PDA

צפייה בגרסה מלאה : מחפש משקפי מגן איכותיים

רון נחמן
06-08-11, 17:53
השבוע, במהלך עבודה עם דיסק חיתוך (ידני), נכנס לי שבב לעין ("גוף זר" בלשון הרפואית).

המעצבן הוא שזו פעם שנייה שזה קורה לי, ובשתי הפעמים עבדתי עם משקפי מגן. בפעם הראשונה אלו היו סתם משקפיים, והפעם עבדתי עם מסיכה מלאה.
בשתי הפעמים השבב השתחל מלמטה ישר לתוך העין.

יצא לי לראות בארץ משקפי מגן שלדעתי ימנעו ממני את התענוג המפוקפק בעתיד - מסיכה שלמה, שהחלק העליון שלה הוא מעין משקפי צלילה שסוגרים את העיניים מכל הכיוונים וחלק נפרד שמגן על שאר הפנים מפגיעת שבבים.
יש למישהו מושג איפה אפשר לקנות אותם? או לחלופין המלצות על אלטרנטיבה?

ובכלל, אם תהפכו את השרשור הזה לשרשור אביזרי בטיחות אני לא איעלב.

Pilon
06-08-11, 19:01
לפי התאור שלך, נשמע שמדובר במשקפי מגן \ מסיכה המיועדת לאיירסופט.

עריכה: מצאתי את זה
http://www.rotemsafety.co.il/images/products/38/bolle%20דגם%20Blast2.jpg

אמיר ב.א
06-08-11, 19:27
באותו הקשר , עדיף תמיד לעבוד עם דיסק כאשר השבבים עפים ממך והלאה ולא אליך,
אם אפשר , לא להיות במישור הדימיוני שבו מסתובב הדיסק , וככה מקטינים עוד יותר את הסיכוי ששבב ימצא את דרכו אליך.

omri_t
06-08-11, 19:29
ברוך הבא למועדון!

בסבב בחינות האחרון בתואר השני, מצאתי את עצמי מתקשה לקרוא את טופס הבחינה.
כשיצאתי הלכתי למיון, שם מצאו לא מעט שבבי אלומניום, עא"פ שעבדתי גם אני עם משקפי מגן וע"פ כל הנדרש בסוג כזה של עבודה.

כאן נשברתי.

ורכשתי משקף שנצמד לפנים, עם גומי שמחזיק וספוג שיעשה טיפה יותר נעים.
איביי.
כולל תקן והכל.
אנסה לחפש לינק.

רון נחמן
06-08-11, 19:39
באותו הקשר , עדיף תמיד לעבוד עם דיסק כאשר השבבים עפים ממך והלאה ולא אליך,
אם אפשר , לא להיות במישור הדימיוני שבו מסתובב הדיסק , וככה מקטינים עוד יותר את הסיכוי ששבב ימצא את דרכו אליך.

ידוע, אבל אני עוסק בזה כמקצוע ולא "בחצר האחורית" - לכן הדבר לא תמיד אפשרי.
מה לעשות - לפעמים אתה נדרש לעבוד בזוויות בעיתיות, או כשהדיסק מסתובב בכיוונך. חד משמעית יש גם צורך במיגון נכון.

רון נחמן
06-08-11, 19:42
לפי התאור שלך, נשמע שמדובר במשקפי מגן \ מסיכה המיועדת לאיירסופט.

עריכה: מצאתי את זה
http://www.rotemsafety.co.il/images/products/38/bolle דגם Blast2.jpg

מאוד דומה למה שאני מחפש - אבל ראיתי שהם מיועדים "להגנה מאבק וכימיקלים" - אני אצור קשר עם החברה לגבי הגנה משבבים.
תודה

kobiarava
06-08-11, 19:49
מיגון, איכותי ככל שיהיה, לעולם לא יכול להוות תחליף לשכל הישר. לא עובדים כשהדיסק מסתובב לכיוונך, נקודה. בטח אם אתה עושה את זה כמקצוע-אתה אמור לדעת. עזוב רגע שבבים, משקפיים, מרשימים ככל שיהיו, לא יגנו עליך אם הדיסק יחליט להתפוצץ לפתע ולהעיף קרעים ממנו לכל עבר. כמובן שחשוב לעבוד עם משקפי מגן טובות, אבל גם עם המשקפיים (ואף פעם לא בלי!), תקדיש דקה לפני הפעלת הדיסק למחשבה על כיוון החיתוך ופיזור השבבים, ותמיד תתכנן אותם ככה שהם יעופו ממך והלאה ולא כלפי הגוף\פנים.

קובי (שגם עובד עם דיסק כל יום ולא חוטף שבבים בעיניים)

אמנון
06-08-11, 20:06
גם לי יצא להגיע למיון כמה פעמים עם גוף זר בעיניים. דווקא חתיכות שלאקה היו המקרה אצלי ולא שבבים מדיסק.
אלו למרות מיגון.

כיום אני עובד עם מסכה של 3M שגם בעלת הגנה נשימתית.
השם המדויק הוא 3M 6000 series full face mask
הפילטרים מתחלפים. החסרון הוא שהשמשה שלה לא. וכאשר היא נשחקת והראות דרכה נפגמת זו בעיה.
אבל אני בטוח שיש דגם שכן מתחלף.
עולה הון אבל שווה כל שקל ממנו.

זה המוצר;

ש01
07-08-11, 08:28
ספק ציוד מגן הגדול בארץ הוא עמוס גזית בפ"ת.
אצלו תמצא הכל ואם אין, או אם צריך - עצה.
(אין לי קשר איתו, אבל בכל המעלים בהם עברתי בקריירה התעשייתית שלי(4) רכשנו את הציוד אצלו).

BackDoorMan
07-08-11, 16:19
ה 3M עולה 100$ בחו"ל.

רון נחמן
07-08-11, 18:32
מיגון, איכותי ככל שיהיה, לעולם לא יכול להוות תחליף לשכל הישר. לא עובדים כשהדיסק מסתובב לכיוונך, נקודה. בטח אם אתה עושה את זה כמקצוע-אתה אמור לדעת. עזוב רגע שבבים, משקפיים, מרשימים ככל שיהיו, לא יגנו עליך אם הדיסק יחליט להתפוצץ לפתע ולהעיף קרעים ממנו לכל עבר. כמובן שחשוב לעבוד עם משקפי מגן טובות, אבל גם עם המשקפיים (ואף פעם לא בלי!), תקדיש דקה לפני הפעלת הדיסק למחשבה על כיוון החיתוך ופיזור השבבים, ותמיד תתכנן אותם ככה שהם יעופו ממך והלאה ולא כלפי הגוף\פנים.

קובי (שגם עובד עם דיסק כל יום ולא חוטף שבבים בעיניים)

אני מודה לך על השיעור החשוב, אבל אני אשמח אם זה יישאר דיון על אמצעי מיגון.

ותודה למגיבים.

אמנון - אני מנסה להיות ריאלי - המסיכה הזאת אפשרית לעבודה שוטפת? לא קצת חונקת...?
אגב, האופציה המועדפת עליי כרגע היא עבודה עם משקפת סגורה (כמו לצלילה) ומעליה מסיכה שלמה לפנים. המשקפת נשארת עליי גם כשאני צריך לעבוד מתחת לרכב, ומונעת גם כניסה של לכלוך פחות מאיים.

-->