PDA

צפייה בגרסה מלאה : יש לי צופר בדש ככפתור בדשבורד אני רוצה לחזור לצפור ממרכז ההגה יש למישו מושג איך לעזור

גלדיאטור
08-10-11, 18:41
הג'יפ היה רכב עבודה ולא היה יכול לעמוד בזמן שאבא היה עובד לכן ישנם אילתורים שאני מסדר לאט לאט

יש לי בדש בורד את הצופר

לאחר שאסדר את זה יש לי גם סוויץ בדש בורד שגם אותו אשמח להחזיר לשימוש ממוט ההגה...

גלדיאטור
09-10-11, 02:55
טוב במעבר על אתרים אמריקאים גיליתי שחסר לי קפיץ (בין אם החיווט תקין או לא) בין הגלגל הגה עצמו למוט(COLOUMׂ) להגה

HORN CONTACT SPRING הוא נקרא

והוא בעצם יוצר את המגע וסוגר את המעגל החשמלי לצפצוף

הכל טוב ויפה מאיפה לעזאזל אני אביא כזה עכשיו

גלדיאטור
09-10-11, 02:56
http://www.ifsja.org/forums/vb/showthread.php?t=139934&highlight=horn+wiring

(http://www.ifsja.org/forums/vb/showthread.php?t=139934&highlight=horn+wiring)

lizard
09-10-11, 09:57
אם זה כמו בסיקס אז אתה יכול לקנות ביאנוביץ'.

גלדיאטור
09-10-11, 10:45
יש לך מושג איך הוא נראה?!או תמונה? זה יעזור פלאים

גלדיאטור
09-10-11, 12:06
מישהו מכיר חשמלאי שמתמחה בג'יפים ישנים שאני יכול לתת לו בראש יותר שקט לעשות את זה בלי לשבור לי ולעקם ולהרוס לי דברים אחרים? עדין

עדין ומבין בג'יפים

אזור חיפה

lizard
09-10-11, 16:09
אתה לא מאיזור שלי אז אין טעם שתבוא לראות אבל בגדול תחפש תמונת פיצוץ (יענו חלקים) של הצופר ותראה בדיוק איך להרכיב. באמת לא מסובך.
בהנחה כמובן שצמת החשמל של ההגה שלך תקינה.
אני כבר לא זוכר את כל החלקים אבל תתקשר ליאנוביץ' ותשאל.

גלדיאטור
09-10-11, 17:41
TUTU

גלדיאטור
09-10-11, 17:44
אחי הלך אליו ורכש עכשיו את הקפיץ והפין ואיזה צ'ופציק פלסטיק

לגבי פיצוצים מצאתי המון אבל לא כולם מקיפים הכל זה מרגיז

עכשיו לפחות אני יודע אבל איך להחליף סוויץ זה גם באותו פרוייקט

אני מאמין שהצמה תקינה אחרי הכל לצופר יש רק חוטים בודדים וזה לא צריך להיות מסובך מדי... אני מקווה

neta4x4
09-10-11, 17:50
אם צפונה נחשב אזור נצרת אז הייתי נוסע לשם.. לא חסרים שם ג'פים ישנים ולא חסרים אנשים שמתעסקים עם צופרים0

גלדיאטור
09-10-11, 18:36
בנצרת יש לי בחור
אבל אני מחפש משהו יותר קרוב לחפיה
תלחנן חיפה מפרצץ חיפה

עירא
09-10-11, 21:50
הקפיץ, הפין והצ'ופצ'יק פלסטיק אמורים להעביר מינוס.
כאשר לוחצים על הצופר, (ועכשיו זה תלוי בגלגל ההגה שמורכב אצלך, בCJ זה דרך פחית קמורה שנוגעת במרכז גלגל ההגה, אצלי בוואגוניר זה קצת שונה) יש מינוס שעובר דרך הצ'ופציק (שיושב בתוך החלק מהפלסטיק כדי לבודד אותו מהסביבה)-> משם לקפיץ (שעשוי מתכת מוליכה) -> ומשם לחלק בצבע נחושת שמופיע בשתי התמונות המצורפות (חלק זה הוא חלק ממנגנון האיתות שנמצא מאחורי גלגל ההגה וממנו יוצאת צמת חשמל).
צמת החשמל ממנגנון האיתות מתחברת לצמת החשמל הראשית על עמוד ההגה (קצת מעל כף הרגל של הנהג). בצמה זו, החוט בצבע שחור עם פס (4 משמאל או 9 מימין) הוא החוט שמפקד על הריליי צופרים.
לריליי זה 3 רגליים:
1. הפיקוד המדובר - למעשה בחוט זה מתקבל מינוס ברגע שלוחצים על הכפתור ההפעלה של הצופר.
2. + קבוע אחרי סוויץ' - את הפלוס הזה אנו נרצה למתג אל הצופר בזמן לחיצה על כפתור ההפעלה.
3. יציאה של הפלוס הממותג אל הצופר.

הצופר עצמו מקבל בחיבור אחד את החוט שיוצא ממחבר 3 של הריליי ובחיבור השני מינוס.

מקווה שזה קצת יותר ברור.

עירא

גלדיאטור
10-10-11, 01:19
אצלי זה כמו אצלך בדיוק

יש לך אולי תמונה של מה יושב בתמונה השמאלית בחלק הפלסטיק הלבן אצלי יוצא ממנו חוט לפחית שמאחורי כיסוי הגומי שעל ההגה (כיסוי מלבני הגה חום)

כיצד היית ממליץ לי לנסות לתקוף לאתר את הבעיה?

תודה שבאת לעזרתי אגב :)

גלדיאטור
13-10-11, 02:33
אוקי אני לא מאמין אבל סידרתי את זה הזיקית צדק קניתי קפיץ

כמה עולה סוויץ?
אני צריך גם את הקפיץ של הוינקר מה שרואים אצל עירא בתמונה העגולים

lizard
13-10-11, 12:39
סוויץ' נדמה לי בסביבות 100 ש"ח ביאנוביץ' אבל צריך לדעת איזה כי יש 2 סוגים. אם יש לך סוויץ אז פשוט תוציא אותו ותביא להם.

-->