PDA

צפייה בגרסה מלאה : פירוק דשבורד ב- XJ

Do-V
20-08-11, 08:53
אני צריך להגיע ליחידה הפנימית של המזגן שנמצאת איפשהו מאחורי הדשבורד. לאחר נסיון מאכזב עם 2 בעלי מקצוע לא נותר לי אלא לבצע את העבודה בעצמי.
מישהו יכול לצרף לינק או הנחיות כיצד לפרק את הדשבורד?

JustDoB
20-08-11, 15:00
איזו שנה ה XJ ?

נמרוד
20-08-11, 22:24
ממליץ לך לעבוד עם ספר טיפולים. הכי זמין זה היינס שאתה יכול להזמין באמאזון ולקבל תוך כמה ימים. פירקתי פעם או פעמיים את כל הדשבורד בצ'רוקי שלי, למען האמת אני צריך לעשות זאת שוב בזמן הקרוב, בסך הכל זה לא מסובך. אני לא עושה זאת בלי הספר והאיורים שבו. למדתי כבר לפני שנים שזו הדרך, לפחות עבורי, אחרת או ששוברים כל מיני קליפסים וחתיכות פלסטיק קטנות ומקללים את האם-אמא שלי שאחראית לזה שנולדתי מטומטם, או שמבזבזים שעות רבות על ניחושים, כשהסדר הנכון של כל דבר מאויר בברור בספר. בדרך כלל אגב, גם מבזבזים שעות וגם שוברים דברים.

זו גם הסיבה שאנשי מקצוע לא רוצים להכנס לזה - ואני מבין אותם לגמרי.

Saar
21-08-11, 14:16
הי,
תנחומי.
וברצינות.... לגבי הספר ,אם תצליח למצוא זה יהיה מעולה. בזמנו אני לא מצאתי ספר לדגם החדש - 99 ומעלה.
(עד 98 היו די הרבה....)
אם האוטו שלך מודל 99 ומעלה, שריין לך יום עבודה מלא לצורך העניין+מקום בו אתה יכול להעמיד את האוטו אם אתה גולש מיום עבודה אחד (האוטו לא יכול לזוז עד סיום ההרכבה...) - צלם כל שלב מכמה זויות. זה עוזר בהרכבה...
אנסה לכתוב את מה שאני זוכר + לקחים ממה שאני עשיתי - קח בחשבון שעברו 5-6 שנים בערך מאז שפירקתי אצלי.
1. אם אתה בחניה של בית משותף/רחוב סגור את חלונות הרכב (כן, אני רציני, אם יגמר לך היום לפני שתסיים את העבודה - לא תוכל לסגור את החלונות ולא נעים להשאיר רכב פתוח באיזור ציבורי.
2. נתק את המצבר.
3. כיסוי הפלסטיק העליון יוצא ראשון, תוך כדי משיכה עדיכה כלפי מעלה - זהירות, יש שם פיני פלסטיק קטנים שהחום והשמש במשך השנים לא עשו להם טוב...
4. אם אני זוכר נכון - בשלב הזה אתה אמור לראות את חיבור כרית האויר של הנוסע - זה הזמן לנתק את הקונקטור שלה.
5. הסר את הפנל הקידמי (איזור הרדיו/מזגן) - שוב משיכה עדינה לכיוונך.
6. הסר את כל הפלסטיקה מתחת להגה - 3 ברגים + כיסוי המתכת שמתחת להגה - 2 ברגים נוספים.
7. צמוד למוט ההגה יש קונקטור גדול - נתק אותו
8. בשני צידי הרכב יש 2 קונקטורים גדולים מאוד (משהו כמו 10 ס"מ על 10 ס"מ) במרכזם בורג ~10-11 מ"מ (אני יודע, זה אינצ'י אבל אני לא זוכר את המידה המדוייקת)
נתק גם אותם
9. בשלב הזה בערך, אתה אמור לראות 6 ברגים שמחזיקים את לוח השעונים לאוטו (או אולי 4? לא זוכר בודאות) מן הסתם תמצא אותם בקצוות לוח השעונים. הברג אותם החוצה
10. אם אני זוכר נכון, בשלב הזה, לוח השעונים אמור לזוז מעט. לא חייבים לפרק את ההגה על מנת לשלוף את היחידה הפנימית.
11. היחידה הפנימית נראית כמו גוש שחור מאחורי לוח השעונים. על מנת להוציא אותה, יש לפרק את צינורות חימום המים שמתחברים אליה (זה זמן טוב להחליף גם את הרדיאטור הפנימי) ואת חיבורי המזגן - שים לב לרוקן את הגז קודם!!!
יש כלי יעודי לפתיחת החיבור של הצינורות האלו- 10$ מאיביי בערך.
12. אני מקווה שידיך עדינות ורזות :-) היחידה השחורה מחוברת עם 3 ברגים לקיר האש. האומים נמצאים על קיר האש מצד המנוע, אם אני זוכר נכון , מפתח 11 או 10 אמורים להתאים, אתר את האומים ופתח אותם.
13. אחרי שהכל משוחרר, הסט את לוח השעונים לכיוון ההגה כמה שניתן ומשוך בזהירות את היחידה הפנימית החוצה.
אם משהו תקוע - עצור - כנראה לא שחררת את כל מה שצריך

14. פתח את הקופסה השחורה (ברגים מסביב) והחלף את היחידות הפנימיות.
15. סגור הכל בסדר הפוך.

אני מקווה שלא שכחתי כלום, זו הייתה העבודה המשמעותית הראשונה שעשיתי לבד על הצ'ירוקי.
אתה יכול להתקשר אם אתה צריך עוד משהו, לא בטוח שאזכור,אבל אפשר לנסות.
סער

ד"א, נמרוד, גם אם עובדים לפי הספר, במודלים האלו הפלסטיקים כבר יבשים לגמרי ומאוד שבירים.

eysham
21-08-11, 15:25
זה ל-98, אבל שיהיה.
כמה זה שונה??

http://www.jeepforum.com/forum/f11/my-actual-evaporator-heater-core-removal-installation-thread-592844/

איל

Saar
21-08-11, 16:18
זה אמור להיות זהה.

הנה כמה תמונות רלוונטיות בשרשור שאיל העלה:
http://www.jeepforum.com/forum/f11/my-actual-evaporator-heater-core-removal-installation-thread-592844/index4.html

(http://www.jeepforum.com/forum/f11/my-actual-evaporator-heater-core-removal-installation-thread-592844/index4.html)

Do-V
21-08-11, 22:25
2001

Do-V
21-08-11, 22:37
תודה לכולם.
מה שנשאר עכשיו זה למצוא מקום מתאים וזמן.
wish me luck

Do-V
21-08-11, 22:41
בדיוק מה שהייתי צריך. תודה רבה

-->