PDA

צפייה בגרסה מלאה : מתקן אחורי לגלגל ספייר בייצור עצמי - XJ 95

JustDoB
26-09-11, 19:56
בהמשך לייצור הגגון (http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?t=59635), החלטתי להוריד את הגלגל מהגג ולבנות מתקן אחורי.
העקרונות המנחים היו 0 התפשרות על בטיחות, כמובן, התאמה ליכולות הבנייה העצמית שלי ועלות סבירה-מינימאלית (נישואים...)
בתור התחלה העקרונות הללו הובילו לאי-החלפת הטומבון האחורי למאסיבי ולאי-ייצור של ציר חזק (פיבוט) כמו במתקנים המרהיבים המוכרים לכולנו.
הטריק היה מבחינתי שימוש זהיר במתקן וו הגרירה (בסוגיית המשקל) ושימוש בעיגון גבוה לגגון (בסוגיית הציר והמנופים השונים שיופעלו עליו).
אחרי בחינה ארוכה החלטתי שקורה אחת (40 ס"מ עובי דופן עבה מאוד) תחובר למתקן וו הגרירה (7) וממנה ייצא צינור חזק (צול עם עובי דופן טוב) עד גובה הטומבון העליון. פינת הפלסטיק קוצצה והותאמה, לא מאוד אלגנטי, אבל פתרון זמני סימפטי לשלב זה (11)
לתוך צינור זה הכנסתי צינור צר בקצת שמתחבר עד הגגון (12, 13). צינור זה הופך לציר מאוד חזק, שהרי מסגרת שתשב עליו תצטרך 'להזיז את הגגון' כדי לסטות ולנפול מטה.
צינור + מסגרת המתקן עצמו יושבים על ציר זה, ומחוברים לטומבון בידית ננעלת (כמו של נגררים, עם אבטחה, 14). הם מתוכננים כך שאינם מסתירים את הפנס האחורי ימני (6)
את המספר העברתי למקום גלוי לעיין וחיווטתי פנס מספר במקום המקורי (16).
בשורה התחתונה, המתקן בעצם יושב על 3 נקודות בחיכוך סטאטי, כך שכשהוא עגון המשקל כולו מחולק בחציו על מתקן וו הגרירה וחציו השני על הטומבון (דרך הידית), והתזוזה 'קדימה-אחורה' נבלמת על ידי חלקו העליון של הציר (40 ס"מ...) - וזה עושה רושם עד כה של חזק דיו +.
כשהמתקן פתוח המשקל כולו על מתקן וו הגרירה (קטן עליו) והמנוף על צינור הציר שמחובר לגגון (וגם עליו - נראה סביר בהחלט).
המתקן מספיק מדוייק כדי שמרחקו מהדלת האחורי 0.5 ס"מ בלבד.
עלות חומרים ועבודה (פה ושם נעזרתי ברתך תותח) 350 ש"ח לערך.
להתרשמותכם;

shmil
26-09-11, 21:45
בהמשך לייצור הגגון (http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?t=59635), החלטתי להוריד את הגלגל מהגג ולבנות מתקן אחורי.
העקרונות המנחים היו 0 התפשרות על בטיחות, כמובן, התאמה ליכולות הבנייה העצמית שלי ועלות סבירה-מינימאלית (נישואים...)
בתור התחלה העקרונות הללו הובילו לאי-החלפת הטומבון האחורי למאסיבי ולאי-ייצור של ציר חזק (פיבוט) כמו במתקנים המרהיבים המוכרים לכולנו.
הטריק היה מבחינתי שימוש זהיר במתקן וו הגרירה (בסוגיית המשקל) ושימוש בעיגון גבוה לגגון (בסוגיית הציר והמנופים השונים שיופעלו עליו).

