PDA

צפייה בגרסה מלאה : רעידות קשות ב 50 קמ"ש....

boaz1969
01-09-11, 19:54
התחילו לי רעידות קשות בכל הפרונט ב50 קמ"ש וזה עובר כשאני עובר את ה50...
בולם הגה פורק ונמצא דיי תקין יש לו התנגדות חזקה לשני הכיוונים..
מוט פנהרד הוחלף בחדש ...
בוקסות זרועות הוחלפו לא מזמן הוחלפו ...
יש רעיונות ??

הכוכב הכחול
01-09-11, 20:10
איזון צמיגים?
בדקת שאין בוץ או ג'יפה אחרת על אחד הצמיגים?
כיוון פרונט?

Nirho
01-09-11, 22:19
אולי עפה לך משקולת של איזון גלגלים קידמיים?

cj 64
02-09-11, 00:21
תחליף את כל התפוחים!!!!!!!!
ולא לזבל ,משהו כמו פרפקטסירקל או משו איכותי!!
יש לך את "עזרקו,"
בועז............."עלי"
גל

boaz1969
02-09-11, 00:27
תפוחים מצב מצוין.. אבדוק איזונים מחר ...ונראה מה יהיה...אדווח

gabi2
02-09-11, 07:54
מה עים הדרישפט הקידמי ניסתה לפרק אותו ולעשות סיבוב .ליפני שאתה מפרק את כול הרכב תיבדוק את הדריישפט הקידמי ,זה בידיוק 5 ד" לפרק אותו שווה בדיקה.

Saar
02-09-11, 17:21
ברוכים הבאים לעולם ה DEATH WOBBLE
אחרי בדיקת צמיגים ופרונט,
כתבת שהחלפת את ה"בוקסות" בזרועות, באילו זרועות? גם עליונות וגם תחתונות?
כיוונת פרונט לאחר הפנהרד?
איזו הגבהה מורכבת?
סער.

grand
02-09-11, 21:53
ברוכים הבאים לעולם ה DEATH WOBBLE
אחרי בדיקת צמיגים ופרונט,
כתבת שהחלפת את ה"בוקסות" בזרועות, באילו זרועות? גם עליונות וגם תחתונות?
כיוונת פרונט לאחר הפנהרד?
איזו הגבהה מורכבת?
סער.

סער, זה לא.....

DEATH WOBBLE מופיע במהירות גבוהה יחסית לאחר עליה על מהמורה בכביש, האטה מפסיקה את התופעה, במיקרה הנ"ל הרעידה רק במהירות 50 קמ"ש והאצה מפסיקה את הרעידה. לדעתי קשור בצמיגים\ג'אנטים, משהו עקום בציריות או בסרן הקידמי, נאבות, אני הייתי מחליף בשלב ראשון את הצמד הקידמי באחורי ובודק.

shmulikbg
02-09-11, 23:35
יש לך מן הסתם צמיג מעוות. רעידה בהגה - צמיג קדמי.
תעביר יד על סוליות הצמיגים, ובדוק גם את הדפנות.
בהצלחה.

Saar
03-09-11, 08:56
רמי, צודק, לא שמתי לב שהוא ציין שזה עובר בהאצה...
סער.

boaz1969
03-09-11, 10:09
טוב..נעשה סדר...
צמיגים חדשים בני חצי שנה בערך אתמול עברתי על כל האיזונים כמו כן העברתי קדמיים לאחור...
לפני החלפת הפנהרד היה את הרעידה וגם לאחר החלפה נשאר אותו הדבר ...ו
כן זה מתחיל אחרי מעמורה בכביש ומתחזק מפסיק כשאני מאיט...או לא מתחיל אם אני עובר את נקודת ה50 בתאוצה קצת מהירה...
בוקסות הוחלפו למטה למעלה כל האוטו..תפוחים מטופלים אצלי ומוחלפים בזמן..לא נראים חופשיים במיוחד
( מניסיון שהיו מקרים שתפוחים היו גמורים אף פעם לא השפיע על רעידה כזאת)
בולם ההגה כשבדקתי היתה לו התנגדות אבל נראה לי שאולי לא מספיק בשביל להרגיע את הזעזוע הראשוני
ולאחר מעמורה בכביש וה 31" תופס "טרמפ" ומתחזק... הבולם בן שנתיים פרוקומפ..נראה לי שאחליף בולם ואתן דווח...
תודה על התגובות... :)

grand
03-09-11, 18:40
אם כך לוקח את המילים חזרה למקלדת.
סער - צדקת.
זה נראה כמו DEATH WOBBLE קלאסי.

