PDA

צפייה בגרסה מלאה : טרופר פג'רו או טרנו?

avraham234
02-09-11, 00:24
אני מקווה לקנות רכב טיולים למשפחה. הרכב לא אמור לשמש לנסיעה ביום יום אבל בכל זאת צריכה להיות לו יכולת לסוע גם למרחקים ארוכים. כרגע אני מתמקד בג'יפים עם שבעה מקומות עם תקציב של עד 30K עדיף ידני. חשבתי כמובן על טראנו פג'רו וטרופר כאשר הכי חשוב לי האמינות של הג'יפ אחריה העבירות ובסוף צריכת הדלק והנוחות. מה מבין האופציות הנ"ל יספק הכי טוב את הצרכים? ובכל אחד מהם אז איזה שנים יותר אמינות? בנזין או דיזל?
תודה מראש
אברהם.
:D

אמיר מויאל
02-09-11, 01:18
אהלן אברהם,
כמובן שאני משוחד אז אני אמליץ על פג'רו,
ארוך שנת 98-99 תואם את התקציב שלך, צריך לחפש משהו טוב, אם זה רכב נוסף אז קח את הבנזין..
לי יש 97 דיזל קצר אמין במידה ומטפלים ולא מזניחים הצריכה של הדיזל 1 ל 7-8 הבנזין שותה קצת יותר...
בהצלחה בחיפושים...

avraham234
02-09-11, 02:28
מה היתרון של הבנזין?

alal
02-09-11, 05:03
להלן סדר העדיפויות אם אני הייתי צריך לקנות מכונית דיזל בשנתונים עד 98 .

טרופר דיזל עד שנת 98 , רכב יעיל, פשוט , נוח , זול לאחזקה ומסרב למות - לא לגעת בדיזלים שלהם אחרי 98 . - רכב בעל יכולות שטח מעולות בבסיסו - שלדה חזקה מאוד.

טראנו - אמין מאוד , פחות גדול ,יכולות שטח פחות טובות מהטרופר , מספק את הסחורה , מכיר כאלו עם 700Kק"מ ועדיין נוסעים .

פג'רו - נוסע מצויין , מהלך מתלים של עגלת סופר מרקט ,מתלים עדינים ,ציריות, בשנים האלו יתכנו בעיות עם הטורבו (עולה המון כסף) , בעל נעילה אחורית מקורית - ח"ח יקרים מאוד .

נמרוד
02-09-11, 14:34
שלושה כלים דומים מאד ביכולת, שלושתם יענו על הדרישות שלך. טרופר ופאג'רו קצת יותר מרווחים. פאג'רו מגיע עם אופציה של נעילת דיפרנציאל אחורי מקורית - בהחלט יתרון משמעותי בעבירות אם אתה קונה כלי כזה (לבדוק שהנעילה תקינה). לפאג'רו בשנתונים המדוברים מערכת העברת כוח יותר משוכללת מהשניים האחרים (super-select חמישה מצבים).

אבל אתה לא שואל מה התוצאה של מבחן דרכים שנערך לפני 12-15 שנה לכלים האלו כשהיו חדשים... ההבדלים שאז אולי נראו משמעותיים לכתבי הרכב, בטלים בשישים. אז איך בוחרים רכב שטח ישן משומש?

או שיש לך איזה קבעון מוקדם למותג זה או אחר - נפוץ במיוחד להיות מקובע על ג'יפ (מודה באשמה), לנדרובר, או טויוטה, אבל בהחלט קיימים פה בפורום חסידים מושבעים לכל מותג.

ואם השיקולים הם ענייניים לחלוטין - מוסכניק טוב ואמין שאתה מכיר, באזור מגוריך, שמתמחה ברכב מסוג מסויים, בהחלט שיקול בעד אותה המכונה.

raanan
02-09-11, 15:21
כמובן שאני משוחד אז אני אמליץ על פג'רו,
ארוך שנת 98-99 תואם את התקציב שלך, צריך לחפש משהו טוב, אם זה רכב נוסף אז קח את הבנזין..