אתה בטוח שאתה רוצה התייחסות?
מבלי להכנס לשיקולים שלך, אני מסכים עם הכתוב באדום.
לגבי הכחול ניתן להתווכח, אבל לגבי הסגול - צר לי, אבל ממש לא נראה לי בטיחותי.
ולגבי הצורה החיצונית - אני מניח שלא יהיו ויכוחים עליה כאן בפורום.

תתחיל לקרוא על כאלו שתכננו ובנו לבד פגושים, הפתרון שם.

JustDoB
26-09-11, 22:13
תשמע שמיל, כמו רובינו, גם אני משתף וטורח לפרט בסופו של יום כדי ללמוד ולהרוויח מניסיונם של אחרים.
לכן, מעבר לאסטטיקה שהיא סביב טעם וריח (מודה שגם אני עדיין לא מאוהב בתוצאה בהיבט זה), אני בטח אשמח ללמוד איך לשפר בטיחות,
אז אם אתה מזהה טעויות בתפיסה או ביישום בסדר גודל כזה אני יותר ממוכן לשמוע.
כרגיל, תודה.

alal
27-09-11, 14:37
לפני התגובה לביצוע
שאפו גדול על עצם זה שיזמתה , תיכננת וביצעת לבד על זה מגיע לך כל הכבוד , כן ירבו.:rolleyes:
רוב האנשים רק מפנטזים על לעשות אך בפועל לא עושים כלום או משלמים הרבה לאחרים .

הביצוע: (לעניות דעתי הלא מקצועית)
1. איך זה נראה - עניין של טעם וריח .
2. בטיחות - שווה בדיקה מחודשת , לא נראה שזה יפול או משהו אבל מה יקרה בעת תאונה אחורית ? אתה מעביר את הכוחות אל הגג , תאונה קלה תהפך לנזק קשה. כמו כן הציר האנכי בולט מעבר לרכב ועלול לפגוע בענף חזק או כל דבר בולט אחר שבמצב רגיל היה שורט את הרכב במצב החדש יכול לייצר בעיה לא נעימה.
3. פנס ימני אחורי יכשל בטסט או יהפך למטרה לשוטרים שגם ככה עויינים??? - הוא מוסתר חלקית הן ע"י הציר והן ע"י הגלגל.
4. רעש וחריקות : אני רואה שיצרת ציר ע"י החלקה של צינור בתוך צינור, החופש שם לדעתי עלול לייצר דפיקות ורעשים וזאת מאחר וכל המערכת יושבת על טולרנסים גדולים כפי שהיא ניראת בנוייה . , חושב שכדאי לשקול הצרת הציר המרכזי והלבשת מייסבים מסוג כלשהו .

שוב

כל הכבוד
וחג שמח

shmil
27-09-11, 15:37
אם תרצה התייחסות מדוייקת לענין הבטיחות - תצטרך לפרט את סוגי המתכת המדוייקים (פרופיל ועובי דופן) בכל מתכת, ואת העיגונים לרכב (איזה ברגים ולאן מחוברים), וגם לוודא מי ריתך כל ריתוך, כי כאן הריתוכים לא כל כך נראים, למעט אחד, ואילו הריתוכים בגגון נראים רע מאד. איכות הריתוכים גם היא קשורה לבטיחות.
אם תרצה חוות דעת מפורטת יותר, אתה מוזמן לקפוץ אלי, בעמק חפר, ותקבל חוות דעת המבוססת על מראה עיניים..

נמרוד
27-09-11, 16:42
אני חולק על הגישה שלך שמיל. אני יוצא מנקודת מבט שנבחרו חומרים איכותיים ושהריתוכים טובים (לא יפים, אבל סבירים בשביל המתקנים מהסוג הנדון). לא רואים אחרת בתמונות, אז למה לצאת מנקודת הנחה שהבחור "אשם"? זה לא אמור להיות הפוך, כל אחד זכאי עד שהוכח אחרת....

