PDA

צפייה בגרסה מלאה : ניתוק כרית אוויר קדמית ב WK

gmb
11-09-11, 07:05
בשעה טובה "התחדשתי" בבת קטנה וחמודה שהתווספה השבוע....

כאשר הגעתי לחבר את הסלקל של התינוקת הבחנתי שאין אפשרות בWK לנתק את כרית האוויר של הנוסע... פיצ'ר שקיים כמעט בכל רכב שראיתי בשנים האחרונות, חסר ב גרנד צ'ירוקי WK... מה ההיגיון? נבירה בפורומים של חו"ל מראה שבאמריקה אמור להיות איזה חיישן משקל על הכסא שברגע שהוא מזהה משקל קל יחסית (כמו סלקל ותינוק לדוגמא) הוא מבצע ניטרול אוטומטי של כרית האוויר... משום מה אצלי לא ראיתי חיווי לדבר הזה... כנראה שבארץ אין את זה...

מישהו מכיר משהו אחר? אולי אני טועה?

מה גם, שברוב טיפשותם, חגורות הבטיחות ברכב נורא קצרות... כל כך קצרות שהן אפילו לא מצליחות להקיף את הסלקל מה שמצריך אקרובטיקה וכוח פיזי על מנת לדחוק את הסלקל לתוך החגורה... לי אין בעיה כל כך, אבל לאישתי זה כבר קשה יותר... מה הרעיון גם כן? הם כל כך "מוגבלים" מבחינת הנדסת אנוש? בחייאת רבאק!..

רמי

grand
11-09-11, 07:39
רמי מזל טוב.

בכל רכב שאני מכיר ישנה מדבקה ברורה וגדולה שמזהירה - אין לקשור סל-קל למושב הקידמי.
פשוט אסור להושיב תינוק מקדימה.

eysham
11-09-11, 07:45
רמי מזל טוב.

בכל רכב שאני מכיר ישנה מדבקה ברורה וגדולה שמזהירה - אין לקשור סל-קל למושב הקידמי.
פשוט אסור להושיב תינוק מקדימה.

יאללה רמי/רמי... מה כבר יכול לקרות....??....

יש דברים שאין לי בעיה לאלתר בהם . עם זה לא הייתי משחק.

איל

השועל
11-09-11, 08:12
מזל טוב רמי..

בטיחות מעל הכל.. ויש כנראה סיבה למה לא אם היצרן אומר..

gmb
11-09-11, 08:15
אני מבין את ההיגיון בלא להושיב סל-קל מקדימה כאשר יש כרית אוויר שאינה מתנתקת...
אבל כמעט בכל הרכבים מהשנים האחרונות (10 שנים?) יש אופציה לביטול כרית האוויר על מנת להושיב סל-קל מקדימה...

ממש אני צריך לחשוב על זה שכשאשתי נוהגת והתינוקת מגהקת/מפהקת/פלטה/סתם עשתה רעש, אישתי תסובב את הראש כאינסטינקט לאחור...
כאשר התינוקת נמצאת ממש על המושב לידה זה הרבה יותר נגיש/קל וחוסך את הכאב ראש של לסובב את הראש לאחור כל הזמן... (נשים... לא?)

רמי

yanivcj
11-09-11, 20:38
כמעט בכל רכב משנה מסויימת יש ניתוק לכרית האויר של צד נוסע, על מנת להושיב תינוק במושב הקדמי.
אצלי בטויוטה קורולה 2008 לקח לי זמן עד שמצאתי את זה. בצד הימני של הדשבוארד, בין הדשבוארד לדלת יש מקום להכניס מפתח ולסובב.
תחפש בספר רכב אם יש אופציה לבטל כרית אויר, צד נוסע.
ואם לא אז יש אפשרות לנתק את כרית האויר ולחבר יח' שמדמה כרית אויר, כך שהמחשב לא מזהה שהכרית מנותקת, אבל במקרה תאונה לא יהיה לו את מה לפוץץ, כי מחובר שם דמה ולא כרית אויר. ניתן לחבר דמה עם מפתח שיעבור בין המצבים או רק דמה ללא שינוי, אבל אז צריך לזכור שאתה מושיב מבוגר במושב הקדמי שאין לך כרית אויר אלא דמה.
יניב

IlanHadar
11-09-11, 23:05
רמי,

שיהיה המון מזל טוב.

האמריקאים עם מרובע, פשוט אסור אז לכן גם אין אופציה כזו.

אילן

השועל
12-09-11, 08:39
גם לפאגרו קינג אין אופציה לנתק כרית אוויר והוא צעיר מ10 שנים, ישנם רכבים\יצרנים שקבעו שלא תהיה האפשרות לנתק כרית אוויר.
גם בעל הקינג חיפש מאוד לבטל את הכרית, אבל כשלא ניתן לעשות זאת בדרך בטוחה (כמו מפתח) קיים תמיד הסיכון שהכרית תתפוצץ אם קיים אלתור כזה או אחר.

הוא בירר במספר מקומות לנתק את הכרית, אף אחד לא רצה לקחת אחריות ואת זה אני יכול להבין. מי יקח את הסיכון הזה ?? זה יכול להרוג במאית השנייה.

גם אם תוציא את הפיוז של הכריות, זה לא מבטיח שהם לא יתפוצצו ולכן כמו שכבר ציינתי, אם לא קיים מנגנון ביטול של היצרן, אל תיגע בזה..

הילדים יותר חשובים מהנוחות ואני מבין אותך לגמרי, זה ממש אבל ממש לא נוח ומסוכן עוד יותר להסיט את הראש לעבר הכסא האחורי.. אבל אין לך הרבה ברירות.

בוזי
13-09-11, 09:06
רמי,
מזל טוב!
המקום הבטוח ביותר עבור התינוקת הוא במושב האחורי (באמצע).
התינוקת בוכה? יופי, עוצרים את הרכב בצד ומטפלים.
תינוק במושב הקדמי שעושים לו "א-קוצ'ו-קוצ'ו-קוצ'ו" - זה מתכון לתאונה.

אייל67
13-09-11, 09:32
באמת מזל טוב!
אצלי, כמה שלא ניסיתי, אין נסיכות, רק נסיכים :)

אם גם מאחור חגורת הבטיחות קצרה לך מדי, קיימות הארכות יעודיות ומקוריות לחגורה - תוספת קצרה המתחברת לחגורה הקיימת באותו אופן בו הקיימת מתחברת לנקודת העיגון, וניתנת להסרה / הרכבה בקלות רבה.

אייל

-->