פאג'רו בנזין ארוך , מנוע מסובך ויקר לאחזקה .

אם אני הייתי צריך להחליט :
א. טרופר ידני ארוך דיזל 3.1 (עד שנת 98 )
ב. פאג'רו ידני ארוך דיזל 2.8
ג. פאג'רו ידני ארוך דיזל 2.5
ד. טראנו

בהצלחה
רענן

moshik999
02-09-11, 16:06
היה לי את שלושתם:

טרנו ארוך- מחדש עד 200K
לא היו תקלות בכלל כלום אבל היה קושי מסויים בכל מעבר קצת קשה או מעלה ארוך עם דרדרת
בסה"כ רכב נחמד אבל לא כזה שאפשר לזכור.

טרופר 99 ידני ארוך - היה אצלי כשנתיים
כשלא היו לו תקלות רכב נעים חזק עביר מאד ומרווח אבל , הלך מנוע אח"כ ראש מנוע אח"כ משאבת סולר
ואח"כ היה נכבה ללא סיבה ולקח זמן עד שנמצא החיישן המתאים חלקים יקרים מאד.

לא מומלץ

פאגרו קצר 2.5 ידני ברזנט 97 לא סופר סלקט- מלפני שנתיים עד היום.

רכב נפלא רק מילים טובות יש לי עליו אחרי יישור קו קטנטן אין תקלות
נוסע נהדר (זריז מאד אם שומרים על תנופה) חסכוני עביר בצורה טובה אם מכירים במגבלות מהלך המתלה הזוועתי שלו
נעילה אחורית מקורית לוקרים ידניים ללא דיפרנציאל מרכזי.(part time)
אני לא מסתדר עם דיפרנציאל מרכזי מעדיף לשלב רק כשצריך .

אם אתה מוצא רכב מתוחזק ושמור היטב מאד מומלץ.

raanan
02-09-11, 16:28
טרופר 99 ידני ארוך - היה אצלי כשנתיים
כשלא היו לו תקלות רכב נעים חזק עביר מאד ומרווח אבל , הלך מנוע אח"כ ראש מנוע אח"כ משאבת סולר
ואח"כ היה נכבה ללא סיבה ולקח זמן עד שנמצא החיישן המתאים חלקים יקרים מאד.

לא מומלץ

אתה בוודאי מתכוון למנוע 3.0 "המפורסם" ...
אני התכוונתי למנוע 3.1 (עד שנת 98) וותיק ואמין !

רענן

avraham234
02-09-11, 18:04
אם אני הייתי צריך להחליט :
א. טרופר ידני ארוך דיזל 3.1 (עד שנת 98 )
ב. פאג'רו ידני ארוך דיזל 2.8
ג. פאג'רו ידני ארוך דיזל 2.5
ד. טראנו

בהצלחה
רענן

למה היית מעדיף את הטרופר על הפאג'רו דיזל?

raanan
02-09-11, 20:23
למה היית מעדיף את הטרופר על הפאג'רו דיזל?

הטרופר נוח ומפנק יותר, מהלך מתלים טוב יותר.
אני טוען שגם בנוי חזק יותר (מכלולי הנעה - סרנים טרנספר).
בנוסף הגימור בתא (דשבורד) שורד יותר.
המנוע 3.1 של הטרופר מאוד אמין.

חסרון מול הפאג'רו, אין לו נעילה אחורית מקורית. אבל,
ניתן להוסיף נשלטת (ARB) או אוטומטית.

רענן

Tom Bril
03-09-11, 02:54
הייתי בדילמה הזאת בדיוק לפני חודש, הייתי בוחר ללא ספק בטרופר, ובדיוק מהסיבות שקודמי כתבו.

לא הייתי ממהר להעניק יתרון לטרופר מבחינת אמינות מכלולי הניעה, לטרופר נקודם כשל רצינית בדמות הגיר שדורש התקנת מערכת קירור כדי לשמור עליו וכו...

מניסיון במרוצי הראלי רייד רכבת הכוח של הפג'רו עמידה באופן מפתיע לאורך זמן וגם עם הספקים גדולים משמעותית.

