PDA

צפייה בגרסה מלאה : סקר למזגנאים- יש לכם נסיון עם HC BASED REFRIGERANTS?

tzagi
23-07-11, 09:16
פורום בעיברית,
הסיכוי שאדם רגיל ידע על זה היא אפסית, לכן אני פונה ולמכונאים ומזגנאים(בלי קשר לכלי רכב)
אם כול מה שאתם מכירים זה 12,22, 134 או 502, זה בסדר,
אבל אני מעוניין לדעת אם מישהו שיחק בחומרים אלטרנטיביים

למי שלא מודע, מדובר על קוקטיילים של פרופיין ואיסו ביוטיין, חזק באסיה ,אפריקה ובחלק מארופה
הנצילות ידועה, כמו כן הבטיחות ושאר ההטבות בניגוד ל CFC ו HFC
מחפש מידע על השלכות שימוש לטווח זמן ארוך-אמינות.

תשפכו....(אם יש מה לשפוך..)

gp1
23-07-11, 13:26
• HC-12a® is designed as a drop-in replacement for ozone-depleting CFC R12 and global-warming HFC R134a refrigerant.
• HC-22a® is designed as a drop-in replacement for ozone-depleting HCFC R22 refrigerant.
• HC-502a® is designed as a drop-in replacement for ozone-depleting CFC R502 refrigerant.

בארץ עובדים עם החומרים הללו . רק כדי שתבין יש מספר סוגים של אנשים בתחום הקירור ומיזוג, והשם מזגנאים תואם רק לאחד מהם והם ברובם הגדול קוראים לזה גז תחליפי וכל הידע שלהם מסתכם בזה שזה קצת יותר זול מהאמיתי ..
רוב אלו שעובדים על מערכות קירור קירור + בתי קירור ומקררי סופרמקט ומסעדות ועוד ) ומערכות מיזוג הגדולות (מוסדי קניונים חניות גדולות ועוד) וגם עם המזגנים הקטנים ולמדו מיזוג וקירור ( לא הקורס המצחיק של 6 חודשים במיכללות ) יידעו ויבינו .

מתקני המקררים הביתיים - לרוב לא יידעו .

המזגנאים ( אלו שמלשכת התעסוקה נשלחו לעבוד כעוזרי מתקין , ותוך כדי עבודה למדו להחליף קבל או מנוע , ( באחת החברות הגדולות הם הוגדרו כ... עוזר שראה כי טוב, קנה סובארו שני מפתחות שבדי , לקח חבר ופתח עסק ) . וזה שהם עושים כסף זה רק בגלל שאנשים מחפשים לחסוך ולא לקבל איכות .( כן יש הבדל באיכות בהתקנות ) ו הם בטוח לא יידעו .

ב- 1996 R-12 הוצא משימוש בארה"ב לפי חוק פדראלי . דופונט ייצרו כבר אז גזי דרופ-אין בשמות dupont suva mp . MP39. MP66. H. °C R–401A R–401B R–402A R–402B R–4 C R–408A R–409A

וכן אז החלו להסב מערכות קירור לR-22 שזה כלל החלפות שסתומי התפשטות והוצאת השמן מהמערכת והחלפתו לחדש

כך בחשבון שעם התחלפות הגזים נוספו סוגי שמנים חדשים למערכות ( השמן חייב להתאים לסוג הגז הם מתערבבים ונעים במערכת כולה , שילוב לא נכון והגז לא לא יתנהג כמצופה ממנו ולא ייצור טמפרטורות ולחצים נכונים שימון מערכות המדחס לא יהיה תקין וכך או שהמדחס ייפגע או שלא יהיה קירור מתאים או צריכת אנרגיה מיותרת ויקרה
סוגי השמנים השונים
מינרליים
סינטטים: POE , PAO , PAG , Esters , Diesters , Silicones
סמי סינטטים: Alkyl - Benzezne , Hydrotreated
שמנים מיוחדים בעלי תקן מזון אמרקאי H1, H2 (עם אישורי כשרות)
שמנים לסביבות אגרסיביות (כימית) ולתנאי שימוש קיצוניים (טמפ',לחצים)

gp1
23-07-11, 13:53
כמו כן בארץ משווקים מקררים ביתיים עם גז R600 שהוא על בסיס גז טעי נקי בעל נצילות ויעילות רק מה . יש להיזהר לא להפשיר את המקרר עם מייבש שיער או מקור אש כי אז יש מצב לפיצוץ או התלקחות .

zik5
23-07-11, 15:52
מה אתם יודעים על התחליפ 22 שמשווק דיין תחת השם yr5
לא מוצא ברשת שום מידע על הגז הזה.