הביצוע הוא ברמה של חובב - כמו רובנו. זה שהיום הרמה הגבוהה בפורום עלתה בהרבה, לא אומר שהחובבים - הרוב המוחלט - צריכים להתבייש. בתור אחד שעדיין מרתך סטיק ולעיתים רחוקות מאד, הריתוכים שלי לרוב נראים כמו חרא - אבל אני יודע לעשות אותם מספיק חזק בשביל גגון, פגוש, שולחן וכדומה.

הרעיון של החיבור העליון לגגון פותר בעצם את בעיית החוזק של ציר המתקן, ודווקא בצ'רוקי זה יכול להיות פתרון טוב כי השלדה והמרכב אחודים. גם החיבור של הגגון עם מתיחה למסילות המקוריות ולחיצה על המרזבים הוא טוב. מבחינה בטיחותית אני לא רואה שום בעייה עקרונית. מבחינת נוחות תפעול וכולי - תמיד אפשר יותר.

shmil
27-09-11, 17:01
אני לא יוצא מנקודת מבט שהוא "אשם".
מהתבוננות בתמונות - רואים לשמל שהמתקן עקום ונמוך יותר בצידו הימני מאשר בשמאלי. משמעותית.
מתוך הנחה שהוא תוכנן ישר, אני יכול להניח שהוא שקע לאחר התקנת הגלגל.
ממבט על פקק הפלסטיק בקצה ימני תחתון, ניתן להבין גם שיש כאן ריתוך מבני חלש מריתוך של שני מוטות ב-45 מעלות, ומהיכרות עם הפקקים האלו, הם לא נכנסים במתכת בעובי דופן 4, שזה, לטעמי, עובי הדופן הנדרש למוט של 40 בלבד.
גם החיבור לגג, אף שהןא פתרון מבני נכון, סובל ממנוף ארוך, ולכן מומנט גדול, ואני סקפטי לגבי עובי הדופן שלו.
נכון, הרבה הנחות.
לכן הצעתי לו לתת עין בוחנת.

אגב, נמרוד - מישהו עוד יכול להניח מדבריך שאני לא חובב.
להזכירכם - אני חובב בדיוק כמו מרבית הגולשים כאן.
אולי אפילו יותר מאחרים, כי את התכנון אני עושה בראש ולא בסולידוורקס.
ואגב, גם היום, אחרי לא מעט נסיון, הריתוכים שלי לא מושלמים.

יונתןמצפה
27-09-11, 19:09
מבלי להיכנס לנושא של חוזק מובני, עובי המתכת והריתוכים (ואני באמת לא מבין בזה שום דבר) אני רק תוהה איך יראה המתקן, ויותר מזה- החלק האחורי של הרכב, אחרי שהמתקן יחטוף מכה ממדרגה, בצידו הימני אחורי של הרכב...
(האם למשל זה יכול לקרוע את הגגון מהמסילות/את המסילות מהרכב?)