אבל שוב אלה שטויות , בשני הרכב מכלולי ההנעה חזקים מאוד.

ונעילה אחורית היא הוצעה משמעותית מאוד, במחיר שלה בפג'רו תוכל להרכיב למשל סט מיגונים ומתלים משופרים.

בכל אופו לא הייתי בוחר בפג'רו, במחיר 30 פג'רו הוא משנתון נמוך, 95 - 97 גג!, ושמור במחיר הזה קשה למצוא.
בטרופר אתה כבר מדבר על שנתון 98 ושם ניתן למצוא רכבים שמורים יותר.

פנים הרכב עמיד מאוד בטרופר ונראה כאילו יחזיק עוד שנים.

באופן אישי אני חושב שהפג'רו נראה מאוד מיושן ביחס לטרופר בעל המראה השמרני אבל נשמר טוב עם השנים.

ishc
03-09-11, 09:28
אם 7 מקומות זה לא הכרח הייתי חושב על אינדיאנים ואיסוזו רודיאו ומה עם האופציות הקוראניות? מוסו, גלופר? בתקציב הזה יכנס לך רכב יחסית ומי ששם את האמינות כדרישה עיקרית זה הכיוון שהוא צריך לשאוף אליו לדעתי. בנוסף לא כתבת מה רמת העבירות שאתה מצפה מהרכב, כדי לאייל במסלולים עד רמה בינונית כל suv יהיה טוב.

raanan
03-09-11, 10:58
הייתי בדילמה הזאת בדיוק לפני חודש, הייתי בוחר ללא ספק בטרופר, ובדיוק מהסיבות שקודמי כתבו.

לא הייתי ממהר להעניק יתרון לטרופר מבחינת אמינות מכלולי הניעה, לטרופר נקודם כשל רצינית בדמות הגיר שדורש התקנת מערכת קירור כדי לשמור עליו וכו....

קצת מפתיע , רק קנית ואתה כבר מומחה לנקודות כשל וקירור לגיר ...
בכול מקרה, אם תקרא טוב, הבחור מתעניין על גיר רגיל . כך שגם טרופר בנזין (כמו שלך ) לא על הפרק !

רענן

avraham234
04-09-11, 03:03
תודה רבה לכולם! נראה לי שאני אחפש טרופר.
שבוע טוב
אברהם.

Tom Bril
04-09-11, 10:44
רענן תודה על ההכוונה, אם מדובר בגיר רגיל זה אכן גיר עמיד מאוד.

לגבי המומחיות שלי, לך יש טרופר כבר המון זמן ובכל זאת לא היססת לכתוב לי תגובה לא סבירה בפורום אחר...

לא צריך להיות מומחה גדול כדי לדעת שיש בעיות כשל בגיר האוטומטי של הטרופרים.

אבל לצורך העניין, כן רענן, אני מומחה , אם יש לך עוד שאלות על טרופר אתה מוזמן לפנות אלי בפרטי : )).

raanan
04-09-11, 10:57
לך יש טרופר כבר המון זמן ובכל זאת לא היססת לכתוב לי תגובה לא סבירה בפורום אחר...

הסבר, נמק והכוון או קשר לפורום האחר.
אני משתדל להיות עיקבי בתשובתיי כך שקשה לי להאמין שאני באיזה שהוא פורום או זמן (אפילו כשתוי ) היללתי את הגיר זבלה שבאוטומט.

רענן
נ.ב - תסתכל בפרטים שלי שמופיעים בפורום איסוזו ישראל , מול ההגדרה גיר ....

Tom Bril
04-09-11, 11:40
הכוונה בפורום של איסוזו אבל זה ממש לא מהותי וסתם קטנוני, כמו שאמרתי הגיר האוטומטי הוא זבל ולא צריך להיות מומחה גדול כדי לדעת את זה.

