PDA

צפייה בגרסה מלאה : צמיגים לגראנד WK

gmb
02-08-11, 17:11
זהו... צעד הבא שהולך להיות מבחינת הרכב זה צמיגים ראויים
איזה צמיגים אני אוכל להשיג במחיר שפוי לג'אנט 17
או שאולי כבר כדאי לי להשיג סט ג'אנטים 16 של רנגלר כלשהו או גראנד ישן ואז להשיג צמיג מתאים?

נתקלתי במקרה בצמיגים של GOODYEAR דגם ה MTR המפורסם ... במידות של רנגלר שאמור לשבת לי יופי על הרכב (מידה של 255/75R17)
שזה גם סדר גודל של 32" ממש מתאים לעומת ה 245/65R17 שיש לי כרגע (מקביל בערך ל 29.5")
ככה שנקבל עוד קצת מרווח גחון...
הבעיה עם הצמיגים האלה זה המחיר... שנושק קרוב ל1400 שקל לצמיג....
ממש ממש מוגזם ומעבר לתקציב הזעום שיש לי כרגע...

רמי

נמרוד - מערד
02-08-11, 18:02
רמי
ג'נטים של גרנד ישן לא יתאימו לך, לרונן גניסלב יש ג'נטים "16 של רנגלר תבדוק איתו.
נמרוד

IlanHadar
02-08-11, 19:10
אני אהיה במוסך המרכזי ביום ו' (התקנת מיגון), אנסה לבדוק האם יש להם מידע לגבי צמיגים מאושרים לרכב.

לא נראה לי שמישהו מאיתנו מעוניין לנסוע על צמיגים שלא ברישיון. אם מישהו יודע מה מאושר לרכב זה יעזור.

הצמיגים המאושרים שברכבים שאני ראיתי הם:
245/65R17
245/60R18
ב ג'נט ה 17 יש צמיגי שטח אפשריים. ב 18 אין כלום.

ariel-ro
02-08-11, 20:08
תוכל לתת שנה, נפח מנוע, ושם מלא של הרכב?
אני אנסה לבדוק לך בAUTODATA מה המידות שאתה יכול לשים.

IlanHadar
02-08-11, 21:30
תוכל לתת שנה, נפח מנוע, ושם מלא של הרכב?
אני אנסה לבדוק לך בAUTODATA מה המידות שאתה יכול לשים.

אריאל תודה, יעזור מאוד, הדגם המדויק:
ג'יפ קרייזלר, גרנד צ'ירוקי, ייצור 2008, מנוע 4.7L דגם לימיטד, בכינוי היצרן WK.

הדגם הזה יוצר בין השנים 2005-2010.

gmb
26-09-11, 22:34
ההחלטה נפלה...
מה אתם הייתם מעדיפים?
צמיגים במידה של 255/75R17 במחיר מטורף כנראה, כי המבחר בעייתי, ואז יהיה לי סט צמיגים במידה הזאת על הרכב ואת הסט שיש לי כרגע למכור,
או לקנות סט ג'אנטים של רנגלר (כנראה) מהברזל הפשוטים האלה, בגודל 16" ואז לחפש צמיגים במידה של 245/75R16 שייתנו לי סדר גודל של צמיג 30.5" ואז גם יהיו סט נוסף לרכב לצורך טיולים פה ושם?
או שבכלל, וזה כבר ממש התפרעות מבחינתי ומבחינת הרכב לדעתי, אבל, אם כבר בסט ספייר עסקינן, לחפש לי צמיגים בגודל של 31.5" בערך ואז זה במידות של 265/75R16 או 235/85R16? או מה שאמצא בהתאם למחירים ולמלאים שיש לחנויות/אנשים

אני חושב שעל גבול ה31" זה סביר לרכב, גם מבחינת סחיבה עם הצמיגים האלה, וגם מבחינת עומס על החלקים... או שאולי אני טועה, ויש מקום גם לשים 32"?

רמי

IlanHadar
26-09-11, 22:56
אהלן רמי, הרבה זמן.

בשביל 255/75R17 תצטרך ספייסרים, אחרת הצמיגים יגעו בפלסטיק / מכלולים.

