PDA

צפייה בגרסה מלאה : צמיג 10.5 על ג'אנט 7', מתאים?

ariel-ro
04-09-11, 17:25
אהלן,
אוטוטו הגיע הזמן להחליף צמיגים בפוראנר, והחלטתי להגדיל אותם ל31x10.5x15.
מצאתי ג'אנטים של פאג'רו שנת 95(או 97 אני לא זוכר מה המוכר אמר לי) ברוחב 7', האם 7' מתאים לצמיג 10.5'?
ומישהו יודע האם ניתן לשים בג'אנטים של פאג'רו את ה"טאסות" (המרכז של הג'אנט) של הפוראנר?

תודה לעוזרים, אריאל

צפריר רוביקון אדום
04-09-11, 21:13
מומלץ 8 אינצ.... אפשרי להרכבה ... על גנט 7 ..מציע לא להתפשר צפריר

נמרוד
04-09-11, 21:39
אין בעייה, צמיגי 31/10.5R15 אפשר להתקין על חישוקים ברוחב 7 עד 9 אינץ'.

alal
05-09-11, 15:08
אין בעייה, צמיגי 31/10.5R15 אפשר להתקין על חישוקים ברוחב 7 עד 9 אינץ'.

+1

אין בעיה , נוסע ככה המון זמן גם עם לחץ אויר נמוך בשטח .

דרור ברלי
05-09-11, 15:11
גם אני עם 31/10.5 על ג'נט 7 אינץ'. שום בעיה.

ariel-ro
05-09-11, 17:40
תודה רבה לעוזרים!
שאלה נוספת, האם יש חובה שהגלגל הרזרבי יהיה באותה המידה של שאר הגלגלים?
ואם כבר אנחנו פה, אשמח להמלצה על צמיגים במידה הזאת. (50-50 ולא שטח מלא)

alal
05-09-11, 18:16
תודה רבה לעוזרים!
ואם כבר אנחנו פה, אשמח להמלצה על צמיגים במידה הזאת. (50-50 ולא שטח מלא)

אם יש לך נעילה אוטומטית אז צפויה בעיה במידות שונות ותצטרך לעשות הצלבות .

ariel-ro
06-09-11, 21:21
alal
אין לרכב נעילות ככה שאין בעיה, תודה
המלצה על צמיג? BF כמו כולם?

טל חסיד
06-09-11, 21:58
לדעתי גנט 7 הכי מתאים למידה 31 אתה יכול לבדוק את העניין באתר האניטרנט של יצרן הצמיגים אותם אתה עומד לרכוש שם יש טבלה אם כל המידות שזה מתאים.

טל

טל חסיד
07-09-11, 10:59
עוד משהו חשוב מאד לפני שאתה רוכש את הגנט 7 של הפאזרו, כדאי להרכיב את הגנט גם מאחור וגם מקדימה בפוראנר יש סיכוי עד כמה שזכור לי שהוא לא מתאים בכלל הוא נוגע או בקליפר או בתפוח הגה מקדימה, ומאחור בגלל אופסט לא מתאים הוא יגרום לצמיג לגעת בהצלבה בשלדה.

טל

ariel-ro
07-09-11, 22:31
טל, זה מעניין מה שאתה אומר.
שמעתי כבר על כאלה שנוסעים עם ג'אנט 7' של פג'ארו על הפוראנר שלהם ולא נתקלו בבעיה.
אבל עכשיו אני בהחלט אבדוק מה שאתה אומר(הבעיה שהמוכר של הג'אנטים שמצאתי אין לו צמיגים על הג'אנט ככה שנראה מה אני אעשה)

תודה על ההערה הזאת!

נמרוד
08-09-11, 06:22
אריאל, אתה לא צריך צמיגים כדי לבדוק את ההתאמה.

לגבי הקליפר - לא צריכה להיות בעייה, פוראנר מגיע עם גלגלי 15 אינץ' במקור. בכל מקרה אפשר לבדוק גם עם חישוק בלי צמיג. לגבי האופסט - קח מטר, ותמדוד את האופסט של החישוק מול האופסט בחישוקים הקיים שלך, ותדע אם יש או אין בעייה.

קצת על המושגים - מדריך ג'יפולוג לצמיגי שטח

http://www.jeepolog.com/UserFiles/Image/with_watermark/jeepolog_tire_guide/offset3.jpg (http://www.jeepolog.com/forums/content.php?r=1406)

ariel-ro
09-09-11, 13:06
נמרוד, טל אמר שהצמיג נוגע בשלדה(אומנם נראה קצת תמוהה שהוא נוגע בשלדה, אבל אני אבדוק את זה) בעת ההצלבה ואת זה ניתן לבדוק רק עם צמיגים על הרכב(כי אומנם הג'אנט הוא 7' אבל הצמיג הוא 10.5')
אגב, עברתי על המדריך לפני כמה חודשים והוא מצויין!

תודה

ד ו ר ו ן
09-09-11, 13:50
מילא ברכב כביש, שיכול לנסוע לאט עם גלגל חירום במידה שונה עד לפנצ'ריה לתיקון.
אבל ברכב שטח,שנוסע בשטח עדיף בהרבה שיהיה לך צמיג ספייר במידה של שאר הצמיגים, במיוחד כשיש הבדל גדול בין המידות.
על הסולייה (דגם) הייתי מוכן להתפשר בגלגל ספייר, אבל לא על המידה.

בשטח הסבירות שלך לפנצ'ר גבוהה בהרבה, אתה רואה את עצמך מבלה טיול שלם עם צמיג במידה שונה במקרה בגלל שבתחילת היום נדרשת להחלפה?

טל חסיד
09-09-11, 14:24
נמרוד יש לך טעות, במספר דגמי טויטה בינהם הילקס ישן וכניראה גם בפוראנר למרות שהוא בא עם גנט 15 במקור, יש בעיה להרכיב כל דגם של גנט 15 לא מקורי מיכוון שהקליפר בולט מקו האופסט החוצה ואתה חייב טבעת בעובי 6 מ"מ על מנת להרחיק את הגנט החוצה. אותה הבעיה בגנט 15 קיימת ביחס לתפוח ההגה שצמוד לדופן הגנט.
לגבי החלק האחורי כמעט ודאי שהצמיג נוגע בשילדה עם גנט 7, הסרן האחורי בפוראנר הוא אחד לאחד ברוחב ובצורה כמו בהילקס ישן ושם זה קורה ודאי, גנט מיצובישי הוא יחסית אם אופסט קטן בגלל שברוב דגמי המיצובישי הסרנים רחבים מה שלא קיים בטויטה פוראנר והילקס ישן.

טל

-->