PDA

צפייה בגרסה מלאה : הפעלת סירנה משטרתית כאזעקה ביתית

יוסי בר צבי
28-08-11, 19:39
זכיתי במכרז של המשטרה בסירנה משטרתית (קוד 3) תקולה (שבינתיים תוקנה) וקיבלתי אותה תחת התחייבותי לא להתקינה ולא להפעילה ברכב פרטי בישראל.
חתמתי.
אני רוצה לחבר את הסירנה למערכת האזעקה הביתית במקום צופר האזעקה הרגיל . אני מתכוון נגד פורצים וגנבים שסירנה כזאת עלולה לגרום להם להתקף לב בהיותם בתוך ביתי כשהסירנה נשמעת מבחוץ.

מישהו יודע איזה הספק אני צריך לשנאי 12V שיהיה מחובר לשקע חשמל הדירתי? ואזה עובי חוטים ? אני חשבתי ששנאי 3 אמפר יספיק , חבר אמר שאני מדבר שטויות וצריך הרבה יותר ואני אישית לא בטוח ומבקש דעתכם.

תודה בינתיים. יוסי

אמיר ב.א
28-08-11, 19:51
אין לי מושג אם זה חוקי , בכל מקרה,
החבר צודק , צופר רגיל יכול להגיע ל 40 אמפר ב12 וולט ...אז צופר משטרתי כזה - כניראה יותר...
שים לב על כמה אמפר אתה מדבר באיזה צד , של ה220 או של ה 12 וולט.

omri_t
28-08-11, 20:22
משהו בסידור הזה לא מסתדר לי,
אתה רוצה לחבר את זה כצופר לאזעקה, אבל איך בדיוק תחבר את הכריזה למערכת האזעקה בבית?
הכריזה למיטב ידיעתי בנויה מרמקול וממערכת שיכולה להשמיע דרכו סירנה או דיבור וכו'.
אם תחבר רק את הרמקול- לא תשמע כלום, שכן המוצא של מערכת האזעקה בד"כ הוא 12V רגיל.

shmil
28-08-11, 20:35
הספק הרמקול שלה הוא 100W.
נניח שעוד 10-20W נופלים על המגבר, ובסכ הכל - ספק שנעל 10A אמור להספיק.
שים לב שהמגענים של שני הלחצנים לא נותנים את נה שאתה רוצה, אלא צליל מונוטוני, ותצטרך לעשות את החיבור למצב במפסק ההפעלה, לא ללחצן הרגעי.

יורם-דרומי
28-08-11, 20:52
תחשוב גם על חוק עזר עירוני לרמת הרעש המותרת בחוק
הסירנות שמתקינים חברות מערכות האזעקה - מאושרות בתקנה זו.
בדוק לפני התקנה
בהצלחה

יוסי בר צבי
28-08-11, 21:40
משהו בסידור הזה לא מסתדר לי,
אתה רוצה לחבר את זה כצופר לאזעקה, אבל איך בדיוק תחבר את הכריזה למערכת האזעקה בבית?
הכריזה למיטב ידיעתי בנויה מרמקול וממערכת שיכולה להשמיע דרכו סירנה או דיבור וכו'.
אם תחבר רק את הרמקול- לא תשמע כלום, שכן המוצא של מערכת האזעקה בד"כ הוא 12V רגיל.

הרעיון הוא לחבר את זה כך שברגע שמערכת האזעקה תופעל בבית , מערכת הסירנה תקבל מתח עבודה ותתחיל לצפור. היא תפסיק לצפור כשמערכת העבודה תחזור למצב דרוך.

יוסי בר צבי
28-08-11, 21:45
תחשוב גם על חוק עזר עירוני לרמת הרעש המותרת בחוק
הסירנות שמתקינים חברות מערכות האזעקה - מאושרות בתקנה זו.
בדוק לפני התקנה
בהצלחה
כמות אזעקות השווא במערכת האזעקה הביתית שואפת לאפס ובמקום מגוריי - ישוב קטן בגוש דן - אין אכיפה מהסוג הזה.
השכנים שלי ודאי ישמחו לעזור לי אם וכאשר.
אם ארגיש שזה מטרד אנתק את הסירנה ממערכת האזעקה הביתית ואחזור לישון עם הנשק תחת הכרית.

