PDA

צפייה בגרסה מלאה : קצר תאורה פנסים אחורים איפה הפיוזים???

boaz1969
30-08-11, 18:27
שלום
גררתי עגלה שקיצרה לי את האור חניה צד שמאל רק פנס שמאל לא עובד ( כמובן שבדקתי נורה ומגעים! ) כל אורות החניה עובדים...טוב חשבתי שיש איזה נתק לקחתי חוט מהפנס הימני עכשיו שניהם לא עובדים :( אור מספר יש... בדקתי את הפיוזים בדלת נוסע ובמכסה המנוע כולם תקינים....
יש עוד פיוזים איפשהו :confused:

razzamataz
30-08-11, 21:47
בדרך כלל יש תיבת פיוזים ברכב וגם...ליד המנוע באחד הצדדים (בדרך כלל נורות זה שם ולא בתיבה הפנימית)

בהצלחה

Saar
30-08-11, 22:09
תבדוק ליד המצבר, אמורה להיות קופסה עם פיוזים נוספים - לפחות ב XJ זה ככה.
סער

yanivcj
31-08-11, 00:07
גם לך ?
יש לי מישהו עם סופה שהגיע היום אלי למוסך שגם חיבר עגלה והיא קיצרה לו, עכשיו יש לו סלט בכל התאורה מאחורה.
אולי חיברתם את אותה עגלה.
לגופו של עניין, בדקת בשתי המקומות הנכונים, דלת נוסע וליד המצבר בקופסא הארוכה, בלי לפגוע חס וחלילה, יש מצב שפיספסת פיוז אחד או שניים ?
כי לא אמור להיות מקום אחר (למרות שאמור זה שם של דג). אלא אם עשו מעקף וסמו פיוזים במקום אחר.

boaz1969
01-09-11, 19:44
טוב ..אז בדקתי שוב את הפיוזים וכולם תקינים !!!
איפה לחפש? לא רוצה למשוך חוט מתאורת המספר ..אח"כ גם שם לא יהיה ..
יש פתרון?

asafk
01-09-11, 20:30
תעבור על סכמת החשמל. דווקא המעגל של האורות האחוריים לא פשוט. בסוף תמיד מתברר שהבעיה היא בידית האיתות...

בכל מקרה, קח רב מודד ותראה שמגיע מתח לפיוז של אור חניה אחורי שמאלי, אם כן, בדוק בקונקטור של הפנס. אם לא, אתה מחפש את הבעיה (אולי, אני לא זוכר בZJ איך זה בנוי) בקונקטור האפור על העמוד הגה או במעגל שמזין את הפיוז (ושוב, שנים לא ראיתי צמת חשמל של ZJ מקרוב). בקיצור - לעבוד מסודר עם תרשים.

אסף.

sos4u
02-09-11, 08:34
יש בצד שמאל מאחורי הפנס, מגיעים לזה מתוך הרכב, קופסת פיקוד שלא כ"כ הבנתי מה תפקידה. אולי מישהו ישפוך אור על התעלומה?

boaz avrahami
02-09-11, 15:20
יוסיהקופסה שאתה מתאר אינה מקורית לדעתי.ניחוש שלי שמדובר על מחשב פיקוד ששמים כאשר מתקינים שקע ניגרר ברכבים שבהם החשמל ממוחשב.קופסה דקה בגודל קופסת סיגריות לערך.אם השקיעו אז יש שקעים תואמים למקור והיא מתחברת לצמה מימין ומשמאל באמצעות מעין T

asafk
02-09-11, 15:39
הקופסה הזו מקורית.
כאמור, תשיג שרטוטי חשמל, ותתחיל לחקור.

אסף.

boaz1969
03-09-11, 10:18
הייתי אצל חשמלאי ולא מצאנו כלום.... משכתי אור מתאורת המספר כרגע והוספתי כמובן פיוז שאם יקרה שוב ישרף הפיוז...
עכשיו מופיע לי במסך צג התחתון בעיה בתאורה אחורית...סירטוט של החשמל אין לי מושג מאיפה להשיג ...

בועז

boaz1969
03-09-11, 10:21
[QUOTE=boaz1969;405475]הייתי אצל חשמלאי ולא מצאנו כלום.... משכתי אור מתאורת המספר כרגע והוספתי כמובן פיוז שאם יקרה שוב ישרף הפיוז...
עכשיו מופיע לי במסך צג התחתון בעיה בתאורה אחורית...סירטוט של החשמל אין לי מושג מאיפה להשיג ...
ולמה מתקיני תפוחי הגרירה לא שמים פיוז כשהם מתעלקים על מערכת החשמל האחורית ??!! זה לא מקצועי לפי דעתי! לא יפה..
בועז[

alal
03-09-11, 10:30
מאחורי הפגוש מוסתר לך חיבור גורר מקורי של הרכב עם קונקטור , תבדוק מה קורה שם, אולי תוכל לקחת משם חשמל .

shmil
03-09-11, 10:41
אם אני זוכר נכון אתה עם 94-96.
יש לי שרטוטי חשמל. כמה ספרים ב-PDF.
תוכל לקבל ממני, או שתחפש כאן באתר את ספריית ההורדות של אשר - שם המשתמש COAS.
יש אותם בספרייה שלו ברפידשייר, ותוכל להוריד.

boaz avrahami
17-09-11, 08:15
בועז,תוכל לעדכן אם ואיך נפתרה התקלה?תודה, בועז א

boaz1969
25-09-11, 08:30
לא מצאתי .פשוט לקחתי מתאורת המספר חוט חדש והוספתי פיוז עליו בתוך הפנס אחורי שמאלי ..מאז הכל תקין גם אחרי גרירת העגלה המקצרת (שגם שם מצאתי את הקצר ותיקנתי) ...
בועז

-->