alal
03-09-11, 20:53
אצלי היה אותו דבר

בבדיקה ללא פירוק אמרו לי ש Ball joints במצב מעולה , התעקשתי על החלפת כל הרביעיה .
בפירוק התברר שהם במצב נוראי. החלפתי גם את ה track bar ונפתרה הבעיה .
כל החלקים נרכשו אצל יאנוביץ . ההרכבה במכון פרונטים .

sos4u
04-09-11, 11:06
זה בדיוק DEATH WOBBLE קלאסי ...

חבל לבזבז זמן וכסף על מע' ההיגוי הקיימת. תשקיע פעם אחת בזה http://www.offroadonly.com/products/new/u-turn/

או ביח' דומה של Currie [שבזמנו הביא נמרוד מערד] ותפתר סופית מכל החופשים למינהם. ובאופן מיידי מכל הרעידות.

מה שמוביל לרעידות, זה מבנה ה - Y [מספריים ] של המוט שמחבר בין הגלגלים. בהגבהה, הזווית גדלה. גם אם תחליף את כל החלקים לחדשים, ותבטל את כל החופשים עדיין, לא תשנה את העובדה הזאת. והרעידות יחזרו תוך זמן כל שהוא. מה שיכניס אותך למעגל אין סופי של החלפות ...
הדרך היחידה, [ ובסופו של דבר - הזולה ] לפתור באמת את הבעיה היא החלפה, לאחד משני הפתרונות שהצעתי לך

בהצלחה !

cj 64
04-09-11, 15:12
זה בדיוק DEATH WOBBLE קלאסי ...

חבל לבזבז זמן וכסף על מע' ההיגוי הקיימת. תשקיע פעם אחת בזה http://www.offroadonly.com/products/new/u-turn/

או ביח' דומה של Currie [שבזמנו הביא נמרוד מערד] ותפתר סופית מכל החופשים למינהם. ובאופן מיידי מכל הרעידות.

מה שמוביל לרעידות, זה מבנה ה - Y [מספריים ] של המוט שמחבר בין הגלגלים. בהגבהה, הזווית גדלה. גם אם תחליף את כל החלקים לחדשים, ותבטל את כל החופשים עדיין, לא תשנה את העובדה הזאת. והרעידות יחזרו תוך זמן כל שהוא. מה שיכניס אותך למעגל אין סופי של החלפות ...
הדרך היחידה, [ ובסופו של דבר - הזולה ] לפתור באמת את הבעיה היא החלפה, לאחד משני הפתרונות שהצעתי לך

בהצלחה !

צודק ב100% +1

talw
04-09-11, 18:11
מוטות היגוי תחליפיים ,נותנים שקט מבחינת התפתחות חופשים בתפוחי ההיגוי,ומכאן להרגשת "יותר הגה" ,יש מערכות שמשפרות גם את הגאומטריה לאחר הגבהה.(באמפ סטיר).

DEATH WOBBLE ,היא תופעה של טלטלה עם משוב חיובי ש ב 97% מהמיקרים, בולם הגה טוב, ירסן.(תמיד ישנו חופש קטן איפשהו)
התופעה קשורה לחופשים בהיגוי ,שגורמים לגלגלים להיזרק לצד, ולקפוץ מצד לצד,גם חופש בפנהרד קשור להיגוי,גם זוית קסטר קשורה לויברציה....
טל

sos4u
04-09-11, 19:37
מוטות היגוי תחליפיים ,נותנים שקט מבחינת התפתחות חופשים בתפוחי ההיגוי,ומכאן להרגשת "יותר הגה" ,יש מערכות שמשפרות גם את הגאומטריה לאחר הגבהה.(באמפ סטיר).

DEATH WOBBLE ,היא תופעה של טלטלה עם משוב חיובי ש ב 97% מהמיקרים, בולם הגה טוב, ירסן.(תמיד ישנו חופש קטן איפשהו)
התופעה קשורה לחופשים בהיגוי ,שגורמים לגלגלים להיזרק לצד, ולקפוץ מצד לצד,גם חופש בפנהרד קשור להיגוי,גם זוית קסטר קשורה לויברציה....
טל
נצא מנקודת הנחה שאתה צודק בכל מילה.
עכשו בא וננסה להטיל את התיאוריה שלך, למבחן החיים ....

