PDA

צפייה בגרסה מלאה : צמיגים בסוזוקי ג'ימני

arrotaro
23-09-11, 16:14
לפני מספר ימים רכשתי את הרכב,
ואני מתלבט איזה צמיגים לרכוש, שטח מלא או 50 / 50
האם יש הבדל בצריכת הדלק בין שני הסוגים? והאם הוא משמעותי?
ידוע שעל הכביש שטח מלא יוריד ברמת האחיזה ובעיקר בכביש רטוב בגלל הניקוז, השאלה גם פה אם זה ממש משמעותי?

בכל מקרה איזה סוג צמיד ומאיזה חברה אתם ממליצים ואם אפשר ליד הדגם לתת הערכת מחיר.

ניבו
23-09-11, 16:45
קודם כל תתחדש! ברוך הבא לעולם...
דבר שני
לפני מספר ימים רכשת את הרכב. תמתין קצת עם הצמיגים, צא לטיולים, תסתובב, תבין את הרכב ותראה לבד מתי אתה צריך להתשדרג
אני הייתי ממליץ על שטח מלא, מבחינת הכביש אין הרבה הבדל, בכל מקרה הרכב לא ממש יציב, ואני ממש לא מציע לך לבחון את גבולות היציבות שלו על הכביש
וגם הצמיגים מיוצרים בצורה רדיאלית כזאת שאין לך רעש מהם, וצריכת הדלק כמעט ולא משתנה.
50\50 לפי דעתי זה לא פרקטי.
יש בדיוק במידה שלך 205\70\15R מקסיס דגם שנקרא 8060
צמיג ממש טוב, עם פרופיל קרבי למדי ;) בכל מקרה זה מה שמולבש לי על הרכב והוא לא איכזב אף לא לשניה
הצמיגים עלו לי 2088 ש"ח כולל מע"מ+הרכבה עם אחריות ל4 שנים בצמיג ישיר בפ"ת.

אבל שוב, לפני כל השידרוגים, תבחן את היכולות של הרכב, מתי שאתה מרגיש שאתה נתקע - תתחיל לשפר =]

אור .ס.
23-09-11, 17:32
בניגוד גמור להודעתו של קודמי:
שטח מלא לג'ימני זה אסון, יוצר רעידות בכל האוטו, רעשי כביש מטורפים באוטו שגם ככה רועש מאוד, צריכת דלק מוגברת ועוד.
לפני שאתה ניגש לשיקול של 50-50 או שטח מלא, אתה צריך להסגר על סוגי השטח בהם אתה מטייל, אני למשל, ללא כל קשר לעובדה שאני אנטי צמיגי שטח מלא, מטייל 90% מהזמן בדיונות ושבילים, אי לכך ובהתאם לזאת מיותר עבורי לחלוטין לרכוש צמיגי שטח מלא.

אם אתה הולך לטרוף סלעים ואו בוציות כל היום וכמעט לא לנסוע בכביש, יתכן וכדאי לך בכ"ז שטח מלא.

ולגבי "האחיזה לא משנה גם ככה ג'ימני לא אוחז", הסופה שלי בקושי עוצרת, אז מותר לי לא להחליף את רפידות הבלם כשיגיעו לסוף החיים ?
ועכשיו ברצינות, תחשוב קצת לפני שאתה כותב, וכן גם ברכב חסר האחיזה הנ"ל יש הבדל בין צמיגי 5050 לשטח מלא ב"אין אחיזה".
(אולי בשעת תאונה תבין את העניין).

ובכל החלטה שתעשה, אם אתה מאיזור המרכז אני מאוד ממליץ על "צמיגי מוריס - בית עובד", עובד איתם כבר הרבה זמן וממש מבסוט מהשירות והמחירים.

arrotaro
23-09-11, 18:12
תודה רבה על התגובות.. כמו כן העלתי את הנושא כאני צריך להחליף בימים אלה. כרכשתי את הרכב עם צמיגים במצב שאני לא יכול להכנס איתם לחורף..

אור .ס.
23-09-11, 21:06
זה די ברור, לא מכיר מישהו שקם בבוקר ומחליט שהולך להחליף צמיגים כי משעמם לו, בטח לא כשיש לו ג'ימני (רכב שקונים עם רצון עז לג'יפ אבל בטעמי חיסכון).

כמו כן אם תחליט על 50-50 אז יש צמיגים מעולים של יוקוהמה גאולנדר, היה מורכב על הג'ימני שלי.
אם תחליט שטח מלא, כמו שאמר קודמי יש מקסיס 8060 (נדמה לי שזה היחיד לג'ימני במידה מקורית כיום)
בכל מקרה לא ממש ממליץ על מקסיס 50-50, מאוד עדין ונקרע מהר בדפנות.

ניבו
27-09-11, 01:27
בניגוד גמור להודעתו של קודמי:
שטח מלא לג'ימני זה אסון, יוצר רעידות בכל האוטו, רעשי כביש מטורפים באוטו שגם ככה רועש מאוד, צריכת דלק מוגברת ועוד.
לפני שאתה ניגש לשיקול של 50-50 או שטח מלא, אתה צריך להסגר על סוגי השטח בהם אתה מטייל, אני למשל, ללא כל קשר לעובדה שאני אנטי צמיגי שטח מלא, מטייל 90% מהזמן בדיונות ושבילים, אי לכך ובהתאם לזאת מיותר עבורי לחלוטין לרכוש צמיגי שטח מלא.