יוסי בר צבי
28-08-11, 21:46
הספק הרמקול שלה הוא 100W.
נניח שעוד 10-20W נופלים על המגבר, ובסכ הכל - ספק שנעל 10A אמור להספיק.
שים לב שהמגענים של שני הלחצנים לא נותנים את נה שאתה רוצה, אלא צליל מונוטוני, ותצטרך לעשות את החיבור למצב במפסק ההפעלה, לא ללחצן הרגעי.
10 אמפר נשמע בגדר הסביר, עכשיו נראה מאיפוא אני משיג בעלות שפוייה שנאי 12 וולט 10 אמפר.
מישהו יודע ?

zivo
28-08-11, 21:54
לשנאי הזה קוראים מצבר ומטען :-)
בכל מקרה, כמו כל אזעקה, אתה צריך גיבוי למקרה שאין \ ניתקו לך את החשמל.

omri_t
28-08-11, 21:56
לא כל כך מבין את ההגיון...

אעשה איתך דיל: יש לי צופר של מכבש הידראולי שפירקתי בילדותי ממכבש שהיה במפעל של הוריי.
הוא לא יבהיל את הפורצים- הוא אשכרה יבריח אותם.

ראש בראש... הולך? :)

יוסי בר צבי
28-08-11, 22:48
לא כל כך מבין את ההגיון...

אעשה איתך דיל: יש לי צופר של מכבש הידראולי שפירקתי בילדותי ממכבש שהיה במפעל של הוריי.
הוא לא יבהיל את הפורצים- הוא אשכרה יבריח אותם.

ראש בראש... הולך? :)

לא...ממש לא.

יוסי בר צבי
28-08-11, 22:51
לשנאי הזה קוראים מצבר ומטען :-)
בכל מקרה, כמו כל אזעקה, אתה צריך גיבוי למקרה שאין \ ניתקו לך את החשמל.
רוצה לומר שאני צריך מצבר קטן (כמו שיש כיום במערכת האזעקה) ומטען למצבר?

איפוא מוכרים בארץ מטען למצבר קטן?

sos4u
29-08-11, 01:04

רק תגגל ... קח ..

http://www.zap.co.il/models.aspx?sog=h-handicrafttools&db463282=1509388

יוסי בר צבי
29-08-11, 07:43

משהו לא מסתדר לי עם המחירים.
מערכת אזעקה ביתית רגילה מכילה מצבר גיבוי ומן הסתם יש בה גם אלמנט טעינה למצבר הנ"ל.
הוא והמצבר יחד עם צופר ושאר הרכיבים המהווים מערכת אזעקה ביתית נכנסים לקופסת מתכת קטנה שמידותיה לא עולים על 40 ס"מ על 30 ס"מ ועובי מינימלי של 10 ס"מ ומחירם כמה מאות שקלים.
ובלינקים שיש לי רק לגבי מטענים ( http://www.zap.co.il/models.aspx?sog=h-handicrafttools&db463282=1509388 ), מדובר על מחירים של מאות שקלים ויותר רק למטען, עם מידות שיכולות להכיל 2 מערכות אזעקה מושלמות.

יש היגיון בעובדות ? מישהו מוכן להסביר ?
יש הגיון

אמיר ב.א
29-08-11, 22:30
אתה מסתכל על המטענים המשוכללים ביותר - זו התשובה ...

יש גם יותר פשוטים - קטנים יותר וזולים יותר.

יוסי בר צבי
29-08-11, 23:00
אתה מסתכל על המטענים המשוכללים ביותר - זו התשובה ...

יש גם יותר פשוטים - קטנים יותר וזולים יותר.

