריכה להגיע לי משאבת דלק שהזמנתי יש אפשרות שאחד ממכם יוכל לקבל אותי במהלך השבוע אני אגיע ואני לא נודניק ככה נוכל ביחד לפתור את הבעיה ולשתף את הפורום בפתרון אני לרגע לא חושב שמישהו עובד בחינם וככה אני גם יביא איתי את המשאבת דלק ואם זה לא זה אני אחזיר אותה ושוב תודה על המענה

סופת המדבר
19-07-11, 14:44
אתה מחפש מישהו שיפתור לך את הבעיה ויחליף משאבה
או רק שיחליף משאבה?
נ.ב
ניקוי \ החלפת מזרקים עשית לאחרונה?

מאיפה אתה?

maorovadia
19-07-11, 16:51
אני מקרית גת. לא עשיתי ניקויי/החלפת מזרקים אני לא מחפש מישהו שיחליף לי את המשאבה את זה אני יודע לעשות העניין הוא שאני מחפש מישהו שיעשה איתי ביחד בדיקות ונזהה מה הבעיה אני לא יתחיל להחליף דברים סתם אמרתי שאני אביא איתי משאבה למקרה שזה מה שהלך ואם לא אני אחזיר אותה לחנות, בנוגע למזרקים תקן אותי אם אני טועה אם הייתה איזשהי בעיה בהם המנוע לא היה עובד עגול וגם ניסיתי לנתק אותם אחד אחד ולראות שהם באמת עובדים וכן הם עובדים כי ברגע שניתקתי כל האחד בנפרד היה גמגום במנוע.

yanivcj
19-07-11, 21:03
זה שסתמת את צינור החזרה וקיבלת 90 PSI , אומר שהמשאבה בסדר, אבל לא אומר שהווסת בסדר.
אתה מוזמן להכנס אלי למוסך, אני אבדוק אתך את הרכב ואני אשתף אותך בתוצאות ובפתרון הבעיה. בתשלום כמובן.

maorovadia
19-07-11, 23:21
יום שישי 8 בבוקר זה טוב? אתה הבעלים של המוסך?

-->