מצב א':
מערכת היגוי מקורית, במצב סביר וללא חופשים בולטים לעין. , לאחר הגבהה, [ של 4.5 " ] הרכב נכנס ל DeathWobble אחרי כל מהמורה בכהיש. [ כל תפר, המהורה, או חור שאפילו עם אופנוע לא הייתי מהסס להכנס ]

מצב ב'
מע' ההיגוי, הוחלפה, [ במקרה שלי ל U-TURN ] , גובה רק גדל, זרוע פיטמן מקורית [ לא הוחלפה ] וגם במצבים הקשים ביותר, עם חופשים ניכרים בתפוחים, עם בולם הגה מרוסק, ועם חופש במוט פנהרד, [ כמובן, שכל פעם עם משהו אחר ... ] לא חזרה התופעה המדאיגה מעולם...

מה שאני טוען הוא שניתן למנוע, לבטל ולהגיע למצב שבו רכב שעבר הגבהה, ייסע ללא תופעת האימים הזו. לשם כך עליך להיות במצב פיקס בכל הקשור לסרן הקדמי, ולנקודות העיגון שלו לשלדה. [ כל אותם נק' שהזכרתי לעיל. ] וגם אז, במידה ושינית [ במודע או שלא משהו בגיאומטריה הטבעית של הרכב, ייקשה מאד להיפטר מהתופעה.

בזמן שכאשר אתה עובר למערכת היגוי חליפית, נכונה יותר שמחזירה את מוטות ההיגוי קרוב יותר למצבם המקורי, תוכל לנוע ללא חשש מ DeathWobble, גם אם ויש לך קצת חופש פה ושם.

ייתרון נוסף במערכת היגוי משודרגת, הוא ביטול תחושת "הגה סיקס " משייט מצד לצד גם כשהכל מהודק ובמקום.

ומי שהתנסה, ונסע עם מע' מקוריות והחליף- יודע היטב כמה ההבדל משמעותי ...

אני ממליץ [ למי שיש את הזמן והסבלנות ] לקרוא את הכתבה המצויינת (http://www.kevinsoffroad.com/how-to-fix-your-own-death-wobble/) על הנושא, באתר של קווין

סעו בביטחון !!

talw
04-09-11, 20:37
יוסי ,לא כתבתי שהחלפת מוטות הגה לא תורמות למניעת התופעה.
אני נוסע כבר יותר מארבע שנים עם מערכת היגוי CURRY ,שמחזיקה עד היום, ותורמת הרבה מאד לאי היתפתחות חופשים .
התופעה הרבה יותר מורכבת מהצבעה על גורם אשם אחד.
במקרה הפרטי שלך החלפת למערכת U-TURN ,שכנראה תרמה רבות להחלשות התופעה,לנתח עד כמה, לא נצליח, כי חסרים לנו הרבה נעלמים חשובים אחרים .

וכמו שקווין כתב,זה לא רק מוטות היגוי וחופש תפוחים,זה הרבה פנהרד,בולם הגה,קסטר,התכנסות גלגלים ,לחץ אויר, לגרים......
מנסיוני הדל ,בולם הגה קשוח ועמיד,תרם רבות לתופעה המקוללת הזו.

טל

sos4u
05-09-11, 09:40
יוסי ,לא כתבתי שהחלפת מוטות הגה לא תורמות למניעת התופעה.
אני נוסע כבר יותר מארבע שנים עם מערכת היגוי CURRY ,שמחזיקה עד היום, ותורמת הרבה מאד לאי היתפתחות חופשים .
התופעה הרבה יותר מורכבת מהצבעה על גורם אשם אחד.
במקרה הפרטי שלך החלפת למערכת U-TURN ,שכנראה תרמה רבות להחלשות התופעה,לנתח עד כמה, לא נצליח, כי חסרים לנו הרבה נעלמים חשובים אחרים .

וכמו שקווין כתב,זה לא רק מוטות היגוי וחופש תפוחים,זה הרבה פנהרד,בולם הגה,קסטר,התכנסות גלגלים ,לחץ אויר, לגרים......
מנסיוני הדל ,בולם הגה קשוח ועמיד,תרם רבות לתופעה המקוללת הזו.