JustDoB
27-09-11, 21:00
קודם כל תודה על כל ההתייחסויות ועל ההזמנה.
בסוף הדבר הכי חשוב בפורום (ובכלל בחיים...) זה ללמוד, ללמוד ואז ללמוד עוד קצת. כל תגובה עניינית היא טובה - "אחרת איך תדע".... אני יודע ומשוכנע שהביצוע שלי לא מושלם, אבל משוכנע שהוא בטיחותי (הגלגל הזה לא ייפול בלי התרעה) ובעיקר שמח שרציתי והוצאתי אל הפועל (מה יותר מספק מזה ???? - [בירה קרה, אבל לא חשוב עכשיו...]. גם כך הרעיון יכול לספק חומר למחשבה למוכשרים יותר מבינינו לעתיד.
עניינית לתגובתך (ואני עדיין אשמח בהזדמנות לפרוע את צ'ק הביקור בעמק חפר לחוו"ד מקצועית יותר),
"רואים לשמל שהמתקן עקום ונמוך יותר בצידו הימני מאשר בשמאלי. משמעותית". - המתקן ישר לחולוטין, מאוזן לאדמה. לצערי התמונה מעוותת (לכן אני אגב חושב שהוא גם יפה יותר במציאות, אבל איכות התמונות אשמתי...) וגם הפגוש גבוה יותר בקצוות (צר יותר) לכן הקורה מתחיל בגובה הפגוש והוא 'מתרחק' ממנה ככל שנעים ימינה. לא היתה שקיעה.
"ממבט על פקק הפלסטיק בקצה ימני תחתון, ניתן להבין גם שיש כאן ריתוך מבני חלש מריתוך של שני מוטות ב-45 מעלות, ומהיכרות עם הפקקים האלו, הם לא נכנסים במתכת בעובי דופן 4, שזה, לטעמי, עובי הדופן הנדרש למוט של 40 בלבד". - לקורה מרותך צינור צול ולא מרובע נוסף, לכן היה חזק יותר לרתך אותו ישירות לקורה. צודק - הפקק לא נכנס באמת בעובי הדופן הזה (בדיוק 4 מ"מ) וייצרתי התאמה לטובת זאת.
לגבי החיבור לגג במקרה פגיעה אחורית - ראשית, הגלגל גבוה מגובה טומבון של פרייבטים. אבל בהינתן פגיעה, לתחושתי הקשת תתעקם הצידה הרבה לפני שהגגון יזוז. מקווה שנשאיר את הסוגייה הזו תיאורטית...
גם אני, אגב, עושה את התיכנון בראש (...כן כן, זו אחת הסיבות לאסטטיקה המופלגת ;)).

ושוב - תודה אמיתית על ההערות !
DO B

shmil
27-09-11, 21:24
רואים לשמל שהמתקן עקום ונמוך יותר בצידו הימני מאשר בשמאלי. משמעותית.

טעות הקלדה כלשהי,אין לי מושג בדיעבד מה היתה המילה שהיתה אמורה להיות שם.
ט.ל.ח. :) ....

itay
27-09-11, 21:56
אולי "למשל" ?

hitoy
27-09-11, 23:48
ממה שאני רואה בתמונות אז הבעיה העיקרית של המיתקן הנ"ל היא (כמו שיונתן אמר) שמכה ממדרגת סלע בפינה הימנית אחורית תתלוש את המיתקן עם הפגוש ותגרום נזק לשילדה/בודי (האחודים)!
אני אנסה להסביר, בניתה זרוע מנוף חזקה שמחוברת לקורה של ה"מיתקן גרירה". הזרוע יוצאת אל מאחורי הגלגל מעבר לשילדה ונמוכה מהפגוש.
כשאתה תעבור איזה מיכשול והזנב שלך ירד, הדבר הראשון שיקרה זה שהזרוע בעצם תילחץ בעזרת 1.5 טון שנידחפים עם 190 כ"ס. ( קשה לתאר את מה שאני מדמיין).

נמרוד,
במיקרה של פגיעה בזרועה כמו שתיארתי אז מעבר לזה שה"שילדת" נייר תיקרע, תחשוב מה יקרה לחלק העליון של המיבנה.
ודבר נוסף, ברוב המיתקוני גלגל שמגיעים מארה"ב יש חיזוקים אורכיים לתוך השילדה הרכה.

בכל מיקרה קבל סחטיין על היוזמה והשיתוף בפורום

טלסקופ
29-09-11, 11:24
אתה בטוח שאתה רוצה התייחסות?
מבלי להכנס לשיקולים שלך, אני מסכים עם הכתוב באדום.
לגבי הכחול ניתן להתווכח, אבל לגבי הסגול - צר לי, אבל ממש לא נראה לי בטיחותי.
ולגבי הצורה החיצונית - אני מניח שלא יהיו ויכוחים עליה כאן בפורום.

תתחיל לקרוא על כאלו שתכננו ובנו לבד פגושים, הפתרון שם.