אם אתה הולך לטרוף סלעים ואו בוציות כל היום וכמעט לא לנסוע בכביש, יתכן וכדאי לך בכ"ז שטח מלא.

ולגבי "האחיזה לא משנה גם ככה ג'ימני לא אוחז", הסופה שלי בקושי עוצרת, אז מותר לי לא להחליף את רפידות הבלם כשיגיעו לסוף החיים ?
ועכשיו ברצינות, תחשוב קצת לפני שאתה כותב, וכן גם ברכב חסר האחיזה הנ"ל יש הבדל בין צמיגי 5050 לשטח מלא ב"אין אחיזה".
(אולי בשעת תאונה תבין את העניין).

ובכל החלטה שתעשה, אם אתה מאיזור המרכז אני מאוד ממליץ על "צמיגי מוריס - בית עובד", עובד איתם כבר הרבה זמן וממש מבסוט מהשירות והמחירים.

שלום אור
כמה דברים, ונתחיל בדבר הראשון שלא זכור לי שאמרתי שהרכב לא אוחז.
אמרתי כי הרכב לא יציב וזאת עובדה שאין להתווכח איתה, לא משנה איזה צמיג תלביש על הרכב.
בנוגע לשאר הדברים אז ככה:
צריכת הדלק שלי היא 1\12 עם צמיגי שטח מלא+שנורקל+טמבון ברזל
אין לי שום רעידות לא ב80 קמ"ש ולא ב130 קמ"ש.
מרגיש כמו צמיגי כביש. נכון מרחק הבלימה אכן גדל, חיסרון יחיד ומיוחד.
אין שום רעש שנובע מהצמיג. לא בפניות לא בקו ישר, לא בדיונות לא בכוכר ולא בשום סוג של דרך.

אם אינך מאמין אתה מוזמן להסתובב איתי קצת :]
ועוד משהו קטן, את הג'ימני שלי למשל לא קניתי מטעמי חיסכון.
באותו סכו"ם יכולתי לקנות אחלה של דיפנדר\סופה\סיקס או כל ג'יפ אחר שעולה לך לראש.
ג'ימני זה חיית שטח. מי כמוך יודע. וזה הרכב היחידי שמגשר בין נוחות-עבירות-זמינות-וחסכוניות ביחד.

אור .ס.
28-09-11, 22:50
היי, אתה צודק בקשר לעניין האחיזה/יציבות, טעות שלי.

לגבי הרעשים והרעידות, לדעתי אתה לא מודע ואו מתכחש (אלא אם כן הרכב שלך עבר טיפול למוטות רדיוס)
ג'ימני ב130 ? אני מקווה שאתה עושה את זה עם קסדה למקרה שתעוף עליך בוכנה.

ואכן, הג'ימני זה חיית שטח, יש לו רק בעיה אחת, אין כוח לדיונות, זה היה הקש ששבר את גב הגמל, כי אני מבלה המון בדיונות

ניבו
30-09-11, 22:31
חולק על דעתך חבר, הרעשים אצלי נובעים בגלל המנוע, אין רעש שונה מהצמיגים מאז שהחלפתי.
בנוגע לרעידות תמיד אתה מוזמן לעשות סיבוב ולראות בעצמך. יש רכבים שאיזון דינאמי פותר להם את הבעיה, אצלי לפחות זה פתר =]
אני מאמין שהחלפת בטח לסופה אם הראש שלך זה דיונות, אין ספק שהג'ימיני חלש בצורה מפחידה, אבל המשקל שלו בדיונות\בוץ מפצה על הכל :]

והדוגמא של ה130 כמובן שזה היה בפרופורציה למשפט חבר, נסיעה שלי לכל היותר היא 90 קמ"ש. רעש המנוע פשוט מחרפן אותי ולהיות על 3,000 סל"ד ב90 קמ"ש זה מעל ומעבר לפי דעתי.

אתה רשום בקבוצה שלנו? אתה מוזמן לפנות אליי בפרטי ואספר לך על הקבוצה שלנו מעט.
אגב הרכב שלי מטופל אצל זוקי-לנד, אולי בגלל זה אין לי את שאר הבעיות שיש בשאר הג'ימנים

rantop
02-10-11, 00:10
מצטרף לניבו,
בזמנו שהיה לי ג'ימני, מוגבה נעול עם צמיגי 8060, לא הורגש שום שינוי בצריכת הדלק, ברעש הכביש או ברעידות.
כלום.
אין לך מה לעשות עם צמיג כזה בדיונות אור, כל צמיג 5050 יספיק לך אם תוריד לו מספיק אוויר.
בכל מקרה, ההבדל בשטח הוא שמיים וארץ, בין המקסיס 8060 לבין כל שאר הזבל שאנשים נוטים לשים על ג'ימני שיורד מהאספלט של הכביש.
אני אומר את זה גם כבעלים לשעבר של ג'ימני שהיה לו גם 50 50 וגם את המקסיס, וגם כאחד שבקבוצה שהוא מטייל איתה יש קבוע לפחות שני ג'ימנים.

-->