PDA

צפייה בגרסה מלאה : מנוע ויטרה שנת 94

ייטב
23-08-11, 15:32
שלום חברים יקרים,

יש לי ויטרה שנת 94 (הזרקה).
בעבר היתה לה תופעה של קפיצות סל"ד, הוחלף מפלג וזה הסתדר.
עכשיו התופעה חזרה והמוסך טוען שלדעתו זה משהו במנוע ולא אותה בעיה.

מה עושים במצב כזה?
להמשיך לנסוע או לא?
איפה יש מוסך שיכול לעזור לי בנושא מנועים כאלה באמינות גבוה ולא אונס במחיר?

תודה

ishc
23-08-11, 15:55
״זה משהו במנוע״ זו לא ממש אבחנה מקצועית. אתה יכול לנסות לקבל מושג טוב יותר מהמוסכניק של או לפנות למכונאי אחר לחוות דעת נוספת.

8ball
23-08-11, 19:41
מזל שלא אמר שאלטרנטור נפל בקרבורטור ועשה סמטוחה אחת גדולה מהפלאגים....

תאר יותר את הקפיצות בסל"ד איזה סדר גודל של תדירות מתי ואם יש הבדל בין מנוע חם לקר - מה הוחלף\לא הוחלף\לא ידוע מתי הוחלף. וכמובן איזה מנוע? 8\16 קרבורטור\הזרקה\רב נקודתי?

ותמצא מוסכניק אחר - מי שנותן תשובות של זה משהו במנוע מוזמן לטפל ברכב של מישהו אחר לא בשלי

ייטב
23-08-11, 22:14
היי חברים,

תודה על העזרה ביינתים

יש לי מנוע הזרקה
ואת המפלג החליפו לפני 3 חודשים

יש לכם איזה מוסך מומלץ להביא אליו את הרכב, יכול להיות בכל הארץ, אני כבר אסתדר, רצוי בב"ש או באיזור הקרוב לכנרת

תודה שוב

8ball
23-08-11, 23:19
עצור לרגע לפני שאתה רץ לשפוך כסף במוסכים...

נתתי לך רשימת שאלות - כדי שנוכל לענות לך בהתאם לבעיה שלך תשתדל לענות על כולן.

מערכת הזרקה - רב\חד נקודתית?
מתי הוחלף רוטור מפלג?
מתי הוחלפו חוטי הצתה? - מה התוצרת?
מתי הוחלפו אם בכלל פלאגים? לאיזה ומאיזו תוצרת?
האם אלו גמגומים כמו חוסר פעימה\אולי אלו "שיעולים" כבדים שמנערים את כל הרכב?

כמות השאלות שהפלתי עלייך כאן היא בגלל שלפי התאור שלך התקלה יכולה לנוע ממשאבת דלק מגמגמת דרך רכיב דפוק במערכת ההצתה דרך תזמון הצתה מוקדם\מאוחר מידי, ועד מערכת הזרקה מלוכלכת... ענה על כל השאלות האלו (אגב - אם אתה חדש בתחום, גם לא יודע זו תשובה) כדי שנוכל לעזור לך...

אם תרצה עזרה טלפונית שלח ה"פ

ייטב
25-08-11, 18:04
תאמת שאני דיי צעיר בתחום, הייתי מגדיר עצמי כאחד שלא נולד עדין בתחום, לכן אין לי תשובה לשאלות.

המנוע בזמן נסיעה יכול לעבוד חלק לנסיעה שלמה ויכול גם כל הנסיעה לייצר קפיצות סל"ד גם למעלה וגם למטה וזה לא רק המכוון אלה גם הרכב קופץ.

כפי ששמתם לב אני דיי עובד עצות ומת כבר שהאוטו שלי יעבוד. יכול להיות שאני אלך למוסך והם ימציאו לי משהו שלא קשור וזה יעלה סתם הרבה כסף?

נ.ב. אם מישהו מכיר איזה מוסך שיוכל לעזור לי אני אשמח

ממשיך להודות לכם על העזרה

8ball
25-08-11, 19:36
נתחיל בשיטה המרוקאית - קודם כל תירגעי...

הבעיה שלך היא בעיה נורא נחמדה שאם אני מבין נכון גורמת למנוע "להשתעל"... וכל הרכב קופץ, במקרים עדינים יותר המנוע מזייף למעלה ולמטה?
אם כן רוב הסיכויים שהבעיה שלך הם בכלל במערכת הדלק, בעיקר בכיוון משאבת הדלק\לחץ דלק בקו. יכול להיות שאחד הפילטרים כל כך סתום שזה הגורם ל"אי ספיקת דלק" ומוות בחניקה של המנוע. אם אתה דרומי אתה יכול להרים טלפון ולהעזר בי בשמחה... אפילו להיפגש ולראות מה הבעיה.

במידה והיה ספק העזרה היא בחינם לחלוטין. ואל דאגה כולנו היינו פעם חדשים חדשים בתחום. אנשים טובים עזרו לנו בהתחלה שלנו ועד היום נעזרים אחד בשני. זו כל מטרת החברות פה. סביבה של חברה שעוזרים בכיף.

-->