שמיל היקר,
מעולם לא צ'וטטנו, מעולם לא נפגשנו (מדי פעם אני רואה אותך נוסע עם הוויליס באזורינו) אבל אני מרגיש שאני חייב להגיב על תגובתך.

לדעתי, תגובה מתנשאת ומזלזלת כזו, ובמיוחד ממנהל פורום, היא התנהגות לא ראויה שמייצגת את התדרדרות האתר.
לפני כמה שנים, החלטתי לבנות דלת אחורית ומנשא גלגל לסופה שלי.
למרות שלדעתי מדובר היה ברעיון גאוני למנשא גלגל (שמוכיח את עצמו עד היום דרך אגב), התוצאה הסופית עלולה להראות לעיני מומחה עלובה ביותר, עם ריתוכי קקי של ציפורים, פה ושם כבר יש נקודות חלודה, תיקונים על תיקונים וכו'.
אבל אני גאה במנשא שלי. יתרה מכך, ההתנסות החיובית הזו בבניית המנשא דחפה אותי לפרוייקטים נוספים (נדנדה לילדים, שולחן ושפצורים נוספים לג'יפ).
הבחור שפתח את השרשור אינו רתך מקצועי אלא בחור שהחליט לקום ולעשות מעשה. תגובה כמו שלך עלולה להוציא לו את הרוח מהמפרשים.
נקודה למחשבה.
שנה טובה!
יובי

shmil
29-09-11, 12:05
צר לי אם נשמעתי למישהו מתנשא, ומזלזל, כי לא זו היתה הכוונה.
אני שמח על כל גולש שמחליט לעשות לבד, אך לטעמי, על כל שעת עבודה כדאי שיושקעו קודם כמה שעות טובות של תכנון וחשיבה, גם על החוזק וגם על האסטטיקה.
מכל מקום, את דעתי המפורטת כתבתי מאוחר יותר בשרשור, ואשמח לאות את המתקן ולהודות בטעות.

אגב, יש לי ברזומה לא מעט שעות פתיחת ריתוכים ותיקונים, הן של חוזק, והן של אסטטיקה.
ושוב צר לי אם זה הרושם שהתקבל, ואני אפילו מתנצל, לפני יום הכיפור, בפני כל מי שנפגע מדברי.

coas
29-09-11, 12:19
תפסיקו להיעלב מכל שטות, אין כאן התנשאות וזלזול, כן יש תגובה ביקורתית והזמנה להתיעצות. אני לא מכיר עוד פורום בו מנהל או סתם חבר מזמין זר מוחלט לביתו לעזרה. אם זו הדרדרות, אשרינו.

לדעתי הפורום לא נועד לשמש כחבורת מועדדות לכל ביצוע אפילו אם כושל, הביקורת שנתנה כאן, ובצדק נתנה, תחסוך מהבחור צרות בעתיד.

לפותח השרשור, נצל את ההזמנה של שמיל ובהקדם, בינתיים תוריד את היצירה לפני שיקרה משהו לא נעים. לכל הפחות תאבטח את הנעילה.

boaz avrahami
01-10-11, 01:34
מבקש לקבל את מה שרשמתי להלן בפרופורציות חבריות - גם אם זה נשמע מכסח מעט.

לא מבין את כל ההתחסודת הזו. כן בטיחותי/לא בטיחותי
סליחה חבר אבל זה נראה נורא ואיום! (גם אם זה מספיק חזק בשביל D9)

התכנון והביצוע נראים כמו ערמת ברזלים שבדואי מצא בערמה אצלו בחצר וחיבר אותם יחד בזמן שהוא לומד ריתוך בפעם הראשונה.
אין בושה לתכנן לנסות ולא להצליח, כל זמן שאתה ממשיך לנסות עד שתצליח.