ניר ל
04-09-11, 15:01
קבע את יד2 כעמוד הבית ונסה לדוג את אחד מכלי הרכב הנ״ל במצב הכי טוב שאפשר, מעט ידיים, מעט קמ מטופל כראוי. אתה צריך לחפש היטב ולבדוק הרבה מועמדים כדי לא ליפול עם רכב ישן בתקציב הזה, אז אל תגביל את עצמך לדגם אחד.

shahav
04-09-11, 15:36
קבע את יד2 כעמוד הבית ונסה לדוג את אחד מכלי הרכב הנ״ל במצב הכי טוב שאפשר, מעט ידיים, מעט קמ מטופל כראוי. אתה צריך לחפש היטב ולבדוק הרבה מועמדים כדי לא ליפול עם רכב ישן בתקציב הזה, אז אל תגביל את עצמך לדגם אחד.

זה בדיוק צריך להיות השיקול שלך - תכיר את נק' התורפה העיקריים של שלושת הדגמים וחפש רכב ששמור ביותר. הדגם עצמו חשוב, אך יותר חשוב מצב הרכב.
רבין

ניר ל
04-09-11, 16:58
אנקדוטה קטנה - בפעם האחרונה שחיפשתי רכב , התקציב היה עד 200 אלף ש״ח, חפשתי יד ראשונה קמ נמוך תיעוד טיפולים, טרופר בנזין , לנדקרוזר 120 , פאג׳רו החדשה הכוון היה שנים 2004 עד 2008, אחרי חצי שנה של חרישה וחיפושים- הגעתי לעבודה בבוקר, פתחתי את הלוח, קפצה לי לעיניים מודעה של פאג׳רו 98 יד ראשונה עם 150 אלף קמ במחירון, תוך עשר דקות יצאתי לראות אותו ותוך שעתיים הוא היה בבעלותי. אוטו לפנים ! *

raanan
04-09-11, 18:48
אנקדוטה קטנה - בפעם האחרונה שחיפשתי רכב , התקציב היה עד 200 אלף ש״ח, חפשתי יד ראשונה קמ נמוך תיעוד טיפולים, טרופר בנזין , לנדקרוזר 120 , פאג׳רו החדשה הכוון היה שנים 2004 עד 2008, אחרי חצי שנה של חרישה וחיפושים- הגעתי לעבודה בבוקר, פתחתי את הלוח, קפצה לי לעיניים מודעה של פאג׳רו 98 יד ראשונה עם 150 אלף קמ במחירון, תוך עשר דקות יצאתי לראות אותו ותוך שעתיים הוא היה בבעלותי. אוטו לפנים ! *

מזכיר לי חבר שהיה רווק יותר מידיי זמן (יש בכלל מושג כזה ממבט של נשוי ?), חיפש את אשת החלומות בכול מקום אפשרי (כולל בחו"ל) .
לבסוף התחתן עם השכנה מילדות .

רענן
נ.ב - בנתיים "העסק" עובד כבר מעל 7 שנים ...

adh
06-09-11, 11:54
גילוי נאות...אני משוחד!
גם אני התלבטתי בין שלושת אלו.לבסוף נרכש טרופר 3.1 דיזל גיר רגיל.לדעתי הרכב האופטימלי הן בחינת תמורה לכסף ברכישה והן בתחזוקה.יחד עם זאת,אני מסכים כי האקסמפלר צריך לקבוע.היות ואתה מתלבט בין 3 דגמים שונים,למד את הנקודות שצריך לשים לב לכל אחד מהם וחפש את הכי "נקי".המקנה שלך עשויה להיות שונה משלי, אבל אני חייב לומר שאני מאד מרוצה.בכל מקרה אל תוותר על בדיקה!!!

גיא127
07-09-11, 07:30
מוסו ורק מוסו במחיר טוב אתה יכול להביא שנתון מתקדם.
קניתי אחד כזה לפני חודשיים, מרוצה עד השמיים.
http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?t=59077

יואב פולס
09-09-11, 21:43
נו באמת. קנית מוסו, ועברת איפה שמגנום התקשה אז המוסו הוא הכי טוב? תתבגר.
המוסו הוא רכב שטח נחמד, בעל יכולות שטח לא מבוטלות, אבל יישאר מאחור במקומות בהם טרופר ופאג'רו יעברו.