ראה כאן רעיונות:
http://www.jeepforum.com/forum/f67/wk-xk-wheel-tire-picture-combination-thread-1246013/index2.html

ש (http://www.jeepforum.com/forum/f67/wk-xk-wheel-tire-picture-combination-thread-1246013/index2.html)תסיים שלח לי צילום של רישיון הרכב ;)

gmb
28-09-11, 07:36
בשיקלול של הרכב, בלאי ועומס על רכיבי ההנעה, מה עדיף, ה 265/75R16 או ה 235/85R16
הגובה יהיה אותו גובה לערך, השאלה היא, האם הרוחב הרחב יותר יתרום במשהו או שעדיף להסתפק בצמיג צר שיתן לי את הגובה הנדרש, וכמו כן יתן לי שקט נפשי כיוון שיעמיס פחות על רכיבי ההנעה בגלל רוחב צר יותר

רמי

grand
28-09-11, 10:25
בשיקלול של הרכב, בלאי ועומס על רכיבי ההנעה, מה עדיף, ה 265/75R16 או ה 235/85R16
הגובה יהיה אותו גובה לערך, השאלה היא, האם הרוחב הרחב יותר יתרום במשהו או שעדיף להסתפק בצמיג צר שיתן לי את הגובה הנדרש, וכמו כן יתן לי שקט נפשי כיוון שיעמיס פחות על רכיבי ההנעה בגלל רוחב צר יותר

רמי

265/75 יותר מתאים, יותר יפה על הרכב, יציבות עדיפה בכביש.

boaz avrahami
28-09-11, 18:48
אם אתה מעוניין בגנטים של רנגלר מברזל אז יש אצלי סט של חמישה ממש חדשים בקוטר 16 עם מעגל חלוקה של חמישה חורים על חמישה אינטש.זה סט שלקחתי מחבר וגיליתי לאחר מעשה שאצלי המרחק בין הברגים קטן יותר...בועז

gmb
30-09-11, 23:50
265/75 יותר מתאים, יותר יפה על הרכב, יציבות עדיפה בכביש.

החשש שלי הוא איך הרכב יסתדר עם צמיגים במידה כזאת... לא רק הקוטר המוגדל (מ 29.5" ל31.5") אלא גם הרוחב של הסוליה יגדל מ245 ל265...

הסחיבה לבטח תפגע... וזה לא שהרכב הזה מהיר בצורה נעימה... עם איטיות מוספת זה עוד יגרע מהרגשת נהיגה נינוחה...

או שאולי ההבדל יהיה ממש מזערי ואין מה להסתכל על זה?

רמי

IlanHadar
01-10-11, 00:24
רמי,

הגדלה קיצונית של הצמיגים גורמת למספר בעיות, העיקרית נובעת מכך שמהירות הרכב מחושבת לפי מהירות הסיבוב של הציריות בגיר. בצמיג גדול מהירות הרכב גדלה כאשר הציריה מסתובבת באותה מהירות. זה גורם לכך שידועים מקרים שהגיר לא שילב להילוך הגבוה יותר (הילוך 5) וגם גרם לגיר ל"חפש" יותר הילוכים כיוון שהמהירות לא מתאימה לטבלת העומסים בגיר. בנוסף יש הרעה בצריכת הדלק.

ב 31.5" הבעיה קיימת בוודאות.

Hypertech מייצרים מכשיר שמתכנת את מחשב הרכב וגורם לחלק מהבעיות לעיל להיפתר:
http://www.hypertech.com/products-speedometer-calibrator.aspx

ב (http://www.hypertech.com/products-speedometer-calibrator.aspx)ארץ האפשרויות הבלתי מוגבלות עשו את ההסבה ותכנות מחדש סידר את הבעיות בגיר, נוסעים עם צמיגים כאלה. ללא השגת קופסת התיכנות לא הייתי הולך לכזה גודל צמיגים.