פאדיחה להגיע לרמה כזו, להרכיב על הרכב ועוד להתגאות בתמונות בפורום ולחשוב שזה נראה טוב.
פרק, תכנן מחדש, תעתיק משהו שמישהו אחר בנה אבל דחילק - למה להתעלל ברכב בצורה כזו.
בחיי, כבר מזמן לא ראיתי פארטץ' כזה.
גם בתור שער לכבשים לא הייתי שם את זה...

ואגב, יש בפורום הבונים לא מעט בעלי מקצוע שישתפו אותך בטיפים איך בונים נכון.

alal
01-10-11, 10:47
מבקש לקבל את מה שרשמתי להלן בפרופורציות חבריות - גם אם זה נשמע מכסח מעט.

לא מבין את כל ההתחסודת הזו. כן בטיחותי/לא בטיחותי
סליחה חבר אבל זה נראה נורא ואיום! (גם אם זה מספיק חזק בשביל D9)

התכנון והביצוע נראים כמו ערמת ברזלים שבדואי מצא בערמה אצלו בחצר וחיבר אותם יחד בזמן שהוא לומד ריתוך בפעם הראשונה.
אין בושה לתכנן לנסות ולא להצליח, כל זמן שאתה ממשיך לנסות עד שתצליח.

פאדיחה להגיע לרמה כזו, להרכיב על הרכב ועוד להתגאות בתמונות בפורום ולחשוב שזה נראה טוב.
פרק, תכנן מחדש, תעתיק משהו שמישהו אחר בנה אבל דחילק - למה להתעלל ברכב בצורה כזו.
בחיי, כבר מזמן לא ראיתי פארטץ' כזה.
גם בתור שער לכבשים לא הייתי שם את זה...

ואגב, יש בפורום הבונים לא מעט בעלי מקצוע שישתפו אותך בטיפים איך בונים נכון.

איזה פחד איתך , לא ידעתי שאתה כזה קשוח , :p

נכון זה לא נראה הכי טוב בעולם , אז מה?? , תן לבן אדם קצת קרדית .
מי כמוך יודע שסיום היצירה שתהיה מכוערת ככל שתהיה היא יפה בעיני הבונה , ועל הניסיון יש לפרגן ומהביקורת לנסות ללמוד.
כמה פעמים הבן שלך כשהיה בן שנתיים וצייר שני קווים על הדף ,אמרת לו "איזה יופי ילד גאון שלי " , ולמה עשית זאת ? כדי לעודד . (למרות שזה לא היה פאר היצירה) .
ביקורת כזו גורמת לאנשים להסתגר , ביקורת בונה (גם יכולה להיות קשה) תגרום לאנשים לחשוף וכך להעשיר את כולנו .
!!!! נקודה למחשבה .!!!!!!

JustDoB
01-10-11, 19:48
[QUOTE=boaz avrahami;409954]
"מבקש לקבל את מה שרשמתי להלן בפרופורציות חבריות - גם אם זה נשמע מכסח מעט.]"
בועז,
כמו שניסיתי להבהיר, אני מאמין גדול בלמידה. למרות שהמדיה האינטרנטית יכולה להיות די אכזרית, גם ב- 20 שורות של ביקורת לא אינטיליגנטית במיוחד אפשר אולי למצוא עצה טובה או כיוון מחשבה אחר, ולכן אני עושה כל מאמץ כן לשתף (ולא "להתגאות התמונות בפורום ולחשוב שזה נראה טוב" כדבריך...), לא להתלהם ולא לקחת חלק בסוגיות רגשיות כאלה ואחרות שעלו בשרשור הזה... כולנו (?) ילדים גדולים, ולכן עלבון אינו חלק מהמשוואה. אני לא נרתע ומאוד מכבד את ההזמנה של שמיל - זה באמת יפה ונדיר, ומעיד לחיוב על הפורום הזה,
אבל אחי יקירי - אתה לא חושב שהגזמת ? אל חשש - את השער לכבשים שלך אני לא אבנה.
מודה שהתמונות לא מאפשרות לכם להבין את הפרופורציות עד הסוף, אבל אני ממש לא מבין איך הגעת לקיצון הזה, בכל מקרה - אל חשש - אני לא הולך להשקיע בתמונות נוספות, ולא בהסברים על איכות הריתוכים, הבנתי את הלך הרוח,.
ולמען הסר ספק - אני לא מפרק שום דבר, אני אחרי חודש של נסיעה על הכביש וסופ"ש של עבירות רצינית - המתקן נכון, פרופורציונאלי, חזק ומקורי ואני גאה בו.
שנה טובה !