תודה אמיר.
האמת שהלכתי ליקרים כיוון שלא הצלחתי למצוא קטנים ווזולים יותר.
מוכן לעזור לי בלינק למשהו שיתאים ?

sos4u
30-08-11, 00:32
חבר, אתה חופר ...
רק תגגל ותמצא ... הנה http://www.buyitcenter.co.il/ShowProduct.asp?product_id=10311&makat=MACH%20113&cat_id=292&cat_id0=292&cat_level=1

אפשרות שניה:
חבר לקטבים של המצבר הקיים מצבר נוסף, ולשם תחבר את הסירנה, האזעקה שגם ככה טוענת את המצבר שלך תטען גם את המצבר השני [ או תשמור אותו טעון. ] הרי המצב היחידי שבו המצבר יכנס לפעולה הוא כשיבוא גנב, ויוריד את החשמל, ובמקרה גם האזעקה תפעל ... אם והיא תעבוד ברגע האמת ...

אבל, אם הייתי שכן שלך, הייתי מזמין לך משטרה.
קריאת שווא אחת וכל השכונה תאהב אותך עוד יותר ....

ואיפה אתה הולך למקם את כל זה ? ליד האזעקה ? שנמצאת ליד דלת הכניסה ?
ואשתך תסכים ?!

פלג_
30-08-11, 02:04
שלום

ספק כוח של מחשב ישן יוציא לך 12V ו- 18A.
כל ספק כוח, שים לב יש שם שלושה צבעים עיקרים, שחור, כתום וצהוב אם אני זוכר נכון.
לא משנה בכל מקרה כתוב לך על הספק. שחור מינוס, והכתום צהוב- אחד מוציא 3V והשני 18V/
ויש חוט נוסף בצבע ירוק, שזה בעצם החוט שמחובר ללוח אם ומקבל את הפקודה להדליק את המחשב (הספק)
את החוט הירוק אתה פשוט מחבר למינוס (לחוט שחור, פשוט מקצר)
ויש לך ספק כוח.

אצל ההורים שלי זה כבר עובד 3-4 שנים, ללא הפסקה.
זה מפעיל את הרדיו שבמטבח.
אמא שלי רצתה רדיו קטן עם תחנות דיגיטליות שלא יתפוס מקום בשיש.
אז הרכבתי את הרדיו בתוך הארון בגובה העניים, הרמקולים מעל החלק העליון של המטבח וגם הספק כוח.
וככה יש לה רדיו קטן ששמורים בוא טחנות בצורה הכי נוחה שיכולה להיות.

בהצלחה.
פלג_

shmil
30-08-11, 08:26
ספק מחשב מוציא את הזרם הזה בתיאוריה.
בפועל, יותר מ-3 אמפר לא ניתן להןציא ממנו, נוסה על ידי ועל ידי לא מעט אחרים כאן יותר מפעם אחת, ועל יותר מספק אחד.

מאיר רוטברג
30-08-11, 08:43
הכל טוב ויפה רק שים לב שמשנת 2012 לא יימכרו יותר אזעקות בארץ. סוף סוף הבינו שזה לא מונע פריצות ומהווה רק מטרד

Saar
30-08-11, 09:29
הכל טוב ויפה רק שים לב שמשנת 2012 לא יימכרו יותר אזעקות בארץ. סוף סוף הבינו שזה לא מונע פריצות ומהווה רק מטרד

הגיע הזמן.

sos4u
30-08-11, 11:04
שלום

ספק כוח של מחשב ישן יוציא לך 12V ו- 18A.
כל ספק כוח, שים לב יש שם שלושה צבעים עיקרים, שחור, כתום וצהוב אם אני זוכר נכון.
לא משנה בכל מקרה כתוב לך על הספק. שחור מינוס, והכתום צהוב- אחד מוציא 3V והשני 18V/
ויש חוט נוסף בצבע ירוק, שזה בעצם החוט שמחובר ללוח אם ומקבל את הפקודה להדליק את המחשב (הספק)
את החוט הירוק אתה פשוט מחבר למינוס (לחוט שחור, פשוט מקצר)
ויש לך ספק כוח.

אצל ההורים שלי זה כבר עובד 3-4 שנים, ללא הפסקה.
זה מפעיל את הרדיו שבמטבח.
אמא שלי רצתה רדיו קטן עם תחנות דיגיטליות שלא יתפוס מקום בשיש.
אז הרכבתי את הרדיו בתוך הארון בגובה העניים, הרמקולים מעל החלק העליון של המטבח וגם הספק כוח.
וככה יש לה רדיו קטן ששמורים בוא טחנות בצורה הכי נוחה שיכולה להיות.

