PDA

צפייה בגרסה מלאה : אורכי בולמים מול מהלך מיתלה

Bulldog
03-01-05, 21:58
נניח שהאורך בין תושבות הבולם שלי במצב מנוחה הוא X , ובמצב פתיחה Xl ובמצב סגירה Xs.
במידה ואני מגדיל את המרחק בין התושבות לX+Y , ההפרש בין Xl ל Xs יהיה זהה להפרש בין Xl+Y ל Xs+Y אז מה התרומה של בולם ארוך יותר?
כל זאת בהנחה והבולם ניפתח עד לקצה מהלך המיתלה וניסגר עד הבמפסטופ + 2ס"מ לקטנוניים שבינכם.

נמרוד
04-01-05, 09:53
חבל שאתה לא מצרף ציור, זה מקשה מאד על ההבנה ועל השפה המשותפת.

בכל זאת -

הבעייה שאתה בא לפתור ע"י הזזת תושבות היא שאולי אתה לא מוצא בולם שהנתונים שלו פתוח/סגור הם Xs/Xl, אבל כן יכול למצוא בולם שהנתונים שלו הם Xs+Y/Xl+Y.

זו בדיוק, אבל בדיוק הבעייה שהייתה לי, וכתבתי עליה כאן -
http://www.jeepolog.com/j6tech_front_shock_towers.htm

ערן המסוקס
04-01-05, 10:17
מה שרשמת נכון.
נרשום שוב.
נניח שיש לך מתלה בעל מהלך X. פתיחה מלאה XL סגירה מלאה XS (מרחק תושבות בולם). כרגע יש לך את הבולם המושלם לעבודה הזאת. בפתיחה הוא נפתח עד הסוף ובסגירה עד הסוף (כמעט).
עכשיו אתה משפר את מהלך המתלה ל X+Y. פתיחה מלאה XL+Y סגירה מלאה XS. הבולם הנוכחי יגביל את מהלך הפתיחה, לכן צריך בולם שייפתח XL+Y אבל אם תגדיל את אורך הבולם אזי הוא יסגר רק (XS+(Y/2 והמתלה לא יוכל להסגר עד הסוף.
מה עושים? צריך בולם בעל מהלך של XS עד XL+Y, ומכיוון שבולם ארוך יהיה גם ארוך יותר בסגירה, ובשביל לא למנוע ממנו להיות גובל מהלך הסגירה, נחבר אותו גבוה יותר או בזוית כהה יותר בשביל לאפשר למתלה להסגר.

זה פחות או יותר הרעיון.

ארז
04-01-05, 10:32
ההפרשים אינם זהים, אל תשכח שלבולמים אין פתיחה וסגירה זהים ולכן אם מגביהים את התושבת העליונה למשל ניתן להכניס עכשיו בולם בעל פתיחה גדולה באופן משמעותי וסגירה כמעט זהה לקודם.

-->