מאיר רוטברג
01-10-11, 20:18
ראשית ולפני הכל. קבל שאפו על הרצון הנסיון והביצוע טוב לא טוב לא רלוונטי. אתה גיפאי. רעיון מעניין שיש לו ייתרונות וגם חסרונות כמו לכל דבר. המשך בדרך זו.

יריב קלר ברוך
01-10-11, 20:27
אומן גם עם אחרים חושבים שהיצירה מכוערת וזה לא מזיז או משנה אז זו אומנות נטו!
בקיצור ידידי כל הכבוד בשתי ידך יצרת מתקן ייחודי בעולם לדעת רבים מכוער לדעתך יפה וזה מה שהופך את זה לאומנות!
בקיצות תמשיך ליצור ולהנות ותעלה תמונות זה שמגיבים בהתלהמות זה בסדר זה רק אומר שיש לך יצירה עם מחלוקת !
אף אחד לא רוצה להרע לך !
וגם אני בעברי עבדתי רק עם דיסק ורתכת קבל תמונה של כנפונים שיצרתי לגיפ שלי אז {גם שנוי במחלוקת}
שנה טובה

boaz avrahami
01-10-11, 23:29
לא אני כתבתי אבל מבטא היטב ומעביר את המסר שרציתי להעביר בפוסט הקודם.</SPAN></SPAN>
אם נפגעת אז סליחה - לא לשם כיוונתי.</SPAN>

מהו כישלון?</SPAN></SPAN></SPAN>

בעיני רוב האנשים כישלון הוא מצב שלילי שכרוך בתחושה קשה והרגשה פסימית. </SPAN></SPAN>לאמתו של דבר, כישלון אינו בהכרח שלילי אלא הוא דבר חיובי בעיקרו.</SPAN>

כישלון הוא שיעור.</SPAN></SPAN> אנחנו עוברים כל חיינו כישלונות במטרה ללמוד, לצמוח ולגדול. חיים ללא כישלונות מביאים באופן בלתי נמנע לניוון ולחוסר התקדמות. חשבו על כך, ללא כישלונות לעולם לא נשתפר, לעולם לא נתקדם ולעולם לא נלמד באמת כיצד להיכנס "לעובי הקורה". </SPAN>

פחד מכישלון מוביל לפחד מהצלחה</SPAN></SPAN>
ככל שאנשים נמנעים מכישלונות – כך הם מתרחקים מהצלחות. </SPAN>שימו לב, ככל שאתם חווים יותר כישלונות אתם מתקרבים לניצחונות ולהצלחות שלכם, משום שאתם מנוסים, משופרים, ממוקדים ומבינים יותר.</SPAN></SPAN>
אנשים מצליחים הם תמיד אנשים בעלי ניסיון, שעברו דבר או שניים בחיים, ובשל כך הם יודעים מה לעשות ומה לא. ללא כישלונות אנשים נותרים חסרי ניסיון, שטחיים, חסרי הבנה וחסרי כושר להצליח בחיים.
כיצד מתמודדים עם כישלון?</SPAN>
כישלון אינו המטרה שלנו, </SPAN>אבל כשהוא כבר קורה לנו עלינו לחייך, לצחוק, לשמוח ולומר: "למדנו עוד שיעור בחיים!!". עכשיו אנחנו יודעים עוד דבר או שניים על עצמנו, על החיים ועל הדרך שבה הכול פועל מסביבנו.
במקום להיכנס לדיכאון בעקבות כישלון, במקום להימנע מלקחת סיכונים, במקום להלקות את עצמנו על כך שטעינו, במקום לכאוב את כאב ההפסד וצריבת הכישלון – עלינו להבין שבאנו לעולם הזה כדי ללמוד, ושכל החיים הם מסע של שיעורים שלא נוכל לחמוק מהם אלא רק להתמודד איתם בצורה סקרנית, פתוחה וממוקדת.
וטיפ לסיום: נכשלתם? לא קרה כלום. הפיקו לקח ונסו פעם נוספת – עד שתצליחו, עד שתבינו, עד שתשלטו לחלוטין בנושא. </SPAN></SPAN></SPAN>