ד"א - חזרתי היום מהמרזבה והנקרות, צמיג מקורי ראשון הלך (ברכה ל-ל.כ. עבור התולעים והקומפרסור שלהם שהוציאו אותי החוצה ולגיא מהמוסך בעין יהב ששם לי צמיג חליפי בינתיים בחג!), אני מתקרב לנקודת החלפת הצמיגים אחכה לעידכונים. (הרכב גיבור בשטח...).

gmb
04-03-13, 17:02
יא-אללה... לא להאמין שכבר עברה לה שנה וחצי מאז השאלות האלה

דחיתי ודחיתי את הקנייה של הצמיגים, אבל הילדים גדלים ואני מתחיל לטייל יותר...

לכו תדעו, אוטוטו אני כבר אמכור את נשמתי לשטן ואז אוכל להשיג רנגלר רוביקון מדוגם להשביע את תאבוני...

אבל לבנתיים צריכים לסתדר עם הגרנד שממשיך להפתיע אותי לטובה בכל טיול...

אבל נושא הצמיגים עדיין בעינו... אני נתקלתי במודעה על צמיגים וג'אנטים של רנגלר רוביקון הישראל (245/75R17) שזהו בערך סדר גודל של 31".. הצמיג אמנם עדיין עם פורפיל כביש (חצי-חצי יותר נכון.. אבל בטיולי בוץ אני חווה את זה מחדש כל פעם שאלה הם צמיגי כביש ולא חצי שמצי...)
הגדלה של מידת הצמיג ל31" ייתן לי 2 יתרונות, הגדלה מרווח הגחון (ואיתו הזוויות של הבטן שהם הבעייתיות ביותר לפי כל הטיולים שהיו לי)
וכמובן האפשרות להורדת אוויר גדולה יותר וכמובן צמיג שיהיה עמיד יותר לעומת צמיג זהה עם חתך נמוך יותר..

החסרון הוא הגדלת יחסי ההעברה בגלל החתך הגבוה יותר, אבל זה לא כל כך נורא לטעמי (לפחות תאורטית, נראה מה יקרה כשבאמת ארכיב אותם).
ועל אותו משקל... הצמיגים האלה מסתבר עדיין מבוקשים, ועכשיו גם את הצמיגים האלה של הרנגלר רוביקון הישראלי נהיה קשה להשיג בתור משומשים.
צמיגים של דגם הסהרה (255/70R18) יהיו על אותו "המשקל" כמו צמיגי הרנגלר רוביקון או שהם יהיו מבחינתי כמו הצמיגים שכרגע יש לי, ולא ייתנו לי יתרונות כלשהם?
יש פה ושם מציאות של אנשי רגנלר שמחליפים מידות צמיגים ואפשרי למצוא סטים כאלה עם הג'אנטים במחירים של 1500 ש"ח-2000 ש"ח...
אפילו בתור סט שני זה מהווה תחלופה טובה יותר לעומת הצמיגים שיש לי... או שפשוט עדיף לי כבר להשתמש בהם באופן קבוע ולדאוג לרשום אותם ברישיון?

אתם חושבים שזה יהיה טעות לשים צמיגים כאלה? לרכב שכזה? פשוט לשכוח מזה ולהנות מהצמיגים שכרגע יש לי?

אני כבר נעול על זה שאני רוצה להחליף את הצמיגים, אבל אני עדיין אוהב לשמוע גם דעתם של חכמים ממני...

תודה
רמי

eysham
04-03-13, 18:52
רמי

אם אתה צריך יש לי סט ג'נטים של JK 16 שנשארו לי מה-WJ למכירה.
אתה מוזמן לבוא לבדוק אם הם עולים לך על הקליפר בלי לגעת.

איל

gmb
05-03-13, 23:06
תודה על ההצעה אייל
אבל יש הרבה "מציאות" של צמיגים וג'אנטים של 17" ו18" במחירים נמוכים, ולכן הם עומדים בתקציב ה"בזבוזים" שלי... הם אפילו זולים יותר מצמיגי 16" בגלל שאין להם ממש ביקוש

השאלה היא אם אני אקבל יתרונות כלשהם במעבר ל 245/75R17 או 255/70R18...
או שזה סתם מיותר, ולא ייתן לי יתרונות כלשהם מבחינת עבירות אלא רק מבחינת גובה מהקרקע...