טל

מסכים עם כל מילה שכתבת.
התובנה שלי מהעניין היא שהחלפת מוטות ההגה למשהו כדוגמת currie או UTURN לא תמנע רעידות, אבל בהחלט תדחה את הופעתן. ואם חופש קל [ במערכת המקורית ] מוביל במיידי ל רעידת המוות, במקרה שלך [ ושלי ] תצטרך להגיע למצב הזנחה קיצוני ביותר כדי לחוות את אותן תופעות ...

ואין ספק שכל השחקנים שהזכרת, [ מוטות היגוי, חופש תפוחים, פנהרד, בולם הגה, קסטר,התכנסות גלגלים ,לחץ אויר, לגרים ] שותפים לחגיגה הזאת ...

ולכן, במקרה שנתקלים בתופעה, [ מנסיוני בלבד ] אני כול להמליץ, קודם כל להחליף את מע' ההיגוי ואח"כ לטפל בשאר המרכיבים, ולא ההיפך ...

לכאורה, להחליף את מע' ההיגוי באחת קומפלט שעולה בין 350-700$ בחו"ל, נראה עסק יקר לעומת החלפת בולם הגה, תפוחים , בולג'וינט וכו' אבל, אם תסכם את כל הפעולות שאתה עלול להגיע אליהן, כולל ריצות ותסכול, ודלק ממוסך למוסך והסכנה של לנוע ככה על הכביש ... ובסוף גם לא תפתור את הבעיה ....
נו תעשו חשבון לבד ....

boaz avrahami
05-09-11, 22:07
מישהו יכול בבקשה להפנות אותי למקום שניתן לראות בו את החלקים לקיט שדרוג היגוי כאמור שמתאים ל ZJ ממודל 98 ?
BTW מישהו יודע איזה דנה יש אצלי מלפנים?

תודה
בועז

sos4u
06-09-11, 01:00
מישהו יכול בבקשה להפנות אותי למקום שניתן לראות בו את החלקים לקיט שדרוג היגוי כאמור שמתאים ל ZJ ממודל 98 ?
BTW מישהו יודע איזה דנה יש אצלי מלפנים?

תודה
בועז

נתחיל מהסוף,
אם לא החליפו לך, אז יש לך DANA30 מקדימה, כמו לכל המקוריים שנוסעים פה ...
אתה יכול לקפוץ ולהתרשם מהקיט שלי נמצא אצל יניב במוסך [ ברעננה ] לפחות עד סופ השבוע.
אם ותחליט שאתה רוצה להזמין - דבראיתי ואשמח לעזור לך !

boaz avrahami
06-09-11, 04:35
סדר גודל עלות?

סטובצקי
06-09-11, 08:36
היי בועז
איזה קיט התקנת בסופו של דבר ?
לפי זה יהיה ניתן להמשיך הלאה במתן פתרונות
וכפי שציינו קודמיי בשירשור
הפיתרון הוא לא אחד והמחיר בהתאמה .
בדרך כלל היקר יהיה הטוב ביותר
אבל לא בטוח שתמיד אנחנו צריכים את הטוב ביותר .....
שלומי

boaz1969
06-09-11, 09:47
תודה לכל העונים :) הוחלף מוט פנהרד שנתן יותר דיוק בהיגוי...אך לא פתר את הבעיה ! בולם הגה חדש פתר את הבעיה .
נכון שלהחליף את מערכת הזרועות תיתן שקט סופית אבל ...העלות הטירטור הזמן...ורכב ישן לא כלכך שווה ומשתלם ...
בולם חדש השקיט את הבעיה בחצי שעה !! (כמובן שכלל ההיגוי חייב ליהיות במצב תקין)
בועז

cj 64
06-09-11, 10:44
זה לא הגיוני,שבולם הגה פתר את הבעייה,
אלא אם לא הסברת את העניין,במדויק,אם הרכב היה מכדרר לך,אחריי,מהמורות באזור ה50 ק"מ,שמאלה ימינה וחזור,
מה בדיוק,הבולם,פתר?
אני לא כ"כ מבין,במונחים,והסברים טכנים ,אך נסיון כזה היה לי בשלושה גיפים שונים.שסודרו(ללא הבולם הגה),
מעניין אותי ,מה ירשמו מועצת המקצוענים.מה תפקידו של הבולם,?אייך לפעמים נוסעים בלעדיו,?ומה בדיוק קרה לבועז.??ומי זאת שולה?
גל

talw
06-09-11, 14:12
שולה ,זו זאת שלא שילמו לה,אבל נעזוב אותה בצד..