JustDoB
17-01-14, 11:09
מעבר לשיפורים בעיצוב שכבר תיעדתי כאן,
היום התווספה תוספת נחוצה ופשוטה :
http://img.tapatalk.com/d/14/01/17/y4ajy9e4.jpghttp://img.tapatalk.com/d/14/01/17/ba9u9eze.jpghttp://img.tapatalk.com/d/14/01/17/mu8yheza.jpghttp://img.tapatalk.com/d/14/01/17/esuryza3.jpg

Sent from my XJ

light12
17-01-14, 13:46
כל הכבוד.
אני עצמי קבלתי חשק לבנות מתקן להעברת הגלגל הרזרבי לאחורי היוקון .
מגניב , עובד ואתה מרוצה אז מצוין , עצתי היחידה בדוק מידי פעם שהברגים סגורים היטב ושהריתוכים לא מתחילים להסדק.
מקווה גם לעלות תמונות בקרוב.

boaz avrahami
17-01-14, 14:38
דובי,
שוקל מדף כזה כבר זמן רב.
השיקול נגד הוא שכל נגיעה ברכב כל מה שעומד עליו ישפך.

אשמח לשמוע ממך דוח שימוש

JEEP GC ZJ V8 98 IR 3.5
HONDA TRX300ex

נמרוד
17-01-14, 14:51
דובי,
שוקל מדף כזה כבר זמן רב.
השיקול נגד הוא שכל נגיעה ברכב כל מה שעומד עליו ישפך.

שים לרכב בולמי זעזועים מתכווננים ותקשיח אותם עד הסוף לפני שאתה מכין קפה :rolleyes:

boaz avrahami
17-01-14, 15:37
או ג׳קים פנאומטיים כמו ברכבי ראלי 😆

JEEP GC ZJ V8 98 IR 3.5
HONDA TRX300ex

JustDoB
17-01-14, 17:31
לא נעים אבל השימוש הראשון במדף..,
http://img.tapatalk.com/d/14/01/17/bajynama.jpg

Sent from my XJ

Bernard
17-01-14, 19:14
מה לא נעים, מה?!?!!!!

נראה לי הדבר הכי חכם ויפה, שראיתי פה באתר...

כולנו, החכמים והמוכשרים, מתדיינים מה ואיך הכי טוב לעשות ומגיעה הגמדה הקטנה ועושה בזה שימוש, כמו שצריך, בלי לז@#ן את המוח יותר מידי... אלמנטרי ווטסון..

רק בשביל זה היה שווה.

ובנימה אישית יותר.
אני עוד זוכר את הלינץ' שעשו בי, כשריפדתי את הגג והדפנות של הסופה בציורי דובונים... הגמדים היו מבסוטים עד.. הגג... היה שווה.

JustDoB
18-01-14, 17:37
http://img.tapatalk.com/d/14/01/18/ydy6y2an.jpghttp://img.tapatalk.com/d/14/01/18/jema4a9y.jpghttp://img.tapatalk.com/d/14/01/18/aguquhu8.jpg
תודות.

Sent from my XJ

-->