בהצלחה.
פלג_

נתחיל בזה שספק של מחשב ממוצע, לא של NASA מוציא 12V ו 5V , ולא כפי שרשמת. נמשיך בזה שזה לא מספיק לטעון מצבר, משום סוג שהוא, ונמשיך דרך זה שקטן זה בטח לא ...

והכי חשוב זה שאמא שלך מקשיבה ל"תחנות" ולא ל"טחנות" ...
אבל , הרעיון חכם, אין ספק !!

talw
30-08-11, 11:14
האתר ג'יפים הזה משתגע מיום ליום...

ובלי קשר ,למה למערכת אזעקה טובה אין יעילות נגד גנבים שפלים ? (ברצינות)

sos4u
30-08-11, 12:25
כי במקרים שהיו אצלנו באיזור [ והיו רבים , לצערנו ] הגנבים היו כ"כ מתוחכמים עד כדי כך, שלאחר שלקחו מה שרצו [ את רוב תכול הבית, למעט מקרר ] פירקו את מע' האזעקה בשלמותה מהקיר והיניחו במרכז הסלון [ הריק ] , סידרו מסביב את כל הגלאים, המצלמות והשאירו תלוי רק את הצופר שהיה כלפי החזית. וכל זאת בשעות 10-12 לפנה"צ ...
ואני מדבר על סידרת גניבות שהייתה בטווח של 3-4 רחובות, בתקופה של חודש. היו בתים שנפרצו יותר מפעמיים. . .

אז במקום אזעקה לא יעילה, תשקיעו בסורגים, בכלב שייראה רצחני ויוכל להעיר את תשומת לב השכנים ושומר בכניסה לרחוב ...

talw
30-08-11, 13:09
אני התכוונתי ללילה.

אבל גם ביום ,אם יש לי מערכת אזעקה "חכמה" ,שמוסתרת טוב בבית,ושתחייג אלי סלולרית,אני אדע תוך 10 שניות כשגנב (או חמתי) הפעיל את אחד הגלאים.

ייקח לגנב לפחות שעה עד שהוא ימצא את מערכת האזעקה ,וגם לא יעזור לו לחתוך לפני כניסתו לבית את כבל בזק כבלים וחברת חשמל,אני אקבל את הטלפון,ומה שנישאר לי זה רק לחייג למישהו (ידוע מראש)שיבדוק אם זה גנב או חמתי ששכחה את הקוד....

ד"א
אצלנו באזור מאמינים בשיטת ה 9 מ"מ והנבוט,ולא מתוך תענוג כלשהו, אלא מאוזלת ידה של הרשות המוסמכת...
כל תקופה יש גל של פריצות ,כל פעם ע"י כנופיה אחרת,מארב לילי במשך שבוע,ולמחרת המישטרע מוצאת כלב בן כלב שבור בשדה שאפילו לא יכול לזכור מה קרה לו אתמול לפנות בוקר....
כמובן שכל מה שנכתב הוא בגדר שמועה בלבד.

sos4u
30-08-11, 13:46
אני התכוונתי ללילה.

אבל גם ביום ,אם יש לי מערכת אזעקה "חכמה" ,שמוסתרת טוב בבית,ושתחייג אלי סלולרית,אני אדע תוך 10 שניות כשגנב (או חמתי) הפעיל את אחד הגלאים.

ייקח לגנב לפחות שעה עד שהוא ימצא את מערכת האזעקה ,וגם לא יעזור לו לחתוך לפני כניסתו לבית את כבל בזק כבלים וחברת חשמל,אני אקבל את הטלפון,ומה שנישאר לי זה רק לחייג למישהו (ידוע מראש)שיבדוק אם זה גנב או חמתי ששכחה את הקוד....