הייתי רוצה לשמוע מה חושבים מומחי האתר שמבינים בזה קצת יותר ממני...

eysham
05-03-13, 23:30
רמי... יש סיבה שלג'נטים יש פחות ביקוש ככל שהגודל שלהם עולה (ואני לא מתכוון ל-22" על האמר מניקל)
מבחינת רכב שטח הכי טוב זה כמה פחות ברזל וכמה יותר גומי.
17 זה גדול על גראנד. 18 זה מעל ומעבר ולא משאיר צמיג.

ה-245/75R16 תפור על גראנד. לפחות ב-WJ לא נוגע בכלום, לא צריך לחתוך, לא יחסי העברה, ציריות מחוזקות... ולא שום התאמות.
מעל זה אתה מתחיל סרט. לא שאין גראנדים עם 37" או יותר, אבל זה לא כאן... אתה תקנה צמיגים בזול ותשלם מכל הכיוונים האחרים.

הסיבה היחידה שאני נשאר עם ה-17 על הרנגלר זה כיוון שזה מאושר וחוקי עם צמיג 32. (255/75R17)
אם היה מאושר צמיג 32 או 33 על ג'נט 16 לא הייתי חושב פעמיים.

איל

gmb
05-03-13, 23:55
אתה צודק אייל
הכי אידיאלי היה באמת לרדת ל16" ולשים צמיגי 245/75R16
אבל העלויות כאן מגיעות כבר ל3000 ש"ח מינימום במידה ואמצע צמיגים נורמליים ממישהו שמוכר...
את ה-17 או 18 אני יכול לקנות סט של חמישה צמיגים וג'אנטים במחיר של בערך 1500 ש"ח
פחות מחצי מחיר וסט שלם מוכן... מה גם שאני מעלה את גובה הדופן של הצמיג (ל75% בגודל ג'אנט של 17" או ל70% בגודל ג'אנט של 18")
הגודל הכללי של הצמיג יהיה היינו הך בשני המקרים (בערך 31" או 31.5") שזה כבר יתרון של כמעט 2" מעל מידת הצמיג שיש לי כעת...
השאלה היא, האם באמת זה ייתן לי יתרון בשטח מבחינת צמיג וגודל (האם בגלל גובה הדופן של הצמיג אני ארוויח עוד קצת יכולת בשטח)? כי את הגודל אני כן מרוויח בשתי המקרים
או שבאמת כמו שאתה רושם, לא להתרחק לכיוון אמריקה ולרדת לכיוון ה16"? מה שמייקר לי בסופו של דבר את ה"חבילה"... שבכל מקרה מבחינת אישתי כמובן שהיא מיותרת ואין לזה שום צורך...
האמת שהיא צודקת, אבל זה כל כך מדגדג לי הרבה זמן שאני חייב כבר לעשות משהו עם זה לפני שאוכל את עצמי.... :)

רמי

eysham
06-03-13, 09:14
רמי,

אני לא נכנס לך לכיס או לשיקולי תקציב... אבל...
לדעתי (בלי הכרות אינטימית עם WK) אם אתה עובר את ה-30.5" עד אולי 31" זה ידרוש עוד הוצאות מעבר לעלות הצמיגים והג'נטים.

איל

עריכה: ראיתי עכשיו בלוח שרמי גראנד מוכר 3 BFים 245/75R16 במצב טוב במחיר טוב. ממליץ לך לבדוק איתו מה המצב שלהם
ולחפש עוד אחד או אפילו זוג שיהיה גם ספייר ממקום אחר.

berdi
06-03-13, 23:29
רמי, למה ירדתי לצמיג 16? בגלל שהוא יותר זול מצמיג 17 או 18,
תבדוק בכמה מקומות, צמיג 16 50/50 עולה בין 550 ל1000 חדש!
גם שטח מלא אתה יכול למצוא במחירים שפויים פחות מ3000 ש"ח לסט.
אם תרצה טלפונים תשלח בפרטי.
בהצלחה
נתן

-->