kruvi
11-09-11, 09:04
מצטרף לשרשור
השוואה בין טרופר קצר לטראנו קצר אוטומט משהו בתקמיב של עד 50000 כולל ישור קו עדיפות לשנתון 2000 +

גיא127
12-09-11, 19:50
איזו תשובה! טוב גם אני עונה. תתבגר.
אני כותב את דעתי ואת חוות דעתי.
אני מרוצה מהקניה.

hadtomer
12-09-11, 20:10
איזו תשובה! טוב גם אני עונה. תתבגר.
אני כותב את דעתי ואת חוות דעתי.
אני מרוצה מהקניה.
טרופר פג'רו או טרנו?(איזה מהשלושה האלה, שעליהם פותח השרשור ביקש המלצות, הוא מוסו?)

יואב פולס
12-09-11, 22:13
גיא,
איש אינו פוסל את המוסו. יש לו מקום בין כל רכבי בשטח. הוא בעל שלדת סולם והילוך כח, זה כבר מבדיל אותו מכל רכבי הכוסיות שמסתובבים ברחובות.
הוא לא עומד בשורה אחת, לא עם פאג'רו ולא עם טרופר.
מי שפתח את השרשור הזה שאל מפורשות (אתה יכול לראות גם בכותרת) "טרופר, פאג'רו או טראנו?".
אתה מרוצה - מצויין. זה עבורך הכי חשוב. אין לזה שום משמעות בדיון שהתפתח כאן.

גיא127
13-09-11, 09:56
יואב אתה צודק לגבי נושא הפורום.
איך אני כותב על אפשרות לבחון גם את המוסו.
לגבי הטרופר, יש לי 2 לקוחות אם טרופר קצר וארוך. האחד 2001 3.0 דיזל. והשני 2002 3.0 דיזל
לשניהם אני החלפתי מנועים. ולפניכן שיפוץ ראשי מנוע ומזרקים בקצר עשה 143000 והארוך 270000.
חוץ מזה שכל פעם צצים בעיות.
לעומת זאת. האני חושב האמינות של המוסו הרבה יותר טובה. ושוב פעם לקוח אם קוראנדו 290000, הוחלף רק מערכת הפעלה 4X4.
טרמוסטט, ונקוי רדיאטור. טיפולים שוטפים ורק טיפולי גיר שמחייבים שמן TQ-95.
לגבי העברות שטח. הטרופר הרבה יותר טוב.
אז אם כבר טרופר זה בנזין או הדגם אם המנוע של אייפון.

בכבוד רב גיא ל.

alal
13-09-11, 10:09
אז אם כבר טרופר זה בנזין או הדגם אם המנוע של אייפון.

בכבוד רב גיא ל.

על איזה מנוע של "אייפון" יש לך 3GS , 4 או 5 שיצא בקרוב :)

גיא127
13-09-11, 15:03
טעות. איפון.

shahav
13-09-11, 15:46
היות והתקציב גבוהה יחסית, לא היתי משקיע ברכב ללא נעילה אחורית. רוצה לומר טראנו\טרופר עם נעילה או כולל נעילה בעלות של ישור קו.
לא היתי נוגע ברכב ללא ציר חי מאחור, כמו הפאגרו הקצרות.

שווה לחפש רכב מדוגם: מיגון, הגבהה, גגון, פגוש, וו גריריה, שנורקל...

הנתבים בטארנו:
חלונות חשמל, מזגן, פרונט, פלסטיקה. בדגם הקצר יש קצת באלאגן עם הגגון: קשה להשיג \ יקר רצח.

בגלל צריכת הדלק, אני מציע לך ללכת על סולר, כ 20% יעיל יותר, אבל אין נוחות נסיעה של מנוע הבנזין. הדיזל מרגיש "חזק" יותר. חלפים לדיזל מעט יקרים, אבל המנוע אמין ביותר כך שזה לא משנה.

שיהיה לך בכיף.
רבין

מצטרף לשרשור
השוואה בין טרופר קצר לטראנו קצר אוטומט משהו בתקמיב של עד 50000 כולל ישור קו עדיפות לשנתון 2000 +

-->