PDA

צפייה בגרסה מלאה : מישהו מכיר את החוק של מגן חזירים ??? ממתין לתשובה מהירה בבקשה

yanivtoti
07-08-11, 17:46
אשמח לקבל תשובה מהירה ממישהו שיודע ואולי מכיר את החוק...
שוטר עצר אותי ונתן לי 3 ימים להגיע לתחנת משטרה לאגף תנועה כדי להראות להם שהורדתי את המגן חזירים מקדימה . נוצר בנינו ויכוח שלטענתו זה לא חוקי ואסור .
ואני לפי בדיקתי ראיתי וקראתי באינטרנט כתבה מ YNET שמשנת 2008 אסור להתקין ברכב חדש את המגן.
יצרתי קשר עם אספיר שהם אלה שהתקינו את המגן והבחור הנחמד שענה לי שם ( אורי ) הסביר לי שהשוטר לא מבין ומכיר את החוק ..
השאלה שלי מה אני אמור לעשות ?
בתודה מראש
יניב

asafk
07-08-11, 19:23
לפי החוק, מ2008 אסור להתקין. לרכב ישן יותר לא אמורים לחייב להוריד. אבל למה אתה צריך את זה? מיותר ועשוי לגרום נזק לרכב.

אסף.

yanivtoti
07-08-11, 22:04
המגן כבר הוכיח את עצמו גם בשטח מפיצוץ החזית ברכב וגם בתאונה שלי לא קרה כלום והרכב השני הושבת. עניין של העדפה

dingo1st
07-08-11, 22:26
גם לי קרה אותו מיקרה רק בלי ללכת לתחנה כדי להראות שהורדתי...
תכלס.. סתם לא מוסיף... אני לא יודע איזה רכב יש לך אבל את כל המהלומות שהמגן חוטף צריך להעביר לאן שהוא וזה הולך ישר לשלדה...
זה נכון כשאתה ניכנס באיזה מזדה/סובארו/טיוטה ... פח כל שהוא...אבל עם הזמן תראה תוצאות ברכב...
בנינו כמה חזירים כבר יש בפ"ת????
אני גר במקום שורץ צבועים תנים וכל טוב הארץ וב"ה עד היום כלום...
אז אולי זה טיפה יפה (לדעת מישהו..) אבל לא ממש חיוני...
ונכון היום זה כבר לא חוקי ....אותו שוטר הגדיל לעשות והסביר לי שישנו סעיף היתר כמו למי שיש טמבון כננת...זה צריך להופיע ברישיון...
זה אני חושב שחפרתי מספיק

idan_ti
07-08-11, 22:45
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3330458,00.html

דרור ברלי
08-08-11, 00:44
מגן חזירים זה דרעק. זה רע. זה מכוער. זה מסוכן. טפו טפו, מלח מים מלח מים. הכל נכון - אבל...

תפקיד השוטר לאכוף את החוק. לא יותר, לא פחות. השוטר אמור לדעת את החוק שהוא אוכף, כלשונו. לא יותר, לא פחות. בשביל זה יש חוקים, נכונים ומוצדקים או שלא, ואין כאן מקום לפרשנות אישית. לא שלך ולא של השוטר. נקודה. סוף.

אז צריך לבדוק טוב טוב בתקנות. אני יודע שאסור להתקין מגן חזירים בכל רכב חדש ממודל 2008 ואילך וטוב שכך. לא שמעתי עדיין על איסור להתקין אותו על מכוניות ישנות יותר וחבל שכך - אבל זה לא העניין. אם מגן חזירים עושה לך טוב וזה מותר על פי החוק - אז שכולם יקפצו. אתה לא עבריין.
אז שוב - תבדוק. אם השוטר "טעה" במזיד (ולצערנו, שוטרים לא טועים כאן בתום לב. לעולם), יש מקום להתלונן עליו ולזמבר אותו חזק.
לטעמי - אפילו רצוי.

yanivtoti
08-08-11, 08:11
שמחתי לקבל את דעתכם תודה רבה. ואם זה יפה חיוני מכוער או מכל סיבה... דעתי היא כן להשאיר.

ש01
08-08-11, 09:28
סיפור קצר - מהימים שעדין היה מותר.
השנה - 1989, בוקר, חיפה ואני חייל בחובה, היום מסיים קורס חובלים ויורד מהדירה השכורה (כן, אז צה"ל שילם לנו שכ"ד כבר בשלב האחרון בקורס) לבסיס.
הרכב - סובארו טנדר, 1600 (2X4, בטנדרים אלו 4X4 אינו נדרש) עם "ערכת צ'חמוביל" - קשת יפה ומגן חזירים מיצור עצמי.
ליד בית החולים האיטלקי, בעומס כבד ובמהירות של כ-30 קמ"ש, עולה חדשה מחליטה לחצות בין המכוניות, חזית האוטובוס מימיני מפספסת אותה במילימטרים ועכשיו, כשני מטר לפני מתייצבת הגברת.
כמובן ששני מטר וחלקיק שניה לאחר מכן היא כבר שכבה על מכסה המנוע (רק הכפכף המשיך בתעופה מרשימה תוך הפגנת יכולות וירטואליות וסלטות אין ספור לגובה מדהים..).
אמבולנס ומשטרה אני הזמנתי, אותה היה צריך להכניס כמעט בכח לאמבולנס (כי היא מאחרת לאולפן).
כאן אני מגיע לסבה לכתיבת הסיפור:
בוחן התנועה שהגיע אמר שאמנם המגן הקדמי אינו חוקי (1989 זוכרים?) אבל ללא כל ספק הוא הציל את הגברת שיצאה מהאירוע ללא פגע, והחזיר לי את רשיוני תוך סגירת האירוע.

ד ו ר ו ן
08-08-11, 23:49
נשמע לי כמו בוחן אהבל או מגן חזירים שלא מגן מכלום..
חלק גדול מהרעיון של "מגן חזירים" הוא למנוע את טיפוס החיה הנדרסת על מכסה המנוע, ניפוץ השמשה וכניסה לתוך הרכב, תוך פגיעה ביושבים בו (זה בנוסף לשמירה על חזית הרכב והרדיאטור).
התוצאה של זה היא משהו בסגנון של רגליים ותחת של חיה מציץ החוצה משמשה קדמית מנופצת כשרוב החיה בתוך הרכב, וכשזה קנגרו או חזיר במשקל עשרות ק"ג, זה גם הורג (את הנהג אן הנוסע), בארץ זה כבר קרה עם חמורים וגמלים בדרום.

אם היא עפה על מכסה המנוע, המזל שלה, לא פחות משלך, זה שהמגן שלך היה מעאפן מספיק לא לעשות את התפקיד שלו..

ש01
09-08-11, 08:26
בהחלט !
המגן ישב נמוך וזרק אותה כלפי מעלה.
מזל לשנינו, בשילוב מהירות נמוכה.

ד.א.,
איביזה 88 פגעה בגמל בכביש הערבה, הנהג יצא ללא שריטה אך , לצערנו, אלמן.

-->