גל יש לי הרגשה שאתה מערב שתי תופעות שהראשונה גם יכולה לגרום לשניה...

תופעה ראשונה שלדעתי אתה מתייחס אליה היא תופעת ה "BUMP STEER" שנובעת משינוי גאומטריית המתלים בעיקבות הגבהה,את התופעה הזו פותרים עם שינוי נקודות עיגון קצה של פנהרד ו/או דראג לינק (זה שיוצא מהפיטמן).בכדי להגיע למצב שכשהסרן עולה או יורד,תהיה השפעה מינימלית על תיקון ההגה להמשך נסיעה בקו ישר.

התופעה השנייה (שיכולה גם להיגרם בעקבות באמפ סטיר) היא "DEATH WOBBLE" שנובעת מחופשים במערכת ההיגוי/פרונט ,את התופעה הזו אתה לא יכול לעצור עם תיקון הגה שמאלה או ימינה,כמו בתופעה הקודמת,פה אין לך שליטה על ג'עג'וע הגלגלים אלה אם כן אתה עוצר את הרכב,את התופעה הזו ברוב המיקרים (לאחר ביטול החופשים עד כמה שניתן) אפשר לרסן ע"י בולם הגה,שמונע מהפרונט לכדרר כמו משוגע,בדיוק כמו תפקיד הבולם בגלגל.
קשה להסביר על רגל אחת בלי תמונות ,אני מקווה שהבנתי אותך נכון, ושעניתי לשאלתך.

טל

boaz avrahami
06-09-11, 21:27
יש פה שני בועזים...

אצלי מוצקן איירון רוק שכולל קפיצים קידמיים חדשים והעברה של הקדמיים הישנים אחורה, בולמים של בילשטיין, פנהרד מחוזק כחלל ברקט מונמך, מנתקים של JKS , זרועות קידמיות תחתונות מחוזקות של איירון.
כמו כן החלפו כל תותבי הגומי של הזרועות המקוריות העליונות ואין חופשים בתפוחים.
הולף בולם הגה לחדש של מונרו.

אין רעידות מוות יותר אבל ההיגוי לא משרה ביטחון מיוחד.
אם זה אינדיקציה אז אני לא מעיז לעבור 140 קמש אפילו לרגע...
אני לא יודע לתאר את התחושה אבל ההיגוי לא משרה ביטחון ואישתי בכלל לא מפסיקה לקטר - במיוחד על ההיגוי לאחר ההגבהה

sos4u
07-09-11, 04:33
יש פה שני בועזים...

אצלי מוצקן איירון רוק שכולל קפיצים קידמיים חדשים והעברה של הקדמיים הישנים אחורה, בולמים של בילשטיין, פנהרד מחוזק כחלל ברקט מונמך, מנתקים של JKS , זרועות קידמיות תחתונות מחוזקות של איירון.
כמו כן החלפו כל תותבי הגומי של הזרועות המקוריות העליונות ואין חופשים בתפוחים.
הולף בולם הגה לחדש של מונרו.

אין רעידות מוות יותר אבל ההיגוי לא משרה ביטחון מיוחד.
אם זה אינדיקציה אז אני לא מעיז לעבור 140 קמש אפילו לרגע...
אני לא יודע לתאר את התחושה אבל ההיגוי לא משרה ביטחון ואישתי בכלל לא מפסיקה לקטר - במיוחד על ההיגוי לאחר ההגבהה

אתה מעקש שלא להבין ש"היקר" בסוף יוצא זול ...
עכשו אחרי שתשקיע בהחלפת כל המכלולים ותגלה שהתחושה של "הגה סיקס " לא עוזבת את האוטו... תבוא וחליף למערכת היגוי משופרת.
כתבתי לך כבר בתחילת הדרך, קודם כל [ לפני כל ההשקעה בבושינגים, בולם הגה וכל שאר הירקות ] תחליף.
מבטיח שתרגיש שינוי מיידי. הגה חד, מדוייק ויציב.

בהצלחה !

-->