PDA

צפייה בגרסה מלאה : תקוע בהילוך רביעי

elirangr
22-08-11, 14:34
שלום לכולם !
יש לי רכב גרנד צירוקי שנת 2007 מנוע 4700 בנזין ,בשבוע האחרון, בדרך כלל לאחר נסיעה של כ 10 דקות כשהכל תקין הרכב עובר להילוך רביעי נתקע שם (גם אם אני מכבה את המנוע ומתניע שוב ) וגם הטיפטרוניק לא פועל במצב זה.
כאשר אני מכבה את הרכב לזמן קצת יותר ארוך (15 דקות בערך ) אז הוא שוב עובר ל דרייב , הייתי במוסך והתקלה היא P0750 אבל לא בטוחים בדיוק מה הגורם לתקלה והם רוצים לעשות הרבה בדיקות (בנוסף הם לא בטוחים שזו גם באמת התקלה).
בנוסף כאשר חיבר את הרכב למחשב זה מראה לו שהחום של השמן גיר עומד על מינוס 19.444 מעלות
מישהו מכיר ? או חושב שהוא יודע מה הבעיה או באיזו צורה לפעול \לבדוק בהמשך ?
תודה מראש !

yanivcj
22-08-11, 14:58
שלום אלירן.
תקלה P0750 אומרת שיש בעיה המעגל החשמלי של סולונואיד A בגיר. זה לא אומר מיד שהסולונואיד לא תקין, אבל גם לא פוסל את האפשרות הזאת.
יכול להיות צמת חשמל, יכול להיות הסולונואיד, ויכול להיות גם מחשב. בהחלט צריך לבדוק את מקור הבעיה וללכת שכבה אחר שכבה על מנת לא לדלג על בדיקה חשובה שאולי הייתה מביאה לפתרון.
אפשר לשאול משפץ גירים שמכיר גיר כזה, האם סולונואיד A אכן אחראי על הילוך רביעי או יכול לגרום לתקלה כמו שלך.
בהצלחה

elirangr
22-08-11, 15:13
תודה יניב !
אכן נבדקה הצמה והמחבר לגיר ולמחשב ונמצאו תקינים , עכשיו רוצים לפרק את הגיר ולבדוק שם , היום שאלתי ביפו במקום שמומחה בגירים אוטומטים והוא אומר שהבעיה היא לא בגיר והיא במחשב או באמת בסולונאויד , אני מקווה שמחר עוד יום במסוך יביא לפתרון התקלה
תודה על העזרה !

-->