ד"א
אצלנו באזור מאמינים בשיטת ה 9 מ"מ והנבוט,ולא מתוך תענוג כלשהו, אלא מאוזלת ידה של הרשות המוסמכת...
כל תקופה יש גל של פריצות ,כל פעם ע"י כנופיה אחרת,מארב לילי במשך שבוע,ולמחרת המישטרע מוצאת כלב בן כלב שבור בשדה שאפילו לא יכול לזכור מה קרה לו אתמול לפנות בוקר....
כמובן שכל מה שנכתב הוא בגדר שמועה בלבד.
אותה שמועה אומרת, שזה מה שגרם להפסקת הגניבות אצלנו בסופו של יום. לא פניה לח"כים שגרים באותה שכונה, לא פניה לראשי חברות אבטחה , קצינים בכירים , שגרים בשכונה, ולא פניה לקצינים בכוחות הביטחון [ בזרועות שונות ] שגרים וסבלו מאותה מכת גניבות. בסופו של דבר רק עבודת יד ... כך אומרת השמועה ...

אז לך תשקיע בסירנה של משטרה שמחוברת לספק כוח של מחשב ...

airzax3
31-08-11, 13:38

האיסור לגבי מערכות אזעקה מתיחס לרכב בעוד פותח השרשור מתכוון לאזעקה ביתית.
עם שוק של כמה עשרות מוקדים+לפחות 5 ייצרנים של מערכות אזעקה ואני לא נכנס לאינטרס של חברות הביטוח בסיפור הזה הסיכוי שיפסיקו למכור בארץ מערכות אזעקה לבית הוא אפסי מה גם שבניגוד לאזעקות לרכב המערכות הביתיות הוכיחו עצמם כיעילות.
לגבי הסירנה - קיימות סירנות סטנדרטיות בעלות עצמת צליל גבוהה שיעלו לך פחות מההסבה של הסירנה המשטרתית - הייתי ממליץ לך להשקיע את המאמץ הטכני בחיבור התאורה בבית למערכת האזעקה ע"מ להפתיע את האורח במכת אור.

פלג_
17-09-11, 14:24
נתחיל בזה שספק של מחשב ממוצע, לא של NASA מוציא 12V ו 5V , ולא כפי שרשמת. נמשיך בזה שזה לא מספיק לטעון מצבר, משום סוג שהוא, ונמשיך דרך זה שקטן זה בטח לא ...

והכי חשוב זה שאמא שלך מקשיבה ל"תחנות" ולא ל"טחנות" ...
אבל , הרעיון חכם, אין ספק !!

עבר זמן...

כל פעם היתי אצל ההורים שכחתי לצלם.
אז קצת תמונות, זה מאוד קטן בהתחשב בעובדה שהספק כוח והרמקולים הם מעל הארון, ממש מאחורי הקרניז.

שבת שלום

אבי זיו
23-10-11, 10:37
אני חייב להגיד, אני ממש מבין אותך בקטע של הייאוש - להורים שלי פרצו לבית 3 פעמים בשנתיים האחרונות! ולא חסו על השכנים שלהם... ציידתי אותם בכל אמצעי המיגון האפשריים אבל שום דבר לא באמת מבטיח שזה לא יקרה שוב. אבל עדיין, עם כל היצירתיות שבדבר, סירנה משטרתית?! אני יכול להמליץ לך על מערכת אזעקה הנטר פרו 896 שיכולה לזהות מיידית קצר או נתק בקו הגלאים ולדווח לך לסלולרי. זה מה שהתקנו אצל ההורים שלי ובזכות ההתרעה לפלאפון הודענו לשכנים שהבריחו את הפורץ לפני שנגרם נזק משמעותי (חוץ מהרבה בלאגן...). בקיצור, מבין את הצורך עם נשק, אבל שווה לך לבדוק אופציות נוספות. אתה יכול לקרוא על אזעקה לבית (http://www.eun.co.il/?CategoryID=435) של הנטר פרו ולראות אם זה מתאים לך... בכל מקרה, שיהיה בהצלחה!

danipc
25-10-11, 21:48
זה חוקי להתקין סירנה ברכב, רק לא חוקי להשתמש בלי אישור

shrek2bm
25-10-11, 22:59
לפי מה שאני מבין ממנו הרעיון הוא פשוט.

מכירים את המחקר של פבלוב עם הכלב והפעמון ? אז אותו הדבר עם הכלב בן כלב....
אם הוא ישמע משטרה, אולי זה יעשה משהו והאינסטינקט שלו יגידו לו ללכת.

חוץ מזה, חברים, לא חייבים לדבר על שמועות, זה מזיק לאוזניים :)

-->