PDA

צפייה בגרסה מלאה : כמה אמור ליהיות החום בסופה?

סופת המדבר
29-07-11, 23:18
ליפני שנה בערך הלחפתי טרמוסטט לערך יותר גבוה ,היה משהו בסביבות ה82 מעלות
והחלפתי אותו ל92-3 מעלות כי המנוע לא היה ''מתחמם מספיק''
נכון להיום בטיוליי דיונות \חולות החום מסתובב סביב ה100 מעלות (עם וונטה חשמלית שנדלקת ב98 מעלות ומתכבת ב93 אני יכול לישלוט בזה
שתידלק יותר מוקדם או מאוחר)
בעוד שאצל חברים החום עומד על 85-90 מעלות
השאלה מה כדי \עדיף ומה הגבול התחתון והעליון וש'מותר'' למנוע לעבוד?
האם כדי להחזיר את הטרמוסטט הישן (82) או להשאיר את זה
או שאולי בחורף את ''החם'' ובקיץ את ''הקר''?

שחר-סופה
30-07-11, 13:27
כתבת : " נכון להיום בטיוליי דיונות \חולות החום מסתובב סביב ה100 מעלות " . מה הטמפ' שנמדדה טרם לכן ?
סה"כ מדובר ביום חם , מאד חם . אם במאמץ הטמפ' הגיע לכדי 100 מע' צל' , אז זה יותר מסביר ולא הייתי דואג .
אין כאן שאלה כל כך של גבול עליון ותחתון . השאיפה היא שהמנוע יעבוד בטמפ' העבודה האידיאלית שהיא סביב 95 מע' צל ' .
סטיה ? 10 מע' לכאן או לכאן 85 - 105 .
-אין טעם לשחק עם פתיחת והחלפת טרמוסטט כל פעם בין קיץ לחורף .
-אתה לא יכול להשוות בין הסופה שלך לבין אחרת או בין רכב לרכב כיוון שיש משתנים רבים מידי להשוואה .
גודל צמיגים ,משקל , תקינות מער' הקירור (יש כונס או לא , מצב הרדיאטור -מעברים ורשת , טרמוסטט ועוד... )

שחר .

עוזי5555
30-07-11, 13:52
כתבת : " נכון להיום בטיוליי דיונות \חולות החום מסתובב סביב ה100 מעלות " . מה הטמפ' שנמדדה טרם לכן ?
סה"כ מדובר ביום חם , מאד חם . אם במאמץ הטמפ' הגיע לכדי 100 מע' צל' , אז זה יותר מסביר ולא הייתי דואג .
אין כאן שאלה כל כך של גבול עליון ותחתון . השאיפה היא שהמנוע יעבוד בטמפ' העבודה האידיאלית שהיא סביב 95 מע' צל ' .
סטיה ? 10 מע' לכאן או לכאן 85 - 105 .
-אין טעם לשחק עם פתיחת והחלפת טרמוסטט כל פעם בין קיץ לחורף .
-אתה לא יכול להשוות בין הסופה שלך לבין אחרת או בין רכב לרכב כיוון שיש משתנים רבים מידי להשוואה .
גודל צמיגים ,משקל , תקינות מער' הקירור (יש כונס או לא , מצב הרדיאטור -מעברים ורשת , טרמוסטט ועוד... )

שחר .

לפי הספר רכב הסופה צריכה לעבוד על 89 מעלות !

סופת המדבר
30-07-11, 22:46
לפי מה שאני רואה בספר רכב
הטרמוסטט אמור להיפתח ב90 מעלות וב103 הוא בפתיחה מלאה
ולפי מה שכתוב ''בצורה זאת מושגת התחממות מהירה של המנוע עד טמפ' עבורה נורמלית''
לא כתוב טמפ' מדוייקת של עבודה כי כמובן אי אפשר להשאיר את המנוע על טמפ' קבועה
אבל לפי מה שכתוב נראה לי שאני בתווך הנכון
אני מאמין ש103-4 זה הגבול העליון
אני יעקוב אחרי זה

-->