PDA

צפייה בגרסה מלאה : התלבטות בין גראנד ויטארה לגראנד צ'ירוקי

lriver93
09-10-11, 21:51
אנחנו זוג+3, עומדים לרכוש את רכב השטח הראשון שלנו (חדש) בכוונה לצאת לשטח בערך פעם בחודש, לא רק שבילים, אבל גם לא להתפרע בשטח טכני - כאמור אנחנו עם ילדים. מתלבטים בין גראנד ויטארה JLX-E לבין גראנד צ'ירוקי LAREDO, עשינו נסיעת מבחן על שניהם, אבל מנסיעה על הכביש לא ניתן להגיע למסקנה לגבי התנהגות בשטח. ברור לי שמדובר בשתי קטגוריות רכב שונות, וכך גם ההפרש במחיר של כ-80K. כרגע הלב רוצה גראנד צ'ירוקי (מרווח, מפנק, משייט על הכביש, מאובזר) אך השכל אומר גראנד ויטארה (שיקול ההשקעה הכספית). אשמח לשמוע חוות דעת לגבי התנהגות בשטח, עלויות אחזקה ותיקונים, שוק יד שניה (מפחידים אותי שיש ירידת ערך מטורפת לכל רכבי קרייזלר) וכל מידע נוסף שלדעתכם חשוב לשקול. תודה מראש לעונים.

grand
09-10-11, 22:24
למה אתה מתכוון רכב חדש? 2011 מהחברה?
אם כן... למרות ששניהם מתחילים בגראנד הרכבים שייכים ל 2 קטגוריות שונות בעליל.
הדגם החדש של הגראנד צ'רוקי שונה מהותית מקודמו ברמת גימור LAREDO, בדגם הקודם אין הילוך כח כלל, וגם אין מנוע ראוי. אישית לא הייתי נוגע בו.
הדגם החדש למרות השינוי למיתלים נפרדים, פצצה של רכב, עם שיא הטכנולוגיה מבחינת כביש ושטח.
הויטארה היא רכב חביב למדי, פשוט יחסית, פחות נוח, פחות מפואר, חלש משמעותית, אבל שוב אלו לא יחסי כוחות הוגנים, אם התקציב מאפשר אין ספק שתהנה בצ'רוקי יותר.

lriver93
09-10-11, 22:33
למה אתה מתכוון רכב חדש? 2011 מהחברה?
אם כן... למרות ששניהם מתחילים בגראנד הרכבים שייכים ל 2 קטגוריות שונות בעליל.
הדגם החדש של הגראנד צ'רוקי שונה מהותית מקודמו ברמת גימור LAREDO, בדגם הקודם אין הילוך כח כלל, וגם אין מנוע ראוי. אישית לא הייתי נוגע בו.
הדגם החדש למרות השינוי למיתלים נפרדים, פצצה של רכב, עם שיא הטכנולוגיה מבחינת כביש ושטח.
הויטארה היא רכב חביב למדי, פשוט יחסית, פחות נוח, פחות מפואר, חלש משמעותית, אבל שוב אלו לא יחסי כוחות הוגנים, אם התקציב מאפשר אין ספק שתהנה בצ'רוקי יותר.

כן, רכב חדש מהחברה. האם ניתן להסיק משם המשתמש שלך שאתה בעלים של רכב כזה? במידה וכן, תוכל להתייחס לעלויות אחזקה? למשל נאמר לי שהיצרן ממליץ לבצע טיפול שמנים כל 6 חודשים בניגוד לרוב הרכבים שמרווח הטיפולים בהם אחת לשנה. אני מניח שבתקופת האחריות יש למלא את הוראות היצרן...

grand
09-10-11, 22:46
תראה...
אני לא דוגמה, אמנם מחזיק כבר את הגראנד השני שלי אך מעולם לא רכשתי חדש מהחברה, כך שקשה לי להעריך עלויות.
רכב חדש עם אחריות יצרן, איזה הוצאות כבר יכולות להיות? שמנים? זה כסף קטן.

באופן כללי לרכב הזה... אני מתחזק את הרכב בעלות שנתית כמעט אפסית, ואין יותר פדנט ממני, זה לא שאין פה ושם תקלות.. יש, אך הרכב לא מגיע למוסך בגללן.

ori abr
12-10-11, 11:54
היי

תראה אם אתה מדבר על גרנד החדש LARDO 2011 אני חושב שהוא עדיף על הויטארה ( גודל נוחות מנוע...) מבחינת דלק המבחנים מדברים על 8.5 ק"מ לליטר לגרנד...לא ממש נורא. הפראדו דיזל אצלי בבית שותה אותו דבר והגרנד 98 שלי בוא לא נדבר עליו רק נגיד שהוא על גז....
אני אישית הייתי הולך על הגרנד של גיפ...הרכבים לא באותה קטגוריה לכן קשה מאוד להשוות ביניהם.

lriver93
12-10-11, 12:00
תודה, זה אכן מה שעשיתי.

ori abr
12-10-11, 23:45
אז הבנתי נכון וקנית את הגרנד שירוקי? אם כן ברוך הבא לשבט...

asafk
13-10-11, 13:07
רק תיקון קטן לרמי - הגראנד לארדו החדש כן מצוייד בהילוך כוח. (ללא קשר לרמת האיבזור).

ג'יפ:
http://www.jeepolog.com/forums/content.php?r=2090
זוקי:
http://www.jeepolog.com/forums/content.php?r=1620-jeepolog-archive

אסף.

-->