e-sheta
23-07-11, 16:37
אצלי אנחנו משתמשים בתחליף ל R502 בבניית מערכות הקפאה חדשות R507 בהקפאה עד מינוס 30 צלזיוס ,R22 עובד גם במערכות הקפאה והתחליף החדש ניקרא RS52מחליף אותו ללא צורך בהחלפת שמנים במערכות ,R12 מוחלף על ידי R409 ללא צורך בהחלפת שמן במערכות ,במיזוג אויר אני משתמש עדיין בR22 ניתן להשיגו יחסית במחיר זהה לתחליף מסוג RS42 לגבי הגז שמשווק על ידי דיין בארץ צריך לראות תוצאות מעבדה לגביו שמעתי שלפני כשנה היה מתקין שברכבו היתפוצץ מיכל כזה עקב חום .
לדעתי רצוי וכדאי לקנות גז ממשווק מוכר המציג בדיקת מעבדה לגז שמשווק על ידו או לחילופין מחזיק מכונה היודעת לזהות את הרכב התערובת של הגז הנימכר על ידו כרגע בישראל משווקים גזים לא איכותיים על ידי הרבה יבואנים לצערי ,רק לאחרונה שמעתי על R134שנימכר מאוד בזול יחסית ,הגז גרם נזק לטכנאי של חברת אוטובוסים גדולה
כיום מחיר הגז בישראל גבוה מאוד בגלל שהוקטנו רשיונות היבוא ליבואנים לארץ אך מחיר הקנייה בעולם נישאר יחסית זול בהרבה ממחיר המכירה בארץ .

gp1
23-07-11, 20:44
התכוונת ל- DYR-5

http://www.google.co.il/search?hl=en&source=hp&biw=1003&bih=592&q=DYR-5++refrigerant&btnG=Google+Search&oq=DYR-5++refrigerant&aq=f&aqi=&aql=1&gs_sm=s&gs_upl=3375l11171l0l13921l12l12l0l11l0l0 l265l265l2-1l1

הלקוחות הקטנים שלוחצים את מחירי השרות לאדמה זוכים לקבל את הגזים הללו . אתה לא יכול לשלם זול ולקבל איכות . הגזים מהודו וסין עושים את העבודה אבל המרכיבים שלהם לא איכותיים ויש גם לחות בתוך הגז והדברים הללו מקצרים את חיי המערכות .

בנוסף שוק התחליפים גדל מאוד עקב עליית מחיר ה-R22 האמיתי מפני שהמשרד לאיכות הסביבה העלה את המחיר עליו כדי להוציאו משימוש בארץ .
התחכמו היבואנים והביאו תחליפים אותם לא ממסים כמו את הדבר האמיתי . רק יהודים כמו יהודים כדי להרויח יותר אז מוכרים את התחליף ביוקר גם , רק שכאן היבואן מרויח ולא המדינה .

לגבי הצילנדרים של הגז ה- 13.5 ק"ג הם לא יכולים להתפוצץ מפני שיש להם כיפת ביטחון שמתבקעת חלקית ואז הגז משתחרר במכה כחצי נוזל וחצי גז בקפיאה . ( מתוך נסיון ) ראה תמונה למטה

tzagi
23-07-11, 23:58
ברכבי העולם מסתובבים המון חקויים ולכן, סיפורים על "מיכל שהתפוצץ מחום" לא בדיוק אמינים בלי לעשות אוטופסי על המיכל.

GP1
אם אני מבין אותך נכון, רוב "אנשי מקצוע" לא יתעניינו בחומר מסויים מעבר למחיר.....כן?
אני מעוניין במידע על שימוש ב"גז טיבעי" כתחליף לCFC וHFC והשלכות מהשימוש לטווח זמן ארוך,
על הנייר זה נשמע מעולה מעניין מה שנות עבודה יגידו...

איציק - 4X6ZH
24-07-11, 08:00
אני עוקב אחרי השרשור ועדין לא בדיוק מבין מה פותח השרשור מחפש

מנסיון אישי אני יכול לספר על גזים שמסופקים במארזים מקוריים ואין למשתמש שמץ של מושג מה הוא מקבל
אני יכול לספר על מכונת מיחזור שכל שסתומי ההגנה התפוצצו אחד אחד .
אני יכול לספר לזכות אותה חברה המיבאת את מכונת המיחזור אחרי הפעם השניה שהכל התפוצץ
היא הביאה מכשיר שהתחבר למיכל הגז ותוך כמה דקות הוציא פלט המפרט את רשימת הגזים שיש במיכל
היה שם הכל והרבה רק 134 לא היה במיכל! .
וזה רק תעלול אחד מתעלולי הגז המזוייף
וזה עוד לפני המדחסים המזוייפים
בקיצור אין דין ואין דיין כל אחד מביא מה שבא לו
כל סוחר מפיץ איזה גז שהוא מוצא יותר זול
ובסוף זה מתפוצץ פעם לטכנאי \ פעם לבעל המזגן
ובדרך כלל לא מצליחים להבין מה הסיבה .

איציק

zik5
24-07-11, 09:29
אבל הלקוח תמיד ישאל עוד בטלפון כמה יעלה לי מילוי גז....

tzagi
24-07-11, 18:36
איציק,
תאר לעצמך עולם יוטופי בלי חקויים וזיופים, ובו גם יש לך בחירה של שימוש בHC12A(נקרא לגז הטיבעי ככה).
השאלה שלי פשוטה,והתשובות שאני מחפש פשוטות, כגון:
כן, אני משתמש בזה כבר כמה שנים , זה אחלה והנה למה
או,
ניסיתי , זה דרעק והנה למה.

אבל הבנתי בדיוק את מה שאתה אומר, ואכן זה מערפל את המים.

מזגנים
24-07-11, 19:39
גו... מה ניגמר??

tzagi
24-07-11, 19:49
גו... מה ניגמר??

1.תרים טל
2. שלח לי מייל (ראה בחתימה), יש תמונות במיוחד בשבילך., וחוץ מזה בנתיים בסדר.

gp1
24-07-11, 22:06
http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_refrigerants

-->